برگزیده های پرشین تولز

قرص ضد افسردگی

doviseterepla

Registered User
لایک‌ها
12
سلام.
راهنمایی میخواستم
میخواستم ببینم داروخونه قرصه ضد افسردگی بدون نسخه میده؟
اگه اره چی باید بگیرم که ضرر نداشته باشه ولی قوی باشه؟
ممنون

MD66

Registered User
لایک‌ها
208
بابا جوونی که
دردت چیه؟
مریضی لا علاج داری؟
فقیری؟
تفریح نداری؟
معتادی؟
بیکاری؟
حیفی

web gard

Registered User
لایک‌ها
9
سلام.
راهنمایی میخواستم
میخواستم ببینم داروخونه قرصه ضد افسردگی بدون نسخه میده؟
اگه اره چی باید بگیرم که ضرر نداشته باشه ولی قوی باشه؟
ممنون

فلوکستین بدون نسخه داده میشه. بگو فلوکستین 20 میلی گرمی میخوام. قرص بی ضرریه در عین حال که نسبتا قویه.
هر روز نیم ساعت قبل از صبحانه . بعد از 1 هفته اثرش شروع میشه

doviseterepla

Registered User
لایک‌ها
12
فلوکستین بدون نسخه داده میشه. بگو فلوکستین 20 میلی گرمی میخوام. قرص بی ضرریه در عین حال که نسبتا قویه.
هر روز نیم ساعت قبل از صبحانه . بعد از 1 هفته اثرش شروع میشه

مرسی عزیز

E=MC²

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اره ميده ولي خطريه :D:D وابستگي ايجاد ميكنه... حدود 80 نوع قرص ضد افسردگي و مهاركننده چرخه هورموني تو ايران هست كه فكر ميكنم اينارو بدون نسخه ميدن (فعلا): فلوكستين، سيتالوپرام، تيدي پرام، اوسالوپرام، لرازپام، ونوستات، آمي تريپتيلين، نور تريپتيلين، كلوميپيرامين، فارماتون هيدروكلرايد، تريپتوفان، نفادودون كلريد هيدروكسي
تازه اينا ضد افسردگي هستند و داروهاي anti-mad يا ضد ديوانگي يا جنون هم هستن كه حدود 140 نوع مختلف از اونهادر ايران يافت ميشه... :happy:
ولي سر خود استفاده كردن خطرناكه حثن :D;) بگو چه مشكلي داري ... شايد تونستم كمكت كنم... البته من پزشك نيستم ولي اطلاعات پزشكي و داروييم خوبه شايد يه تشخيص نصفه نيمه دادم بهت ميگم بري پيش چه متخصصي كه راحت باشه كارت ;)
راستي يادم رفت بگم از نظر رواني همه ايراني ها مريض هستند، فقط نوع بيماريشون با هم فرق داره، از افسردگي شيدايي گرفته يا شيزوفرني حاد :D:D

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
اره ميده ولي خطريه :D:D وابستگي ايجاد ميكنه... حدود 80 نوع قرص ضد افسردگي و مهاركننده چرخه هورموني تو ايران هست كه فكر ميكنم اينارو بدون نسخه ميدن (فعلا): فلوكستين، سيتالوپرام، تيدي پرام، اوسالوپرام، لرازپام، ونوستات، آمي تريپتيلين، نور تريپتيلين، كلوميپيرامين، فارماتون هيدروكلرايد، تريپتوفان، نفادودون كلريد هيدروكسي
تازه اينا ضد افسردگي هستند و داروهاي anti-mad يا ضد ديوانگي يا جنون هم هستن كه حدود 140 نوع مختلف از اونهادر ايران يافت ميشه... :happy:
ولي سر خود استفاده كردن خطرناكه حثن :D;) بگو چه مشكلي داري ... شايد تونستم كمكت كنم... البته من پزشك نيستم ولي اطلاعات پزشكي و داروييم خوبه شايد يه تشخيص نصفه نيمه دادم بهت ميگم بري پيش چه متخصصي كه راحت باشه كارت ;)
راستي يادم رفت بگم از نظر رواني همه ايراني ها مريض هستند، فقط نوع بيماريشون با هم فرق داره، از افسردگي شيدايي گرفته يا شيزوفرني حاد :D:D

آقا این آیدی استاد هک نشده؟ :eek: شایدم استاد میخوان مسافرت برن آیدیشونو واگذار کردن... :D

رنگ نقره ای در نوار چهارم مقاومت برابر چه درصدی از تولرانس است؟

E=MC²

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقا این آیدی استاد هک نشده؟ :eek: شایدم استاد میخوان مسافرت برن آیدیشونو واگذار کردن... :D

رنگ نقره ای در نوار چهارم مقاومت برابر چه درصدی از تولرانس است؟

تست هوشه؟ :D
نقره اي يعني resistor تا 10% خطا داره :D

1240

Registered User
لایک‌ها
28
امکان بروز سندرم ترک اس‌اس‌آرآی‌ها پس از قطع مصرف وجود دارد. به همین جهت توصیه می‌شود فقط زیر نظر روانپزشک مصرف کنید.

