برگزیده های پرشین تولز

غير فعال كردن Tftp.exe , Ftp.exe و Net.exe

Ehsan_Omidvar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
كساني كه از سيستم عامل ويندوز ان تي به بالا استفاده مي كنن مي دونن كه سه تا برنامه Tftp.exe , Ftp.exe و Net.exe خوراك هكرهاست وقتي به كامپيوتر نفوذ مي كنند !
كه البته اين سه تا از برنامه هاص ضروري شبكه در ويندوز هسنتد ولي اكثرا كسي ازشون استفاده نمي كنه ! از Tftp.exe , Ftp.exe كه جهت انتقال فايل استفاده مي شه و Net.exe هم كه خيلي كارا ميشه باهاش انجام داد كه شايد به ابتدايي ترين اون ميشه به ساختن يك كاربر از طريق دستور net user هستش اشاره كرد كه البته كساني كه با شبكه زياد كار مي كنن حتما با اين ها آشنايي دارند و نيازي به توضيح نداره ;
اما نحوه كار :

:: در ويندوز 2000 بدون سرويس پك و يا با سرويس پك 1

- به اين قسمت در رجيستري رفته :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
و اونجا يك Value با نام SFCDisable مي بينين حالا اگه Value Data رو با اين چند تا چيز تغيير بدين اين تغييرات صورت ميگيره :
0 = فعال
ffffff9d = غيرفعال
حال چنانچه ويندوز رو رستارت كنين تغييرات اعمال ميشه .

:: ويندوز 2000 سرويس پك 2 به بالا

يه بك آپ از فايل SFC.DLL كه در C:\WINNT\SYSTEM32 هست بگيريد سپس يه كپي ديگه از SFC.DLL بگيريد و اونو SFC1.DLL بناميد سپس اونو با يه ويرايش گر hex باز كنين ( Hex Editor ) , سپس در آفست 00006211 (6211h) شما بايد اين Value هارو پيدا كنيد "8B" و "C6" . سپس "8B C6" رو به "90 90" تغيير بديد و تغييرات رو ذخيره كنيد . سپس اين فرمان هارو اجرا كنيد تا فايل هاي سيستمي رو بروز كنيد :
copy c:\winnt\system32\sfc1.dll c:\winnt\system32\sfc.dll /y
copy c:\winnt\system32\sfc1.dll c:\winnt\system32\dllcache\sfc.dll /y

كه اگه ويندوز اخطار داد كه سي دي ويندوز رو وارد كنيد cancel رو بزنيد و سيستم رو رستارت كنيد .

در مورد ويندوز ايكس پي هم اگه دوستان خواستند نحوه كارشو توضيح مي دم ;)

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
ميشه بگی اينهايی که نوشتی از کجا بدست اوردی؟!
تا اونجا که من ميدونم، Microsoft به هيچ وجه توصيه نميکنه به اين گونه تنظيمات دست بزنيد (بغير از شرايط تست و با مسئوليت خودتان!) و يا اينکه فايل سيستمی ای رو جابجا کنيد.
اين گونه تغييرات ممکنه بيشتر از وجود اين فايلها به سيستم آسيب وارد کنن.

Ehsan_Omidvar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين مطلبو من تو يكي از وب سايت هاي امنيت شبكه ديدم كه معتير هم هستش ....

mediaplayer_10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من با ne.exe ,ftp.exe يكم كار كردم مثلا با ftp.exeوبلاگ www.ali5220.afshinco.com رو update كردم net رو هم ايه مقدار بلدم مثلا net user net send net view .. ,gd ولي مسلط نيستم بعضي جاها گير ميكنم ميخواستم كه اگه مي شه راجب به كارهاي كه مي شه با اين ها انجام داد به طور كامل توضيح بدين بخصوص swichهاشون و دستورات هر كدوم مثلا مي خوام بدونم كه ميشه بدون رفتن تو winxp با دستور net user پسوردشو عوض كرد ,...................ممنون ميشم كه اين كارو واسم انجام بدين چون من مرجعي پيدا نكردم كه دقيقا كار هاي net.exe ,ftp.exe توضيح بده

بالا