برگزیده های پرشین تولز

سوني يا سامسونگ

bamaram

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام مي خوام يكLED 40سوني EX720 بگيرم ولي بعضي ميگن سامسونگ بگير كاري به جوايزش ندارم از نظر كيفيت كدوم بهتره؟
آيا EX720 اصلا تي وي خوبي هست نسبت به پولي كه دارم مي دم(حدود 1470000)
ممنون ميشم جواب بدين اون هم از نوع سريع چون در پروسه خريدم
ياحق

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
اگه کیفیت تصویر میخوای سونی

اگه امکانات جانبی میخوای سامسونگ

bamaram

Registered User
لایک‌ها
0
بالاخره سوني يا سامسونگ؟؟؟؟
من برام كيفيت و دوام مهم است
منظور از امكانات سامسونگ هدايا جانبي آن است؟منظورتان از امكانات ميخواي سامسونگ چيست؟
من بيشتر مد نظرم كيفيت تصوير و صدا خوب است
اگر دوستان ديگري كه در اين زمينه تجربه دارن هم كمك كنند ممنون ميشم
يا حق

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
شارپ بخر با گارانتی مادیران از هر دوی اینا بهتره.

siavash.parsa

Registered User
لایک‌ها
9
سامسونگ...

دوست من دنیای الکترونیک نسبت به چند سال پیش زمین تا آسمون تفاوت کرده....دیروز سونی...امروز سامسونگ

از سونی فقط اسمش مونده...الان سامسونگ صاحب اکثر تکنولوژی های روزه از جمله LED

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
بالاخره سوني يا سامسونگ؟؟؟؟
من برام كيفيت و دوام مهم است
منظور از امكانات سامسونگ هدايا جانبي آن است؟منظورتان از امكانات ميخواي سامسونگ چيست؟
من بيشتر مد نظرم كيفيت تصوير و صدا خوب است
اگر دوستان ديگري كه در اين زمينه تجربه دارن هم كمك كنند ممنون ميشم
يا حق

کیفیت و دوام سونی رو با هیچ محصول دیگه ای نمیتوانی مقایسه کنی. همونطور که کیفیت و کلاس بنز رو با هیچ خودروی دیگه ای نمیتوانی مقایسه کنی.

منظور از امکانات، فرمت پخش فایلهای روی فلش، اتصال به اینترنت و برنامه های کاربردی و از این قبیل چیزهاست.

دقت کنید که LED به ظاهر LED است. سونی در تمام محصولاتش نوشته که edge led هست ولی سام و الجی این نکته رو بیان نکردن، درواقع شما LED نمیخرید، LCD میخرید. فقط به جای لامپهای قدیمی تولید نور، در لبه های پانل از led استفاده شده.

هر چی میخرید حواستون باشه پول اضافی ندید. اگه جشنواره ای بوده و حالا نیست، سعی کنید در جشنواره بعدی خرید کنید.

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
سامسونگ...

دوست من دنیای الکترونیک نسبت به چند سال پیش زمین تا آسمون تفاوت کرده....دیروز سونی...امروز سامسونگ

از سونی فقط اسمش مونده...الان سامسونگ صاحب اکثر تکنولوژی های روزه از جمله LED

پنلهای سونی و سام مشترک هستند، دانش و فن آوری متعلق به سونی و تولیدش توسط سام هست. اگه سام دانش تولید رو داشت که نمیرفت از سونی قرض بگیره! و صد البته اگه تولید پانلها در کره ارزان تمام نمیشد، سونی هم هیچگاه به همیچین کاری دست نمیزد!

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
اینجوری فایده نداره. خود این بنده خدا باید بره فرق کیفیتشون رو از نزدیک ببینه !

من میگم سمسونگ ! چون همیشه جلوتر از بقیه در زمینه تلویزیون حرکت کرده...

خصوصا در مورد تلویزیون هوشمند ! چون داره توی ایران برای برنامه های کاربردی و جانبی این تلویزیون ها سرمایه گزاری میکنه ! (البته الجی هم این کارو میکنه)

پشتبانی و گارانتیش هم عالیه.

شما خودت برو نمایندگی سمسونگ و سونی ! از نزدیک مقایسه کن. با چشم خودت. اگه دیدی فرقی ندارن ببین خدمات جانبی کدوم بیشتره...

مثلا بعضی مدل های سمسونگ روی خودشون Wifi هست یا مثلا 2تا عینک سه بعدی همراهش بهت میدن.

اگر سونی هم خواستید بگیرید. حتما دانگل wifi براش بگیرید.

