برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد گرفتن دیپلم کامپیوتر

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,574
سلام
من قصد گرفتن دیپلم کامپیوتر دارم. سنمم 23 ساله و دیپلمم انسانی بوده و لیسانس هم دارم.
هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه به چه موسسه-هنرستان و... ای باید مراجعه کنم ندارم، دوست دارم ترجیحا غیرحضوری درس بخونم و اونم هنرستان.
گویا هم می شه برم هنرستان شبانه و هم غیرحضوری بخونم
به نظرتون کدوم بهتره؟ با توجه به سنم حضوری رو زیاد نمی پسندم
و اینکه فرق بین مدرک دیپلم کاردانش و فنی حرفه ای تو این رشته چیه؟ هر دو ریاضی 2 و ریاضی 3 رو دارن؟ دروس عمومی که تو انسانی چند سال پیش خوندم رو هم دوباره باید امتحان بدم؟
اگه می شه هزینه و زمان هر کدوم از راه هایی که هست رو یه راهنمایی بکنید.
مرسی.

Last edited:

idnavmooknedr

Registered User
لایک‌ها
1,859
توی کاردانش ریاضی 2 و 3 رو درس نمیدن اما توی کنکور ازشون سوال میاد
دانشگاه دولتی هم دربیای بری ترم اول هم باید ریاضی پیش و ریاضی عمومی رو بخونی
برو از یه موسسه فنی حرفه ای بپرس
البته به نظرم بد نیست رشته ریاضی شبانه ثبت نام کنی بخونی
ولی تو که لیسانس داری نمیشه واسه فوق لیسانس کامپیوتر کنکور بدی؟
مدرسان شریف؟! :دی

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,574
توی کاردانش ریاضی 2 و 3 رو درس نمیدن اما توی کنکور ازشون سوال میاد
دانشگاه دولتی هم دربیای بری ترم اول هم باید ریاضی پیش و ریاضی عمومی رو بخونی
برو از یه موسسه فنی حرفه ای بپرس
البته به نظرم بد نیست رشته ریاضی شبانه ثبت نام کنی بخونی
فرق کامپیوتر کاردانش با فنی حرفه ای فقط تو اینه که تو کاردانش ریاضی 2 و 3 رو درس نمی دن؟ اینکه از کاردانش برم برای دانشگاه باید کاردانی شرکت کنم نه کارشناسی چطور؟
ریاضی رو دوست ندارم و همینطور کل رشته ش رو مغزمم نمی کشه... حالا دو کتاب ریاضی 2 و 3 رو چرا وقت بذارم راحت از پسشون برمیام با کلاس خصوصی اینا.
بعد ببین من این مدرک رو بیشتر برای آلمان می خوام که رفتم رشته م رو عوض کنم به کارشناسی کامپیوتر، نمی دونم فرقی داره دیپلمم کاردانش باشه یا فنی حرفه ای؟
ولی تو که لیسانس داری نمیشه واسه فوق لیسانس کامپیوتر کنکور بدی؟
نه نمی شه فوق کامپیوتر سوای اینکه دیپلمم انسانیه کار نشدنی ایه بدون گذروندن پیش نیازا! (پیش نیاز = کل دروس کارشناسی اون رشته!)

Nigga

Registered User
لایک‌ها
4,018
باو چه کاریه بشینی دیپلم کامپیوتر بگیری.کنکور فنی ها بده کاردانی کامپیوتر قبول شو.کنکورشم بخونی راحت قبول میشی
البته من جات بودم واسه ارشد مدیریت یا حسابداری یا مدیریت مالی میخوندم واسه دکترا اپلای میکردم

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,574
باو چه کاریه بشینی دیپلم کامپیوتر بگیری.کنکور فنی ها بده کاردانی کامپیوتر قبول شو.کنکورشم بخونی راحت قبول میشی
البته من جات بودم واسه ارشد مدیریت یا حسابداری یا مدیریت مالی میخوندم واسه دکترا اپلای میکردم
با دیپلم انسانی می تونم شرکت کنم؟ هم برای کار دانش و هم برای فنی رو؟ اگه بشه که عالیه!
مدیریت و حسابداری آخه خوشم نمیاد.
اگه غیر کامپیوتر بخوام چیز دیگه بخونم ترجیح می دم روانشناسی باشه یا Anglistik (دومی همون زبان انگلیسیه)