E=MC²

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
امکان بروز سندرم ترک اس‌اس‌آرآی‌ها پس از قطع مصرف وجود دارد. به همین جهت توصیه می‌شود فقط زیر نظر روانپزشک مصرف کنید.

درسته... بهش اختصارا withdrawal effect هم گفته ميشه... يعني عوارض قطع مصرف... :happy:
مصرف خيلي از داروها عوارض جانبي دارن، ولي عوارض قطع مصرف بعضي از اونها از عوارض جانبيشون خيلي خيلي بيشتره :happy:

ali_1990

Registered User
لایک‌ها
65
کار قرص ضد افسردگی چیه ؟
باعث میشه طرف زودتر گذشتش فراموش کنه یا به طرف یه حس شادی و نشاط و فعالیت میده یا باعث مثلا افزایش خواب یا یه جور خماری در طرف میشه ؟

Last edited:

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
تست هوشه؟ :D
نقره اي يعني resistor تا 10% خطا داره :D

یا قمر بنی هاشم! :wacko: استاد آدرس مطب بدید برای دستبوسی برسیم خدمتتون... :happy:

حالا که شخص دیگه ای نیست و خودتونید :D میشه بفرمایید برای تقویت حافظه چه مواد غذایی یا دارویی میشه مصرف کرد؟ مثلا اگر بهره هوشی شما 190 باشه (که بیشتره)، بخواید برسونید به 200 صرفا با مصرف مواد غذایی، چه مواد غذایی یا دارویی مصرف میکنید؟

تست ریونی که سالها قبل دادم، بهره هوشیم 147 شد که الآن فک کنم دور و بر 130 تا 135 باشم... امیدی هست بتوانم به 160 برسونم؟

سپاس فراوان :)

E=MC²

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
کار قرص زد افسردگی چیه ؟
باعث میشه طرف زودتر گذشتش فراموش کنه یا به طرف یه حس شادی و نشاط و فعالیت میده یا باعث مثلا افزایش خواب یا یه جور خماری در طرف میشه ؟

چند كار مختلف ميكنن:
1- جلوگيري يا به تعويق انداختن باز جذب يه هورمون خاص :happy:
مثال: بعنوان مثال شخصي كه دچار دپرشن (افسردگي) شده، دليل اصلي افسردگي كه داره كاهش سطح سرمي هورمون سروتونين هست، حالا با تجويز داروهاي سه حلقه اي مثل سيتالوپرام ميشه باز جذب (جذب هورمون توسط كبد) رو به تعويق انداخت لذا سطح هورمون ميره بالا و شخص حالت عادي پيدا ميكنه

2- بعضي وقتا برعكس بالايي ميشه... يعني تسريع در جذب يه هورمون خاص
مثال: شخصي كه دچار مانيك (manic) يا شيدايي (خوشحالي بيش از حد)‌ميشه نشون ميده كه سطح سروتونين خونش بالاست... با تجويز دارو ميارنش پايين كه عادي بشه

3- بعضي از قرص ها هست كه بهشون ميگن Conditioning pills يا قرص هاي تلقيني يا شرطي كه هيچ ماده شيميايي موثري ندارن (نشاسته هستن معمولا) و بيشتر به بيمار داده ميشه كه با خوردن اونها بيمار به خودش تلقين ميكنه كه "خب دارو خوردم حتما خوب ميشم" و گاهي اوقات موثر واقع ميشه... مثل رضازاده كه بهش قرص نشاسته ميداد مربيش ميرفت وزنه رو ميزد :lol:

بايد اينو بدونيد كه داروهايي كه براي بيماريهاي رواني و خلقي تجويز ميشه، عمدا روي هورمون ها تاثير ميزاره ;)

E=MC²

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یا قمر بنی هاشم! :wacko: استاد آدرس مطب بدید برای دستبوسی برسیم خدمتتون... :happy:

