منتخب بازارچه

قوانین فعالیت و خرید و فروش این بخش

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر ارشد
امتیاز - 100%
121   0   0
قوانین فعالیت و خرید و فروش این بخش

نکات کلی فروش


- هر جنس صاحبی دارد و صاحب آن حق مالکیت کامل آن جنس را دارد .
- تعیین قیمت یک محصول تماما به عهده فروشنده است و نه هیچ کس دیگر . مگر خود فروشنده درخواست تعیین قیمت داده باشد .
- یک فروشنده می تواند جنسش را 10 برابر قیمت بازار و یا 1/8 قیمت بازار بفروشد که اساسا اختیار این تصمیم با فروشنده است و هیچ کاربری حق دخالت و توهین به فروشنده ندارد .
- فروشنده موظف است تمام اطلاعات کلیدی , فنی و تکنیکی محصول خود را همراه با عکس از تمامی جهات ارائه دهد.
- فروشنده می بایست به تمامی سوالات و درخواست های کاربران پاسخ دهد .
- هر گونه بی احترامی و حتی ادبیات زننده از سوی فروشنده , منجر به حذف تاپیک وی خواهد شد .
- تمامی مراحل خرید و فروش کاملا در تاپیک انجام می شود و دریافت و اعلام قیمت در پی ام ممنوع است .
- فروشنده در نهایت باید خریدار و نام او به همراه قیمت فروش را اعلام کند .

نکته اول : زدن هر گونه تاپیک مشاوره ای در بخش فروش ( بازارچه ) خلاف قوانین است و می بایست از بخش های تخصصی استفاده شود .
نکته دوم: تاپیک‎هایی که به مدت دو هفته یا بیشتر غیر فعال باشند بسته خواهند شد.
نکته نهایی : بعد از انجام فروش به جهت باقی ماندن سابقه فروش , فروشنده حق ادیت پست های خود را به هیچ وجه ندارد و همچنین تاپیک ها باقی خواهند ماند .نکات کلی در مورد خرید

- حق انتخاب محصول به طور کامل به عهده خریدار است .
- یک خریدار می تواند تاپیک ها را ببنید و قیمت ها را بررسی کند , حتی می تواند آنرا با قیمت بیرون مقایسه و پس از تحقیق اقدام به خرید کند .
- هیچ کاربری اجازه زدن قیمت بی ربط ( به طور کلی پایین تر از مبلغی که اعلام شده ) ندارد . ( مگر به در خواست فروشنده )
- هیچ کاربری اجازه تهمت زدن و برخورد نابه جا با فروشنده را ( حال به جهت قیمت یا هر چیزی ) ندارد .

- خریدار نهایی پس از اعلام فروشنده باید خرید را تایید کند و پس از آن تاپیک بسته می شود.


در پایان با سپاس فراوان از همکاری همه کاربران محترم . لطفا در صورت بروز هر گونه تخلف تنها از ریپورت استفاده کنید .
پ.ن:‌تاپیک مرجع قوانین عکس از کالا [ آموزش کم حجم کردن عکس ] - [آموزش آپلود کردن عکس در آپلود سنتر انجمن]
بدیهی است عکس از محصول را باید طبق همین موارد تاپیک بالا ایجاد بفرمائید
مرسی

 
Last edited:

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر ارشد
امتیاز - 100%
121   0   0
از این پس "10 فروردین " هر کاربری که برای فروش کالا، تاپیکی را ایجاد می کند، 12 ساعت فرصت دارد که تاپیک خود را به طور کامل با قوانین بازارجه منطبق نماید از جمله عکس‎های کالای مورد نظر را طبق قوانین بخش به پست اول تاپیک ضمیمه کند. در غیر این صورت و پس از این 12 ساعت تاپیکش بسته خواهد شد.

این قانون شامل تمام تاپیک‎ها میشه و همچنین تاپیک‎های بدون عکسی که در حال حاضر در حال فعالیت هستند در صورت اضافه نشدن عکس مسدود خواهند شد.

تبصره: از تاریخ 25 فروردین مهلت گذاشتن عکس به 6 ساعت تقلیل خواهد یافت... و از 10 اردیبهشت 1392 به مانند سابق تاپیک کسانی که قانون رو رعایت نمی کنند بدون معطلی پـــاک خواهد شد! البته در مورد کاربران نیویوزر و به خصوص کسانی که امتیاز بازارچه ندارن فرصتی 24 ساعته قرار داده می شود که عکس طبق قوانین بگذارن و پس از این مهلت تاپیک این دوستان نیز پاک می شود.. این استثناء صرفا به خاطر عدم آشنایی کاربران تازه وارد و نیز کسانی است که در بازارچه فعالیت نداشته اند.
 

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر ارشد
امتیاز - 100%
121   0   0
قوانین جدید در خصوص مزایده

با توجه به مشکلات اکثر کاربران در خصوص مزایده ها قوانین ذیل علاوه بر قانونهای بالا به تاپیکهای مزایده اضافه گردید و کلیه کاربران در صورت ایجاد و یا شرکت در مزایده ملزم به رعایت این قوانین میباشند.

۱- در صورت تعیین دو قیمت برای کالا(نظیر قیمت پایه و فروش فوری) و یا قرار دادن شرایطی که نشانگر قصد فروشنده برای فروش به قیمتی بالاتر از قیمت پایه باشد، فروش مزایده تلقی می شود.
۲- اگر پایان مزایده راس ساعت خاصی باشد و در بازه 15 دقیقه قبل از آن پیشنهادی ارائه شود مزایده 15 دقیقه دیگر تمدید خواهد شد.
۲- مدت زمان قابل قبول برای پایان مزایده حداکثر 7 روز از آغاز تاپیک می باشد. پایان تعیین شده برای مزایده نباید ابهام داشته باشد.
۳- اگر قیمت ارائه شده خریدار یا خریداران با قیمت پایه هماهنگ باشد پس از پایان مزایده، فروشنده نمیتواند از فروش سر باز زند.
۴- در صورت وجود تاپیک مزایده‌ای فعال در مورد یک کالا، فروشنده نمی تواند فروش خارج از فروم یا در فروم های دیگر در مورد آن کالا برگزار کند.
۵- برگزار کننده مزایده بلافاصله بعد از ارائه پیشنهاد از سوی خریدار، باید پست مربوط را نقل قول و پذیرش پیشنهاد را ثبت نماید. همچنین بجز پیشنهادات زیر پایه که قابل حذف است دلیل عدم پذیرش سایر پیشنهادات را ذکر کند.
۶- برنده مزایده حداکثر طی ۱۲ ساعت باید خرید خود را قطعی کند و نمی تواند انصراف دهد. همچنین اگر در هنگام شرکت در مزایده شرطی تعیین نکرده باشد بعد از آن هم نمی تواند برای خرید شرط تعیین کند.
۷- عمل نکردن به هریک از موارد فوق از طرف فروشنده یا خریدار در قسمت مزایده، حذف تاپیک و پست را موجب می شود و دسترسی کاربران متخلف حداقل 7 روز مسدود خواهد شد.
 
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا