برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید سخت افزار و تعویض لپتاپ

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
سلام,اگر مادربرد z97 ایسوس را با کارت گرافیک GTX 760 بگیرم آیا با هم سازگاری دارد؟
آیا این درست است که اگر مادربورد و کارت گرافیک از یک برند باشند,عملکردشان خیلی بهتر میشه؟یعنی مثلا هر دو ایسوس باشند.

دوست گرامی اگه براتون بودجه مهم هست asus H97 رو بردارید با کارت گرافیک : MSI GTX 770 Gaming TF IV OC 2GB GDDR5 که همون رنج قیمت رو داره(اگه انتخاب شما ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5 هست)300 مادربورد ارزونتر با همون امکانات و گرافیک حدودا 300 گرونتر و با تعداد هسته های کودا ی بیشتر که تو گیم و رندر های گرافیکی مثل افترا افکت بدرد میخوره.

اما اگه بعدا قصد SLI کردن دارید Z97 برای اینکار قویتر هست و برای گیم و اور گیگا رکوردهای خوبی زده ولی قیمتشم نجومی 15700000 :
GIGABYTE Gaming Series GA-Z97X-GAMING G1
البته اگه قیمت زیاده میتونید ایسوس خوب و توانمند هم هست که برای این کار بدک نیستبا قیمت 780000:
ASUS Z97-Pro
ولی در این چیپست و در بین ایسوس نمیشه از این مدل چشم پوشی کرد با قیمت 1000000:
ASUS ROG Series MAXIMUS VII HERO
سرتو در نیارم فقط خواستم بگم هرچی پولی بدی قطعه بهتر بر میداری برای اور گیگا برای گیم ایسوس کیفیت خوبی از خودش نشون داده و با اکثر شرکتهای تولیدکننده قطعات مراوده خوبی داره(منظورم ایسوس هست).
ولی قیمت خوب و توانمندی گیم و ریلیز شده برای گیم ASUS H97-PRO Gamer مادربورد خوبی هست 520000 تومن ولی بازم میگم بدرد SLI نمیخوره ولی گیم عالیه.
سوالتون در رابطه مچ شدن یه چیزه که به مراودات شرکت سازنده مادربورد برمیگرده که ASUS تو این زمینه گوی سبقت رو از بقیه روبوده بعد گیگا هست که خیلی خوب کار کرده ولی بله اسلان ورژن 3 میخواد که تمام ردههایی که معرفی کردم این کارت گرافیک رو به بهترین وجه ساپورت میکنن.
امیدوارم بدرد بخوره بازهم به بودجه برمیگرده این بودجه لامصب!!!

asemani49

Registered User
لایک‌ها
56
عزیز Asus Z97 خوبه. اما برای همون مواردی که آقا مجتبی گفتند و شما که محدودیت هزینه دارید خرید همون h97 توصیه می شه. چون شما نمی خواین OverClock کنید خرج اضافیه خرید z97 عزیز.
سلام,برای هزینه ,محدودیتی نیست.ولی یک بودجه ای را برای اینکار در نظر گرفتم که همیشه همینطور است که مثلا 500تومان برای یک کاری در نظر میگیرم ولی وقتی میرم که خرید کنم,میبینم مدل های بهتر هم هست و همینطوری هی میگم کمی بهتر و ... تا اینکه آخر مبلغی را خرج میکنم که با چیزیکه فکر میکردم خیلی تفاوت داره.از طرف دیگه اینکه شما درست میفرمایید که چیزی بخرم که مناسب کاری که میخوام بکنم باشد.شاید در چند سال اخیر اورکلاک کردن برای خیلی ها جذابیت داشته است ولی برای من نه.به همین دلیل بقول شما و دوستان خرج اضافی است.
همانطور که قبلا عرض کردم,ارتقاء قطعات فقط بخاطر این است که بچه ها اگر خواستند بازی نصب کنند تا سه یا چهار سال با نسل جدید بازیها مشکلی برای نصب نداشته باشم.نا گفته نماند که خودم هم گاهی اوقات فتوشاپ و برنامه نویسی را هم انجام میدهم که نسبتاً سیستم خوبی را میطلبد.
آیا پردازنده را هم باید عوض کنم؟مشخصات سخت افزار را در پست اول همین

asemani49

Registered User
لایک‌ها
56
ولی در این چیپست و در بین ایسوس نمیشه از این مدل چشم پوشی کرد با قیمت 1000000:
ASUS ROG Series MAXIMUS VII HERO
سلام,توضیحات شما خیلی خوب بود.همانطور که در پست قبلی عرض کردم اصلا SLI و اورکلاک کردن ندارم.گاهی فقط فتوشاپ و کار با نرم افزارهای برنامه نویسی را انجام میدهم.
مجتبی جان,این مدل ایسوس به زبان ساده چه مزایایی نسبت به اون که من گفتم دارد.همچنین پست قبلی که نوشته ام را هم نگاهی بکنید و نظر خود را بگویید.
ممنون از شما و کلیه دوستان که راهنمایی ام میکنند.سپاسگزارم