حالا که شخص دیگه ای نیست و خودتونید :D میشه بفرمایید برای تقویت حافظه چه مواد غذایی یا دارویی میشه مصرف کرد؟ مثلا اگر بهره هوشی شما 190 باشه (که بیشتره)، بخواید برسونید به 200 صرفا با مصرف مواد غذایی، چه مواد غذایی یا دارویی مصرف میکنید؟

تست ریونی که سالها قبل دادم، بهره هوشیم 147 شد که الآن فک کنم دور و بر 130 تا 135 باشم... امیدی هست بتوانم به 160 برسونم؟

سپاس فراوان :)

ضريب هوشي در همين حدي كه شما داري يعني جزء نوابغ... خوبه... كافيه... بيشتر استفاده ازش مهمه... مثلا ببين ميتوني روي طراحي مدار تمركز كني... ايده نو ميتوني بدي... ميتوني يه بار نقشه مثلا هاي ولتاژ يه تلويزيون رو فقط يكبار بخوني بعد عيب يابي كني... ميتوني عدد 3 رقمي ضرب كني... ميتوني توي يك دقيقه 50 تا عكس ببيني بعد همه رو دونه دونه بازخواني كني از حافظه... ببين ميتوني اونقدر كنترل عصب - عضله داشته باشي كه دقيقه اي 85 كلمه تايپ كني... ببين ميتوني كل شماره هاي دفتر تلفن به انضمام تاكسي تلفني و بيمارستان و رستوران محل رو حفظ كني و هميشه Contacts گوشيت خالي باشه :D ببين ميتوني يه زبان خارجي رو توي 15 روز صحبت كني ... ببين ميتوني يه طرح اقتصادي بدي كه اونقدر حساب شده باشه كه جاي ضرر نمونه و سريع به سود برسه... ببين ميتوني اونقدر كنترل فكري داشته باشي كه در ارتباط مستقيم با افراد مختلف بتوني براحتي در ضمير ناخودآگاه اونا نفوذ كني لذا هرجا كارت گير باشه پارتي داري :D

كلا اين ضريب هوشي كه شما داري خيلي خوبه ولي بحث حافظه فرق داره... ضريب هوشي شما از من بالاتره (كاش مال من در حد شما بود) ولي خب بايد ازش استفاده كرد
راستي بازيهاي فكري خيلي تاثير داره مثل fine the pairs كه من بچه بودم مادرم خيلي باهام بازي ميكرد بخاطر همون حافظه تصويري خيلي قوي دارم (شايدم خداداديه) :دي

ali_1990

Registered User
لایک‌ها
65
مشکل من اینه که دوست دارم زودتر گذشته رو فراموش کنم
ولی مدام فکرم مشغول می کنه و باعث ایجاد ناراحتی روحی روانی در من میشه ...
پیشنهاد شما چیه ؟ قرص مصرف کنم ؟

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
ضريب هوشي در همين حدي كه شما داري يعني جزء نوابغ... خوبه... كافيه... بيشتر استفاده ازش مهمه... مثلا ببين ميتوني روي طراحي مدار تمركز كني... ايده نو ميتوني بدي... ميتوني يه بار نقشه مثلا هاي ولتاژ يه تلويزيون رو فقط يكبار بخوني بعد عيب يابي كني... ميتوني عدد 3 رقمي ضرب كني... ميتوني توي يك دقيقه 50 تا عكس ببيني بعد همه رو دونه دونه بازخواني كني از حافظه... ببين ميتوني اونقدر كنترل عصب - عضله داشته باشي كه دقيقه اي 85 كلمه تايپ كني... ببين ميتوني كل شماره هاي دفتر تلفن به انضمام تاكسي تلفني و بيمارستان و رستوران محل رو حفظ كني و هميشه Contacts گوشيت خالي باشه :D ببين ميتوني يه زبان خارجي رو توي 15 روز صحبت كني ... ببين ميتوني يه طرح اقتصادي بدي كه اونقدر حساب شده باشه كه جاي ضرر نمونه و سريع به سود برسه... ببين ميتوني اونقدر كنترل فكري داشته باشي كه در ارتباط مستقيم با افراد مختلف بتوني براحتي در ضمير ناخودآگاه اونا نفوذ كني لذا هرجا كارت گير باشه پارتي داري :D

كلا اين ضريب هوشي كه شما داري خيلي خوبه ولي بحث حافظه فرق داره... ضريب هوشي شما از من بالاتره (كاش مال من در حد شما بود) ولي خب بايد ازش استفاده كرد
راستي بازيهاي فكري خيلي تاثير داره مثل fine the pairs كه من بچه بودم مادرم خيلي باهام بازي ميكرد بخاطر همون حافظه تصويري خيلي قوي دارم (شايدم خداداديه) :دي

