برگزیده های پرشین تولز

قولنامه توبنگاه تنظیم بشه بهتره یا خودنون

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
خانه میخواهیم بدیم مستاجر دور قبل تو دفترخانه اجاره نامه نوشتیم حالا میگم الکی پول ندیم بنگاه یا دفترخانه
خودمون یک متن اجاره نامه تنظیم کنیم وامضا کنیم موجرمستاجر
دوتاهم شاهد زیرش امضا کنند
سوالم اینه ایا تو قانون فرقی است که اجاره نامه خودمون تنظیم کنیم یا بنگاه مهر وتنظیم کنه
چون شنیدم هردوی اینها جزو قرادادغیررسمی میشه فرقی نداره اگر مستاجر بلند نشد فرقی نیست
اگر اینطوری خودمون تنظیم کنیم بهتره

Trickett

Registered User
لایک‌ها
815
بنگاهی با 50 تومن از طرفین مینویسه ، خودتون هم بنویسید شاهد امضا کنه مشکلی نداره . بستگی به مستاجر داره اگه آدم مطمئنی باشه نگرانی نداره .
الان ما خودمون یه موردی اجاره دادیم هیچ چیزی ننوشتیم پول رو سر وقت میریزه به حساب
فکر میکنم اون قانونی که مستاجر ادعای مالکیت کنه کلا تغییر کرده و الان همچین چیزی امکان نداره فقط موقع تخلیه شاید اذیت کنه

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
مستاجر که فعلا خوبه
درمورد تخلیه میگم شاید سال دیگه یک چیزی بشه بلند نشه
پس خودمون بنویسیم قابل پیگیریه دادگاه قبول داره

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
شما اگه اجاره نامه رسمی در دفترخونه بنویسی ، مستاجرت اگه بلند نشد میتونی در کمتر از یک هفته حکم تخلیه بگیری و بلندش کنی. دقت کنید : اجاره نامه رسمی که در دفترخونه و زیر سربرگ و در فرم مخصوص تنظیم شده باشه.
البته در این صورت باید مالیات هم بپردازید.

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
شما اگه اجاره نامه رسمی در دفترخونه بنویسی ، مستاجرت اگه بلند نشد میتونی در کمتر از یک هفته حکم تخلیه بگیری و بلندش کنی. دقت کنید : اجاره نامه رسمی که در دفترخونه و زیر سربرگ و در فرم مخصوص تنظیم شده باشه.
البته در این صورت باید مالیات هم بپردازید.
اینو مطمئنی
چون اجاره نامه دورقبل که چند روز دیگر تمام میشه تو دفترخانه اسناد رسمی تنظیم کردیم ولی سردفتر میگفت فرقی نداره ما کاری انجام نمیدیم گفتم شما اجراییه درجا میزنید گفت نه!!!!!!!!1
برای همین گفتم چه کاری امسال خوب خودمون تنظیم کنیم یکساله چون نمیخواهیم ببندیم و شش ماهه است پول دفترخانه هم الکی 300 تومان ندیم خودمون تنظیم کنیم
ولی حالا میخواهم ببینم فرقی هست بین اینکه تو بنگاه تنظیم بشه یا خودمون تنظیم کنیم؟

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
اینو مطمئنی
چون اجاره نامه دورقبل که چند روز دیگر تمام میشه تو دفترخانه اسناد رسمی تنظیم کردیم ولی سردفتر میگفت فرقی نداره ما کاری انجام نمیدیم گفتم شما اجراییه درجا میزنید گفت نه!!!!!!!!1
برای همین گفتم چه کاری امسال خوب خودمون تنظیم کنیم یکساله چون نمیخواهیم ببندیم و شش ماهه است پول دفترخانه هم الکی 300 تومان ندیم خودمون تنظیم کنیم
ولی حالا میخواهم ببینم فرقی هست بین اینکه تو بنگاه تنظیم بشه یا خودمون تنظیم کنیم؟
بله ، سر دفتر درست گفته. اگه تو سربرگ دفترخونه و در فرم مربوط به اجاره نامه رسمی که از قوه قضائیه در اختیار دفترداران قرار میگیره ، اجاره نامه شما تنظیم نشده باشه و مهر دفترخونه هم پای اجاره نامه نباشه ، حرف سردفتر درسته. یعنی اگه این مواردی که گفتم نباشه ، فرقی نمیکنه که خودتون بنویسید یا دفترخونه براتون اجاره نامه عادی در یک ورق کاغذ سفید بنویسه (دفترخونه فقط یک حق تحریر میگره و مینویسه و عملاً کاری انجام نمیده ، مگر اینکه بهش بگید اجاره نامه رسمی میخواید تنظیم بشه) در هر صورت اگه اجاره نامه رسمی نباشه و ثبت نشه یک اجاره نامه عادی تلقی میشه که در این صورت اگه مستاجر براتون دردسر درست کنه ، به مشکل میخورید.
در اجاره نامه های رسمی ، به جز مالیات بر درآمد (اجاره بها) که موجر باید پرداخت کنه ، مفاصا حساب دارایی هم لازمه که برای ملک گرفته بشه. در هر صورت هر کدوم اینها(اجاره نامه رسمی و غیر رسمی) مزایا و معایب خودشون رو دارند.

