برگزیده های پرشین تولز

طرفداران گوشت خواری (گوشت بیشتر زندگی بهتر)

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
من اگه هر روز گوشت (طیور و دام، سوتفاهم نشه:D) نخورم میمیرم...

omid109

Registered User
لایک‌ها
37
جدالهای گوشت و گیاهخواری یکطوری شدن مثل کلکل اما ایندو **** مکمل همدیگن گوشت بدون سبزیجات خوردن نداره فیبرو ویتامین برای هضم بهتر لازمه گیاهان بدون گوشت بدن رو ضعیف میکنه اونایی که نسبت به حیوانات احساساتی هستن گوشت نخورن هرکسی بخودش مربوطه اجبار که نیست راجب دندون نیش هم بخاطر گوشتخواری نیست بخاطر میوه و ریشه خواری هست انسان اولیه ذاتاً گوشتخوار نبوده است سیستم گوارشش هم برای هضم میوه و گیاهان سازگارتره بله اگر دندون انسان مثل شیر و پلنگ بود میشد گفت از ابتدا گوشتخوار بوده است مثل این عکس زیر دندون نیش دارن و آسیاب ندارن
33342_845.jpg

از همه بدتر خامخواری گوشت هست اسید معده انسان مشابه حیوانات علفخواره و خیلی ضعیفتر از اسید معده حیوانات گوشتخوار میباشد به همین خاطر چند روز طول میکشه تا گوشت خام هضم شود که میتونه بیماری ایجاد کنه دلیل کباب کردن گوشت همینه

سرندی پیتی

Registered User
لایک‌ها
4,739
۴ ضرر بزرگ گیاه خواری برای انسان که باید آنها را جدی بگیرید

۱. گیاه خواری و کمبود ویتامین B۱۲

یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ها در مورد ****‌های گیاه خواری، دریافت ناکافی ویتامین B۱۲ است که متاسفانه در مواد غذایی گیاهی یافت نمی‌شود و منبع اصلی آن ترکیبات حیوانی است. ویتامین B۱۲ یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین ویتامین‌های مورد نیاز بدن است که کمبود آن می‌تواند شما را با مشکلات جدی از جمله کم‌خونی پرنیشیوز، تخریب اعصاب، کاهش انرژی برای انجام فعالیت‌های روزمره و مشکلاتی در زمینه استفاده بدن از کلسیم کند که احتمال پوکی استخوان را به ویژه برای خانم‌ها بالا می‌برد. علاوه بر این به نظر می‌رسد که کمبود ویتامین B۱۲ می‌تواند باعث آسیب مغزی شود و نظریه‌ای وجود دارد که بر مبنای آن انسان تبدیل به موجودی همه چیز خوار شده است تا مغزش بتواند رشد و توسعه پیدا کند.

۲. گیاه خواری و پوکی استخوان

یکی از مهم‌ترین ملاحظاتی که در مورد ****‌های گیاه خواری وجود دارد، بحث دریافت کلسیم و احتمال بروز پوکی استخوان در آینده است. در ****‌های گیاه خواری که فرد خود را از خوردن هر گونه ترکیب لبنی محروم می‌کند، دریافت کلسیم بسیار کمتر از کسانی است که **** همه چیز خواری دارند. درحالی‌که گیاه خواری لاکتو یعنی آنهایی که در **** غذایی روزانه‌شان به مصرف لبنیات پایبند هستند، تقریبا به اندازه دیگران از منابع کلسیم بهره‌مند هستند. در مطالعه بزرگی که توسط محققان دانشگاه اکسفورد انجام شده، مشخص شده است که ۷۵ درصد از افرادی که از **** گیاه خواری مطلق پیروی می‌کنند، نمی‌توانند نیاز روزانه‌شان را به کلسیم رفع کنند و در وگان‌ها (گیاه خوارن مطلق) احتمال بروز شکستگی‌های استخوانی بسیار بیشتر است. البته خیلی از گیاه خواران می‌گویند که کمبود کلسیم موجود در ****‌شان را با خوردن سبزیجات جبران می‌کنند اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که در منابع گیاهی اغلب کلسیم همراه با اگزالات وجود دارد و اگزالات باعث می‌شود که بدن نتواند کلسیم زیادی را جذب کند در حالی‌که لبنیات به عنوان منبع مهم کلسیم در برنامه غذایی روزانه فاقد اگزالات است. از طرف دیگر گیاه خواران به ویژه گیاه خوارن مطلق به دلیل محدودیت منابع غذایی مجازشان، در معرض دریافت ناکافی ویتامین D و ویتامین K نیز هستند و اگر چه با خوردن سبزیجات برگ سبز تیره بخشی از ویتامین k مورد نیاز خود را تامین می‌کنند اما ممکن است به مواد غذایی غنی شده با این ویتامین نیز، احتیاج داشته باشند. علاوه بر این به گیاه خواران توصیه می‌شود که از مکمل‌های ویتامین D۳ نیز استفاده کنند.