بسیار سپاسگزارم... اختیار دارید چوب کاری میفرمایید... :blush: شما اگه مارو به شاگردی هم حساب کنید ما کلامونو میندازیم هوا :rolleyes:

راستش دکتر سیدا توی شبکه آموزش یه 28 جلسه آموزش داشت برای تقویت حافظه که همشو دیدم... تمیریناتش رو هم انجام دادم یه تفاوت کوچیک حس کردم مثلا همون لیست contact که فرمودید رو حذف کرده بودم ولی از روی تنبل بازی، باز الآن گوشیم پر از contacts شده!

البته بیشتر بستگی به کالیبر طرف هم داره... من تابستون کلاس پنجم ابتدایی کلاس الکترونیک رفتم... کلاسش اینطوری بود که 3 ماه مقدمات بود، 3 ماه رادیو، 3 ماه تی وی سیاه سفید و 3 ماه رنگی... یعنی توی اون 3 ماه همه مبانی الکترونیک رو فرا گرفتم... از این کلاسای آب دوغ خیاری نبود... کتاب اصول الکترونیک چاپ مجتمع فنی رو توی اون سه ماه تموم کردم... فکرشو بکنید بچه 12 ساله اون مطالبو بخوانه! ولی خب کالیبر گشادمون باعث شد از این رشته جذاب فاصله بگیرم! :D

یادمه تابستون سوم راهنمایی که وارد دبیرستان میشدم هم زبان آلمانی رو یاد گرفتم در حدی که %90 از مکالمات تلویزیون رو میفهمیدم... یادش بخیر اون موقع یه vox بود 24 ساعته پاش بود... ولی بازم کالیبر گشادمون باعث شد بزارمش کنار! :(

کلا فک کنم مشکل من چیز دیگه ایه... دارویی چیزی واسه تقویت پشتکار و اراده ندارید؟ :D زمان دانشجویی یادش بخیر یه متیل فنیدات بود امتحان سخت داشتیم معجزه میکرد... :D ولی خب میگن اگه مداوم مصرف بشه خطریه! :D

بازم تشکر میکنم بابت پاسخ و وقتتون. :)

E=MC²

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
مشکل من اینه که دوست دارم زودتر گذشته رو فراموش کنم
ولی مدام فکرم مشغول می کنه و باعث ایجاد ناراحتی روحی روانی در من میشه ...
پیشنهاد شما چیه ؟ قرص مصرف کنم ؟

البته بايد بريد پيش متخصص ولي به نظر من اينجور مسائل رو بايد ريشه يابي كرد ... گاهي اوقات گره هايي از زمان هاي دور ذهن رو مشغول ميكنه و باعث ايجاد ناراحتي و افسردگي و حتي جنون ميشه... گاهي اوقات آدم نسبت به يه موضوعي شرطي ميشه... شرطي شدن هم چيز خيلي بديه... بزاريد يه مثال بزنم كه براي خودم اتفاق افتاده :happy: ما يه ساعتي داشتيم ازون ساعت هاي قديمي كه سر ساعت 12 كه ميشد 12 بار زنگ ميزد... :hmm: اين ساعت دو زيرزمين بود و چند سالي استفاده نميشد تا اينكه پدرم اورد تر و تميزش كرد يه جلا روش زد (چوبي بود) و گذاشت رو ديوار چون يه حالت عطيقه هم داشت... هر موقع كه اين شروع ميكرد به زنگ زدن سر ساعت 12 من اعصابم بهم ميريخت فشار خونم ميرفت بالا و ضربان قلبم به 70% حداكثر ميرسد و خلاصه قاطي ميكردم :hmm: بعد رفتم پيش يه روانكاو... چند جلسه اي مشاوره كردم و ريشه يابي كرد بعد متوجه شديم سال 66-67 كه موشك بارون بود، يكبار كه red alert زده بودن و همه جا تاريك بود اين ساعته شروع ميكنه به زنگ زدن و اين خاطره بد تو ذهنم مونده بود... هر وقت كه دوباره زنگ ميزد فكر ميكردم موشك بارونه و بدن بصورت طبيعي ادرنالين ترشح ميكرد كه باعث افزايش فشارخون و ضربان قلب ميشد... به همين راحتي :happy: ساعت رو برداشتم مثل جومانجي قول و زنجير كردم انداختم ته زير زمين :D

E=MC²

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بسیار سپاسگزارم... اختیار دارید چوب کاری میفرمایید... :blush: شما اگه مارو به شاگردی هم حساب کنید ما کلامونو میندازیم هوا :rolleyes:

راستش دکتر سیدا توی شبکه آموزش یه 28 جلسه آموزش داشت برای تقویت حافظه که همشو دیدم... تمیریناتش رو هم انجام دادم یه تفاوت کوچیک حس کردم مثلا همون لیست contact که فرمودید رو حذف کرده بودم ولی از روی تنبل بازی، باز الآن گوشیم پر از contacts شده!

