برگزیده های پرشین تولز

فروش ساعت عتیقه فورتیس - کوکی - اصل سوئیس - قدمت 76 الی 90 سال - 17 جواهر - 10 میکرون طلا

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arasp

Registered User
لایک‌ها
80
فروش یک عدد ساعت عتیقه فورتیس اصل سوئیس
موتور ساعت کوکی می باشد و ظاهر یک بار ساعت برای تعویض رقاصک باز شده.

ساعت 17 جواهر و روکش 10 میکرون طلا می باشد.

قدمت دقیق ساعت مشخص نیست و در اینترنت هم این مدل رو به صورت دقیق پیدا نکردم, اما این سری ساعت های کوکی 17 جواهر فورتیس متعلق به 76 الی 90 سال پیش می باشد, پس از آن زمان در سال 1937 به بعد فورتیس شروع به ساخت و تولید ساعت های اتوماتیک کرد. منبع: Fortis Uhren - Wikipedia, the free encyclopedia
بنابراین قدمت این ساعت حداقل 76 سال می باشد.

این بند اصلا متعلق به این ساعت نیست, این بند یک ساعت سیتیزن می باشد. متاسفانه بند اصلی ساعت در طی این زمان از بین رفته است.

فورتیس یکی از برند های گرانقیمت ساعت های سوئیسی می باشد و اگرچه کارخانه فورتیس از سال 1912 تاسیس شده که قدمت برندی مانند تیسوت 1853 را ندارد, اما کیفیت ساخت ساعت های فورتیس آن را در سطحی کمی پایین تر از برند های مطرح مانند امگا قرار می دهد. قیمت ساعت های امروزی فورتیس را از اینجا ببینید: Amazon.com: Fortis: Watches

در تصویر آخر پوشش 10 میکرون طلای ساعت مشخص شده است: What does 'plaque OR g 10 microns' mean on a medal

قیمت : 450 هزار تومان

Last edited:

Super TomCat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقا واسه چی می خواهی بفروشی این جواهر رو ! تو eBay اگه بتونی بفروشیش فکر بالای 2000 تا بشه فروختش.

تنها عیبش اینه که بند نداره, چون ساعت های فورتیس آنتیک بندشون هم قسمتی از خود ساعت هست و قسمت عمده ای از ساعت رو تشکیل میده.

قیمت آخر رو برای من پخ کنید لطفا.

بندش رو اینجا پیدا کردم : Fortis Genuine Folding Catch Buckle for All Fortis Leather Watch Straps | eBay

230 دلار بندش هست حدودا. البته این بند برای مدل های جدیدتر فورتیس هست, بندهای 10 میکرون طلای قدیمی میدونم که اینطوری نبودند.

Arasp

Registered User
لایک‌ها
80
این بند ها که شما گذاشتی خیلی جدیده , اون زمان اصلا از این بندها نداشته فورتیس, اگر همچنین بندی 10 میکرون طلا باشه که پول بندش بالای 2 میلیون میشه فقط.

Arasp

Registered User
لایک‌ها
80
Dadash man ino mikham gheymte akhret chande

رفیق قیمت آخر رو زدم, حالا 10-15 تومان بالا پایین توفیر نداره خیلی. من که کارم ساعت و این چیزها نیست. این هم از قدیم به من رسیده, میدونم که همچین چیزی قیمتش بالای میلیونه ولی من حال حوصله اینکه کلی وقت بذارم و به قیمت بفروشم رو ندارم. واسه همین, گذاشتمش همینجا, اگه فروش رفت که هیچ, اگه نرفت هم لابد قسمت بمونه و ارزشش زیادتر شه. :)

Super TomCat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
لطفا قبل از اینکه این رو بدین بره یه ندا به من بدین , بابام این رو دیده دیوونش شده, شاید واسه روز پدر که هفته دیگه اس بگیرم. ولی یک کم تخفیف بدین. این 10 میکرون طلا بودنش و قدمتش رو میشه فهمید؟

Arasp

Registered User
لایک‌ها
80
لطفا قبل از اینکه این رو بدین بره یه ندا به من بدین , بابام این رو دیده دیوونش شده, شاید واسه روز پدر که هفته دیگه اس بگیرم. ولی یک کم تخفیف بدین. این 10 میکرون طلا بودنش و قدمتش رو میشه فهمید؟

والا من کارم نه ساعت هست و نه عتیقه, این ساعت هم از قدیم به من رسیده, در مورد 10 میکرون طلا چیزی که روش حک شده رو سرچ کردم تو گوگل و اون مطلب اومد که بالا زدم ولی این رو راحت میشه عیارش رو فهمید طلاسازی ها این ابزارش رو دارند فکر کنم. در مورد قدمت هم من تاریخچه فورتیس رو خوندم و فهمیدم که فورتیس از سال 1936 به بعد ساعت های اتوماتیک رو تولید کرده, یعنی این ساعت قدمتش حداقل 76 سال هست, خود کارخونه فورتیس هم سال 1912 تاسیس شده یعنی 101 سال پیش. پس من قدمت تقریبی رو بین 76 تا 90 سال تخمین میزنم, حالا میشه تو سایت های مختلف با دقت تر جستجو کرد. من خیلی وقت نذاشتم.
میزان کوکش هم از 24 ساعت یک بار هست, یعنی شما صبح به صبح باید ساعت رو کوک کنید تا یک روز کار کنه.
در مورد اون 17 Jewels هم که نوشته چیزی نمیدونم. تو eBay دیدم که یعنی 17 تکه جواهر توش بکار رفته, شاید منظور عقربه ها باشه و قطعات داخلی, من چیزی نمی دونم.

