برگزیده های پرشین تولز

مشاوره بدنسازی

مکمل خوبه؟

• اره

Votes: 66 71.7%
  • نه

Votes: 26 28.3%

• Total voters
    92

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,685
عضله سازی شاید سخت باشه ولی راحتتر از اون چیزیه که شما فکر میکنید. استعداد ژنتیک و این چیزا بهانست هر کسی میتونه به اون چیزی که میخواد دست پیدا کنه.
مثلا یک کیلو عضله تقریبا چقدر حجمش هست؟ یعنی هرماه کسی یک کیلو اضافه کنه به چشم میاد یا خیلی نیست

shyton

Registered User
لایک‌ها
12
کسی اگر یه برنامه حرفه ای برای عضله سازی در کوتاه ترین زمان ممکن داره معرفی کنه

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
مثلا یک کیلو عضله تقریبا چقدر حجمش هست؟ یعنی هرماه کسی یک کیلو اضافه کنه به چشم میاد یا خیلی نیست

سوال اولت که جواب خاصی براش ندارم
اما نکته اصلی اینه که اون چیزی که اضافه میکنیم عضله نیست در واقع ساخت عضله خیلی سختو زمانبره
اما در مورد افزایش وزن که یه بحث جداست وزن اضافه کردن شامل تمامی موارد میشه اعم از چربی/ اب /عضله
اینی که میگی به چشم بیاد کاملا به مرحله ای که فرد قرار داره بستگی داره یه نفر خیلی لاغره حتی 5 کیلوام چیزی مشخص نمیکنه حالا شاید خودش شخص متوجه بشه اما تعغیر محسوس نیست

Last edited:

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,685
سوال اولت که جواب خاصی براش ندارم
اما نکته اصلی اینه که اون چیزی که اضافه میکنیم عضله نیست در واقع ساخت عضله خیلی سختو زمانبره
اما در مورد افزایش وزن که یه بحث جداست وزن اضافه کرد شمل تمامی موارد میشه اعم از چربی اب عضله
اینی که میگی به چشم بیاد کاملا به مرحله ای که فرد قرار داره بستگی داره یه نفر خیلی لاغره حتی 5 کیلوام چیزی مشخص نمیکنه حالا شاید خودش شخص متوجه بشه اما تعغیر محسوس نیست
درسته فرمایش شما ممنون
مشاهده پیوست 1040588
یک کیلو در ماه شوخی نیست
اونکه صد درصد
ما که کلی هم باید اب کنیم تا به چشم بیاد هر گرمش :D

kingPresident

Registered User
لایک‌ها
1,324
طبق تحقیقات و مطالعاتی که انجام شده https://www.bodyrecomposition.com/muscle-gain/whats-my-genetic-muscular-potential.html/ در طول کل زندگی هر مرد میتونه بطور طبیعی بین 40 تا 50 پوند (18 تا 23 کیلوگرم) عضله سازی کنه (خانم ها نصف این) و حداقل به 4 سال تمرین مناسب نیازه تا یک فرد به حداکثر پتانسیلش دست پیدا کنه و کسی که تازه بدنسازی رو شروع کرده پتانسیل این رو داره در صورت تمرین مناسب تا 25 پوندش (12 کیلوگرم) رو در همان اولین سال تمرین بسازه یعنی هر ماه 1 کیلوگرم عضله. یک محقق دیگه میگه در سال اول تمرین شخص میتونه بطور طبیعی 1 تا 1.5 درصد وزن بدنش رو در ماه عضله سازی کنه که تقریبا میشه همون 1 کیلوگرم در ماه.
بنابراین ساخت 1 کیلوگرم عضله در هر ماه برای یک تازه وارد با تمرین مناسب کاملا عملیه.

