برگزیده های پرشین تولز

سوال:قابل اعتماد بودن آمار گیرها با توجه به IP های ایران

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
من فکر کنم بیشتر خط های اینترنت کشور دیال آپ هست.وقتی دیال آپ باشه طبیعتا هر موقع که کاربر به اینترنت وصل میشه
IP جدیدی میگیره. برای خط های ADSL هم مطمئن نیستم که آی پی های اختصاصی داشته باشن. تو این شرایط به نظر شما
میشه به آمارگیر ها اعتماد کرد؟ من از google analytics و sitemeter استفاده می کنم.

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
ADSL و دایل آپ فرقی ندارن که. آی اس پی به ADSL یه آی پی ثابت میده و به دایال آپ ها هر آی پی که خالی بود . تازه آی پی adsl هم چند وقت یه بار عوض میشه . به نظر من که این آمار ها معتبرن .

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
فرض کنیم می خواد آمار unique visitor ها رو بگیره... یعنی کسانی که حد اقل یک بار در طی ماه گذشته به یه سایت مراجعه کردند...

اگه کاربری الان وارد یه سایت بشه ...همین که یک بار وارد شد یک مورد شمارش میشه... اگه همین کاربر 2 ساعت دیگه دوباره به این سایت مراجعه کنه... اگه آی پی ثابت داشته باشه... دیگه شمارش نمیشه ولی اگه قرار باشه آی پی جدیدی داشته باشه به عنوان یک کاربر جدید دوباره شمارش میشه که نباید بشه... و نهایتا آمار غلطی میده...

Mr. Smith

Registered User
لایک‌ها
23
من فکر کنم بیشتر خط های اینترنت کشور دیال آپ هست.وقتی دیال آپ باشه طبیعتا هر موقع که کاربر به اینترنت وصل میشه
IP جدیدی میگیره. برای خط های ADSL هم مطمئن نیستم که آی پی های اختصاصی داشته باشن. تو این شرایط به نظر شما
میشه به آمارگیر ها اعتماد کرد؟ من از google analytics و sitemeter استفاده می کنم.

البته تا حدی نظریه شما درسته
منتها خیلی از سایت ها میان برای اینکه آمارشونو بالا ببرن از یوزر های جعلی استفاده میکنن به این صورت که بعضی نرم افزار ها هستن که میتونن آی پی سایت های دیگه رو به سایت شما به عنوان بازدید کننده ارسال کنه که اینگار باعث بالا بردن رنکینگ در گوگل میشه . البته توضیحش یکم مفصل تره.

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
البته تا حدی نظریه شما درسته
منتها خیلی از سایت ها میان برای اینکه آمارشونو بالا ببرن از یوزر های جعلی استفاده میکنن به این صورت که بعضی نرم افزار ها هستن که میتونن آی پی سایت های دیگه رو به سایت شما به عنوان بازدید کننده ارسال کنه که اینگار باعث بالا بردن رنکینگ در گوگل میشه . البته توضیحش یکم مفصل تره.

اینکه بعضی سایت ها هستند که آمارشونو بطور کاذب بالا میبرن من شکی ندارم ...

ولی سوال برای سایت های خودمون هست که داریم از آمارگیر های بین المللی استفاده می کنیم در شرایطی که تقلبی انجام نشده باشه...

سوال این هست آماری که مثلا google analytics یا sitemeter تحویل من میدن... با توجه به وضع آی پی های ما و توضیحی که دادم قابل اعتماد هست ؟

بالا