شماره تماس پخ شد.

Super TomCat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
والا من کارم نه ساعت هست و نه عتیقه, این ساعت هم از قدیم به من رسیده, در مورد 10 میکرون طلا چیزی که روش حک شده رو سرچ کردم تو گوگل و اون مطلب اومد که بالا زدم ولی این رو راحت میشه عیارش رو فهمید طلاسازی ها این ابزارش رو دارند فکر کنم. در مورد قدمت هم من تاریخچه فورتیس رو خوندم و فهمیدم که فورتیس از سال 1936 به بعد ساعت های اتوماتیک رو تولید کرده, یعنی این ساعت قدمتش حداقل 76 سال هست, خود کارخونه فورتیس هم سال 1912 تاسیس شده یعنی 101 سال پیش. پس من قدمت تقریبی رو بین 76 تا 90 سال تخمین میزنم, حالا میشه تو سایت های مختلف با دقت تر جستجو کرد. من خیلی وقت نذاشتم.
میزان کوکش هم از 24 ساعت یک بار هست, یعنی شما صبح به صبح باید ساعت رو کوک کنید تا یک روز کار کنه.
در مورد اون 17 Jewels هم که نوشته چیزی نمیدونم. تو eBay دیدم که یعنی 17 تکه جواهر توش بکار رفته, شاید منظور عقربه ها باشه و قطعات داخلی, من چیزی نمی دونم.

شماره تماس پخ شد.

چی شد آقا این ساعتت من میخوامش ها.

damira_e_n_d

Registered User
لایک‌ها
66
دوست عزیز به همین سادگی نمیشه قدمت یک ساعت رو تشخیص داد ... این برند تا همین دهه 70 هم ساعت با توان " کوکی " یا "مکانیکی" تولید میکرده.
در مورد 10 میکرون روکش طلا هم میشه هم تراز با "Gold Plate" یا روکش ... میتونید اطلاعات بیشتر رو از اینجا بخونید : Education: Articles | Stuller.com
همچنین نمیشه با برند بسیار مطرحی مثل omega مقایسش کرد ... اما برند خوب و معتبری هست.
میتونید از داخل محرکه یا موتور مکانیکی ساعت هم عکس قرار بدید چون میزان سلامت و نداشتن زنگ زدگی ، خوردگی و ... در موتور ساعت های قدیمی مهم هست.

Arasp

Registered User
لایک‌ها
80
فروخته شد به : نمایش مشخصات: Pezhmanr - PersianTools Forums

ببخشید دیگه تلفنی معامله کردند و من بیرون بودم نتونستم به شما اطلاع بدم.

یک ساعت لوزینا آنتیک کوکی هم دارم Lusina که محشره, دارم میگردم تو اینترنت قیمت واقعیش رو یا حداقل قیمت نزدیک به واقعی رو دربیارم. برند Lusina هست روکش طلا 21 جواهر, خیلی هم تمیز, مربع صفحه مشکی, حالا دارم فکر میکنم اصلا اینجا بذارم یا نه, چون قیمت واقعی این ساعت ها رو اینجا نمیشه فروخت.

Super TomCat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
داداش تو کارت درسته لوزینا رو کی تو سایت میزاریش؟ کوکی قدیمی میخوام. مثل این فورتیس هست؟

15498

Registered User
لایک‌ها
107
منم یک کوکی خیلی قدیمی دارم مارکش لونژین کسی خواست بگه LONGINES

Arasp

Registered User
لایک‌ها
80
در یک کلام محشره!

هر سال یک نمایشگاه ساعت توی سوییس برگزار میشه, یه از این عتیقه خر هایی که ساعت های عتیقه اینطوری رو مفت می خرند از کشورهای دیگه جمع میشن و همین ساعت ها رو اونجا تا چند ده هزار یورو معامله میکنند.

به نظر من اینجا جای فروش این جور ساعت ها نیست. اینجا همین کاسیو و سیکو و اینجور چیزها رو باید فروخت.

mohsen15930

Registered User
لایک‌ها
31
در یک کلام محشره!

هر سال یک نمایشگاه ساعت توی سوییس برگزار میشه, یه از این عتیقه خر هایی که ساعت های عتیقه اینطوری رو مفت می خرند از کشورهای دیگه جمع میشن و همین ساعت ها رو اونجا تا چند ده هزار یورو معامله میکنند.

به نظر من اینجا جای فروش این جور ساعت ها نیست. اینجا همین کاسیو و سیکو و اینجور چیزها رو باید فروخت.

movafegham...:lol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا