برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد خرید خودرو از سایپا

912

Registered User
لایک‌ها
472
دوستان الان سایپا قسطی ماشین (پراید) نمیده؟
و این که فرق فروش لیزینگی با اعتباری چیه؟
با تشکر

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
دوستان الان سایپا قسطی ماشین (پراید) نمیده؟
و این که فرق فروش لیزینگی با اعتباری چیه؟
با تشکر
سلام!
در حال حاضر سایپا تنها پیش فروش داره و شما میتونید از طریق خود سایتش پیگیر اینکه شرایطش چطوره بشید!
البته موضوعی که هست اینه آیا پراید های یورو 4 که 131se و 132se و خلاصه این سری جدید ها که بدنه اونها هم مورد تغییر قرار گرفته ، نسبت به مدل های قبلی واقعا بهتر شده یا نه ! چون در فضای مجازی بعضی از دوستان از برخی ایرادات این ماشین ها گلایه داشتند!

912

Registered User
لایک‌ها
472
کسی میدونه فرق فروش لیزینگی با اعتباری چیه؟
پیش فروش سایپا یعنی به صورت چکی میفروشه؟

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
سلام
هم قسطی میده و هم نقدی...
الآن 131se یورو 4 داره قسطی میده به این صورت : 15م پیش+ 24 ماه ماهی 356ت...بیمه بدنه هم هست و لازم نیست پول جداگانه ای پرداخت کنید...
فقط یه موردی و اون اینکه از نیمه های اردیبهشت به این ور سایپا اتاق پراید رو تغییر داده و به گفته خودش اتاق جدید میذاره رو ماشین ها....لچکی شیشه عقب رو برداشتن و کلا ستون شده...تو اینترنت سرچ کنی عکس هاش میاد...من یه دونه 131 صفر و 132 صفر دیدم، واقعا زشت تر شده و خیلی ضایعست...(البته از نظر من)
کلا یورو4 داستان دارن...

912

Registered User
لایک‌ها
472
سلام
هم قسطی میده و هم نقدی...
الآن 131se یورو 4 داره قسطی میده به این صورت : 15م پیش+ 24 ماه ماهی 356ت...بیمه بدنه هم هست و لازم نیست پول جداگانه ای پرداخت کنید...
فقط یه موردی و اون اینکه از نیمه های اردیبهشت به این ور سایپا اتاق پراید رو تغییر داده و به گفته خودش اتاق جدید میذاره رو ماشین ها....لچکی شیشه عقب رو برداشتن و کلا ستون شده...تو اینترنت سرچ کنی عکس هاش میاد...من یه دونه 131 صفر و 132 صفر دیدم، واقعا زشت تر شده و خیلی ضایعست...(البته از نظر من)
کلا یورو4 داستان دارن...
15 میلیون پیش؟؟؟
اشتباه نمیکنید؟
همیشه همین شرایطیه که گفتید فقط پوی پیش تقریبا 12 میلیونه

912

Registered User
لایک‌ها
472
اگه یکی این سوال و جواب میداد خوب میشد مخصوصا سوال اولی!

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
15 میلیون پیش؟؟؟
اشتباه نمیکنید؟
همیشه همین شرایطیه که گفتید فقط پوی پیش تقریبا 12 میلیونه
فعلا 15م پیش میگیرن و مابقی یا 12 ماهه و یا 24 ماهه...
خودم هفته پیش از نمایندگی سایپا پرسیدم...
میتونی بری تو سایت رایان سایپا و خودت شرایط رو بخونی...

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
فعلا 15م پیش میگیرن و مابقی یا 12 ماهه و یا 24 ماهه...
خودم هفته پیش از نمایندگی سایپا پرسیدم...
میتونی بری تو سایت رایان سایپا و خودت شرایط رو بخونی...
آدرس سایت فروش اینترنتی سایپا رو در جواب قبلی ذکر کردم!

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585

هفته قبل نمایندگی بودم برای انصراف خرید تیبا 2 . تفاوتی که من متوجه شدم از آگهی ها این بود که تو شرایط لیزینگ یک فقره چک ضمانت میخواستند و شما فقط اقساط ماهانه میدی (احتمالا" با دفترچه اقساط)

اما تو شرایط اعتباری شما به ازای هر شش ماه قسط یک فقره چک میدی . چک ضمانت هم نمیخواست.

912

Registered User
لایک‌ها
472
هفته قبل نمایندگی بودم برای انصراف خرید تیبا 2 . تفاوتی که من متوجه شدم از آگهی ها این بود که تو شرایط لیزینگ یک فقره چک ضمانت میخواستند و شما فقط اقساط ماهانه میدی (احتمالا" با دفترچه اقساط)

اما تو شرایط اعتباری شما به ازای هر شش ماه قسط یک فقره چک میدی . چک ضمانت هم نمیخواست.
ممنون دوست عزیز خودم تا حدودی میدونستم میخواستم ببینم تفاوتی غیر از اینا هم داره که شما هم همینو گفتی
شما به چه صورت و با چه شرایطی ثبت نام کرده بودی و بقیه شرایط چی بود که انصراف دادی؟
و ایا مشمول جریمه شدی ؟

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
خوب درست ، ولی چه ربطی داشت؟؟!!
خب تو خود سایت شرایط رو وقتی نوشته ، دیگه شبهه ای از این جهت که چقدر پیش میخاد و این مطالب نمیمونه! آخه من دیدم همچنان روی پول پیش چقدر خواستن ، سوال هست!

