برگزیده های پرشین تولز

فارسی و sql server مشکل همیشگی

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
سعید جان دستم به دامنت اگه ممکنه راهنمایی کن.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
باید encodingش رو عوض کنی اگر به Enterprice Manager دسترسی داری برو روی تیبل، دابل کلیک کن توی یکی از تبها میتونی درستش کنی...فکرکنم باید عربی انتخاب کنی یا یونیکد یو تی اف8

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
مرسی که جواب دادی....

تغییر collation ؟

دقیقا کجاست؟ نمیتونم پیداش کنم.

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
سلام خوب هستید باید کد رمز نگاری رو تغییر بدی یا از توی وی بی که چون میگی تا یک رب پیش درست بود که این گزینه منتفیه

اما از توی Sqlserver یادم روی تیبل که بری توی یکی از گزینه هاش دیده بودم ( یادم نیست Sqlserver هم ندارم نگاهش کنم)بگذار منابع رو نگاه کنم تا بگم

باباچرا از mysql استفاده نمیکنی هم دردسر کمتری داره هم گیر نمیده یهو
من بخاطر همین گیراشه که sqlserverبدم میاد زبون ادمی زاد رو نمیفهمه

امیدوارم کمک کنه

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
مرسی از هردوتون.... مشکل حل شد.

آخه MYSQL اپن سورسه.... منم یه کم مورمورم میشه با OpenSource ور میرم.... . از توصیه ات ممنونم.

بازم مرسی از راهنماییتون.

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
سلام
خوب هستی
لرد جان یک نگاهی اینجا بنداز
http://nayyeri.net/archive/2005/12/20/Non_2D00_English-languages-and-SQL-Server.aspx
-------------------------
چون ممکنه بقیه دوستان هم سئوال داشته باشند متن رو گذاشتم اینجا البته اتگلیسیه
کد:
Non-English languages and SQL Server

Probably this is not important for English developers but is a common question for amateur non-English developers: When we want to retrieve our information from SQL server just get question marks! Sometimes Persian speakers try to send Persian characters via my blog contact page but as Community Server saves them in SQL Server I receive question marks! Although this question is answered many times but I receive many emails about it! So answer it again with some extra information.

The reason is based on database default language. To solve, you must use nchar, nvarchar and ntext data types for their columns. Also if you want to specify Unicode characters in your strings, must use N character before your string. Here is an example:

SELECT N'.NET is great!'

OK! It solves that problem but what about sorting for Unicode characters? Collation shows to SQL Server how it would arrange or compare data. Execute following commands on your SQL Server to find your default collation:

SELECT serverproperty('collation')SELECT databasepropertyex('master','collation')

My result was Arabic_CI_AS for both commands. Now execute this command on your database to find the list of all available collations on your SQL Server:

SELECT * FROM ::fn_helpcollations()

SQL Server uses your default collation for sorting and comparing. So what would you do to use another collation in your commands. Here is a simple example. I think that it's self-describing!

CREATE TABLE CollationTestForMyBlog

(

MyColumn VARCHAR(15) COLLATE Arabic_CI_AS NOT NULL

)

INSERT INTO CollationTestForMyBlog(Mycolumn)

VALUES ('کیوان')

SELECT MyColumn

FROM CollationTestForMyBlog

WHERE MyColumn = 'کیوان' COLLATE Arabic_CI_AS

I used a Persian (Arabic) string (My first name) for comparing in WHERE clause so applied Arabic collation for it.

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
مرسی از هردوتون.... مشکل حل شد.

آخه MYSQL اپن سورسه.... منم یه کم مورمورم میشه با OpenSource ور میرم.... . از توصیه ات ممنونم.

بازم مرسی از راهنماییتون.

سلام
خوشحالم حل شد

به امید دیدار
:lol:

ebrahimj

Registered User
لایک‌ها
1
سعید جان برای استفاده ازمای سیکول تو ویبی یهdll لازمه که API های مربوط رو توش داره . اونو داری ؟ یا با ODBC میری ؟

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
http://forum.persiantools.com/t55994.html

سعید جان عجب Trick باحالی بود....امتحانش کردم با یه دیتابیس که کانکشنش به زبان ژاپنی بود... کار کرد!!!!

فوق العادست.... یه روش ساده و عملی فقط یه N!

اگه این توی MYSQL هم جواب بده یعنی دیگه تمام مشکلات فارسی نویسیم با PHP هم حل میشه....

واقعا دستت درد نکنه...

ebrahimj

Registered User
لایک‌ها
1
اون مشکل مربوط به مای نیست . یا برنامت مشکل داره یا تنظیمات جداول .

ببین collation های تیبل ها چیست ؟ همه رو به حالت دیفالیت latin_sweedish برگردون . اصلا انکودیگ هارو روی UTF تنظیم نکن

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
اون مشکل مربوط به مای نیست . یا برنامت مشکل داره یا تنظیمات جداول .

ببین collation های تیبل ها چیست ؟ همه رو به حالت دیفالیت latin_sweedish برگردون . اصلا انکودیگ هارو روی UTF تنظیم نکن

من اصلا به DB دست نزدم، Collatio ها همه روی Latin_default تنظیم شده اند .
سورس رو اتچ کردم... اگه کمک کنی ممنون میشم:happy:

فایل های ضمیمه

• minibb.zip
    276.1 KB · نمایش ها: 16

ebrahimj

Registered User
لایک‌ها
1
چرا از mybb استفاده میکنی . راستشو بخوایی فقط اونقدی وقت دارم که بیام اینجا و ....

دیدن سورس و اینا کار ساز نیست . mybb هم کامل تره هم با فارسی تا حالا مشکل نداشت . مجانی هم هست

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
شانکیموت جان به هر حال دستت درد نکنه شاید به MYBB ارتقا دادم... ممنون از اینکه گفتی و من رو الکی معطل نذاشتی ;-)

موفق باشی... دست همه گی درد نکنه.

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
ام
خوب هستيد
ابراهيم.جي :
حقيقتش نه ندارم چون هاردم روز 5 شنبه به خاطرات پيوست > تركيد چون برق پاورم رو خراب كرد دادم ريكاوري ببينم
چيزي در مياد يا نه
اما براي كار با mysql با وي بي يه سرچ بزني توي گوگول همه چيز در موردش هست !
بگذار منابع دست نويسم رو رفتم خونه نگاه كنم اگه چيزي پيدا كردم روي چشم
-------------
منظورشون فارسي نويسي بوده عزيز يعني مشكل فارسي حل بشه كه بهو بهم ميريزه و در سورت كردن مشكل داره
-------------

خواهش مي كنم لرد جان كاري نكردم اون بنده خدا روش رو گفته بود ( البته اين روش رو توي يكي از جواب هاي msdn ديده بودم فكر كنم از روي اون گرفته البته كاملش كرده ) فقط من ذكر منبع كردم .

به اميد ديدار

بالا