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام,برای هزینه ,محدودیتی نیست.ولی یک بودجه ای را برای اینکار در نظر گرفتم که همیشه همینطور است که مثلا 500تومان برای یک کاری در نظر میگیرم ولی وقتی میرم که خرید کنم,میبینم مدل های بهتر هم هست و همینطوری هی میگم کمی بهتر و ... تا اینکه آخر مبلغی را خرج میکنم که با چیزیکه فکر میکردم خیلی تفاوت داره.از طرف دیگه اینکه شما درست میفرمایید که چیزی بخرم که مناسب کاری که میخوام بکنم باشد.شاید در چند سال اخیر اورکلاک کردن برای خیلی ها جذابیت داشته است ولی برای من نه.به همین دلیل بقول شما و دوستان خرج اضافی است.
همانطور که قبلا عرض کردم,ارتقاء قطعات فقط بخاطر این است که بچه ها اگر خواستند بازی نصب کنند تا سه یا چهار سال با نسل جدید بازیها مشکلی برای نصب نداشته باشم.نا گفته نماند که خودم هم گاهی اوقات فتوشاپ و برنامه نویسی را هم انجام میدهم که نسبتاً سیستم خوبی را میطلبد.
آیا پردازنده را هم باید عوض کنم؟مشخصات سخت افزار را در پست اول همین
عزیز اگر دنبال سیستمی هستید که تا چند سال نیاز به تعویض برای گیم نداشته باشه اینا از نظر بروز بود ن و بصرفه بودن حداقل هاشه:
M.B : Gigabyte H97-D3H قیمت حدود 420000 تومان.
CPU : Intel Core i5 4690 Box قیمت حدود 660000 تومان.
RAM : 2*8GB Corsair XMS3-BUS1600Mhz قیمت حدود 480000 تومان.
Graphic Card : ASUS - Strix GeForce GTX970 قیمت حدود 1750000 تومان.
H.D.D : 1TB Wetern Digital Caviar Blue Sata III قیمت حدود 185000 تومان.
اگر می خواین سرعت لود بازیها و برنامه ها بالا بره اینو هم بگیرید: Intel SSD 525 Series (120GB, mSATA 6Gb/s, 25nm, MLC حدود 350000 تومان.
کیس سلیقه ای و پاور هم CORSAIR VS series VS650 - 650W حدود 240000 تومان. DVD Writer اگه خواستید Sony 24X حدود 55000 تومان.
البته الان بدلیل تعطیلات کریسمس قطعه کمه و قیمتها بالاست. به نظر من حدود 20 روز دیگه صبر کنید به نفعتونه.
قطعات همه خوبن و کافی برای بازهای فعلی و تا حدی آینده. فراموش نکنید می تونید فقط یه کارت گرافیک تنها هم بخرید حدود 12000000 تومان!!! ولی این قطعات تا مدتهای زیادی کفایت می کنن. قطعات خودتون ارزش هزینه کردن نداره.

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
سلام,توضیحات شما خیلی خوب بود.همانطور که در پست قبلی عرض کردم اصلا SLI و اورکلاک کردن ندارم.گاهی فقط فتوشاپ و کار با نرم افزارهای برنامه نویسی را انجام میدهم.
مجتبی جان,این مدل ایسوس به زبان ساده چه مزایایی نسبت به اون که من گفتم دارد.همچنین پست قبلی که نوشته ام را هم نگاهی بکنید و نظر خود را بگویید.
ممنون از شما و کلیه دوستان که راهنمایی ام میکنند.سپاسگزارم