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
شما به چه صورت و با چه شرایطی ثبت نام کرده بودی و بقیه شرایط چی بود که انصراف دادی؟
و ایا مشمول جریمه شدی ؟
من اواخر بهمن ثبت نام کردم و 11 تومن پیش دادم که 10 تومن هم وام دوساله داشت و الباقی نقد موقع تحویل

جریمه که نداره چون تا زمانی که فرم تحویل خودرو را پر نکرده باشی اجازه انصراف داری و سود این مدتی که پول نزد اونها بوده رو هم حساب میکنن و پرداخت میکنن

اما دلایل انصراف و قصه سایپا و سایر خودروسازان وطنی :

1- زمان ثبت نام هیچکس اطلاع دقیقی از میزان بهره تسهیلات اعطایی نداشت و نمیدونست بهره این وام 10 تومن دوساله چقدره . با شرکت تماس گرفتم گفتند نمایندگیها با چند تا از نمایندگیها تماس گرفتم همه اظهار بی اطلاعی می کردند و همه خوشبینانه می گفتند دیگه از سود وام بانکی که بیشتر نمیشه و فوقش 27 یا 28 درصد میشه

2- از اردیبهشت ماه که رفته رفته تحویل خودروها شروع شد مشخص شد برای وام 10 میلیونی دوساله نزدیک به 4.5 میلیون سود دریافت میکنند

3- برای محاسبه سود ودیعه فقط روزهای کاری در نظر گرفته میشه یعنی تمام تعطیلات رسمی و جمعه ها از محاسبه مدت زمان ودیعه گذاری حذف میشه ضمنا" پنج شنبه ها هم نصف روز محاسبه میشه (اینجاست که اینجانب رسما" اعلام میکنم حاضرم پاچه تمام نزول دهنده ها و نزول گیرنده های بازار بزرگ تهران رو بخارم بدون اجرت )

4- برای استرداد ودیعه در صورت انصراف 30 روز کاری به خودشون مهلت داده میشه یعنی حدود 45 روز دوباره پول نزد شرکت میمونه بدون احتساب سود

5- در زمان تحویل هر نمایندگی به اختیار خودش هزینه هایی رو به مشتری تحمیل میکنه و این مسئله به نسبت شهر و منطقه سکونت کاملا" متغییر و نامشخصه . البته میتونید به سایپا اعتراض کنید اما .....

6- زمانی که رفتم برای انصراف 3 نفر دیگه هم اومده بودند که دقیقا" نکته اونها هم همین مسئله بود و با خود ماشین مشکلی نداشتند

7-در نهایت تصمیم گرفتم زحمت گرفتن وام رو از بانک متقبل بشم تا حداقل پول نزول کمتری به این سیستم سراسری رباخواری پرداخت کنم

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
من اواخر بهمن ثبت نام کردم و 11 تومن پیش دادم که 10 تومن هم وام دوساله داشت و الباقی نقد موقع تحویل

جریمه که نداره چون تا زمانی که فرم تحویل خودرو را پر نکرده باشی اجازه انصراف داری و سود این مدتی که پول نزد اونها بوده رو هم حساب میکنن و پرداخت میکنن

اما دلایل انصراف و قصه سایپا و سایر خودروسازان وطنی :

1- زمان ثبت نام هیچکس اطلاع دقیقی از میزان بهره تسهیلات اعطایی نداشت و نمیدونست بهره این وام 10 تومن دوساله چقدره . با شرکت تماس گرفتم گفتند نمایندگیها با چند تا از نمایندگیها تماس گرفتم همه اظهار بی اطلاعی می کردند و همه خوشبینانه می گفتند دیگه از سود وام بانکی که بیشتر نمیشه و فوقش 27 یا 28 درصد میشه

2- از اردیبهشت ماه که رفته رفته تحویل خودروها شروع شد مشخص شد برای وام 10 میلیونی دوساله نزدیک به 4.5 میلیون سود دریافت میکنند

3- برای محاسبه سود ودیعه فقط روزهای کاری در نظر گرفته میشه یعنی تمام تعطیلات رسمی و جمعه ها از محاسبه مدت زمان ودیعه گذاری حذف میشه ضمنا" پنج شنبه ها هم نصف روز محاسبه میشه (اینجاست که اینجانب رسما" اعلام میکنم حاضرم پاچه تمام نزول دهنده ها و نزول گیرنده های بازار بزرگ تهران رو بخارم بدون اجرت )

4- برای استرداد ودیعه در صورت انصراف 30 روز کاری به خودشون مهلت داده میشه یعنی حدود 45 روز دوباره پول نزد شرکت میمونه بدون احتساب سود

5- در زمان تحویل هر نمایندگی به اختیار خودش هزینه هایی رو به مشتری تحمیل میکنه و این مسئله به نسبت شهر و منطقه سکونت کاملا" متغییر و نامشخصه . البته میتونید به سایپا اعتراض کنید اما .....

