آژانس هواپیماییfootbal
nexpay

كمك كمك مشكل روتر

شروع موضوع توسط mahmood-m ‏29 ژوئن 2004 در انجمن شبکه

1. mahmood-m

mahmood-m کاربر تازه وارد

سلام
    روتر 3442 سري 3600
    بعد از چند ساعت روتر از شبكه خارج مشه..ping ميكنيم روتر را time out ميده ..يكبار كه روتر را خاموش و روشن ميكنيم درست ميشه..ولي بز بعد از چند ساعت دوباره مشكل پيدا مكنه
    از يك نفر پرسيدم گفته مربوط به flash memory روتر هست بايد عوض بشه
    اگر كسي بتونه راهنمايي كنه ممنون ميشم

2. knowhow

knowhow مدیران قدیمی

یک سوال احتمالا جای روتر گرم نیست !؟
    یعنی امکان داره روترت داغ مکنه !

3. M-r-r

M-r-r کاربر تازه وارد

معمولا پشت هر روتر يه كارت ديتا ميخوره . تست كن ببين اين كارت درست سر جاش هست يا نه بعد برو سراغ كابل دي اس ال ببين موقعي كه به نظر خودت داري برق روتر رو قطع و وصل ميكني آيا سيم و كابل هاي متصل به روتر قطع و وصل نميشن ؟ در ضمن اگه ميتوني دور و بر روتر رو خلوت كن و تا حد ممكن جاش رو خنك كن شايد مشكلت از داغ كردن روتر ناشي باشه .

4. ali-g

ali-g کاربر تازه وارد

تمام حالتهايي كه دوستان گفتن ممكنه پيش اومده باشه در مورد عوض كردن Flash Memory فکر نکنم باشه چون که در این صورت معمولا Router reload میشه اما اینطور که شما گفتین هنگ میکنه و Ethernet ش Down میشه اگر اون موقع که این اتفاق میفته بتونین به Console وصل شین و Log ش رو بخونین خیلی بهتر میشه عیب یابی کرد...

5. als_1360

als_1360 Registered User

ويروس داره IOS رو آپ ديت كن ببين درست مي شه يا نه

6. mahmood-m

ram منظورم بود اشتباه گفتم flash memori ...
    راستي وقتي مي خوام با hyperterminal به روتر از طریق کنسول وصل شم پيام low memory :try again later ميده و به اين نميرسه كه user name بگیره ولی وقتی خاموش و روشن می کنم میتونم به روتر وصل شم البته همون اول که روشن می شه یک کم که بگذره وصل نمی شه ولی روتر تو شبکه هست و بعد از چند ساعت روتر از شبکه خارج می شه و باید دوباره خاموش و روشن کنم روتر را تا درست بشه
    چطوري ios را update كنم ..از اول تمام كاريي كه بايد انجام بدم بگيد چون config روتر بلد نيستم
    مشكل كابل ندارم
    ممنون ار همتون

7. panypay
  8. M-r-r

M-r-r کاربر تازه وارد

با سلام
    محمود جان نگفتي كه مشكل دما رو داري يا نه . اما از ظاهر پيامي كه بهش برخورد ميكني اينطوري ميشه گفت كه روتر يا سيستمت فضاي قابل استفاده براي انجام كارهاشون رو كم ميارن و از كار ميافتن .
    ببين فلش مموري روتر درست سر جاش هست يا نه .

9. knowhow

knowhow مدیران قدیمی

احتمالا مشكل همون فلش مموري است. امكان تعويضش رو نداري ببيني درست مي شه يا نه !

10. mahmood-m

به من گفتن مشكل ram داره نه flash memory
    مشكل گرما هم نداريم
    يك سوال ميشه ram روتر 3660 را روي روتر 3640 گذاشت

11. knowhow

knowhow مدیران قدیمی

تا اونجايي كه من مي دونم فرق مي كنن

12. knowhow

knowhow مدیران قدیمی

الان از يك متخصص تر پرسديم ظاهرا Ram های این دوتا به هم می خوره.

