برگزیده های پرشین تولز

لطفا کمکم کنید سی دی رام کامپیوترم سی دی نمی خونه.

aria_irani

Registered User
لایک‌ها
3
با سلام
من با سی دی رامم مشکل پیداکردم .سی دی ها را دو سه روزه که نمی خونه.راستش من یک سه ماهی می شه که روی کامپیوترم رو با این کاورهای پلاستیکی که برای حفاظت کامپیوتر است نپوشوندم وفکر کنم سی دی رامم لنزش کثیف شده. مدلش Asus 52x است . Eject ش کار می کنه و چراغ سبز رنگش هم روشن می شه .

خب نظر شما چیه؟ مشکل از کجاست.آیا این سی دی هایی که برای تمیز کردن سی دی رام تو بازار است. می تونه کمکی بهم بکنه یانه؟

مرسی
آریا;)

mordab

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ربطی نداره به گرد وخاک من تا حالا کاور ننداختم سی دی رام که ارزونه نوشو بخر

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
به نقل از aria_irani :
با سلام
من با سی دی رامم مشکل پیداکردم .سی دی ها را دو سه روزه که نمی خونه.راستش من یک سه ماهی می شه که روی کامپیوترم رو با این کاورهای پلاستیکی که برای حفاظت کامپیوتر است نپوشوندم وفکر کنم سی دی رامم لنزش کثیف شده. مدلش Asus 52x است . Eject ش کار می کنه و چراغ سبز رنگش هم روشن می شه .

خب نظر شما چیه؟ مشکل از کجاست.آیا این سی دی هایی که برای تمیز کردن سی دی رام تو بازار است. می تونه کمکی بهم بکنه یانه؟

مرسی
آریا;)
بعید میدونم این سی دی رام برات سی دی رام بشه!!
بی خیالش شو!

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از aria_irani :
با سلام

مرسی
آریا;)
برو تو Device Managerدرایورشو آن اینستال كن

بعد دوباره Scan for hardware change رو بزن احتمالا درست میشه .

aria_irani

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از Spiro :
برو تو Device Managerدرایورشو آن اینستال كن

بعد دوباره Scan for hardware change رو بزن احتمالا درست میشه .

با سلام به دوستان عزیز
خب این کارو انجام دادم تغییری نکرد. موقع خوندن سی دی یکسری صدا میاد کهفکر کنم مربوط میشه به خوندن لنز اما از آونجایی که فکر کنم لنزش کثیف شده بهتر میدونم که یک تمییز کننده لنز سی دی رام بگیرم.شاید با اون کارکنه. اینAsus کهمن دارم ازش راضیم. حالاسعی می کنم رفع عیب کنم. اگه نشد می رم سراغ خرید یک دی وی دی رام یا رایتر.البته سی دی رایتر HP دارم کارم رو را میندازه.

اگه راه حل دیگه ای برای مشکل من دارید . بگید .ممنون می شم.

خوش باشید

آریا
;)

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از aria_irani :
با سلام به دوستان عزیز
خب این کارو انجام دادم تغییری نکرد. موقع خوندن سی دی یکسری صدا میاد کهفکر کنم مربوط میشه به خوندن لنز اما از آونجایی که فکر کنم لنزش کثیف شده بهتر میدونم که یک تمییز کننده لنز سی دی رام بگیرم.شاید با اون کارکنه. اینAsus کهمن دارم ازش راضیم. حالاسعی می کنم رفع عیب کنم. اگه نشد می رم سراغ خرید یک دی وی دی رام یا رایتر.البته سی دی رایتر HP دارم کارم رو را میندازه.

اگه راه حل دیگه ای برای مشکل من دارید . بگید .ممنون می شم.

خوش باشید

آریا
;)
ببینم دوست عزیز این سی دی رام های ارزون همشون بعد از یک مدت اینطوری میشن. برای من MSI بود همینطوری شد.

ولی یک چیز عجیب توشون اینکه اگر بازشون کنی و بعد لنزرو یکمی روی قلطک بسمت عقب جلو ببری، بعد ببندیش یک مدت دیگه هم کار میکنن! جدی میگم. من این کار رو هر 2 3 هفته یک بار انجام میدادم، چون همین مشکل شمارو داشتم ولی از آخر مجبور میشی یک دونه نو بخری. حالا اگر خیلی ضروریه می تونی این کاری که گفتم رو بکنی.

انگار اینا بعد از یک مدت موتورشون ضعیف میشه و لنزی که تا ته رفته رو نمی تونه به جای اول برگردونه.

تابعد...:)

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
دوست عزیز optic cd-rom شما خرابه . اگه گارانتی داره ببر . و گر نه یه نو بخر

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نظر من بازش كن . لنز رو تميز كن شايد درست شد . به هر حال اگه قرار باشه بري يكي ديگه بخري بهتره اينو خرابش كني بعدا بري سراغ خريد
18.gif

aria_irani

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از hwt :
به نظر من بازش كن . لنز رو تميز كن شايد درست شد . به هر حال اگه قرار باشه بري يكي ديگه بخري بهتره اينو خرابش كني بعدا بري سراغ خريد
18.gif

سلام

راستش قبل از اینکه بازش کنم با این پاک کننده های لنز یک امتحانی میکنم. اینطور که من می دونم. این پاک کنندها مثل پنبه می مونه و به شکل دایر هاست .که داخل سی دی رام می گذاریم. و لنز برای خوندن به اون برخورد می کنه و تمیز می شه . این سادهتر از باز کردنش است. چون یه رایتر HP داشتم که با کمک و همکاری یک دوست عزیز بازش کردیم و لنز اون را تمیز کردیم ولی فایده نداشت- یک تجربه ناموفق!

حالابرا این یکی کمی با دقت تر کار ها رو انجام میدم. تا بینیم چی می شه.
مرسی از راهنمایی هاتون.

آریا;)

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
اتفاقا منم يه رايتر داشتم و هر وقت به مشكب بر ميخورد بازش ميكردم . اون بدبختم باز مثل ساعت كار ميكرد
90.gif
90.gif
90.gif
90.gif
90.gif
90.gif
90.gif

aria_irani

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از hwt :
اتفاقا منم يه رايتر داشتم و هر وقت به مشكب بر ميخورد بازش ميكردم . اون بدبختم باز مثل ساعت كار ميكرد
90.gif
90.gif
90.gif
90.gif
90.gif
90.gif
90.gif

پس تو داغون کردن وسایل و درست کردنش اوستایی.:D :blink:

Ahuramazda134

Registered User
لایک‌ها
5
به نظر من چشم سي دي رام شما خراب شده
بايد عوض شه ديگه اين ايسوز ها هم كيفيتشون پايين اومده
من40 ايكس دارم كه چشم و موتورش داشت جوابم ميكرد كه
يه مدل قديمي گيرم اومد(البته اي سي هاش سوخته بود)
چشم و موتورش رو عوض كردم الان توپ شده:blink:
ايسوز هم ايسوز قديم
:lol:

GreenRoad

Registered User
لایک‌ها
79
آقا اپتیکش مشکل پیدا کرده و یه سی دی رام نو بخری بهتره.

Ahuramazda134

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از zaza2z :
آقا اپتیکش مشکل پیدا کرده و یه سی دی رام نو بخری بهتره.
بايد ديد قيمت اپتيكش چقدر هست
كه من فكر ميكنم براي تعويض چشم و هزينه سرويسش
ديگه نمي ارزه برو يه سي دي رام نه دي وي دي رام بخر

بالا