برگزیده های پرشین تولز

طراحی و تحلیل مدار

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
دنبال یک نرم افزار میگردم که باهاش بتونم طراحی دیجیتال در ابعاد بزرگ انجام بدم و البته تحلیلش هم بکنم و کارشو ببینم.
ممنون میشم اگه کسی یک همچین نرم افزاری بهم معرفی کنه.

chia

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از leadertime :
دنبال یک نرم افزار میگردم که باهاش بتونم طراحی دیجیتال در ابعاد بزرگ انجام بدم و البته تحلیلش هم بکنم و کارشو ببینم.

با سلام شما میتونید از نرمافزار زیر برای این کار استفاده کنید به صورت انالوگ ودیجیتال هم میشه باهاش کار کرد
Proteus_6.3_SP1
;)

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
به نقل از chia :
با سلام شما میتونید از نرمافزار زیر برای این کار استفاده کنید به صورت انالوگ ودیجیتال هم میشه باهاش کار کرد
Proteus_6.3_SP1
;)

میشه لطف کنید و بگید از کجا باید تهیه اش کنم؟

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
به نقل از mohandes_milad :
www.ireca.tk در قسمت نرم افزارهای تخصصی می تونی جدیدترین ورژن رو دانلود کنی . :)
رفتم اینجا ولی چون عضو سایتشون نبودم اجازه دانلود نداد.
باز هم از توجه تون متشکرم.

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
به نقل از leadertime :
خوب عضو شو...!!!

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
به نقل از leadertime :
اینجا سایت خودم بید :D عضو شدنشم 10 ثانیه هم طول نمیکشه :happy:

mohammad_110

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
0
به نقل از leadertime :

معروفترین نرم افزار ها Protel , Orcad , Pspice , Hspice هستن .
از Pspice برای تحلیل مدار های معمولی تا خیلی پیچیده در حد طراحی آی سی می شه استفاده کرد اگر طراحی خیلی پیچیده تر بشه از Hspice استفاده می کنند .

Orcad , Protel هم می تونند مدارها رو تحلیل کنند هم اینکه PCB طراحی کنند.
البته در زمینه تحلیل هم قویند ولی به پای Pspice نمی رسند.

در زمینه طراحی مدار هم Protel یه چیزه دیگست . اگه یه مدت باهاش کار کنی دیگه حاضر نیستی به Orcad نگاه کنی . از نظر ظاهری خیلی جالبتره و امکانات کار با پروژه های شماتیک و PCB رو به خوبی ارائه می کنه . حتی مدل سه بعدی برد رو هم نشون میده . امکانات تحلیل دیجیتالی هم داره که من تا حالا سروکارم باهاش نیفتاده . حتی امکان طراحی گروهی از طریق شبکه و اینترنت رو هم داره که می تونه user برای هر پروژه تعریف کنه و سطح دسترسی بده . Protel 99 SE مدل قدیمیترش هست و Protel DXP2004 هم مدل جدیدش هست که خیلی قویتر و راحتتر هستش . Protel DXP 2002 هم هست که شبیه 2004 هست ولی خیلی ناقص تره . البته اگر تازه بخواید باهاش کار کنید یه مدت طول میکشه و شروع کار باهاش یک مقدار مشکل هست.

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
به نقل از mohammad_110 :
معروفترین نرم افزار ها Protel , Orcad , Pspice , Hspice هستن .
از Pspice برای تحلیل مدار های معمولی تا خیلی پیچیده در حد طراحی آی سی می شه استفاده کرد اگر طراحی خیلی پیچیده تر بشه از Hspice استفاده می کنند .

Orcad , Protel هم می تونند مدارها رو تحلیل کنند هم اینکه PCB طراحی کنند.
البته در زمینه تحلیل هم قویند ولی به پای Pspice نمی رسند.

در زمینه طراحی مدار هم Protel یه چیزه دیگست . اگه یه مدت باهاش کار کنی دیگه حاضر نیستی به Orcad نگاه کنی . از نظر ظاهری خیلی جالبتره و امکانات کار با پروژه های شماتیک و PCB رو به خوبی ارائه می کنه . حتی مدل سه بعدی برد رو هم نشون میده . امکانات تحلیل دیجیتالی هم داره که من تا حالا سروکارم باهاش نیفتاده . حتی امکان طراحی گروهی از طریق شبکه و اینترنت رو هم داره که می تونه user برای هر پروژه تعریف کنه و سطح دسترسی بده . Protel 99 SE مدل قدیمیترش هست و Protel DXP2004 هم مدل جدیدش هست که خیلی قویتر و راحتتر هستش . Protel DXP 2002 هم هست که شبیه 2004 هست ولی خیلی ناقص تره . البته اگر تازه بخواید باهاش کار کنید یه مدت طول میکشه و شروع کار باهاش یک مقدار مشکل هست.

میشه بگید از کجا میتونم این نرم افزار رو تهیه کنم؟ منظورم CD های توی بازار نیست بلکه منظورم اینه که تو چه وبسایتی میتونم فول ورژنش رو بگیرم؟

chia

Registered User
لایک‌ها
2

mohammad_110

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
0
به نقل از leadertime :
میشه بگید از کجا میتونم این نرم افزار رو تهیه کنم؟ منظورم CD های توی بازار نیست بلکه منظورم اینه که تو چه وبسایتی میتونم فول ورژنش رو بگیرم؟
اگه99 Protel رو میخوای 200 مگی هست اگه Protel DXP رو می خوای بهتره بخری یا رایت بزنی چون حجمش خیلی زیاده (بالای 300 یا 400 مگ ) باید باشه . نصب هم که می کنی بالا 700 مگ جا میگیره . سرویس پک هاش هم رو که می تونی از سایت بگیری . البته سرویس پک یکش رو فقط می تونی نصب کنی چون بقیش رو اگه نصب کنی کرکش از بین میره . ولی همه کتابخونه هاش رو می تونی بگیری و بدون مشکل نصب کنی . سرویس پک یکش 70 مگ هست . تا سرویس پک 4 هم داره . دو سه تا کتابخونه هم داره که همه روی هم حدود 1 گیگ میشه . اگه می خوای دانلود کنی باید سرعتت بالا باشه .

بالا