برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد اسکنر هاي نگاتيو

mosyhey1

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام خدمت دوستان
ببخشيد اين سوال زياد مربوط به اين جا نيست ولي عکاسان همه در این بخش هستند .

• آيا نرم افزار يا ترفندي وجود دارد که با همين اسکنر هاي معمولي بتوانيم از نگاتيو عکس درست کنيم ؟
  • شما از اسکنر نگاتيو خود راضي هستيد ، مارک و قيمت ؟
با تشکر

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
از نگاتيو رنگي که نه ولي از نگاتيو سياه و سفيد من يه راهي بلدم که جواب داده و خيلي هم خوبه . براي اسکن نگاتيو بايد خيلي پارامترها رعايت بشه و در نظر هم داشته باشي که هيچوقت به بالاترين کيفيت نميرسي . اما اسکنرهاي نيکون خيلي حرفه اي و عالي هستن تو سايت نيکو نگرش ميتوني نمونه ها و مشخصاتشون رو بدست بياري.

farhoud

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از mosyhey1 :
با سلام خدمت دوستان
ببخشيد اين سوال زياد مربوط به اين جا نيست ولي عکاسان همه در این بخش هستند .

• آيا نرم افزار يا ترفندي وجود دارد که با همين اسکنر هاي معمولي بتوانيم از نگاتيو عکس درست کنيم ؟
  • شما از اسکنر نگاتيو خود راضي هستيد ، مارک و قيمت ؟
با تشکر

در مورد امكان اسكن نگاتيو من فكر نميكنم حتي اگه امكان پذير باشه كيفيت خوبي دربياد.
من خودم اسكنر جنيوس كه امكان اسكن نگاتيو (و البته فيلم پوزيتيو ) دارم. من خودم از كيفيتش راضي هستم.فقط بايد خيلي با حوصله اسكن كرد.در ضمن بايد فيلم هم تميز باشد .
البته چون با اسكنر هاي ديگر مقايسه نكردم نميتونم بگم آيا كيفيتش در كل راضي كننده است يا خير.ولي همانطور كه گفتم عكس كاملا واضحي ميده كه اگر نگاتيو جديد باشه اصلا نميشه تشخيص داد كه اسكن از عكس بوده يا نگاتيو.

يادمه تازه كه اسكنر را گرفته بودم اكثر نگاتيو هاي خيلي قديمي خانوادگي را اسكن كردم و اين در حالي بود كه خود عكس موجود نيست.
در اون لحظه حس يك باستان شناس را داشتم كه اشيا زير خاكي نر بوط يه هزاران سال پيش از زير خاك دراورده.

ولي حيف كه بر اثر بي احتياطي همه پاك شد . زحمات 1 ماه تلاش بي وقفه منو از بين برد!!

mosyhey1

Registered User
لایک‌ها
4
با تشکر از دوستان محترم ارسلان و فرهود که به من جواب داده اید .
جناب فرهود هم حس باستان شناسی را زیبا گفته اند و هیجان این کار را درک می کنم . در ضمن اسکنر جنیوس که فرمودید چند خریدید تا اگر شد ما هم بخریم ؛ شاید - به قول عکاس همشهری - خست حاصل از عکاسی با دوربین فیلمی را بکاهیم .
اسکنر های نیکون را هم دیدم که حرفه ای و حتماً بسیار گران هستند .
همان طور که جناب ارسلان هم گفته اند با اسکنر معمولی نمی شود و من در چند روز تلاش با اسکنر معمولی به این جا رسیدم :

• اسکن از عکس چاپ شده در عکاسخانه :

• اسکن از نگاتیو با اسکنر معمولی و دستکاری با فتوشاپ :

farhoud

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از mosyhey1 :
با تشکر از دوستان محترم ارسلان و فرهود که به من جواب داده اید .
جناب فرهود هم حس باستان شناسی را زیبا گفته اند و هیجان این کار را درک می کنم . در ضمن اسکنر جنیوس که فرمودید چند خریدید تا اگر شد ما هم بخریم ؛ شاید - به قول عکاس همشهری - خست حاصل از عکاسی با دوربین فیلمی را بکاهیم .

راستش من اوايل سال 80 اسكنر جنيوس را گرفتم.آنوقتها اسكنر نگاتيو زياد نبود.ولي من اصرار داشتم كه نگاتيو دار بخرم.
من آنوقت حدود 90 تومن خريدم ولي فكر كنم الان 60-70 باشد.البته اگه اين مدل باشد. شماره مدلش را الان حفظ نيستم.
پيشنهاد ميكنم در بازار دنبال مدلهاي بالاتر باشي ولي همين مدل جنيوس من هم جوابگوي كيفيتهاي معمولي ميباشد​

بالا