خرید بک لینک,خرید رپورتاژ آگهی

مجمع عمومى سازمان ملل روز بين المللى «نوروز» را به رسميت شناخت

شروع موضوع توسط Tehranshahr ‏25 فوریه 2010 در انجمن گفتگوی آزاد

 1. Tehranshahr

  Tehranshahr فروشنده معتبر [؟]

  تاریخ عضویت:
  ‏15 اکتبر 2004
  نوشته ها:
  3,633
  تشکر شده:
  289
  محل سکونت:
  تهران
  مجمع عمومى سازمان ملل متحد در نشست عصر سه شنبه خود تصويب كرد كه روز ۲۱ مارس، اول نوروز، به عنوان «روز بين المللى نوروز» نامگذارى شود.

  در قطعنامه روز بين المللى نوروز اشاره شده كه ۲۱ مارس (اول فروردين) همزمان با آغاز فصل بهار، توسط بيش از ۳۰۰ ميليون نفر از مردم جهان به عنوان نخستين روز سال جديد (خورشيدى) جشن گرفته مى شود.

  اين قطعنامه مى افزايد: جشن آغاز نوروز كه ريشه ايرانى دارد بيش از سه هزار سال است كه در مناطق بالكان، حاشيه درياى سياه، قفقاز، آسياى مركزى، خاورميانه و ساير مناطق گرامى داشته مى شود.

  مجمع عمومى سازمان ملل از اعضاى خود خواسته است تا با جشن گرفتن اين روز، تاريخ و سنت هاى آن را با چشم انداز گسترش هويت نوروز در ميان جامعه بين المللى، مورد مطالعه قرار دهند.

  اين مجمع همچنين خواستار برنامه ريزى سالانه براى پاسداشت اين روز توسط اعضاى سازمان ملل شده است.

  پس از تصويب سند نامگذارى روز بين المللى نوروز در مجمع عمومى سازمان ملل، معاون نمايندگی ايران در سازمان ملل در سخنانى از جلال الدين مولوى، شاعر ايرانى، نقل و قول كرد كه آغاز سال نو را به عنوان «تحول در زمين و جان ها» معرفى كرده است.

  اسحق آل حبيب گفت: «بزرگداشت نوروز در واقع تجسم يكى از اهداف متعالى سازمان ملل يعنى تقويت صلح جهانى از طريق احترام به فرهنگ هاى ملى، ميراث فرهنگى جهانى و تنوع فرهنگى است.»

  سند قرار گرفتن نوروز در فهرست ميراث بين المللى سازمان علمى، فرهنگى و آموزشى سازمان ملل، يونسكو، روز ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۰۹ به تصويب رسيده بود.

  در اين سند اشاره شده كه جشن نوروز يادآور آن است كه زندگى در پيوند با طبيعت تعريف مى شود و بيانگر پيوند ناگسستنى ميان كار سازنده با چرخه هاى طبيعى تجديد پذير و همچنين نشان دهنده اشتياق و نگرش احترام برانگيز نسبت به ريشه هاى طبيعى زندگى است.

  در اين قطعنامه كه توسط نمايندگى هاى ايران، جمهورى آذربايجان، افغانستان، تاجيكستان، تركيه، تركمنستان، قزاقستان و قرقيزستان به مجمع عمومى سازمان ملل ارايه شده بود از نوروز به عنوان جشنى ياد شده كه براى بشريت عناصر مهمى در بر دارد و گفت و گوى بين فرهنگى و درك متقابل را تقويت مى كند.

  قطعنامه روز بين المللى نوروز در ۱۷ بند مقدماتى و پنج بند اجرايى تنظيم شده است و در آن علاوه بر شناسايى روز ۲۱ مارس (اول فروردين) به عنوان روز بين المللى نوروز از كشورها خواسته شده تا در باره اين جشن و سازماندهى مراسمى در بزرگداشت نوروز اقدام كنند.

  همچنين از كشورهايى كه نوروز را گرامى مى ‌دارند خواسته شده تا براى پژوهش پيرامون تاريخ و سنت‌هاى نوروزى با هدف انتشار آگاهى در مورد ميراث نوروز در ميان جامعه بين المللى تلاش كنند.
  منبع
  ---

  ایوووووووللل!:cool:
   
 2. Farzad Z

  Farzad Z Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏16 دسامبر 2007
  نوشته ها:
  724
  تشکر شده:
  52
  محل سکونت:
  Isfahan
 3. sіπa

  sіπa Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏10 فوریه 2010
  نوشته ها:
  1,640
  تشکر شده:
  2
 4. Hamid_J

  Hamid_J Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏20 ژوئن 2009
  نوشته ها:
  1,498
  تشکر شده:
  707
  محل سکونت:
  InMyDream
  اگه هم نمیگفتن بز هم ما نوروز داشتیم ولی حالا خوب شد که گفتند
   
 5. s e v d a

  s e v d a Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏19 آگوست 2009
  نوشته ها:
  336
  تشکر شده:
  627
  محل سکونت:
  Tehz
  خسته نباشید
   
avanakbron talent عسل طبیعی و گرده گل ایرانی همکاری در فروش