۳. گیاه خواری و کمبود پروتئین

یکی از ملاحظات جدی که در مورد ****‌های گیاه خواری وجود دارد، احتمال کمبود پروتئین دریافتی در این ****‌هاست. البته محققان می‌گویند آنهایی که **** غذایی گیاه خواری صرف ندارند، بلکه از لبنیات و تخم مرغ نیز در طی روز استفاده می‌کنند، می‌توانند حداقل مقدار پروتئین روزانه مورد نیاز خود را از این منابع تامین کنند اما گیاه خواران مطلق از این نظر دچار مشکل هستند و از آنجا که پروتئین موجود در ترکیبات گیاهی با پروتئین موجود در منابع حیوانی متفاوت است، بنابراین گیاه خواران مطلق به مقدار بیشتری پروتئین گیاهی در طول روز نیاز دارند.

۴. گیاه خواری و کمبود آهن

مطالعات محققان آمریکایی نشان داده است که افراد گیاه خوار می‌توانند به اندازه همه‌چیز‌خوارها، آهن دریافت کنند اما مشکل اصلی این است که آهنی که از منابع گیاهی به دست می‌آید به انوازه آهن حیوانی قابل دسترس نبوده و کمتر از آهن هم جذب می‌شود. اسید فیتیک موجود در بعضی ترکیبات گیاهی باعث می‌شود که جذب آهن موجود در آنها پایین بیاید، اگرچه خوردن مواد غذایی آهن دار همراه ویتامین C می‌تواند تا حدی جذب آهن را افزایش دهد.

giphy (5).gif

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,024

سرندی پیتی

Registered User
لایک‌ها
4,739
مایل هستی که این شیر از گوشت تن تو تغذیه کنه؟
چطور گوشت خواری برای تو خوبه برای اون نه؟!
هواداران تاپیک گوشت خواری رو تحریک نکن برو تو تاپیک علف خواری خودت :D
من که میدونم تو هر روز داری گوشت میخوری اینجا الکی ادا در میاری :D
تو که میگی گیاهخواری تو سربازی چه میخوردی؟

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,024
هواداران تاپیک گوشت خواری رو تحریک نکن برو تو تاپیک علف خواری خودت :D
من که میدونم تو هر روز داری گوشت میخوری اینجا الکی ادا در میاری :D
تو که میگی گیاهخواری تو سربازی چه میخوردی؟
توی سربازی اگه بری میفهمی چه جور جاییه
رفتن داخل پادگان با خودته خارج شدنش با خداست!
حالا من که شهر خودم بودم اونی که کیلومتر ها با خونه فاصله داره هر 45 روز حدود پنج روز میتونه خارج از پادگان بمونه و بره خونه
همچین وضعیتی مجبوری اونچه که به خوردت میدن بخوری اون هم گوشت نبود همش کافور بود و کافور :oops:

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
مایل هستی که این شیر از گوشت تن تو تغذیه کنه؟
چطور گوشت خواری برای تو خوبه برای اون نه؟!
من مایل هستم از گوشت من تغذیه کنه
منتهی بر اساس قانون بقا. با اسلحه ژ_۳ میرم جنگل
اگه اون زورش به من‌رسید اون منو بخوره
اگه نه بیاد شیرمو بخوره

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,024
بر اساس قانون بقا
بر اساس قانون اکو سیستم و چرخه حیاط
زندگی هر موجود به موجوات دیگه وابسته هست
برای نمونه این یه مثال ساده ، شما گیاه رو حذف کنید هیچ کدوم از اینا وجود نخواهند داشت
گیاهان > جانوان علف خوار > جانوان گوشت خوار
تو زورت زیاده بزن کره زمین رو نابود کن در نتیجه خودت رو نابود کردی

gone girl

Registered User
لایک‌ها
2,129
3 وعده اصلیم با گوشته:D
گوشت گوساله / مرغ / ماهی:D
انصافا گوشت‌ نخوری چی بخوری؟:D

بالا