برگزیده های پرشین تولز

مرجع سوالات | نماد اعتماد - نماد وزارت ارشاد - نماد کسب و کار صنفی

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
سلام، وقت بخیر

از اونجایی که روند قانونی و رسیدگی و بخشنامه های مرتبط با "فضای مجازی" در ایران به کل رویه درست و حسابی نداره بر این شدم این تاپیک رو ایجاد کنم یه مرجعی بشه برای روند و سوالات مربوط به نمادهای مجازی ایرانی.

سوال اول رو از همینجا شروع میکنیم که مهمترین سوال هست: ما ثبت نام کردیم و نماد رو گرفتیم! درگاه پرداخت اختصاصی با نماد نداریم و قصد گرفتن درگاه اختصاصی نداریم! چطوری متوجه میشن که چقدر باید مالیات بدیم!؟ حساب و کتابش به چه صورته!؟ (قصد دور زدن اداره مالیات نیست کلا مبلغ مالیاتیش هم اهمیتی نداره فقط میخوام بدونم بی دلیل اگر قراره مالیات ببرن نماد اعتماد رو حذف کنم)

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
سلام، وقت بخیر

از اونجایی که روند قانونی و رسیدگی و بخشنامه های مرتبط با "فضای مجازی" در ایران به کل رویه درست و حسابی نداره بر این شدم این تاپیک رو ایجاد کنم یه مرجعی بشه برای روند و سوالات مربوط به نمادهای مجازی ایرانی.

سوال اول رو از همینجا شروع میکنیم که مهمترین سوال هست: ما ثبت نام کردیم و نماد رو گرفتیم! درگاه پرداخت اختصاصی با نماد نداریم و قصد گرفتن درگاه اختصاصی نداریم! چطوری متوجه میشن که چقدر باید مالیات بدیم!؟ حساب و کتابش به چه صورته!؟ (قصد دور زدن اداره مالیات نیست کلا مبلغ مالیاتیش هم اهمیتی نداره فقط میخوام بدونم بی دلیل اگر قراره مالیات ببرن نماد اعتماد رو حذف کنم)
البته من تجربه شخصی ندارم ولی فکر کنم نماد اطلاعات شما رو به عنوان یه کسب و کاری که داره کار میکنه و مالیات شاملش میشه رو به دارایی میفرسته ازونجا به بعد دیگه شما سروکارتون با دارایی هستش به نماد ارتباطی نداره، باید ببینید دارایی چطور برآورد میکنه، در درجه اول باید برید پرونده مالیاتی باز کنید، افرادی که تجربه حسابداری در کسب و کارهای اینترنتی رو دارند احتمالا جواب درست و دقیقی میتونن بهتون بدن.

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
البته من تجربه شخصی ندارم ولی فکر کنم نماد اطلاعات شما رو به عنوان یه کسب و کاری که داره کار میکنه و مالیات شاملش میشه رو به دارایی میفرسته ازونجا به بعد دیگه شما سروکارتون با دارایی هستش به نماد ارتباطی نداره، باید ببینید دارایی چطور برآورد میکنه، در درجه اول باید برید پرونده مالیاتی باز کنید، افرادی که تجربه حسابداری در کسب و کارهای اینترنتی رو دارند احتمالا جواب درست و دقیقی میتونن بهتون بدن.

سلام، وقت بخیر

دقیقا در جریان هستم کلا نماد فقط یک شرکتی هست که میاد صاحب سایت رو معرفی میکنه به اداره مالیات! هیچ کار مفید دیگه ایی رو انجام نمیده! فقط این همه دویدن برای داشتن یک تیکه عکس 128×128 پیکسل برای ایجاد اعتماد ناچیز توی دنیای اینترنت برای دادن مالیات بر ارزش افزوده 9% و مالیات بر درآمد سالانه رو شامل میشه!

حالا این مسائل به کنار "قوانین صحیح مالیاتی برای یک کسب و کار مجازی" اصلا وجود خارجی تو ایران نداره! برای همین معیار یک کسب و کار اینترنتی رو مثل یک مغازه یا فروشگاه در نظر میگیرن! مشخص نیست پولی که قراره به عنوان مالیات از حساب من شخص حقیقی بگیرن بر چه معیاری استنباط میشه! چون الان من مثلا از سایت 10 میلیون پول بگیرم بره توی حساب حقیقی خودم خوب این شامل مالیات میشه صحیح! پرداخت هم میشه! ولی یک آشنا به حساب من 10 میلیون واریز کنه اینو از کجا مالیات میخواد بفهمه کسی چیزی خریده یا پولیه که من قرض گرفتم از یکی دیگه!

نکته اصلی این مورده! که به قول شما باید آدم بره اداره مالیات بپرسه!
یک کاریو راه میندازن دنگ و فنگ و پروسه دردسرش برای مایی هست که قراره کار آفرینی بکنیم! مشخص نیست واقعا چیکار میکنن!

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
ببین دوست عزیز من قبلا روی سایتم نماد اعتماد داشتم و البته کماکان هم دارم به نظرم در کل تاثیری روی جذب مشتری نداره در کل مطمئنم گرفتن نماد یک جایی دردسر میشه بنابراین دنبالش نرید

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
البته تا اونجایی که من در جریانم دارایی حساب بانکی شما رو که چک نمیکنه، شما باید هر سال خودتون فرم های مالیاتی رو پر کنید و پرداخت مالیات براساس خوداظهاری هستش، حالا نحوه پر کردن اون فرم ها هست که قلق و داستان زیاد داره.

AdminMusic

Registered User
لایک‌ها
53
دوستان فعلا نه کسی مالیات داده نه پرداخت کرده بر حسب نماد ... زیاد جوش نزنید

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
سلام دوستان کسی نماد اعتماد بدون ستاره گرفته ؟ ظاهرا این نماد رو راحت تر میدن. اینجوری میشه راحت درگاه مستقیم بگیریم فکر کنم اینجوری فقط مشخات فردی و آدرس ثبت کنیم کافیه و مجوز صنفی و این چرت و پرت ها لازم نیست

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در راستای ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی، در نظر دارد با تسهیل فرایند اعطای نماد اعتماد الکترونیکی، نماد اعتماد الکترونیکی (بدون ستاره) را به کسب و کارهای اینترنتی کوچک و نوپایی که موفق به رعایت تمامی الزامات تعریف شده در فرایند نماد اعتماد الکترونیکی نشده‌اند، اعطاء نماید. بر این اساس مالکان محترم کسب و کارهای اینترنتی مذکور از روز دوشنبه مورخ 25/4/1397 می‌توانند ضمن ورود در سامانه ثبت نام نماد اعتماد الکترونیکی به آدرسhttps://reg.enamad.ir/Panel و اظهار بسترهای کسب و کار اینترنتی، نماد اعتماد الکترونیکی (بدون ستاره) را دریافت و بر روی بستر کسب و کار خود ارائه نمایند.

بالا