برگزیده های پرشین تولز

مرجع کلیه مشکلات و مسائل در مورد فارسی سازی

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
سلام دوستان
من ميخوام يه تمپلت قشنگ رو فارسي كنم
لطفا در اين باره كمك كنيد و بگيد بايد چكار كنم

با تشكر :)

یادداشت مدیر :

لطفا از این به بعد کلیه سوالهای مربوط به فارسی و فارسی سازی و ... را در این تاپیک مطرح فرمایید .

تاپیکهای مشابه با این تاپیک ادغام خواهند شد .

موفق باشید

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
اي بابااااااااااااااااااااا

ALICIVIL

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوست عزيز مي توني با فرانت پيچ فيلهاي داخل تمه رو بازكرده و جدولها رو راست به چپ بكني
البته بايد در تمام فايلهاي با پسوند tpl اين كار رو انجام بدي و جدولها راست به چپ بشن در اين صورت اسكرول هم در سمت راست صفحه مي مونه . موفق باشي
:blush:

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
چند تا فايل رو حتما بايد دستكاري كني. كه اين دستكاري از جمله راست به چپ كردن بعضي از جداول و قسمتهاست:
index_body.tpl
posting_body.tpl (به همراه تغييرات لازم براي اديتور فارسي)
posting_poll_body.tpl
posting_preview.tpl
posting_topic_review.tpl
privmsgs_body.tpl
privmsgs_preview.tpl
privmsgs_read_body.tpl
search_results_topics.tpl
search_results_posts.tpl
viewforum_body.tpl
viewtopic_body.tpl
viewtopic_poll_ballot.tpl
viewtopic_poll_result.tpl

همچنين اين فايل براي اعمال تغييرات يونيكد:
overall_header.tpl

اينها كه نوشتم حداقل تغييرات لازم براي فارسي شدن نسبي يه فروم phpBB است. همه تمپلیتها هم این فایلها رو توی خودشون دارن.
بقیه فایلها رو هم اگه دستی به سرشون بکشی خب کارت رو کامل کردی.

موفق باشی

ALICIVIL

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام
احسان جان اگه ممكنه در مورد اعمال كردن اديتور هم يه توضيح مختصري بدين ممنون ميشم...

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
به نقل از ALICIVIL :
با سلام
احسان جان اگه ممكنه در مورد اعمال كردن اديتور هم يه توضيح مختصري بدين ممنون ميشم...
سلام. از اعمال تغغيرات در اديتور اينه كه اونو براي استفاده فارسي زبانان آماده كنيم. يعني امكان فارسي مستقل از ويندوز رو با شبيه سازي صفحه كليد فارسي به وجود بياريم. و البته راست به چپ كردن اجزاي لازم. براي شبيه سازي صفحه كليد بايد از يه اسكريپت جاوا استفاده كرد. يه مقاله كامل درباره اين كار اينجاست:
http://www.majidonline.com/page.php?page=content&op=cntshow&code=49

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
خدا عمرت بده كامي جون! :)

ALICIVIL

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام.
كامي جان من منظورم اينه كه در phpnuke ما مي اومديم در فولدر \includes فايل my_header و در داخل اين فايل تعريف ميكرديم و توابعي را هم در فايل mainfile.php تعريف ميكرديم و بعدش مي تونستيم اديتور را در هر جاي سيستم با وارد كردن چند خط كد به تكست باكسها اعمال بكنيم. ميخوام ببينم در phpbb2 هم ميشه همچين كاري كرد
ممنونم اگه توضيح بدين

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
در phpbb2 يه كم متفاوته... براي همين بايد تمپليتهايي كه توش اديتور داره رو تغيير بدي. يعني اين: posting_body.tpl

ashoob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
می‌خوام برای اینکه همه‌ی ورودی‌های کاربران یکجور باشه و جستجو راحت‌تر، "ي" و "ك" (ی و ک عربی) که کاربران وارد می‌کنن رو به "ی" و "ک" (ی و ک فارسی) تبدیل کنم.
من هیچی PHP بلد نیستم اما با اضافه کردن این‌ها به $html_entities_match و $unhtml_specialchars_match توی includes/functions_post.php تونستم مشکل رو در مورد متن تاپیک‌ها حل کنم اما در مورد سابجکت و... نه! علاوه بر چیزهایی که توی دیتابیس ذخیره می‌سه باید رشته‌ی جستحو که کاربر وارد می‌کنه هم همین اتفاق براش بیفته!
به این شکل دراومدن الان!

