برگزیده های پرشین تولز

شغل جدید :هر ایرانی یک سایت نیازمندیها

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
مطلبی قدیمی رو از یک وبلاگ اوردم بعد از گذشت زمان این موضوع رو هنوز هم درست میبینم .
موفقیت سایتی مانند ایستگاه که یک سایت نیازمندیهای آنلاین یا classified ads است توجه بسیاری از طراحان سایت را جلب کرده است و باعث شده که در این چند سال صدها سایت مشابه راه اندازی شوند. کار نسبتا ساده و بی دردسر (مانند دیتابیس سبک،ترافیک محدود، ورود اطلاعات توسط دیگران) و چشم انداز مالی اینگونه سایتها انگیزه و دلیل خوبی برای رشد قارچ گونه سایتهای نیازمندیهای فارسی بوده است. شاید وجود دهها سایت مشابه باعث رقابت و پیشرفت اینگونه سایتها باشد اما حقیقت این است که اکثر این سایتها بسیار شبیه یکدیگر هستند و اطلاع دارم که اکثر آنها نیز توسط یک نرم افزار و اسکریپت فارسی شده پیاده سازی شده اند. این روزها بسیاری از آشنایان و دوستان من در اینترنت یک سایت نیازمندیها نیز دارند سایتهای مشابهی که اکثرا ناموفق هستند. نگاهی به وضعیت classified ads در سایتهای معتبر خارجی نشان از افول اینگونه نیازمندیهای آنلاین دارد. بطور مثال سایت یاهو بخش نیازمندیهای خود را غیر فعال کردند.اما سایتهایی یا کارکرد مشابه اما متفاوت با نمونه های سنتی classified ads با استقبال مواجه شده اند. بد نیست ایرانیان علاقمند به یک شبه پولدار شدن در اینترنت علاوه بر تلاش برای پیدا کردن اسکریپ فارسی و رایگان یا ارزان سایت نیازمندیها کمی هم از نمونه های موفق و مدرن نیازمندیهای آنلاین ایده بگیرند.مطمئنا بدون بکارگیری ایده جدید نبایستی انتظار هیچگونه موفقیتی برای این سایتها(بخصوص در برابر رقیب مطرح و با سابقه خود) متصور بود و چه بسا نمونه ای موفق تر نیز پس از مدتی دچار افول شوند. منبع خبر وبلاگ علیرضا شیرازی
ماجراي اعجاب انگيز موفقيت يک دختر ايراني رو که تو همین فروم مطرح شده اثباتی بر این مدعا است . نظر شما ؟

istgah.jpg

DomainX

Registered User
لایک‌ها
7
بدترین نوع سایت‌هایی که توعمرم دیدم این جور سایت‌ها هستند. سرچ فارسی رو داغون کردند و به گند کشیدند. به زور تبلیغات و لینک و اسکریپت و... آمار خودشون رو بالا میبرند و در اکثر جستجوهای اینترنتی ظاهر میشند و وقت کاربرها رو میگیرند.

پ.ن: در ضمن به تاریخ لینک منبع هم یه نگاهی بندازین، مطلب مال 2 سال و 2 ماه و 12 روز پیشه :D

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
بدترین نوع سایت‌هایی که توعمرم دیدم این جور سایت‌ها هستند. سرچ فارسی رو داغون کردند و به گند کشیدند. به زور تبلیغات و لینک و اسکریپت و... آمار خودشون رو بالا میبرند و در اکثر جستجوهای اینترنتی ظاهر میشند و وقت کاربرها رو میگیرند.

پ.ن: در ضمن به تاریخ لینک منبع هم یه نگاهی بندازین، مطلب مال 2 سال و 2 ماه و 12 روز پیشه :D

در سته من که گفتم .این مطلب رو همون دو سال پیش هم خونده بودم . ولی حرفم اینه که این موضوع چرا هنوز هم صادقه و تغییر نکرده .

DomainX

Registered User
لایک‌ها
7
در سته من که گفتم .این مطلب رو همون دو سال پیش هم خونده بودم . ولی حرفم اینه که این موضوع چرا هنوز هم صادقه و تغییر نکرده .

منظوری نداشتم از حرفم :blush: حواسم نبود برای نظرخواهی میخواین.

به نظر من برای این هنوز این موضوع کهنه نشده تو نت ایران برای اینکه:

1- همه میخوان سریع یه کار به نتیجه برسه
2- فکر میکنن کار راحتیه و خودش دیگه میره جلو
3- همش میگن مثل ایستگاه، اصلا به فکر نوآوری و ... نیستند و برای همین اکثرشون به جایی نیمرسند.
4- هزینه آنچنانی نداره راه اندازی این سایت ها و بعضی ها شاید برای دلخوشی میزنن
5- و .... :)

بالا