برگزیده های پرشین تولز

عنصر برم

$aeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
درباره ي اين عنصر بايد يه تحقيق بنويسم.راهنمايي كنيد.هر كي هم نميدونه چرت و پرت ننويسه.

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
من كه اين شيمي رو هنوز كه هنوزه پاس نكردم

$aeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
من تو رو با احسان اشتباه ميگيرم.

خوبی کن

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
هر قدر نازکنی نازکنی باز تو دلدار منی!
هرچقدر عشوه کنی عشوه کنی تو گل بی خار منی!
حالا ديگه مال منی! جان منی! يار منی!
حالا ديگه عشق منی! قلب منی! روح منی! شيشه بابا رو نشکنی!

بابا کرم دوستت دارم
بابا کرم بیا برم

چه خبر هست تو را! هست تورا! دانی که چه شب ها دارم
به خدا ای گل من! ای گل من! با تو سخن ها دارم

ای دریغا که ندانسته گرفتار شدم
ای دریغا که ندانسته گرفتار شدم
اول عیش و خوشی نزد تو من خوار شدم!!
وای وای زار شدم
وای گرفتار شدم

کشتی ای گل مرا با نگاهت
تا سپردم سر وجان به راحت
چشات بیمارو به عشق و مستی
دل خونینم به غم بشکستی

بابا کرم دوستت دارم!
بابا کرم بیا برم

$aeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
مگه نگفتم چرت و پرت ننويسين.

majid75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برم هالوژن بيده!

$aeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
چقدر بي مزه ايد.

$aeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
ترو خدا كمك كنيد.اين 5 نمره داره.

johnsss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
توي گوگل بگرد شايد نتيجه اي گرفتي.. به فارسي اگر ميخواي چيزي فكر نكنم پيدا كني.. زبانت چقدر خوبه؟

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
من ا اونجا كه وقت بشه برات مي نويسم(از اثرات درس خوندن و امتحان شیمی داشتنه ! ) :
برم سومين عنصر گروه هالوژن هاست و در دوره 4 جدول مندليف فرار داره
اين عنصر به صورت دو اتمي در طبيعت موجوده و دارای نقطه ذوب و جوش پایین می باشد. این ماده را در صنعت از آب دریا تهیه می کنند.(کقدار کمی ر این عنصر در آب دریا موجوده)
ماده ايست سمي و داراي بوي تند و زننده و محرك غشاي مخاطي ولي دارای تركيباتي مفيد در پزشكي و صنعت است
از موارد مصرف برم مي توان به شربت هاي ملين و نرم كننده هاي سينه (شربت سينه) و دارو هاي آرم بخش و مسكن و خواب آور مثل واليومها و از مصارف ديگر به برميد نقره (AgBr) كه ماده حساس فيلم هاي سياه و سفيد است اشاره كرد.
از ديگر مصارف برم مي توان به برومو اتان(C2H4Br2) اشاره كرد كه به بنزين هاي با سرب مي افرايند تا به اكسيد سرب حاصل از احتراق (تترا اتيل سرب(C2H5)4Pb))) که جهت بهسوزی و تامین انرژی فعال سازی به بنزین ها زده اند ترکیب و به صورت ذرات معلق برومید سرب از لوله خارج شود.

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
جلل الخالق. توي فوروم نوشته آخرين پست بوسيله هومن نوشته شده ولي اينجا كه ميام اخرين پست رو علي نوشته؟

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
االان ديدم... توي تاپيكهاي ديگه هم همين وضعيته... چكار داري ميكني هومن؟

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
به نقل از ali :
من ا اونجا كه وقت بشه برات مي نويسم(از اثرات درس خوندن و امتحان شیمی داشتنه ! ) :
برم سومين عنصر گروه هالوژن هاست و در دوره 4 جدول مندليف فرار داره
اين عنصر به صورت دو اتمي در طبيعت موجوده و دارای نقطه ذوب و جوش پایین می باشد. این ماده را در صنعت از آب دریا تهیه می کنند.(کقدار کمی ر این عنصر در آب دریا موجوده)
ماده ايست سمي و داراي بوي تند و زننده و محرك غشاي مخاطي ولي دارای تركيباتي مفيد در پزشكي و صنعت است
از موارد مصرف برم مي توان به شربت هاي ملين و نرم كننده هاي سينه (شربت سينه) و دارو هاي آرم بخش و مسكن و خواب آور مثل واليومها و از مصارف ديگر به برميد نقره (AgBr) كه ماده حساس فيلم هاي سياه و سفيد است اشاره كرد.
از ديگر مصارف برم مي توان به برومو اتان(C2H4Br2) اشاره كرد كه به بنزين هاي با سرب مي افرايند تا به اكسيد سرب حاصل از احتراق (تترا اتيل سرب(C2H5)4Pb))) که جهت بهسوزی و تامین انرژی فعال سازی به بنزین ها زده اند ترکیب و به صورت ذرات معلق برومید سرب از لوله خارج شود.
من اين همه نفشتم !:(((

