برگزیده های پرشین تولز

فرستنده و گیرنده بیسیم روی باند شهروندان

athar

Registered User
لایک‌ها
8
سلام
نمیدونم چرا به این بحث بیسیم ها علاقه شدید دارم. با اینکه با اصول اصلی الکترونیک آشنا نیستم اما به پروژه های عملی الکترونیک بی نهایت علاقه دارم و هر مدل کیتی که بگید رو یه امتحان کردم.
این سایت رو ببینید:
http://iranpager.org/
فرستنده و گیرنده ای که اینا میدن خیلی گرونه. آیا مداری وجود داره که افراد آماتوری مثل من بتونن درستش کنن و روی باند شهروندان کار کنه؟ اگه اونقدر کوچیک باشه که بشه اون رو به صورت دستی استفاده کرد خیلی خوب میشه. ولی اگه نشد برای استفاده در داخل ماشین هم طرفداران زیادی خواهد داشت.
فوقش فقط شارژ سالیانه رو پرداخت میکنیم و دستگاه رو نمیخریم. یا اصلا همون شارژ رو هم نمیدیم. چون تشخیص کسی که روی روی باند هست اما شارژ رو نمیده از کسی که به طور قانونی استفاده میکنه خیلی باید سخت باشه.
یه سوال هم دارم. این سیستم به صورت مستقیم هست؟ یا یه ایستگاه مابین دو طرف وجود داره؟ مثل خطوط موبایل؟
همچنین هر فرستنده یه نامی برای خودش داره. آیا میشه اونو غیر قانونی ساخت؟
با تشکر قبلی

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
سلام
اصولاً هر وسیله فرستنده امواج الکترومغناطیسی رو مخابرات میتونه براحتی شناسایی و ردگیری کنه
خصوصاً اگه تو محدوده فرکانسی مشخصی باشه
در مورد مدار هم میشه مدار پیدا کرد ولی علم و تجربه میگه ساخت مدارات مخابراتی و فرکانس بالا
بدون داشتن تجهیزات و دستگاه های لازم جهت تست و کالیبره کردن اتلاف وقت و هزینه هستش
من فقط همینقدر بلد بودم :p

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
استراق السمع.

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
به نقل از electronic :
استراق السمع.

الکترونیک میبینم
85.gif

حالا تکلیف چیه چون خودشون هم گفتن چهل خط مشترک بیشتر نداره! باید دنبال کانال آزاد بگردی اصلا همچین سیستمی کارایی داره یا فقط صرف هزینه است!

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از Reza364 :
الکترونیک میبینم
85.gif

حالا تکلیف چیه چون خودشون هم گفتن چهل خط مشترک بیشتر نداره! باید دنبال کانال آزاد بگردی اصلا همچین سیستمی کارایی داره یا فقط صرف هزینه است!
تو روستاها ی کوچیک بهش امیدوارم.
در ضمن این 60 سال پیش تو اروپا و آمریکا به وفور استفاده میشد نمی دونم فیلم "بر بال موج" رو دیدی یا نه!

athar

Registered User
لایک‌ها
8
قضیه چهل کانال مشترک رو اینطور میشه توحیح کرد که توی محدوده پوششی هر فرستنده حداکثر چهل نفر وجود دارن که از این سیستم استفاده میکنن.
این سوال من هم بی جواب موند. آیا ارسال و دریافت امواج مستقیم هست یا استگاه هایی مابین وجود داره؟

mohsen++

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از athar :
قضیه چهل کانال مشترک رو اینطور میشه توحیح کرد که توی محدوده پوششی هر فرستنده حداکثر چهل نفر وجود دارن که از این سیستم استفاده میکنن.
این سوال من هم بی جواب موند. آیا ارسال و دریافت امواج مستقیم هست یا استگاه هایی مابین وجود داره؟
سلام تا جایی که معلومه ارتباط بصورت point to point هستش یعنی ایستگاه واسطه ای وجود نداره مگه اینکه خودتون بخواین رپیتر بذارین که با توجه به اینکه این چهل کانال مشترک استفاده میشه این کار درست و منطقی به نظر نمیاد

bisim

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همه چیز در مورد بیسیم ها و باند شهروندان و ارتباطات رادیویی
www.bisim.org

بالا