lyle-muscle-potential.png

این سایتی که شما گذاشتید هیچ پایه علمی نداره و صرفا تجربیات شخصی هست
تمام مواردی هم که گذاشته رسما منبعی ندارن
عضله سازی بیش از 3 کیلو در سال عملا فشار بیش از حد آوردن به بدن هست که متعاقبا 10 سال اینده عواقب بدی داره برای بدن بخاطر مصرف بیش از حد هرمون و دارو ها
این حرف ها حرف من نیست ، حرف اورولوژیست بزرگیه که 12 سال سرمربی تیم ملی بدنسازی ایران بوده دکتر موسوی یا همون تنیار
تیپ فیزیکی و ژنتیکتون خیلی عالی و خوب باشه نهایت دوبرابر معمول یا 6 کیلو عضله خالص میتونید تو یک سال بسازید (به صورت طبیعی ! میتونید تستسرون بزنید هفته ای یک کیلو عضله خوشگل بسازید !!!! )

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
فرمول اصلی کاهش افزایش وزن اینه

باید بشینی کالری مصرفی روزانتو حساب کنی
چیزی میخوری +چیزی که میسوزونی

حالا تقریبا اگه روزانه 1000 کالری بیشتر مقدار مصرفیتون بسوزونید هفته ای یک کیلو باید کم کنید
اگه روزانه 1000 کیلو کالری اضافه بر میزان که میسوزونید مصرف کنید اگه مشکل خاصی نداشته باشید باید هفته ای یک کیلو اضافه کنید

پیشنهاد اینه این کالری به صورت تدریجی اضافه یا کم بشه

a-aramesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
من 6 ماه بدنساز کار میکنم تو این مدت 4 کیلو افزایش وزن داشتم الان 70 کیلو شدم با قدبلند هیچ مکملی هم نخوردم اما همه میگن بخورفقط فیله مرغ میخورم بدنم اصلا چربی نداره همش تیکه تیکه میشه تو این مدت عظلات رشد خوبی داشته یه مدت پرس پا که میزنم پشت زانو هام موقع راه رفتن خالی میشه چون معمولا سنگین میزنم مثلا بین 200 تا 220 کیلو خالی شدن پشت زانو علتش چیه؟

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
سلام
داداش یادمه شما گفتی کراتین و پروتئین 100 مصرف کردم
الان چه مدتیه مصرف کردی؟
کراتین یه هفته اول بارگیری کردی؟نتیجه ش چی شد تغییر محسوسی احساس کردی صورتت و پشت بدنت جوش نزده ؟
سلام
کراتین اره ولی تا حالا پروتیین مصرف نکردم
اینکه ۸۰ درصد کراتین رو مصرف کردم و بدنمم حجم گرفته بود بدون غذای خوب بعدا مشکلات بدی برام پیش اومد که نتونستم به طور منظم برم
نه هیچ جوشی تو صورت و کمرم نزد فقط ریزش موی منو افزایش میداد

a-aramesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
تو این شش ماهی که بدنسازی کار کردم توجه شدم علاوه بر تغذیه خوب روش اجرای تمرینات در هر فرد با فرد دیگری میتونه کاملا فرق بکنه و تنها کسی هم که میتونه این موضوع بفهمه که چه روشی براش مناسبت تر هست خود شخص هست اما معمولا یه تعداد برنامه تمرینی مربی به فرد میده که ممکن هست خیلی از اون حرکات اصلا با توجه به فیزیک یا مشکلات بدنی اون فر مناسبش نباشه یه اتفاق عجیبی که تو این شش ماه تمرین برای من افتاده این بود که من الان بیش از 10 سال هست کم کاری تیروئید دارم که تو آزمایش مقدارش تی اس اچ خونم از رنج نرمال خیلی بالاتر بود مثلا کاهی این عدد سه برایر نرمال میشد اما برای اولین بار بعد از این شش ماه تمرین وقتی آزمایش دادم این عدد فقط یک عدد از رنج نرمال بالاتر بود که خیلی برام عجیب بود بنظر قطعا تاثیر ورزش بوده تو این مد من هیچ مکملی نخوردم البته تغذیه خوبی داشتم و تمرینم هم زیاد بود

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
سلام
اینکه ۸۰ درصد کراتین رو مصرف کردم و بدنمم حجم گرفته بود بدون غذای خوب بعدا مشکلات بدی برام پیش اومد که نتونستم به طور منظم برم

نه تنها کراتین بلکه بقیه مکمل هام اگه الوده نباشن ربطی به مو ندارن
اگه کراتینی که گرفتی واقعا کراتین بوده باشه واسه اون نبوده اما مکمل های تقلبی استروئید های ارزون قیمت میزنن تنگشون تا بی تاثیر نباشن

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
امروز داشتم با مچ بند حرکات ساعد رو میزدم..
یکی گفت برای حرکات ساعد مچبند رو نزن..جلوی گردش خون مچت رو میگیره..و بذار مچت بدون مچ بند باشه تا تقویت شه..
خواستم نظر دوستان رو بدونم..

