برگزیده های پرشین تولز

فن پاور کامپیوتر سوخته آیا خطر داره؟ تعمیر میشه؟

100x100

Registered User
لایک‌ها
37
دوستان چند روز پیش دستم خورد به کیس دیدم مثل بخاری داغه. دمای CPU رو نگاه کردم دیدم 75 درجه سانتیگراد شده!

کیس را باز کردم دیدم فن پاور کار نمی کنه! در کیس را باز می زارم CPU میاد رو 50-55 می بندمش میاد رو 75-80!

آیا میشه با در باز کار کرد یا پاور که فن نداشته باشه ممکنه آتیش بگیره؟!!

پاور گرین هست تعمیر میشه؟

timemachine2029

Registered User
لایک‌ها
130
دوستان چند روز پیش دستم خورد به کیس دیدم مثل بخاری داغه. دمای CPU رو نگاه کردم دیدم 75 درجه سانتیگراد شده!

کیس را باز کردم دیدم فن پاور کار نمی کنه! در کیس را باز می زارم CPU میاد رو 50-55 می بندمش میاد رو 75-80!

آیا میشه با در باز کار کرد یا پاور که فن نداشته باشه ممکنه آتیش بگیره؟!!

پاور گرین هست تعمیر میشه؟
برو 2..3 تومن بده یه فن بخر
عوض کردنش هم کاری نداره یا اگه گارانتی داره پاورتون ببرید براتون انجام میدم!

100x100

Registered User
لایک‌ها
37
بدون فن کار کنه آتیش میگیره؟

hamedone1375

Registered User
لایک‌ها
185
بدون فن آتیش نمیگیره ولی ممکنه بسوزه . در ضمن فن رو هم می تونی از مغازه بخری زیاد هم گرون نیست و موقع خرید به مغازه داره بگو که پاورت مارکش گرین هست.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بيار برات تعمير ميكنم با فن نوع بلبرينگي جاپني

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
اگر ميتوني . برو پاساژ امجد يك فن خوب بگير

hamidreza_

Registered User
لایک‌ها
24
با سلام و عرض خسته نباشید ... بنده به تازگی یک پاور گرین 535A مشکی فن بزرگ از یکی از دوستان بصورت پستی خریدم بعد از نصب متوجه شدم صدای فن بیش از حد زیاده انگار یک سشوار روشن کرده باشن !!! کاملاً مشخصه که سرعت فن خیلی بالاست ... سوال من از بروبچ تعمیرکار پاور اینه :

1- مگه فن اینگونه پاورهای گرون قیمت مدار تنظیم سرعت هوشمند نداره ؟؟؟ که در حالتی که خنکه سرعت رو پایین بیاره تا نویز کم شه ؟؟؟
2- اگه داره پس یعنی مال این پاور مشکل داره ؟؟؟
3- اگه نداره پس حتماً فن خرابه و باید تعویض شه ... درسته ؟؟؟ در این صورت چه فنی باید خریداری بشه و هزینه چقدره ؟؟؟

ممنون میشم اگه دقیقاً به سوالات در قالب 1پیغام خصوصی پاسخ بدید ... منتظرم
ارادتمند ... شاد باشید و خش.

AzarKhan

Registered User
لایک‌ها
0
فن پاورت کار نمیکنه و اومدی میپرسی آتیش میگیره یا نه؟:blink:

خوب اون فنو برای تزئین که نزاشتن. برو بده تعمیرش کنن تا پاورت به گاج نرفته
snitch.gif

VII

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام و عرض خسته نباشید ... بنده به تازگی یک پاور گرین 535A مشکی فن بزرگ از یکی از دوستان بصورت پستی خریدم بعد از نصب متوجه شدم صدای فن بیش از حد زیاده انگار یک سشوار روشن کرده باشن !!! کاملاً مشخصه که سرعت فن خیلی بالاست ... سوال من از بروبچ تعمیرکار پاور اینه :

1- مگه فن اینگونه پاورهای گرون قیمت مدار تنظیم سرعت هوشمند نداره ؟؟؟ که در حالتی که خنکه سرعت رو پایین بیاره تا نویز کم شه ؟؟؟
2- اگه داره پس یعنی مال این پاور مشکل داره ؟؟؟
3- اگه نداره پس حتماً فن خرابه و باید تعویض شه ... درسته ؟؟؟ در این صورت چه فنی باید خریداری بشه و هزینه چقدره ؟؟؟

ممنون میشم اگه دقیقاً به سوالات در قالب 1پیغام خصوصی پاسخ بدید ... منتظرم
ارادتمند ... شاد باشید و خش.