13. chaos

chaos کاربر تازه وارد

اگه فلش خراب باشه كه وسط بوت هنگ مي كنه.

14. avajang.com .left
  15. mahmood-m

سلام
    من رفتن تحقيق كردم امکان نداره ram 3660 را روی روتر 3640 گذاشت
    http://www.cisco.com/en/US/products...0801e1155.shtml
    این هم لینکش
    فقط اگر چیزی را نمی دونید نگید
    تو این فروم فکر نکنم کسی باشه که تو روتر استاد باشه یا اگر هم قبلا بوده الان نیست...کوروش هم که خبری ازش نیست
    البته عزیزان من خودم هیچی بلد نیستم ..ولی دوست دارم یاد بگیرم ..و هر چی هم یاد بگیرم به اینجا منتقل می کنم .
    ممنون از همتون

16. kima

kima Registered User

احتمال کمی داره که روتز شما از نظر نرم افزاری مشکل پیدا کرده
    گاهی اوقات که هر کاری می کنی باز روتز اذیت می کنه و به عبارتی موجی شده و با کپی کردن فلاش هم مشکل حل نمیشه باید فرستاد روتر رو نمایندگی های سیسکو تا بع عبارتی روتر و مثل رسیئر ریست فکتوری کنن
    البته کم روتری رو دیدم که به این حد برسه
    اما آخرش راه این هست دیگه اگر سخت افزاری نباشه
    در ضمن مشکل گرما هم مهم هست اما نه انقدر که مشکل اساسی ایجاد کنه برای کار روتر

17. knowhow

knowhow مدیران قدیمی

دوست عزيز
    من هم دارم ياد مي گيرم. واسه همين با search توی اینترنت اول به این نتیجه رسیدم که نمی خوره.
    ولی از دوستانی که تجربی کار کردند پرسیدم بهم اطمینان دادن که این دو به هم می خورند.
    ضمنا لینکی که دادی کار نمی کنه.

18. ITkamran

ITkamran کاربر تازه وارد

با عرض معذرت واسه این که با دمپایی اومدم تو بحثتون
    یه چیزی رو لطف کنید تست کنید
    چند متر کابل بردارید طبق استاندارد یه کابل دیگه درست کنید
    سفید نارنجی - نارنجی - سفیدسبز - آبی - سفید آبی - سبز - سفید قهوه ای - قهوه ای

می تونه یکی از دلایلی باشه که این مشکل واسه سیستم شما پیش بیاد
    این رو روی حدس و گمان نگفتم یه تجربه تلخ بود..............
    نتیجه رو بهم بگو لطفا
    [email protected]

19. mahmood-m

http://www.cisco.com/en/US/products/hw/routers/ps274/products_tech_note09186a00801e1155.shtml
    اين لينك كار مي كنه
    برق رفت بعد كه اومد ديدم تمام config روتر رفته و بايد از اول config كنيم يكي نفر آمد براي config ...اما همون اول config وقتي كه save را مي زديم ميگفت nvram verificatin faild و config ذخيره نمي شد
    روتر را كه خاموش و روشن مي كرديم config از بين مي رفت...گذشت و روز بعد دوباره رفتيم براي config ولي اين دفعه ذخيره شد و روتر را هم خاموش و روشن كردم config سر جاش بود...2 روز گذشت دوباره برق رفت ..وقتي برق امد دوباره config روتر پريده بود...امدم خودم config كنم(حالا config روتر خودمون را ياد گرفتم) باز دوباره ذخيره نشد و ميگفت nvram verificatin faild ....و روتر را خاموش كردم يكبار ديدم تا آنجا كه config كرده بودم از بين رفت ..و از اول config كردم و هنوز روتر را خاموش نكردم
    گير افتاديم با اين روتر :wacko:

20. knowhow

knowhow مدیران قدیمی

بهترین کار اینه که شما Ram رو عوض کنید. احتمالا مشکلتون حل می شه.

خرید بک لینکreviews عسل طبیعی و گرده گل ایرانی