برگزیده های پرشین تولز

فرق ادکلن و تستر در چیست؟

vaziri69

Registered User
لایک‌ها
45
سلام به همه دوستان گل و عزیز.

دوستان گرام یه چندتا سوال برام پیش آمده ، ممنون می شم دوستانی که اهل فن عطر و ادکلن هستند جواب بدند:

دوستان عزیز اینکه میگن ماندگاری تستر کمتر از ادکلن هست واقعیت داره؟

تفاوت تستر و ادکلن در چیه؟

برروی شیشه تمام تسترها کلمه tester حک شده؟

این رو هم شنیدم که تستر تقلبی نداره ، درسته؟

black_fire667

Registered User
لایک‌ها
59
دانشگاه و اینترنت و نادری و زیتون و کیانپارس
سلام به همه دوستان گل و عزیز.

دوستان گرام یه چندتا سوال برام پیش آمده ، ممنون می شم دوستانی که اهل فن عطر و ادکلن هستند جواب بدند:

دوستان عزیز اینکه میگن ماندگاری تستر کمتر از ادکلن هست واقعیت داره؟

تفاوت تستر و ادکلن در چیه؟

برروی شیشه تمام تسترها کلمه tester حک شده؟

این رو هم شنیدم که تستر تقلبی نداره ، درسته؟

دوست من تستر ماندگاری نداره.بخاطر اینکه فقط برای امتحانه
تفاوتشونم همینه که تستر بیشتر الکله و موندگاری نداره
نه لزوما.بر روی تسترهای شرکتی مینویسن فقط. بعضی وقتا از عطری که مربوط به ادکلن خاص هست با الکل زیاد قاطی میکنن و به عنوان تستر استفاده میکنن
تستر تقلبی؟میگم همش الکله!یه ادکلن باید میزان الکلش کم باشه.تستر ها که همش الکله پس دیگه چیشو تقلبی کنن؟
البته میزان الکل یه فرمول خاص داره و بستگی به عصاره استفاده شده متفاوته

vaziri69

Registered User
لایک‌ها
45
دوست من تستر ماندگاری نداره.بخاطر اینکه فقط برای امتحانه
تفاوتشونم همینه که تستر بیشتر الکله و موندگاری نداره
نه لزوما.بر روی تسترهای شرکتی مینویسن فقط. بعضی وقتا از عطری که مربوط به ادکلن خاص هست با الکل زیاد قاطی میکنن و به عنوان تستر استفاده میکنن
تستر تقلبی؟میگم همش الکله!یه ادکلن باید میزان الکلش کم باشه.تستر ها که همش الکله پس دیگه چیشو تقلبی کنن؟
البته میزان الکل یه فرمول خاص داره و بستگی به عصاره استفاده شده متفاوته

دوست عزیز شما این موضوع رو مطمئن هستید که میزان الکل تسترها بالاست؟

آیا دوستان دیگر هم با سخنان دوست گلمون موافق و تایید می کنند؟

myhamed

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,110
تا اونجا که من میدونم تسترها جعبع درست حسابی نداره!
ولی من از دوستم گرفته بودم ماندگاریش خوب بود!
چیزه اضافی من روش ننوشته بود!

vaziri69

Registered User
لایک‌ها
45
تا اونجا که من میدونم تسترها جعبع درست حسابی نداره!
ولی من از دوستم گرفته بودم ماندگاریش خوب بود!
چیزه اضافی من روش ننوشته بود!

بله عزیز تسترها جعبه مقوایی ساده دارند و یکسری هاشون هم در ندارند

Last edited:

peymaniran

Registered User
لایک‌ها
152
اصولا نباید فرقی داشته باشه چون تستر جنبه تبلیغاتی و آزمایشی داره اگه طرف استفاده کنه و رضایتش جلب نشه دیگه سراغ ادکلن مارک مورد نظر نمی ره و بی خیالش میشه.

vaziri69

Registered User
لایک‌ها
45
اصولا نباید فرقی داشته باشه چون تستر جنبه تبلیغاتی و آزمایشی داره اگه طرف استفاده کنه و رضایتش جلب نشه دیگه سراغ ادکلن مارک مورد نظر نمی ره و بی خیالش میشه.

آخه عزیز یکسری از دوستان میگن تستر پخش بوش بالاست و ماندگاریش کمه ، موقع خرید هم بو رو تست می کنیم .

از این موضوع می خوام مطمئن بشم.

M.Saleh

Registered User
لایک‌ها
153
من خودم 4-5 ساله کارم بنکداری ادکلنه ولی حقیقتش هنوز خودمم نفهمیدم فرقش چیه. هنوز خودم برای استفاده خودم یه مدلهایی رو تستر برمیدارم. مثلا لالیک و وان میلیون یا گوچی بای. چیزی که خبره های اینکار میگن اینه که تستر درصد کمتری اسانس (ماده بودار) داره و ماندگاری کمتری داره ولی من خودم بارها مثلا Gucci By Gucci اصلی رو با تستر مقایسه کردم جفتش دقیقا مشابه هم هست فقط تسترها جعبه سفید رنگ دارند ولی اصلی ها جعبه رنگی و روی شیشه تستر هم درج شده که تستره

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
همون دیگه می خوام ببینم تستر هم فیک داره یا نه؟

دوست گرام شما مطمئنید تستر هیچ فرقی نداره؟

آبجی ما یه ادکلن گرف 200 اینا پولش بود و یه تستر هم داشت که داد به من ....