Nigga

Registered User
لایک‌ها
4,018
با دیپلم انسانی می تونم شرکت کنم؟ هم برای کار دانش و هم برای فنی رو؟ اگه بشه که عالیه!
مدیریت و حسابداری آخه خوشم نمیاد.
اگه غیر کامپیوتر بخوام چیز دیگه بخونم ترجیح می دم روانشناسی باشه یا Anglistik (دومی همون زبان انگلیسیه)
دقیق نمیدونم ولی به احتمال زیاد بشه
روانشناسی و زبان اینا فاند تقریبا نمیشه گرفت برعکس مدیریت و حسابداری البته اگه رزومه خوبی داشته باشی

Armadillo

Registered User
لایک‌ها
6,374
این هدف های بیضوی چیه دنبال می کنید نازنین؟ :)

x460

Registered User
لایک‌ها
702
سلام
من قصد گرفتن دیپلم کامپیوتر دارم. سنمم 23 ساله و دیپلمم انسانی بوده و لیسانس هم دارم.
هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه به چه موسسه-هنرستان و... ای باید مراجعه کنم ندارم، دوست دارم ترجیحا غیرحضوری درس بخونم و اونم هنرستان.
گویا هم می شه برم هنرستان شبانه و هم غیرحضوری بخونم
به نظرتون کدوم بهتره؟ با توجه به سنم حضوری رو زیاد نمی پسندم
و اینکه فرق بین مدرک دیپلم کاردانش و فنی حرفه ای تو این رشته چیه؟ هر دو ریاضی 2 و ریاضی 3 رو دارن؟ دروس عمومی که تو انسانی چند سال پیش خوندم رو هم دوباره باید امتحان بدم؟
اگه می شه هزینه و زمان هر کدوم از راه هایی که هست رو یه راهنمایی بکنید.
مرسی.
سلام
شما که یه مدرک گرفتی، قصدت از گرفتن مدرک کامپیوتر چیه؟

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,574
این هدف های بیضوی چیه دنبال می کنید نازنین؟ :)
سلام
شما که یه مدرک گرفتی، قصدت از گرفتن مدرک کامپیوتر چیه؟
تو پستامم گفتم، می خوام بعد اپلای کردن برای ادامه تحصیل تو مقطع ارشد تو آلمان (رشته خودم) رسیدم اونجا تغییر رشته بدم برای یکی از شاخه های کامپیوتر و در مقطع کارشناسی. حالا شاخه هایی که دارم می گم اونجا هست لزوما اینجا نیست و طی حرف زدن با اقوامم تو اونورم به این نتیجه رسیدم... (که این مسیر برای اقامت گرفتن بعد تحصیل خوبه چون برای رشته های مربوطه کار هست)

x460

Registered User
لایک‌ها
702
تو پستامم گفتم، می خوام بعد اپلای کردن برای ادامه تحصیل تو مقطع ارشد تو آلمان (رشته خودم) رسیدم اونجا تغییر رشته بدم برای یکی از شاخه های کامپیوتر و در مقطع کارشناسی. حالا شاخه هایی که دارم می گم اونجا هست لزوما اینجا نیست و طی حرف زدن با اقوامم تو اونورم به این نتیجه رسیدم... (که این مسیر برای اقامت گرفتن بعد تحصیل خوبه چون برای رشته های مربوطه کار هست)
به عنوان پیشنهاد:
برداشت من از حرفت اینه که یکی از دلایلی که می خوای به عنوان دانشجو از کشور خارج بشی، راحت تر اقامت گرفتن هستش.
خوب شما می تونی واسه ارشد همین رشته که لیسانسش رو داری اقدام کنی. تا حداقل دیگه مجبور نشی 3-4 سال واسه کارشناسی کامپیوتر گرفتن وقت بذاری.
وقتی هم رفتی، می تونی اونجا توی کلاس های معتبر کامپیوتر شرکت کنی و هم کار یاد بگیری هم مدرک درست و حسابی بگیری. مثلا دوره های مایکروسافت یا Cisco و امثالهم.

