برگزیده های پرشین تولز

كاريكاتور

پری

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
20
آه... و دیگر هیچ

wgtge1.jpg

چه بی صدا میسوزیم..

roje_aria79

Registered User
لایک‌ها
19
واقعا کاریکاتورهای قشنگیه دست همتون درد نکنه و.هزار حرف نگفته در همین اشکال به ظاهر طنز.خیلی زیباست.

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
فکر کنم تا حالا کسي کاريکاتور چيني اينجا نذاشته! خب پس من اوليشو ميذارم. اين شما و اين کاريکاتور لي ياپنگ بازيگر نقش لينخو چونگ در سريال افسانه ي شجاعان و گوا جينگ در افسانه ي عقابهاي مبارز (منتها کاريکاتوريستشو نميدونم کيه، تو يه فروم بود، چيزي ننوشته بود!):

163436.jpg

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
باید از کسی که ایت تاپیک رو باز کرده واقعا تشکر کنم چون عملا کار فرهنگی بسیار عالی ای هست. با اجازه ی شما من خودم کاریکاتوریست هستم و سابقه ی مطبوعاتی هم دارم و بنابراین لازم دیدم از دوست گرامی mojigan110 تشکر بکنم.
حتما مستحضرید که کاریکاتور هدفش صرفا خندوندن نیست و گاهی فقط یک لبخند تلخ برای مخاطبش باقی می گذاره و واقعا برخی کارتون ها (اغلب اونایی که اصطلاحا بهشون می گیم Black Humour ) به اندازه ی یک کتاب حرف برای گفتن دارن. منتها خوب یک دسته بندی کلی هم در مورد کارتون ها داریم و در این دسته بندی کارتون های مطبوعاتی (editorial) از کارهای نمایشگاهی و یا روشنفکرانه جدا می شن. تقریبا تمام کارهایی که در این 7 صفحه دیدیم از نوع کارهای نمایشگاهی یا روشنفکرانه بوده اند.
من خیلی دوست داشتم یه تاپیک باز کنیم برای تحلیل کاریکاتور چون واقعا حیفه که نظرات دوستانمون رو در مورد بعضی از کارها ندونیم. شاید بشه برای بعضی از این کارها که بسیار پر مغز و عالی بوده اند - مثل اغلب کارهای استاد مسلم کارتون آرژانتین Quino - به تنهایی یک تاپیک باز کرد تا دوستان در موردش اظهار نظر کنن. دیدن صرف و رد شدن از یه کارتون پیام دار حرفه ای حیفه، برای همین می تونیم ارزش هنری و فرهنگی این کاری که در این تاپیک اتفاق افتاده رو افزایش بدیم.
باز هم از همگی دوستان متشکرم. :)

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
ان شاء الله اگه فرصت کنم حتما خودم برای این موضوع اقدام می کنم...

بالا