البته بیشتر بستگی به کالیبر طرف هم داره... من تابستون کلاس پنجم ابتدایی کلاس الکترونیک رفتم... کلاسش اینطوری بود که 3 ماه مقدمات بود، 3 ماه رادیو، 3 ماه تی وی سیاه سفید و 3 ماه رنگی... یعنی توی اون 3 ماه همه مبانی الکترونیک رو فرا گرفتم... از این کلاسای آب دوغ خیاری نبود... کتاب اصول الکترونیک چاپ مجتمع فنی رو توی اون سه ماه تموم کردم... فکرشو بکنید بچه 12 ساله اون مطالبو بخوانه! ولی خب کالیبر گشادمون باعث شد از این رشته جذاب فاصله بگیرم! :D

یادمه تابستون سوم راهنمایی که وارد دبیرستان میشدم هم زبان آلمانی رو یاد گرفتم در حدی که %90 از مکالمات تلویزیون رو میفهمیدم... یادش بخیر اون موقع یه vox بود 24 ساعته پاش بود... ولی بازم کالیبر گشادمون باعث شد بزارمش کنار! :(

کلا فک کنم مشکل من چیز دیگه ایه... دارویی چیزی واسه تقویت پشتکار و اراده ندارید؟ :D زمان دانشجویی یادش بخیر یه متیل فنیدات بود امتحان سخت داشتیم معجزه میکرد... :D ولی خب میگن اگه مداوم مصرف بشه خطریه! :D

بازم تشکر میکنم بابت پاسخ و وقتتون. :)

خوبه در اين حد فعال باشه كسي.. بايد ادامه ميدادي... تقصير خودت بوده... برنامه نداشتي... منم يه زماني مدام پشت شهرداري بودم... همش تو الكترونيك بودم... بيشتر به فرستنده هاي AM علاقه داشتم :D موسسه الكترونيك افشار ميرفتم يه زماني.. الان ديگه اون زمانها گذشت كه يه نفر مثل طراح بمب مي نشست روي ميز كار دود چراغ ميخورد و نقشه خوني ميكرد كه يه تلويزيون رو عيب يابي كنه... خداييش اينكارا اون زمان ابهتي داشت براي خودش... مثل الان نبود كه همه چيز كامپوننتي شده ... ديگه عيب يابي نميشه فقط تعويض ميشه :D:D:D

web gard

Registered User
لایک‌ها
9

اون قسمتی که بولد کردم رو دلیلشو بگو. من نمیگم چون عادت دارم رک حرف بزنم;) من که فکر کنم خارج از شوخی 99% مردم دارند.
البته میدونی که در اثر فشار محیط و شرایط فرهنگی و فکری در طول چند نسل امکان خاموش شدن چند ژن کروموزوم و روشن شدن بعضی دیگه و در نتیجه امکان تغییرات روانی وجود داره !

Last edited:

E=MC²

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اون قسمتی که بولد کردم رو دلیلشو بگو. من نمیگم چون عادت دارم رک حرف بزنم;) من که فکر کنم خارج از شوخی 99% مردم دارند.
البته میدونی که در اثر فشار محیط و شرایط فرهنگی و فکری در طول چند نسل امکان خاموش شدن چند ژن کروموزوم و روشن شدن بعضی دیگه و در نتیجه امکان تغییرات روانی وجود داره !

شيزوفرني بيماري ضعف رفتاري هست كه از علائم اون ميشه به عدم توانايي فرد در تصميم گيري درست اشاره كرد. فرد مبتلا با توهم با موجودات و انسهايي رابطه برقرار ميكنه كه وجود خارجي ندارند و فقط زاييده ي ذهن بيمار هستند... اسامي ديگه روانگسيختگي يا ماليخوليا گفته ميشه :happy:

frog

Registered User
لایک‌ها
36
یه عصاره هست ، اسمش دقیق خاطرم نیست ، به صورت قطره هست ، به دارو خونه بگی می دونه ، افشره گل سرخ یا یه همچین چیزی

برای افسردگی خوبه

بالا