دقیقاً همون بو و همون موندگاری و همون رنگ رو داشت با این تفاوت که توی یه چیز مربعی بود و گفت این تستره.

مطمئنم فرقی ندارن با هم و فقط تستر در ابعاد کوچکتر و در حد 1ml هست

vaziri69

Registered User
لایک‌ها
45
من خودم 4-5 ساله کارم بنکداری ادکلنه ولی حقیقتش هنوز خودمم نفهمیدم فرقش چیه. هنوز خودم برای استفاده خودم یه مدلهایی رو تستر برمیدارم. مثلا لالیک و وان میلیون یا گوچی بای. چیزی که خبره های اینکار میگن اینه که تستر درصد کمتری اسانس (ماده بودار) داره و ماندگاری کمتری داره ولی من خودم بارها مثلا Gucci By Gucci اصلی رو با تستر مقایسه کردم جفتش دقیقا مشابه هم هست فقط تسترها جعبه سفید رنگ دارند ولی اصلی ها جعبه رنگی و روی شیشه تستر هم درج شده که تستره

دوست گلم همین دیگه می خوام بدونم این میگن ها درست هست یا نه ، می خوام بدونم آیا کسی به صورت 100% می دونه یا نه ، یا اصلا سند و مدرکی در مورد این موضع وجود داره.

دوست گرام روی تمام تسترها کلمه tester حک شده ؟

شما که چند ساله تو کار ادکلن هستید آیا تستر تقلبی هم داره؟

vaziri69

Registered User
لایک‌ها
45
آبجی ما یه ادکلن گرف 200 اینا پولش بود و یه تستر هم داشت که داد به من ....

دقیقاً همون بو و همون موندگاری و همون رنگ رو داشت با این تفاوت که توی یه چیز مربعی بود و گفت این تستره.

مطمئنم فرقی ندارن با هم و فقط تستر در ابعاد کوچکتر و در حد 1ml هست

دوست گلم منظور من اون تسترهای 1میلی که در کنار ادکلن میذارن نیست ، احتمال اینکه انها اصل باشه و هیچ فرقی نکنه زیاده ، چون فقط یک میل هست.

منظور من همین تسترهای 100 میلی که موقع خرید ادکلن تست می کنند هست.

nima_haji

Registered User
لایک‌ها
120
اصولا دوستانی که مثل خودم عطر باز هستن و ادکلن باز یه روش رو پیاده می کنند همیشه بهتون توصیه می کنم انجام بدید
همه ی عطر ها و ادکلن ها به میزانی الکل دارند و اصولا ادکلن ها از استر ساخته می شند و همین جور که همه میدونید بعضی استر ها خیلی بد بو هستن و با اضافه کردن الکل خوشبو می شوند
من خودم همیشه وقتی میرم ادکلن بخرم یه دستمال مرطوب و خیس با خودم میبرم و عطر و ادکلن رو روی اون دستمال مرطوب تست می کنم چون اب والگل زود با هم واکنش میدند و باعث میشه الکل موجود خیلی زودتر تبخیر بشه و ذات استر باقی بمونه که مثل عرق بدن عمل می کنه
بعضی ادکلن ها با بوی عرق که قاطی می شند خیلی بد بو می شند حتما تجربه کردید با این روش می تونید با خیال راحت ادکلن مناسب رو انتاب کنید

vaziri69

Registered User
لایک‌ها
45
اصولا دوستانی که مثل خودم عطر باز هستن و ادکلن باز یه روش رو پیاده می کنند همیشه بهتون توصیه می کنم انجام بدید
همه ی عطر ها و ادکلن ها به میزانی الکل دارند و اصولا ادکلن ها از استر ساخته می شند و همین جور که همه میدونید بعضی استر ها خیلی بد بو هستن و با اضافه کردن الکل خوشبو می شوند
من خودم همیشه وقتی میرم ادکلن بخرم یه دستمال مرطوب و خیس با خودم میبرم و عطر و ادکلن رو روی اون دستمال مرطوب تست می کنم چون اب والگل زود با هم واکنش میدند و باعث میشه الکل موجود خیلی زودتر تبخیر بشه و ذات استر باقی بمونه که مثل عرق بدن عمل می کنه
بعضی ادکلن ها با بوی عرق که قاطی می شند خیلی بد بو می شند حتما تجربه کردید با این روش می تونید با خیال راحت ادکلن مناسب رو انتاب کنید

ممنونم از راهنماییتون ، خیلی مفید بود .

ولی یه نکته ای هست اینکه باید به تعداد ادکلن هایی که می خوایم تست کنیم دستمال مرطوب همراه داشته باشیم.

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
دوست گلم منظور من اون تسترهای 1میلی که در کنار ادکلن میذارن نیست ، احتمال اینکه انها اصل باشه و هیچ فرقی نکنه زیاده ، چون فقط یک میل هست.

منظور من همین تسترهای 100 میلی که موقع خرید ادکلن تست می کنند هست.
نمیدانم
rl253dlxwg1fa1mtcttw.gif

godlees

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام/همه عمرم صرف اینکار شده تستر 10برابر قلابی داره اگه اصل باشه 2برابر کیفیت داره

vaziri69

Registered User
لایک‌ها
45
سلام/همه عمرم صرف اینکار شده تستر 10برابر قلابی داره اگه اصل باشه 2برابر کیفیت داره

سلام.

ممنونم از راهنماییتون.

دوست عزیز ممنون می شم راههای تشخیص تستر اصل با غیر اصل رو هم بفرمایید

بالا