6- زمانی که رفتم برای انصراف 3 نفر دیگه هم اومده بودند که دقیقا" نکته اونها هم همین مسئله بود و با خود ماشین مشکلی نداشتند

7-در نهایت تصمیم گرفتم زحمت گرفتن وام رو از بانک متقبل بشم تا حداقل پول نزول کمتری به این سیستم سراسری رباخواری پرداخت کنم
یعنی سود وام خودروی بانک از این مقدار کمتره ؟ فکر نمیکنم بانک 10 تومن رو مثلا 12 تومن حساب کنه!
سوال بعدی اینکه چه خودرویی حالا مد نظرتون هست؟ همون تیبا رو یعنی اینبار میخاید نقد بخرید یا کلا از خرید از نمایندگی ها منصرف شدید و بنگاه میرید!

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
خب تو خود سایت شرایط رو وقتی نوشته ، دیگه شبهه ای از این جهت که چقدر پیش میخاد و این مطالب نمیمونه! آخه من دیدم همچنان روی پول پیش چقدر خواستن ، سوال هست!
دوست عزیز اون سایتی که شما معرفی کردید سایت " فروش اینترنتی خوده سایپا " هست و معمولا به صورت فروش نقدی فوری و یا فروش مرحله ای کار میکنند.
این دوستمون پرسید کجا فروش اقساطی دارن، که فعلا معتبرترین جاییکه فروش اقساطی پراید و تیبا داره ، رایان سایپا هست و شرایطش در حال حاضر برای پراید 131se این هست ::
نزدیک 15م پیش+24 ماه ماهی 356هزار...
میتونید خودتون برید تو سایت رایان سایپا و ببینید...

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
دوست عزیز اون سایتی که شما معرفی کردید سایت " فروش اینترنتی خوده سایپا " هست و معمولا به صورت فروش نقدی فوری و یا فروش مرحله ای کار میکنند.
این دوستمون پرسید کجا فروش اقساطی دارن، که فعلا معتبرترین جاییکه فروش اقساطی پراید و تیبا داره ، رایان سایپا هست و شرایطش در حال حاضر برای پراید 131se این هست ::
نزدیک 15م پیش+24 ماه ماهی 356هزار...
میتونید خودتون برید تو سایت رایان سایپا و ببینید...
درسته
ولی بنظرم شرایط خوبی نداره ...
اگه کسی 15-16 داشته باشه ، تمیز مدل پایینتر از صفر پیدا میکنه ... اگرم کسی بخاد صفر بگیره ک دیگه 5 تومن بقیش چیزی نیست که بخای اینجوری گیر رایان سایپا بیفتی!

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
یعنی سود وام خودروی بانک از این مقدار کمتره ؟ فکر نمیکنم بانک 10 تومن رو مثلا 12 تومن حساب کنه!
سوال بعدی اینکه چه خودرویی حالا مد نظرتون هست؟ همون تیبا رو یعنی اینبار میخاید نقد بخرید یا کلا از خرید از نمایندگی ها منصرف شدید و بنگاه میرید!

وام خودرو نمیخوام بگیرم. چون یه مقداری هم پول دستم اومده نیاز به وام کمتری دارم و خوشبختانه از طریق یه آشنا داره جور میشه
اول میخواستم همون تیبا2 نقد از نمایندگی بگیرم اما با توجه به این که پول نقدم بیشتر شده ترجیح میدم با همون پول مثلا" یه 206 صندوقدار مدل 89 یا 90 بگیرم مطمئنا از لحاظ فنی خیلی از تیبا2 سرتره.

912

Registered User
لایک‌ها
472
درسته
ولی بنظرم شرایط خوبی نداره ...
اگه کسی 15-16 داشته باشه ، تمیز مدل پایینتر از صفر پیدا میکنه ... اگرم کسی بخاد صفر بگیره ک دیگه 5 تومن بقیش چیزی نیست که بخای اینجوری گیر رایان سایپا بیفتی!
دقیقا دوست عزیز درست میگی نطر منم همینه منم حتی تعجب کردم این دوستمون هم قبلا گفته بود 15 پیش ولی من گفتم حتما اشتباه میکنه که گفتن نه همون 15 میلیونه
والا همیشه بیشترین پیش پرداختی که واسه پراید بود نزدیک 12 میلیون بوده الان راحت میشه با 15 یه پراید در حد خرید چه کاریه ادم این همه سود اینارو بده دیوانگی گرفتنش

بالا