منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

طرز تهیه ترشی فلفل سبز

samanamanati

Registered User
تاریخ عضویت
8 نوامبر 2018
نوشته‌ها
127
لایک‌ها
17
محل سکونت
Tehran
طرز تهیه ترشی فلفل سبز

torshi-felfel.jpg


مواد لازم ترشی فلفل سبز

فلفل سبز ۵۰۰ گرم

ترخون ۳ شاخه

سیر ۶ حبه

سرکه سفید به اندازه کافی

نمک به اندازه کافی

طرز تهیه ترشی فلفل سبز

ابتدا یک قابلمه مناسب انتخاب کنید سپس چند لیوان آب داخل قابلمه بریزید و آنرا روی حرارت قرار دهید. پس از اینکه آب به جوش آمد ۴ قاشق غذاخوری نمک داخل آب بریزید و متداوم هم بزنید تا نمک در آب حل شود.

پس از اینکه آب به جوش آمد و نمک در آن حل شد قابلمه را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید تا سرد شود. پس از اینکه آب داخل قابلمه خنک شد فلفل های سبز را داخل آب بریزید و درب قابلمه را بگذارید. فلفل ها باید به مدت ۲۴ ساعت در آب نمک بمانند.

قرار دادن فلفل ها در آب نمک باعث می شود تلخی فلفل ها گرفته شود. پس از گذشت ۲۴ ساعت فلفل ها را آبکشی کنید و با یک دستمال تمیز خشک کنید به طوری که هیچ رطوبتی داخل فلفل ها نماند زیرا باعث کپک زدن ترشی می شود.

فلفل سبزها را داخل ظرف شیشه ای که برای تهیه ترشی در نظر گرفته اید بریزید. شاخه های ترخون و سیرها را هم بین فلفل سبزها قرار دهید. باید به حدی سرکه داخل شیشه بریزید که به طور کامل روی فلفل سبزها را بپوشاند.

درب ظرف ترشی را محکم ببندید به طوری که هوا نتواند وارد ظرف شود. پس از اینکه ترشی به طور کامل آماده شد آنرا در جای خشک و خنک قرار دهید تا آماده شود. برای آماده شدن ترشی فلفل سبز حدودا ۱۰ روز زمان نیاز است.
 

mozafarrr

Registered User
تاریخ عضویت
5 ژوئن 2013
نوشته‌ها
637
لایک‌ها
262
نشنیده بودم. عجب ترشی های عجیبی مد میشه!
 
بالا