برگزیده های پرشین تولز

كسي از a-trend خبري داره؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
سلام و خسته نباشيد با اينكه من چند ماه است كه مطالب اين فوروم رو مي خونم اما تازه امروز به جمع با صفاي شما پيوستم اميدوارم كه قابل باشم
قديمي ها حتما مادربورد atc 1020 رو يادشون هست و شايد همگي شما اسم atc 6310 رو شنيده باشيد به نظر من يكي از مادر بورد هاي مطرح روز بودند البته نه براي حرفه اي ها مادر بوردهايي كه به تناسب قيمتشان كارايي خوبي داشتند و البته به نظر من از لحاظ كيفيت عالي بودند البته 6310 بعضا مشكلاتي داشت من حدود 2 سال پيش كه دستگاهم رو ارتقا دادم يه مادربورد atc 8020 انتخاب كردم به نظر من اون موقع از مادر بورد هاي ديگر بازار با اون قيمت سر تر بود(101 تومن حدودا) چون به كيفيتش اطمينان داشتم هنوز اين مادر بورد رو استفاده ميكنم و خيلي هم راضي هستم اما سوال من اينه كه شركت سازنده ي اين مادر بورد ها چرا غيبش زده سايت atrend.com.tw رو كه من نمي تونم مشاهده كنم و البته مادر بورد جديدي رو هم از اين شركت نديده ام البته به خاطر عقل ناقصم يه جوارايي فكر ميكنم كه xsonic همون شركته اما توي سايتش اثري از مدلهاي a-trend نديدم
ايا شما ميدونيد كه سرنوشت اين شركت چي شد؟

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
بله من هم خوب A-Trend رو يادمه..اصلا خيلي قديم تر از اومدن اولين Celeron و حتي قبل از Pentium MMX هم يادمه اين مارك بود و خيلي هم مطرح بود..
و اون مدل 6310 رو هم خيلي خوب يادمه دو ورژن هم داشت ,يكي با چيپست Intel و ورژن ديگه با چيپست VIA كه يادمه اين آخرها معروف بود چيپست VIA بهتره از اينتل و كمتر اذيت ميكرد.براي CPU سلرون (اسلات وان) بيشتر مصرف ميشد اين مادربورد.
تا اونجا كه يادمه يك خاصيتي هم داشت اين مادر بورد كه تا بحال فكر نميكنم مادر بورد ديگه اي ديده باشم اينجور باشه و اين اينكه وقتي كامپيوتر خاموش بود Power LED چشمك ميزد.

اما راستش اينكه سرنوشت اين شركت A-trend چي شد منم بيخبرم.و الان كه كمي گشتم ظاهرا اين شركت ديگه وجود نداره..حالا شايد هم تغيير نام داده يا با شركت ديگه اي ادغام شده باشه بهرحال ظاهرا ديگه A-Trend وجود نداره.و دو تا وب سايتش هم بري ميبيني كه اولي رو زده براي فروش و دومي هم كه كار نميكنه:
http://www.a-trend.com
http://www.atrend.com.tw

Note: The Atrend company Web Site (http://www.a-trend.com/, http://www.atrend.com.tw/) has not been accessible most of 2002. We do not know the cause at this time but the company might be out of business

اينجا هم يه اشاره اي كرده به اين موضوع :
http://www.techadvice.com/help/company/a/atrend.htm

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم فكر مي كنم كه xsonic همون atrend باشه ولی هر چی که بود نابود شد. من خودم یه 6240 دارم که انصافا هنوز داره توپ کار می کنه (بزنم به تخته) ولی آخر عمرش یه خراب کاریهایی کرد که یک سری از اون 6310 ها مشکل دار بود (می دونید که سه چهار مدل 6310 بیرون داد) خدا رفتگان همه را بیامرزد.
ولی خوب هنوز هم مادربوردهای درست حسابی پیدا می شن. (مثل cd rom نیست که 50 تومن هم بخواهی بدی بازم ندونی چی خوبه)
جای شکرش باقیه.

asa2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز درد مرا هم تازه كردي . :(
واقعا ما هر چي داريم از همون گل رزهاي مشهور ميباشد . خدا به همون ATC-1020 بركت بدهد كه هنوز هم سيستم دموي شركتمو راه ميندازه .
دوست من شركت A-TREND كه تو ايران به گل رز مشهور بود خيلي وقته كه ورشكست شده و سايتش هم بسته شده و مدتي پيش 3 نفر از سهامداران قديمي آن شركت Xsonic را تاسيس كردند كه محصولات اغلب OEM تهيه ميكنند و شاهد مدعا همون مدل P4M266 ميباشد كه اگر بر روي مادبرد برچسب Xsonic را بكني مارك AsRock را ميبيني . من از شركت سازگار ارقام كه اگه يادتان باشد اون موقع نماينده A-TREND بود و حالا نماينده Xsonic پرسيدم و اونا هم تائيد كردند كه A-TREND همون Xsonic است .

واقعا كه خداوندش بيامرزد :skull:

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
فكر نميكنم كه فروش اين شركت بد بود (حداقل در ايران) تجارت همينه ديگه يهو ادمو زمين ميزنه
راستي واقعا حافظه ات خوبه راست ميگي اين مارك به گل رز معروف بود البته فكر كنم توي همون سريهاي اول

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
منم يادم مياد.
مادربرداش خيلي فروش داشتن.
يادش بخير.

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
الان مادر بوردهای asrock که با گارانتی صبا راهبر هستند وارد بازار شده اند البته من نمی دونم اینها دنباله xsonic هستند یا نه. ولی می دونید که صبا راهبر زیر نظر آواژنگ هست ولی من چیزهای جالبی ندیدم گارانتی کنه مثلا یه vga ازش دیدم که عمری من نمی خریدمش بوی ریمارکی میداد برای همین نظر خاصی نسبت به asrock ندارم ولی اون xsonic رو من با مادربوردهای shuttle در یه حد می دونم و به نظرم نمی یاد کهچیز جالبی بوده باشه (البته خودم باهاش کار نکردم)

asa2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از hardware :
الان مادر بوردهای asrock که با گارانتی صبا راهبر هستند وارد بازار شده اند البته من نمی دونم اینها دنباله xsonic هستند یا نه. ولی می دونید که صبا راهبر زیر نظر آواژنگ هست ولی من چیزهای جالبی ندیدم گارانتی کنه مثلا یه vga ازش دیدم که عمری من نمی خریدمش بوی ریمارکی میداد برای همین نظر خاصی نسبت به asrock ندارم ولی اون xsonic رو من با مادربوردهای shuttle در یه حد می دونم و به نظرم نمی یاد کهچیز جالبی بوده باشه (البته خودم باهاش کار نکردم)

دقيقا همينطوره و كاملا با نظر شما موافقم .

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته ايشاا... تا هفته ديگه كه سايت تغيير كرد مشخصات Asrock رو هم اينجا مي ذاريم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا