برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد نرم افزار VMWare

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
من ميخوام محيط ويندوز 3.1 رو با نرم افزار VMware شبيه سازي كنم. آيا بايد حتماً اين ويندوز رو توي محيط وي ام وير نصب كنم يا خود vmware برام شبيه سازيش مي كنه؟ آخه من يه Virtual Machine با اين نرم افزار ساختم اما موقع بوت شدن ارور ميده و ميگه كه درايو هارد شما قابل بوت شدن نيست. با Virtual PC هم امتحان كردم همين مشكل وجود داره.

چكار كنم؟

با تشكر

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
VMWare یک کامپیوتر رو شبیه سازی میکنه. شما فرض کنید که میخواین روی کامپیوتر خودتون (که الان هیچ سیستم عاملی روش نصب نیست) ویندوز نصب کنید. اگه نگید که از CD بوت بشه، یک error میده که نمیتونه بوت بشه. VMWare هم فرقی نمیکنه. برای اینکه ویندوز 3.1 نصب کنید باید از یک فلاپی که DOS رو بوت میکنه image بگیرید، به Virtual Machine بگید که از فلاپی بوت بشه. درایوتون رو با fdisk پارنیشن بندی کنید، format کنید، ویندوز رو روی هارد (احتمالا با فلاپی) کپی کنید و بعد نصب کنید.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
VMWare یک کامپیوتر رو شبیه سازی میکنه. شما فرض کنید که میخواین روی کامپیوتر خودتون (که الان هیچ سیستم عاملی روش نصب نیست) ویندوز نصب کنید. اگه نگید که از CD بوت بشه، یک error میده که نمیتونه بوت بشه. VMWare هم فرقی نمیکنه. برای اینکه ویندوز 3.1 نصب کنید باید از یک فلاپی که DOS رو بوت میکنه image بگیرید، به Virtual Machine بگید که از فلاپی بوت بشه. درایوتون رو با fdisk پارنیشن بندی کنید، format کنید، ویندوز رو روی هارد (احتمالا با فلاپی) کپی کنید و بعد نصب کنید.
كه اينطور!

من خيال مي كردم خود نرم افزار برام ويندوز رو هم شبيه سازي مي كنه. حالا مي فهمم چرا فرمت هم كار نمي كرد. چون هنوز fdisk نكرده بودم.

پس مشكل Virtual PC هم احتمالاً همين بوده.

دستت درد نكنه.

بالا