احتمال میدم فن فابریک روی پاوری که خریدید نصب نباشه . چون من که تا بحال صدایی از پاور های گرین نشنیدم.
الان که 480 دارم دو فنه یه خورده قدیمیه ولی قبلا که 430 داشتم اینقدر کنترلر خوبی داشت که حتی صبای زمستونی که اتاق سرد بود روشن میکردم فن پاور شروع به کار نمیکرد و بعد 2 دقیقه میشنیدم که شروع به کار کرد ( البته صداش خیلی کمه و به ظور میشه تشخیص داد )
1 - یه کنترلر داخلی داره که اگه پاورتون یه کابل 3 پین بیرون داده باشه این کنترلر رو میشه به مادربرد وصل کرد تا اطلاعاتش رو تو برنامه ها مشاهده کرد. در واقع این کنترلر چون داخلیه با یه کابل امکان عمومی کردنش تو سیستم فراهم شده . کابلش مثل کابل فن سی پی یو هست فقط 3 تا پین داره جای 4 تا . اگه توجه کرده باشید تو تنظیمات بایوس اکثر مادربردا مشاهده میشه که گزینه ای به نام PSU FAN FAIL WARNING وجود داره که وقتی روشنش کنیم عملا باید وقتی فن پاور شروع به کار نکرد یا از حرکت ایستاد سیستم به ما با بوق بایوس هشدار بده. ولی همیشه با روشن کردنش میبینیم که بی دلیل بوق میزنه و دلیلش وصل نبودن این کابل کنترلر هستش.
2 - بله به احتمال قوی پاور شما یه فن داره که مال شرکت گرین نیست و از سرعت خای مختلف پشتیبانی نمیکنه یا با همه ی سرعت ها صداش زیاده. باز کنید و به لیبل فن توجه کنید اگه Green نباشه باید عوض شه.
3 - اگه فن 12 سانت داره پاورتون فکر میکنم چیزی حدود 8 الی 12 تومن باشه فن 12 سانت گرین.فن 12 سانت معمولی هم 2500 تومنه ( همون فنی که الان احتمالا روش نصبه ) ضمنا یه تفاوت مهمی که این دو فن با هم دارن اگه فن شما گرین نباشه کابلی که ازش بیرون اومده و به برد پاور وصل شده 2 تا سیم داره در صورتی که فن های گرین 3 سیم هستند .

hamidreza_

Registered User
لایک‌ها
24
احتمال میدم فن فابریک روی پاوری که خریدید نصب نباشه . چون من که تا بحال صدایی از پاور های گرین نشنیدم.
الان که 480 دارم دو فنه یه خورده قدیمیه ولی قبلا که 430 داشتم اینقدر کنترلر خوبی داشت که حتی صبای زمستونی که اتاق سرد بود روشن میکردم فن پاور شروع به کار نمیکرد و بعد 2 دقیقه میشنیدم که شروع به کار کرد ( البته صداش خیلی کمه و به ظور میشه تشخیص داد )
1 - یه کنترلر داخلی داره که اگه پاورتون یه کابل 3 پین بیرون داده باشه این کنترلر رو میشه به مادربرد وصل کرد تا اطلاعاتش رو تو برنامه ها مشاهده کرد. در واقع این کنترلر چون داخلیه با یه کابل امکان عمومی کردنش تو سیستم فراهم شده . کابلش مثل کابل فن سی پی یو هست فقط 3 تا پین داره جای 4 تا . اگه توجه کرده باشید تو تنظیمات بایوس اکثر مادربردا مشاهده میشه که گزینه ای به نام PSU FAN FAIL WARNING وجود داره که وقتی روشنش کنیم عملا باید وقتی فن پاور شروع به کار نکرد یا از حرکت ایستاد سیستم به ما با بوق بایوس هشدار بده. ولی همیشه با روشن کردنش میبینیم که بی دلیل بوق میزنه و دلیلش وصل نبودن این کابل کنترلر هستش.
2 - بله به احتمال قوی پاور شما یه فن داره که مال شرکت گرین نیست و از سرعت خای مختلف پشتیبانی نمیکنه یا با همه ی سرعت ها صداش زیاده. باز کنید و به لیبل فن توجه کنید اگه Green نباشه باید عوض شه.
3 - اگه فن 12 سانت داره پاورتون فکر میکنم چیزی حدود 8 الی 12 تومن باشه فن 12 سانت گرین.فن 12 سانت معمولی هم 2500 تومنه ( همون فنی که الان احتمالا روش نصبه ) ضمنا یه تفاوت مهمی که این دو فن با هم دارن اگه فن شما گرین نباشه کابلی که ازش بیرون اومده و به برد پاور وصل شده 2 تا سیم داره در صورتی که فن های گرین 3 سیم هستند .

چک کردم کاملاً پلمپه اگه باز شده باشه اون پلمپ شرکت خراب میشه ... از کسی هم که خریدم میگه 2 سال روی سیستم بوده و به هیچ وجه گارانتی نرفته و تعمیر نشده حتی برای تمیزکاری هم باز نشده ... 1کی 2 تا دیگه از دوستان هم همین مشکل رو داشتند که با تعویض فن مشکشون حل نشد ... البته گارانتی میگه با 10 15 تومن درست میشه و کنترلر فن باید عوض شه ... اما با هزینه ارسال اصلاً نمیصرفه ... آی سی کنترولر هم مثل اینکه توی بازار نیست و فقط خودشون دارند ... حالا من موندم چیکار کنم ؟؟؟!!!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
فنش رو عوض كن . چون پاور اگر داغ كنه زود خراب ميشه . بعد از 2 سال احتمالا گارانتي پاور تموم شده

بالا