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,574
به عنوان پیشنهاد:
برداشت من از حرفت اینه که یکی از دلایلی که می خوای به عنوان دانشجو از کشور خارج بشی، راحت تر اقامت گرفتن هستش.
خوب شما می تونی واسه ارشد همین رشته که لیسانسش رو داری اقدام کنی. تا حداقل دیگه مجبور نشی 3-4 سال واسه کارشناسی کامپیوتر گرفتن وقت بذاری.
وقتی هم رفتی، می تونی اونجا توی کلاس های معتبر کامپیوتر شرکت کنی و هم کار یاد بگیری هم مدرک درست و حسابی بگیری. مثلا دوره های مایکروسافت یا Cisco و امثالهم.
بله این رشته رو برای اقامت می خوام چون براش کار پیدا می شه و خودمم علاقه بهش دارم ضمنا تو آلمان باید کار مرتبط با رشته پیدا کرد تا اقامت بدن و حتمام لازم نیست ارشد کامپیوترم بگیرم!
البته مطمئن نیستم که باید حتما کار مرتبط با رشته باشه یا نه ولی 75% مردم تو نت می گن که تو آلمان بایستی کار مرتبط با رشته باشه ولاغیر.

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,574
@Nigga
@ArashMiniStar2
ببینید من سوال اصلی که الان دارم اینه که آیا می تونم با مدرک دیپلم یا قبولی کنکور این رشته برای کارشناسیش تو آلمان پذیرش بگیرم یا نه، اونم با توجه به اینکه یه مدرک لیسانس قبلا گرفتم! اگه نه توجیه سفارت آلمان چیه مگه گناه کردم یه لیسانس قبلا گرفتم بعد اصلا وقتی من سنم پایینه و رشته ای که لیسانسش رو گرفتمم دوست نداشتم مگه زوره! از هر کس می پرسم نمی دونه بخش آلمان اپلای ابرود هم همه لالن و پی امم جواب نمی دن.
شما اگه می تونید واقعا ممنون می شم این سوال رو برام بپرسید!
متن سوالم به صورت رسمی! :
"اگه کسی یه لیسانس از قبل داشته باشه و بعد بخواد با قبولی کنکور یه رشته دیگه برای مقطع کارشناسی اقدام کنه سفارت بهش پذیرش می ده یا نه؟"
به عنوان پیشنهاد:
ممنون از پیشنهادتون ولی تو آلمان برای گرفتن بلوکارت باید کار مرتبط با رشته ای که تو آلمان تحصیل کردی پیدا کنی و برای یه رشته خوندنی مثل روانشناسی هم نمی شه به احتمال 1 درصدم بشه هم نمی شه پولی دراورد که اندازه میزان درآمد مورد نیاز برای گرفتن اقامت باشه.
کامپیوتر الان بازار کارش خرابه
فکرکنم واسه شماهم یه کم سخت باشه
من برای خارج می خوام همونطور که گفتم... برای ادامه تحصیل تو خارج و بعدم کار
اصلا واسم سخت نیست هم زبانم خوبه و هم به برنامه های مختلف اشراف دارم.

ArashMiniStar2

Registered User
لایک‌ها
888
برای المان داداش تا جایی ک میدونم باید دانشگاه سراسری قبول بشی جاش مهم نیس 1 ترم بری

Last edited:

ArashMiniStar2

Registered User
لایک‌ها
888
اقا من ی پیشنهادی دارم این پستم رو خوندی برو اپلای ابرود من اونجا ی مدت فعالیت کمی داشتم
از بچه هاش بپرس خیلی واردن از این وکیل و مشاوره و موسسات خدایی بیشتر
طرف رفته مثلا از موسسه اقدام کرده اینجا اپلای ابرود سوالشو میپرسه:|

بالا