من چندین بار در باشگاه دیدم و شنیدم که به دوستان خودشون برخی چنین پیشنهادی میدن
ولی من همیشه از مچ بند استفاده می کنم کوین لورون هم در تمریناتش همیشه از مچ بند بهره میگرفت
بدون مچ بند وقتی می خوام سنگین ساعد بیام فشار به روی مچم زیاد میشه در نتیجه وقتی مچ بند استفاده می کنم آسیب یا فشار منفی به مچم نمیاد و فقط ساعد و پنجه هام فشار رو تحمل می کنه

این رو به عنوان تجربه شخصی گفتم و اصلا اینو به منزله رد حرف اون عزیزی که چنین پیشنهادی به شما داد نگذارید

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلام

در مورد ریزش مو! ممکنه شما هورمون مردانتون بسیار زیاد باشه ( ممکنه این امر ژنتیکی هم باشه )
کراتین از مشتقات تستوسترون که ساخته نمیشه ! ولی ممکنه از کورتون در ساخت این کراتین استفاده شده باشه البته در صورتی که تقلبی باشه
کورتون‌ به دلیل داشتن خاصیت هورمون مردانه می‌تونه در افراد مستعد باعث ریزش مو بشه
هر چند فکر می کنم بعد از اتمام دوره باید مشکل برطرف بشه با این حال شما دقت کنید

مشتقات ویتامین A هم باعث ریزش مو میشن
دو داروی آسیتریتین و ایزوترتینوئین برای بیماری‌های آکنه و پسوریازیس کاربرد دارن.این دو دارو که به خانواده رتینوئیدها (مشتقات ویتامین A) تعلق دارن می‌تونن باعث آسیب به موها بشن

Last edited:

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
دوستان یه سوالی
من 3 سال پیش که باشگاه میرفتم قسمتی که سرشونه به سینه متصل میشه دچار ترکهای پوستی شده بود
درحال حاضر اون ترکها کامل محو شدن ولی چون میخوام مجددا برم باشگاه میترسم بازم دچار ترک پوست تو اون ناحیه بشم
راه پیشگیری از این ترکها چیه ؟

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,055
دوستان یه سوالی
من 3 سال پیش که باشگاه میرفتم قسمتی که سرشونه به سینه متصل میشه دچار ترکهای پوستی شده بود
درحال حاضر اون ترکها کامل محو شدن ولی چون میخوام مجددا برم باشگاه میترسم بازم دچار ترک پوست تو اون ناحیه بشم
راه پیشگیری از این ترکها چیه ؟
بخاطر کمبود ویتامین e هستش..
ویتامین ای مصرف کنید...

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,055
میتونم بصورت موضعی مصرف کنم ؟ یعنی پماد ویتامین E رو بگیرم ؟
قربان شما وظیفه ست..
این ترگ ها بخاطر کمبود ویتامین ای بوجود میان پس برای جلوگیری از بوجود اومدنشون باید ویتامین به بدن رسوند..حالا یا از راه میوه و سبزیجات یا قرص..
ولی در مورد ترمیم ترک های به وجود اومده اطلاعی ندارم..
خودمم همین مشکلو دارم خوشحال میشم دوستان با تجربه تر نظرشون رو بگن..

lfc

Registered User
لایک‌ها
95
منظورتون از وضعیت بدن چیه؟
شدت تمرین من میان متوسط و شدید هست و تغذیه هم نسبتا خوبه
منظور اینه که ، شما چه استایل بدنی داشته باشید ، چه هدفی داشته باشید و هدف از مصرف ارژنین چی باشه .
به طور مثال اگر شدت تمرینات اغلب بالاست ، مصرف ارژنین و بتاالانین در کنار هم رو توصیه می کنم

بالا