bahar13

Registered User
لایک‌ها
6
آخي!
علي گريه نكن!!
شايد اصلا مال تورو رفته تحويل داده! :)

bahar13

Registered User
لایک‌ها
6
به هر حال این درباره ی پیدایش برمه. اینو کنار حرفای علی بنویسی بد نیست! اینو من بخوام برات بنویسم اصلا خوب در نمیاد یعنی ترجمه اش به شدت کلمه به کلمه است. برای همین به زبان عامیانه! توضیح میدم. بعد خودت برو سر و تهشو هم بیار!!

گفته که برم توسط دو نفر کشف شده. اولیش آنتونی جروم بالارد بوده که توی یه آموزشگاه دارو سازی تو مونتپلیر(Montpellier) (این سایته هم که رایت کلیک رو بسته خیر سرش!) کار میکرده. داشته روی جلبک های قهوه ای رنگ (Fucus) مطالعات انجام میداده! این یارو داشته از خاکستر آهکی شده ی جلبک ید میساخته(آره؟!) که یه دفعه به یه ماده ی جدیدی بر میخوره. خیال میکنه ماده ی مرکب ید و کلره و میخواد جداشون کنه که نمیتونه. خلاصه میفهمه که یه عنصر جدید کشف کرده. بالارد اسم این عنصرو میذاره muride که برگرفته از لغت لاتین muria هه به معنی آب شور! (یا بنویس شورآب!)
ولی بعد آکادمی شیمی فرانسه اسم برم (brome) رو روش می ذاره از کلمه ی یونانی bromos به معنی بدبو یا مثلا میتونی بنویسی دارای بوی زننده!
بعدش که میاد توی انگلیسی پسوند ine- میگیره. و گفته که بعدا این پسوند واسه ی همه ی هالوژن ها استفاده شد. هالوژن رو از علی بپرس چون من معنی شو مطمئن نیستم ولی فکر میکنم به عناصری میگفتن که با هر فلزی واکنش میدادن نمک تولید میشد...!!

از اون ور یه دانشجویی به اسم کارل لویینگ توی پاییز 1825 یه ظرف(والا دیگه ننوشته چه ظرفی ولی احتمالا بشر بوده!!) پر یه مایع قرمز رنگ و بدبو میبره به آزمایشگاه شیمی و پزشکی پروف لیوپولد دانشگاهشون هیدل برگ.
این ظرفه رو میذاره جلوی مسئول اونجا و میگه این مایع از گاز کلر بوجود اومده. مسئول آزمایشگاه هم یه نگاهی بهش میندازه و میفهمه یه ماده ی جدیده و به لویینگ میگه بره و بیشتر رو جزئیاتش تحقیق کنه. بعدم میخوره به امتحانات زمستونه و کارش عقب میوفته(چه بی خیال!) و خلاصه زمستون 1826 بالارد یه مقاله ای توی روزنامه چاپ میکنه که توش این عنصر و معرفی کرده... برای همینم دیگه عنصر به اسم بالارد ثبت میشه!

قصه ی ما به سر رسید کلاغه به خونش نرسید!!! :D

اینا رو هم برای افه زیر برگه ی تحقیقت بنویسی بد نیست!!

Br
عدد اتمی: 35
جرم اتمی: 79.904
چگالی:
3120kg/m3​
این ام به توان سه هست ها! با 3m اشتباه نشه!

اگه خواستی بازم افه بیای! برم به زبون های مختلف رو هم بنویس:

انگلیسی:
Bromine

فرانسه:
brome

ایتالیایی:
bromo

آلمانی:
Brom

(در آخر امیدوارم که چیزی رو اشتباه ننوشته باشم!!)

بالا