برگزیده های پرشین تولز

محیط و مساحت ذوزنقه در ++C

erfan_band

Registered User
لایک‌ها
1,057
سلام:

دوستان ما یه استادی داریم هنوز هیچی بهمون یاد نداده ازمون پروژه خواسته.....پروژش ساده هست و بلدم بنویسم ولی از م خواسته توی windows form application بنویسیم و من تاحالا کار نکردم باهاش.

من کاملا مبتدی هستم توی c++ اما این استاد اومده الف رو به ما یاد داده می گه بنویس قسطنطنیه....می شه؟؟؟:(

پروژه چی هست حالا؟؟؟مساحت و محیط ذوزنقه رو توی windows form application بنویسید و طراحیش خوب باشه دیگه.

کسی اگه تونست و وقت داشت برام بنویسه ممنونش می شم اگرم نه که یه خورده راهنماییم کنه خودم می نویسم.

ممنون.:rolleyes:

Last edited:

>-->O

همکار بازنشسته
لایک‌ها
468
اینجا کسی برای کسی کد نمینویسه
راهنمائی میخواهید تا راهنمایتون کنیم
خودتون دوست داریم ماهیگیری یاد بگیرید یا ماهی رو بهتون آماده بدیم؟

erfan_band

Registered User
لایک‌ها
1,057
بله ممنون........

گفتم که اگر کسی خواست کد بنویسه وگرنه راهنماییم کنه......ممنون می شم راهنماییم کنید برای نوشتن این کد.

>-->O

همکار بازنشسته
لایک‌ها
468
بله ممنون........

گفتم که اگر کسی خواست کد بنویسه وگرنه راهنماییم کنه......ممنون می شم راهنماییم کنید برای نوشتن این کد.

خب مهمترین چیزی که باید بدونی اینکه که محیط و مساحت ذوزنقه چطوری حساب میشه
مساحت ذوزنقه = ( قاعده بزرگ + قاعده کوچک ) × نصف ارتفاع
محیط ذوزنقه = مجموع چهار ضلع
خب تا اینجا 6 تا متغییر لازم داری
حالا کاری که باید بکنی اینه که از کاربر اعدادی برای قاعده بزرگ ، قاعده کوچک و همچنین ارتفاع را دریافت کنی که ارتفاع هم باید تقسیم بر دو کنی و طبق فرمول بالا مساحت رو بدست بیاری و نمایش بدهید

erfan_band

Registered User
لایک‌ها
1,057
ممنون.....

من بیشتر مشکل اصلیم این بود که با ویندوز فرم اپلیکیشن کار نکردم ....البته با vb کار کردم ولی این با vb فرق داره.

الان مثلا من می خوام یه دکمه فرمان بزارم روی فرم و روی اون مساحت رو بنویسم.....مانند vb در اون کار بکنم؟؟؟

یا مثلا بخوام یه تکست باکس بزارم که ورودی رو از اون بگیره و خروجی رو مثلا روی یه label خروجی رو چاپ بکنه چطور باید این کار رو انجام بدم.یعنی الان کدی که بخواد روی این ها چاپ کنه رو بلد نیستم.

من با vb کارکردم و یه چیزایی می دونم ولی از c++ هیچی نمی دونم..و کاملا مبتدی هستم.

شما نرم افزار های آموزشی پارسیان رو استفاده کردین یا تعریفی ازش شنیدید؟؟؟

amirgalaxy

Registered User
لایک‌ها
28
:)
به به بچه های شمسی پور یا همون دکه....قبول دارم چی میگی باید خودت بخونی اینجا زیاد چیزی یاد نمیگیری.
اون کتاب c++ رو از اول بشین بخون قشنگ یاد میگیری چیکار باید بکنی...
هنوز ترم شروع نشده وضعمون اینه خدا آخرشو به خیر کنه:oops:

بالا