برگزیده های پرشین تولز

مجبور شدم درایوم را فرمت کنم!

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
من یک هارد 500 گیگ دارم و آنرا به 5 درایو تقسیم کرده بودم

یکی از درایوها حدود 60 گیگ پر شده بود (این 60 گیگ داخل یک پوشه داخل آن درایو بود) و بقیه درایوها کمتر از 20 گیگ و کامپیوتر چند روزی بود که هنگ می‌کرد ( حتی برای پخش یک فایل mp3 چندین بار هنگ می‌کرد) فکر کردم مشکل از ویندوز است دوباره آنرا نصب کردم اما مشکل حل نشد می‌خواستم وارد آن پوشه بشوم و چند فایل را حذف کنم تا درایو سبک تر شود اما کامپیوتر هنگ می‌کرد می‌خواستم با نرو آن پوشه را بصورت بک‌آپ رایت کنم اما نرو در زمان انتخاب آن پوشه هنگ می‌کرد (کلاً 2 روزی در وضعیت هنگ بودم!)
تا در نهایت تصمیم گرفتم با ده‌ها فایلی که نسخه بک‌آپ آنرا نداشتم خداحافظی کنم و درایو را فرمت کنم! :eek:hno::eek:hno::eek:hno::weird:

درایو را فرمت کردم و دوباره ویندوز را نصب کردم فقط در مراحل نصب هر درایو را 2 قسمت کردم ( هر درایو حالا 50 گیگ فضا دارد)

به نظر شما علت این مشکل چه بود

dead_chatter

Registered User
لایک‌ها
3
در مورد مشکلتون نظری ندارم اما یه پیشنهاد دارم براتون, نسخه لایو یکی از توزیعهای لینوکس (ترجیحا اوبونتو , به خاطر کم حجم بودن و راحتی) دانلود کنید و روی سیدی رایت کنید تا همیشه داشته باشینش, اینجوری اگه برای ویندوز مشکلی پیش اومد میتونید بدون نیاز به نصب راحت از روی سیدی بوت کنید و حتی اگه نفهمیدید مشکل چی بود و آنتی ویروس هم جواب نداد(برای لینوکس آنتی ویروسهایی هست که توانایی داره همه ویروسهای ویندوز رو شناسایی کنه) لااقل میتونین بک آپ بگیرین.

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
در مورد مشکلتون نظری ندارم اما یه پیشنهاد دارم براتون, نسخه لایو یکی از توزیعهای لینوکس (ترجیحا اوبونتو , به خاطر کم حجم بودن و راحتی) دانلود کنید و روی سیدی رایت کنید تا همیشه داشته باشینش, اینجوری اگه برای ویندوز مشکلی پیش اومد میتونید بدون نیاز به نصب راحت از روی سیدی بوت کنید و حتی اگه نفهمیدید مشکل چی بود و آنتی ویروس هم جواب نداد(برای لینوکس آنتی ویروسهایی هست که توانایی داره همه ویروسهای ویندوز رو شناسایی کنه) لااقل میتونین بک آپ بگیرین.

لطفاً لینک دانلود یا نام انگلیسی آنرا بنویسید

برنامه رایت داخل این توزیع هست یا نه ؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام ehsan_iace عزيز
animsmilysmile.gif

. حالا كه كار از كار گذشته! ولي آيا در اون فولدر 60 گيگي، همه فايل‌ها در ريشه اون فولدر بودند؟!(يعني فايل‌ها داراي فولدري مجزا نبودند؟) دضمن اجرا دستور زير در داس (CMD را در Start\Run بنويسيد بعد دستور زير را در آن بنويسيد) هم ممكن بود مفيد واقع بشه(براي از اين به بعد هر 3 يا 4 هفته يكبار اين دستور را براي همه پارتيشن‌ها اجرا نماييد):
o
chkdsk d: /f/r

. به جاي : D حرف درايو‌هاي ديگه را بگذاريد و اگر بعد از نوشتن از شما سولي y/n پرسيد گزينه y را انتخاب نماييد و ويندوز را ريستارت نماييد تا در شروع ويندوز آن درايو را تست نمايد.

. همچنين در سي دي Hiren's BootCD هم يك ويندوز Live هست كه احتمالن بايد حاوي برنامه رايتر باشد! از torrentz.com ميظتوانيد آن را دنلود نماييد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/16
26.gif
103.gif

Last edited:

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
سلام

نه چندین پوشه در آن پوشه بودند و در هر پوشه هم چندین پوشه و چندین فایل

یک موردی که یادم رفت این بود که در موقع defrag آن درایو، صفحه آبی ویندوز نشان داده می‌شد و نمی شد defrag اش کرد!

dead_chatter

Registered User
لایک‌ها
3
Ubuntu 10.04 i386 Torrent
Ubuntu 10.04 AMD64 Torrent

Ubuntu 10.04 i386 Direct
Ubuntu 10.04 AMD64
Direct

~700 MBs

البته سرعت تورنتش هم اصلا پایین نیست و دقیقا مثل دانلود مستقیمه اگه سرعتتون پایینه یا اینترنتتون خیلی مطمئن نیست دانلود با تورنت خیلی بهتره.

تو بیشتر توزیعهای جدید لینوکس هم برنامه رایت هستش, تو اوبونتو هم اسمش هست Brasero, تو شاخه Applications>Sound & Video>Brasero Disc Burner.

Last edited:
بالا