کد:
$html_entities_match = array('#&(?!(\#[0-9]+;))#', '#<#', '#>#', '#"#', '"ي"', '"ك"');
$html_entities_replace = array('&amp;', '&lt;', '&gt;', '&quot;', 'ی', 'ک');

$unhtml_specialchars_match = array('#&gt;#', '#&lt;#', '#&quot;#', '#&amp;#', '#ي#"', '#ك#"');
$unhtml_specialchars_replace = array('>', '<', '"', '&', 'ی', 'ک');

با این کار، برای جستجوی "کیوان" همه‌ی نتیجه‌های شامل "کیوان" میاد و نیاز به چند جور جستجو نیست!
کسی نظری داره؟

در ضمن از ورژن یونیکدی استفاده می‌کنم پس با این حساب مشکل ی فارسی هم منتفیه!

Majid2x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام :rolleyes: .

آقا ما هر كاري مي كنيم phpbb فارسي نميشه ! فايل هاي زبان فارسي رو آپلود كردم ! تو تنضيمات هم زبان پيش فرض رو فارسي گذاشتم :eek:

ولي همين روش رو لوكال جواب مي ده !
با اين تفاوت كه فقط براي ادمين فينگليشه !

بدادم برسيد ... :happy:

منتظرما !

مخلصيم
مجيد

اينترنت

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من در قسمت پايين براي شما توضيح دادم ولي وقتي دقت کردم شما سيستم swf رو نصب کردين بعد سوال کردين
شما اگه phpBB نصب کرده باشين که سوالش هم در اين بخش ايراد کردين راهنماي زير رو ملاحظه کنيد :

يک نکته رو ياد آوري کنم
براي تغيير قالب کلي و همچنين براي تغيير زبان کلي (منظورم از کلي يعني همه بتونن اين شکلي استفاده کنن)
براي تغيير دادن موارد بالا شما دو جا بايد تنظيمات رو تغيير بدي که اعمال بشه
شما درست انجام دادي
ولي يک جا رو از قلم انداختي
توي کنترل پنل همين اولين صفحه اي که باز مي شه توي کنترل پنل روي نام خودتون که حالا يا admin
هست يا چيز ديگه اي کليک کنيد و توي تنظيمات خودتون زبان رو تغيير و ذخيره کنيد و بعد ببينيد مشکلتون حل شده يا خير

Majid2x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واسه ادمين درست گفتي ولي مكل من اينه كه واسه مهمان ها هم فينگليشه !

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
خوب آخه فکر کردم کسایی که با phpbb کار میکنن شاید فارسی ساز ها رو بشناسن... به هر حال مرسی از راهنماییت.

majkam1352

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم همین مشکل را دارم ضمن اینکه در کنترل پنل وقتی زبان دیفالت رو فارسی انتخاب میکنم و ارسال میکنم وقتی دوباره بر می گردم می بینم دوباره زبان انگلیسیه اگه به من هم کمک کنید ممنون می شوم

ooje_asman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام فکر کنم فایل های زبان شما مشکل داره چرا که اگه درست بود دیگه خودبخود انگلیسی نمی شد

hadii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز ، آخرين نسخه را از سايت اصليش دانلود کن :
www.minibb.net
فارسي سازش را هم همونجا دانلود کن . خيلي سيتم جمع و جور و عاليه و همچنين امن .
من هم خودم انجمن را با همين سيستم راه اندازي کردم .

SinaBeClass

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
می‌خوام برای اینکه همه‌ی ورودی‌های کاربران یکجور باشه و جستجو راحت‌تر، "ي" و "ك" (ی و ک عربی) که کاربران وارد می‌کنن رو به "ی" و "ک" (ی و ک فارسی) تبدیل کنم.
من هیچی PHP بلد نیستم اما با اضافه کردن این‌ها به $html_entities_match و $unhtml_specialchars_match توی includes/functions_post.php تونستم مشکل رو در مورد متن تاپیک‌ها حل کنم اما در مورد سابجکت و... نه! علاوه بر چیزهایی که توی دیتابیس ذخیره می‌سه باید رشته‌ی جستحو که کاربر وارد می‌کنه هم همین اتفاق براش بیفته!
به این شکل دراومدن الان!

کد:
$html_entities_match = array('#&(?!(\#[0-9]+;))#', '#<#', '#>#', '#"#', '"ي"', '"ك"');
$html_entities_replace = array('&amp;', '&lt;', '&gt;', '&quot;', 'ی', 'ک');

$unhtml_specialchars_match = array('#&gt;#', '#&lt;#', '#&quot;#', '#&amp;#', '#ي#"', '#ك#"');
$unhtml_specialchars_replace = array('>', '<', '"', '&', 'ی', 'ک');

با این کار، برای جستجوی "کیوان" همه‌ی نتیجه‌های شامل "کیوان" میاد و نیاز به چند جور جستجو نیست!
کسی نظری داره؟

در ضمن از ورژن یونیکدی استفاده می‌کنم پس با این حساب مشکل ی فارسی هم منتفیه!

اهل فن:
اين کدها چه تاثيري دارند و آيا مشکل رو به طور کامل حل مي کنند؟

بالا