برگزیده های پرشین تولز

شبكه با بلوتوث

ikrz174

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
اقايون!!!!!!!!!

چند تا سوال ميشه با بلوتوت شبكه درست كرد ؟

مي شه حالتي مثل گيم نت رو بين دو كامپيوتر درست كرد؟{با بلو توث}

من از طريق برنامه خود بلو توثم دو كامپيوتر رو لن ميكنم ام نمي دونم با يد چي كا كنم تا با هم ارتباط داشته باشند

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
بازی اونم با سرعت بلوتوث! فکر نکنم میسر باشه.

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
راستی نوشتار صحیح این تکنولوژی اینه: "بلوتوس".:)
هیچ وقت کلمات غیر عربی رو با رسم الخط عربی ننویسیم.

Pda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ikrz174 :
اقايون!!!!!!!!!

چند تا سوال ميشه با بلوتوت شبكه درست كرد ؟

مي شه حالتي مثل گيم نت رو بين دو كامپيوتر درست كرد؟{با بلو توث}

من از طريق برنامه خود بلو توثم دو كامپيوتر رو لن ميكنم ام نمي دونم با يد چي كا كنم تا با هم ارتباط داشته باشند
سلام . اول از همه خدمت جناب الكترونيك (مي خواستم بنويسم پيمان عزيز ! . يك درصد احتمال دادم شايد اشتباه كرده باشم) بايد بگم كه تا اونجايي كه مي دونم ، صاحب زبون ميگه Bluetooth . اون TH (تي.اچ) توي فارسي و توي اين كلمه ، ث ، تلفظ ميشه . براي همين من هم بلوتوث مي نويسم . در ضمن ، مي تونيد توي گوگل سرچ كنيد . خيلي از سايتهاي عربي ، از همين واژه بلوتوث استفاده كردن .

1 - بله ميشه شبكه درست كرد . كافيه دو دستگاه (تاكيد مي كنم ،فعلا دو دستگاه ممكنه) هر دو داراي بلوتوث باشن .
2 - ببين ! شدنش امكان داره . اما سرعت بلوتوث به دليل پايين بودنش يعني 784 Kbps ، در مقابل شبكه هاي معمولي و همينطور Wifi كه در تئوري 11 Mbps هست ، هيچي حساب نميشه . براي همين اكثر بازي هاي كامپيوتري ، قابليت بلوتوث رو براي بازي به صورت ، MultiPlayer نمي ذارن . (من كه تا حالا بازي براي PC نديدم كه با بلوتوث بشه بازي كرد) . به خصوص اينكه ضعف عمده بلوتوث فعلا ، Pair شدن فقط دو دستگاه با هم هست .
3 - منظورتون از ارتباط چيه ؟ كارهايي كه ميشه با بلوتوث انجام داد ، يكي File Transfer هستش ، دومي اينكه شما با نرم افزارهاي VNC ، مثل RealVNC مي توني Client رو ببيني و ...
اما ايني كه دوستان گفتد كه بازي بلوتوث نميشه ، شايد براي PC همچين چيزي نداشته باشيم يا بهتر بگم ، من نديده باشم ، اما براي دستگاههايي مثل PDA ، بلوتوث و تبعا بازي هاي بلوتوثي مطرح ميشن . خيلي از بازي هاي MultiPlayer (باز هم منظور دو نفره) براي اين دستگاه ها، قابليت استفاده از بلوتوث رو به كاربر مي دن . براي گوشي هاي موبايل هم كه فكر مي كنم خودتون ديدين . Snake از همين نوع بازي هاست . علاوه بر بازي در دستگاههايي مثل PocketPC ، كارهاي ديگري مثل BlueTooth Syncing و ... مي تونه با بلوتوث انجام بشه .

ikrz174

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
ممنون فقط ميشه برنامه ها يا ساخت شبكه با بلوتوث رو معرفي , توضيح بديد

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
بله دقیقا" منظور من این بود که با عنایت به سرعت پایین بلوتوس اون چیزی که عموم به عنوان بازی های کامپیوتری قوی با گرافیک بالا میشناس وجود نداره.(حالا ممکنه یه سری بازی خیلی ساده وجود داشته باشه که رو این سرعت جواب بدن.).اما بله یه سری بازی مختص این وسایل طراحی شده و البته از ساختار و گرافیک ساده تری برخوردارن.

در مورد اون واژه ی بلوتوس هم مطلب جالبی یادم افتاد:

به مرحوم پرویز شاپور گفتن که نفت رو با ت می‌نویسند یا با ط؟ گفت با ط! به این خاطر که ‌که هر وقت آتیش گرفت دسته ش رو بگیرن و بیرونش بندازن!
من خودم اصل و اساس و فلسفه ی وجود ویکی پدیا رو قبول دارم اما دلیل نمیشه که همه ی مطالبش صحیح باشن و من تا حالا کلی از این ایرادها اونجا مشاهده کردم.
خوب همون طور که خودتم گفتی اسم این تکنولوژی تو زبان انگلیسی اینه:bluetooth.
درسته که ما اون th آخر رو مشابه "ث" تلفظ می کنیم اما این دلیل نمیشه که همون اسم رو تو فارسی به "ث" ختم کنیم.اصولا" یه قاعده ی کلی میگه که کلمات غیر عربی رو تا اونجایی که باعث کژتابی نمیشه بایستی به شیوه ی زبان فارسی نگارش کنیم.
تو همین زبان فعلیمون خیلی از این کلمات به اشتباه وجود داشتن که بعدا" اصلاح شدن:
بلیط.....بلیت.
طهران.....تهران.
.
.
.
اما مثلا" کلماتی مثل "ثمین:گران" رو نمیشه فارسی کرد چون از قبل یه کلمه ی مشابه اما با معنی متفاوت وجود داشته.(سمین:فربه).همچنین حیاط.....حیات.