مدل های سمسونگ هم رده قیمت همین مدل سونی که نوشتید:

Samsung 40D6940
Samsung 40D5950

bamaram

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون از همه دوستان
ولي ما كه بالاخره نفهميديم سوني يا سامسونگ چون نظر دوستان خيلي متفاوت است
در خصوص اينكه خودم داخل فروشگاه كيفيت را تشخيص بدم نميشه چون اونجا هم نور پردازي و هم كيفيت فيلمهاي مورد استفاده يه جوريه كه تشخيص و سخت مي كنه
من رفتم هم جمهوري هم فروشگاه هايپر كه تمام برند ها را كنار هم چيده ولي بازم در خصوص كيفيت تصاوير با چشم زياد تفاوتي كنار هم ندارند يا من متوجه تفاوت نشدم
دوستاني كه از اين برندها استفاده مي كنند هم مي تونن كمك كنند حتي من شنيدم سامسونگ بعد از مدتي كيفيت نور و تصويرش ضعيف ميشه؟
بازم دوستان راهنمايي كنند ممنون
در ضمن كار اين دانگل كه گفتيد چيه همين مودم وايرلس تي وي ميشه؟
راستي جشنواره خريد سوني كي هست يا كي شروع ميشه؟
يا حق

persiandiscus

Registered User
لایک‌ها
36
panasonic
شما تو گوگل سرچ کن top ten for plasma led and lcd
نتیجه ها رو ببین
اول پاناسونیک پلاسما با تکنولوژی جدید
دوم ال جی
سوم سونی

kkevinloren2006

Registered User
لایک‌ها
44
اگه میخوای فیلم اچ دی ببینی سونی بهتره به نظره من ولی اگه برای دیدن ماهواره و تلویزیون میخوای هیچ فرقی با هم ندارند

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
در ضمن كار اين دانگل كه گفتيد چيه همين مودم وايرلس تي وي ميشه؟

بله دانگل همون مودم وایرلس هست.

اگه انقدر مردد هستی توی خرید. حرف منو گوش کن و سمسونگ بگیر ! چون خریدش اصلا ریسک نداره !

من شنيدم سامسونگ بعد از مدتي كيفيت نور و تصويرش ضعيف ميشه؟

این موضوع در مورد تلویزیون های پلاسما صدق میکنه نه سمسونگ !

بنظرم اصلا طرف پلاسما نرو ! چون

1- عمرش خیلی کمتر از LED و LCD هست !
2- گرمای زیادی تولید میکنه ! برخلاف LED که هیچ گونه گرمایی تولید نمیکنه !
3- مصرف برقش حدود 5 برابر LED هست !!!
4- قطر و وزنش هم خیلی زیاده !
5- حساسیت بالایی به ثابت موندن تصویر داره ! (یادمه تو مدل های قدیمیش، آرم شبکه ها رو تصویر میموند !)

درکل پلاسما فقط بدرد کابران حرفه ای میخوره ! که میخوان فلان فیلم اکشن رو با هرتز بالا ببینن !!! (که البته LED های جدید هم این تصاویر رو حریف هستند...)

این نظر بنده بود ! لطفا دوستان پلاسما دار شاکی نشوند !

bamaram

Registered User
لایک‌ها
0
با تشكر از همه دوستان
1-كسي مي دونه جشنواره سوني كي شروع ميشه؟
2- مدلهاي جديد سوني معمولا كي به بازار مي آد؟
يا حق

bahri-d

Registered User
لایک‌ها
225
سعی کنید اگر سونی میگیرید سری nx بگیرید .

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
با تشكر از همه دوستان
1-كسي مي دونه جشنواره سوني كي شروع ميشه؟
2- مدلهاي جديد سوني معمولا كي به بازار مي آد؟
يا حق

جشنواره سونی تخفیف داره. هفته پیش هم قیمتها همون قیمتهای جشنواره بود. البته گفتن از 1شنبه قراره گرون بشه. شما برو ببین اگه قیمتها همون هست، تعلل نکن چون قراره به زودی گرون بشه.

معمولا 6 ماه از اول سال بگذره سونی مدلهای جدیدش رو میاره.

ضمن اینکه شما با 1500 تومان میتوانی یه lcd 46 اینچ بگیری. هیچ فرقی هم در کیفیت با edge led نداره. اگه سونی سنتر درست و حسابی بری، خود فروشنده توضیح میده که چرا lcd بهتر از led هست. اگه بالای 5 میلیون خواستی پول بدی و full led بگیری طوری که برای هر پیکسل یه led باشه، اونوقت کیفیت تصویر بسیار بهتر از lcd میشه. ولی در حالت زیر 3-2 میلیون تومان، همه led ها از نوع edge led هستن و مثل لامپهای lcd در لبه های پانل قرار داده شدن.

bamaram

Registered User
لایک‌ها
0
سعی کنید اگر سونی میگیرید سری nx بگیرید .