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
بله ، سر دفتر درست گفته. اگه تو سربرگ دفترخونه و در فرم مربوط به اجاره نامه رسمی که از قوه قضائیه در اختیار دفترداران قرار میگیره ، اجاره نامه شما تنظیم نشده باشه و مهر دفترخونه هم پای اجاره نامه نباشه ، حرف سردفتر درسته. یعنی اگه این مواردی که گفتم نباشه ، فرقی نمیکنه که خودتون بنویسید یا دفترخونه براتون اجاره نامه عادی در یک ورق کاغذ سفید بنویسه (دفترخونه فقط یک حق تحریر میگره و مینویسه و عملاً کاری انجام نمیده ، مگر اینکه بهش بگید اجاره نامه رسمی میخواید تنظیم بشه) در هر صورت اگه اجاره نامه رسمی نباشه و ثبت نشه یک اجاره نامه عادی تلقی میشه که در این صورت اگه مستاجر براتون دردسر درست کنه ، به مشکل میخورید.
در اجاره نامه های رسمی ، به جز مالیات بر درآمد (اجاره بها) که موجر باید پرداخت کنه ، مفاصا حساب دارایی هم لازمه که برای ملک گرفته بشه. در هر صورت هر کدوم اینها(اجاره نامه رسمی و غیر رسمی) مزایا و معایب خودشون رو دارند.
نه تو برگه رسمی نوشته ارم قوه قضایهه بوده و مهر دفترخانه توش است اجاره نامه رسمی است برای همین تعجب کردم دفترخانه چرا اینطوری گفت
حق تحریر وثبت و مالیات و.. گرفت که تو سایت هم قابل پیگیری یعنی بالاش رمز تصدیق داره تو سایت میشه دید

یعنی دفترخانه گیج بود نمیدونست که راحت میشه اجراییه صادرکرد؟
برای همین شک کردم خودم اجاره نامه تنظیم کنم و دوتا شاهد

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
نه تو برگه رسمی نوشته ارم قوه قضایهه بوده و مهر دفترخانه توش است اجاره نامه رسمی است برای همین تعجب کردم دفترخانه چرا اینطوری گفت
حق تحریر وثبت و مالیات و.. گرفت که تو سایت هم قابل پیگیری یعنی بالاش رمز تصدیق داره تو سایت میشه دید

یعنی دفترخانه گیج بود نمیدونست که راحت میشه اجراییه صادرکرد؟
برای همین شک کردم خودم اجاره نامه تنظیم کنم و دوتا شاهد
با این اوصاف که فرمودید ، شک نکنید که اجاره نامه رسمی هست و راحت میشه اجرائیه صادر کرد. حتی یک درصد هم شک نکنید.

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
اونو که میدانم رسمی سردفتردار توباغ نبود
امسال حالا میخوام بدونم از نظر قانون فرقی بین اجاره دستی خودمون بنویسیم یا بنگاه فرقی داره
پیگیری ش منظورمه

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
اینکه خودتون دستی بنویسید با اینکه تو بنگاه بنویسید هیچ فرقی با هم نداره. بنگاه هیچ سند رسمی و حقوقی نمیتونه تنظیم کنه.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,250
حالا اگر قولنامه دستی رو فقط موجر و مستاجر امضا کنن و شاهدی نباشه چطور ؟ مشکل خاصی به وجود میاد ؟

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
اینکه خودتون دستی بنویسید با اینکه تو بنگاه بنویسید هیچ فرقی با هم نداره. بنگاه هیچ سند رسمی و حقوقی نمیتونه تنظیم کنه.
از نظر دادگاه پس فرقی نداره
جدا از مسله کدرهگیری بنگاه هیچ مزیت دیگه ای نسبت به دستی خودمان نداره

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
حالا اگر قولنامه دستی رو فقط موجر و مستاجر امضا کنن و شاهدی نباشه چطور ؟ مشکل خاصی به وجود میاد ؟
مشکل که نه
همه احتمالات که شاید مستاجر بد باشه یا موجر مشکل دار
چون فکنم اگر شاهد امضا نکنه اعتبار درست وحسابی نداره

I_Love_NY

Registered User
لایک‌ها
464
پدرم یه مستاجر داشت بهش گفت اگه منو قبول داری و مشکلی نیست خودمون قولنامه واسه اجاره بنویسیم و پول به بنگاه ندیم مستاجر هم آدم خوبی بود و دیگه خودشون قولنامه نوشتن فکر کنم بنگاه میخاستن قولنامه واسه اجاره بنویسن نفری 200 هزار تومن باید میدادن و هنگام تخلیه هم مشکلی نداشت

sferesh

Registered User
لایک‌ها
36
بالا