اما در مورد واژه ی بلوتوس:
1- کلمه غیر عربیه.
2-هم ریختی تو زبان فارسی نداره.
بنابراین دلیلی نداره که اونو با "ث" بنویسیم.اصولا" باید عادت کنیم که کلمات ساده و غیر عربی رو با رسم الخط عربی ننویسیم.با این کار قواعد نوشتاری زبان خلاصه تر شده و ترویج و گسترش اون ساده تر میشه.

البته من که دیگه چشمم اب نمی خوره کسی به جای "بلوتوث" بگه "بلوتوس" و صرفا" از لحاظ علمی بحث رو ادامه دادم!:D
پیمان.

ikrz174

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بله خيلي ممنون از اگاه سازي شما اما من سوالم يه چيز ديگه بود

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
به نقل از electronic :
بله دقیقا" منظور من این بود که با عنایت به سرعت پایین بلوتوس اون چیزی که عموم به عنوان بازی های کامپیوتری قوی با گرافیک بالا میشناس وجود نداره.(حالا ممکنه یه سری بازی خیلی ساده وجود داشته باشه که رو این سرعت جواب بدن.).اما بله یه سری بازی مختص این وسایل طراحی شده و البته از ساختار و گرافیک ساده تری برخوردارن.

در مورد اون واژه ی بلوتوس هم مطلب جالبی یادم افتاد:

به مرحوم پرویز شاپور گفتن که نفت رو با ت می‌نویسند یا با ط؟ گفت با ط! به این خاطر که ‌که هر وقت آتیش گرفت دسته ش رو بگیرن و بیرونش بندازن!
من خودم اصل و اساس و فلسفه ی وجود ویکی پدیا رو قبول دارم اما دلیل نمیشه که همه ی مطالبش صحیح باشن و من تا حالا کلی از این ایرادها اونجا مشاهده کردم.
خوب همون طور که خودتم گفتی اسم این تکنولوژی تو زبان انگلیسی اینه:bluetooth.
درسته که ما اون th آخر رو مشابه "ث" تلفظ می کنیم اما این دلیل نمیشه که همون اسم رو تو فارسی به "ث" ختم کنیم.اصولا" یه قاعده ی کلی میگه که کلمات غیر عربی رو تا اونجایی که باعث کژتابی نمیشه بایستی به شیوه ی زبان فارسی نگارش کنیم.
تو همین زبان فعلیمون خیلی از این کلمات به اشتباه وجود داشتن که بعدا" اصلاح شدن:
بلیط.....بلیت.
طهران.....تهران.
.
.
.
اما مثلا" کلماتی مثل "ثمین:گران" رو نمیشه فارسی کرد چون از قبل یه کلمه ی مشابه اما با معنی متفاوت وجود داشته.(سمین:فربه).همچنین حیاط.....حیات.

اما در مورد واژه ی بلوتوس:
1- کلمه غیر عربیه.
2-هم ریختی تو زبان فارسی نداره.
بنابراین دلیلی نداره که اونو با "ث" بنویسیم.اصولا" باید عادت کنیم که کلمات ساده و غیر عربی رو با رسم الخط عربی ننویسیم.با این کار قواعد نوشتاری زبان خلاصه تر شده و ترویج و گسترش اون ساده تر میشه.

البته من که دیگه چشمم اب نمی خوره کسی به جای "بلوتوث" بگه "بلوتوس" و صرفا" از لحاظ علمی بحث رو ادامه دادم!:D
پیمان.
من قبول ندارم اصلا. یا مینویسی Bluetooth یا دندون آبی تا مشکل حل گردد!

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
خوب یا باید ترجمه نکنیم و همون معادل انگلیسیشو بذاریم با همون فونت انگلیسی یا فارسیشو استفاده کنیم.
دمندون آبی خیلی چیز مضحکیه ترجمه ی تحت الفظی تو این جور موارد اصلا" جالب نیست!
مثلا" "زهره ترک شدن" رو تو انگلیسی باید چی بگیم!:D

kingehp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
bluetooth ya haman dandane abi!

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
بیخیال همون Bluetooth (فلان شده املاش هم چقدر سخته!)

ikrz174

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
من كي از املاي بلوتوث يا هرچيز ديگه پرسيدم بابا اينجا قسمت شبكه است نه ادبيات
چرا بحث رو منحرف مي كنين

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از ikrz174 :
من كي از املاي بلوتوث يا هرچيز ديگه پرسيدم بابا اينجا قسمت شبكه است نه ادبيات
چرا بحث رو منحرف مي كنين
عزیزم من در حاشیه ی پست مرتبط با این بخش توضیح دادم به هر حال امیدوارم دوستان دیگه ادامه ندن.
بلوتوس.

Lover_Suspended

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست من امکان پذیر نیست
به خاطر سزعت بلوتوث قابلیت حمل تصاویر را ندار

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
بله.اما بعضی از بازیهای ساده واسه همین سرعت طراح شدن.

بالا