چرا؟ من از سوني سنتر ها تفاوت nx و ex را پرسيدم گفتند يكي در ظاهر است و ديگري در مونتاژ كه يكي مالزي و ديگري ايران .
آيا تفاوت ديگري هم دارند در كيفيت يا هرتز يا ... ؟
يا حق

feryfrt

Registered User
لایک‌ها
10
SONY اگه دوست داری سونی رو نمیشه گفت بده سونی همیشه خوب بوده و خواهد بود سری NX HX. ولی انتخابت رو سخت نکن بین ۲ تا مارک بعد شد ۴-۵ تا بعد... گیج میشی
من نظرم روی شارپ بعد سونی. اصلاْ خودتو اذیت نکن برا اینکه این مونتاژ کجاس اون کجاس .
خیلی وسواس به خرج بدی مثل من ۵ میلیون پول بده یه پلاسما پایونیر ۵۰ اینچ بخر اصل ژاپن.
که الان دیگه اینم نیست ۶۰ اینچش هست فکر میکنم یا ۸ یا ۹ میلیون. (تازه گذاشتم برا فروش پول لازمم شدید)

pirate123

Registered User
لایک‌ها
58
من خودم سامسونگ گرفتم تنها به یک دلیل که برام مهم بود گفتم بگم شاید برای کس دیگه هم مهم باشه:
اگر فلشتون NTFS فرمت شده باشه تلویزیون های سونی نمی تونن بخوننش و فقط FAT و FAT32 رو پشتیبانی کنند و همچنین فرمت MKV هم توسط سونی ساپورت نمیشه و فایل های با حجم بالای 4 گیگ فقط توسط NTFS پشتیبانی میشن. بنابراین دیدن فیلم های MKV فول اچ دی که بالای 4 گیگ حجمشون باشه با تلویزیون های سونی منتفی هست مگر اینکه کیفیتشونو کم کنید و به MPEG-4 تبدیلش کنید که دردسرش زیاده. در حالی که سامسونگ ابدا چنین مشکلی نداره.

همچنین اون کسی که اومد تلویزیون ما رو نصب کنه هم سونی نصب می کرد هم سامسونگ و هم ال جی و رو هیچکدومش تعصبی نداشت و وقتی تفاوت این سه برند رو پرسیدم اینجوری گفت: سونی و سامسونگ یه قدم از ال جی بالاترن و تلویزیون سونی سگ جون تره ولی شفافیت و وضوح تصویر سامسونگ بهتره. البته اینم آخرش گفت که این چیزایی که گفته بیشتر در مورد LCD صدق می کنه و چون LED تازه اومده باید چند سال صبر کرد تا دقیق معلوم بشه کدوم بهتره. ولی من خودم LED سامسونگ دارم و راضی هستم.

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
من خودم سامسونگ گرفتم تنها به یک دلیل که برام مهم بود گفتم بگم شاید برای کس دیگه هم مهم باشه:
اگر فلشتون NTFS فرمت شده باشه تلویزیون های سونی نمی تونن بخوننش و فقط FAT و FAT32 رو پشتیبانی کنند و همچنین فرمت MKV هم توسط سونی ساپورت نمیشه و فایل های با حجم بالای 4 گیگ فقط توسط NTFS پشتیبانی میشن. بنابراین دیدن فیلم های MKV فول اچ دی که بالای 4 گیگ حجمشون باشه با تلویزیون های سونی منتفی هست مگر اینکه کیفیتشونو کم کنید و به MPEG-4 تبدیلش کنید که دردسرش زیاده. در حالی که سامسونگ ابدا چنین مشکلی نداره.

همچنین اون کسی که اومد تلویزیون ما رو نصب کنه هم سونی نصب می کرد هم سامسونگ و هم ال جی و رو هیچکدومش تعصبی نداشت و وقتی تفاوت این سه برند رو پرسیدم اینجوری گفت: سونی و سامسونگ یه قدم از ال جی بالاترن و تلویزیون سونی سگ جون تره ولی شفافیت و وضوح تصویر سامسونگ بهتره. البته اینم آخرش گفت که این چیزایی که گفته بیشتر در مورد LCD صدق می کنه و چون LED تازه اومده باید چند سال صبر کرد تا دقیق معلوم بشه کدوم بهتره. ولی من خودم LED سامسونگ دارم و راضی هستم.

کسی که کیفیت و تکنولوژی پردازش تصویر سونی رو زیر سوال ببره، مطمئن باش این کاره نیست! :D سونی معایب زیادی داره... قیمت بالا، امکانات بسیار کم، خدمات گارانتی محدود... ولی کیفیت تصویر سونی رو با هیچ تلویزیونی در جهان نمیتوانی مقایسه کنی! شاید به نظرت سامسونگ خیلی عالی باشه ولی اگه همون رو بزاری کنار همرده سونی و هر دو رو روشن کنی و کیفیت تصویرشون رو با چشم عادی مشاهده کنی، متوجه خواهی شد که سامسونگ باید بره بوق بزنه! :D

تلویزیونهای سونی تقریبا هیچ فرمتی رو پخش نمیکنن! یعنی از هر 100 تا فایلی که توی فلش داشته باشی، خیلی خوش شانس باشی 5 تاش رو بتوانن باز کنن. فکر کنم توی کارخونه سونی کسی از فلش استفاده نمیکنه یا کلا اصلا نمیدونن چیه که اینقدر سطح کاربرد فلش در تلویزیونهای سونی پایینه! :wacko:

بالا