کلا سری ROG ریلیز شده برای گیم حرفه ای
گیم حرفه ای که الان میگیم برای امسال حرفه ای هست ولی برای 2 سال دیگه شاید که حتما معمول بازار گیم محسوب میشه پس شما به نکات زیر توجه کن شاید بدردت بخوره:
1- مهمترین مشخصه سیستمهای گیم گرافیک حرفه ای و تاپ آن است که باید به راحتی و با رزولیشن بالا و جزییات فراوان بازی رو انجام بده پس ایسوس اومده و سه تا اسلات(دو تا ورژن 3 و دوتا ورژن های قبل) قرار داده.(میدونم نمیخوای SLI یا CORSS FIRE کنی گفتم که بدونید)
2- گیم نیاز به پردازش سریع برای روان و بدون لگ انجام شدن دارد پس ایسوس با استفاده از خازهای پرقدرت(منظور با طول عمربالا در فشارهای ولتاژی بالا) کاری کرده که شما میتونید از رمهای با باعث بالا یعنی 3100 که فک نکنم تو ایران این باعث برای DDR3 پیدا بشه ممکن ساخته(اینم اور میخواد که نیاز به دانش نداره!!! چون ایسوس براتون این کار رو کرده فقط کافیه دکمه های شورت کات ایسوس روی صفحه ایی که لوگو میاد فشار بدید تا بالاترین سرعت رم در دسترس قرار بگیره و میدونم شما اور نمیکنید.)
3- استفاده از اسلات مخصوص رم M2 در این مدل برای کمتر شلوغتر شدن کیس و استفاده از حافظه های پر سرعت M.2 SSD
4- استفاده از intel lan که دارای سرعت تقریبا دو برابری نسبت به نسخه های عادی LAN هست.
5-استفاده از تراشه مخصوص صدای SupremeFX برای صدای واضح و 8 کاناله
6- بدون نصب برنامه های نامطمئن شرکتهای دیگر استفاده از برنامه ROG RAMDisk برای تبدیل رم اضافی به هارد دیسک برای استفاده از اطلاعات برای پرادزش سریع مثل رندر
7- قسمت دومی که گفتم برای سی پی یو های با پسوند K(فرکانس باز) برای اور هم هست.
8- خروجی 4K روی مادربورد
و امکاناتی که خودمم هنوز درست نفهمیدم!!!
سیستم آقا رضا خوبه فقط اگه پول داری اینا جایگزین بشه
درکل sli نمیخوای پس ASUS H97-PRO Gamer چون ترکیب عادی وROG هست وبرای ssd مدل Crucial M550 128GB SATA3 SSD

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
گیم حرفه ای که الان میگیم برای امسال حرفه ای هست ولی برای 2 سال دیگه شاید که حتما معمول بازار گیم محسوب میشه پس شما به نکات زیر توجه کن شاید بدردت بخوره:
1- مهمترین مشخصه سیستمهای گیم گرافیک حرفه ای و تاپ آن است که باید به راحتی و با رزولیشن بالا و جزییات فراوان بازی رو انجام بده پس ایسوس اومده و سه تا اسلات(دو تا ورژن 3 و دوتا ورژن های قبل) قرار داده.(میدونم نمیخوای SLI یا CORSS FIRE کنی گفتم که بدونید)
2- گیم نیاز به پردازش سریع برای روان و بدون لگ انجام شدن دارد پس ایسوس با استفاده از خازهای پرقدرت(منظور با طول عمربالا در فشارهای ولتاژی بالا) کاری کرده که شما میتونید از رمهای با باعث بالا یعنی 3100 که فک نکنم تو ایران این باعث برای DDR3 پیدا بشه ممکن ساخته(اینم اور میخواد که نیاز به دانش نداره!!! چون ایسوس براتون این کار رو کرده فقط کافیه دکمه های شورت کات ایسوس روی صفحه ایی که لوگو میاد فشار بدید تا بالاترین سرعت رم در دسترس قرار بگیره و میدونم شما اور نمیکنید.)
3- استفاده از اسلات مخصوص رم M2 در این مدل برای کمتر شلوغتر شدن کیس و استفاده از حافظه های پر سرعت M.2 SSD
4- استفاده از intel lan که دارای سرعت تقریبا دو برابری نسبت به نسخه های عادی LAN هست.
6- بدون نصب برنامه های نامطمئن شرکتهای دیگر استفاده از برنامه ROG RAMDisk برای تبدیل رم اضافی به هارد دیسک برای استفاده از اطلاعات برای پرادزش سریع مثل رندر
8- خروجی 4K روی مادربورد
درکل sli نمیخوای پس ASUS H97-PRO Gamer چون ترکیب عادی وROG هست وبرای ssd مدل Crucial M550 128GB SATA3 SSD
ممنون از توضيحات كامل ، علمي و منطقي شما. بله دوست عزيز. اگر در توانتونه اين كار رو بكنيد كه خيلي خوبه.

asemani49

Registered User
لایک‌ها
56
8- خروجی 4K روی مادربورد
سلام,ببخشید که کمی دیر جواب دادم.با توجه به توضیحات شما و آقا رضا ,همین قطعاتی که فرمودید را میخرم.ولی چون فرمودید که بخاطر تعطیلات میلادی بهتر است دست نگهدارم,من هم همین کار را کردم.این مادربرد و کارت گرافیکی که میفرمایید را تصمیم به خرید گرفتم.
آیا به غیر از مادربرد و کارت گرافیک و رم نیازی هست که پردازنده را عوض کنم؟ در کل همراه این سه تا قطعه چه چیزی را باید تعویض کنم؟منبع تغذیه هم با این کارت دیگه نیازی نیست که عوض کنم.درسته؟

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
داداش اگه منظور شما سیستم آقا رضا هست به علاوه تغییراتی که من گفتم(یعنی مادربورد و ssd) شما نیاز به تغییر ندارید این سیستم بازیهای تا الان رو به بهترین شک اجرا میکنه ولی اگه شما بازیها رو میخوای بعدا با کیفیت مثل Ultra HD یا 4K و با جزییات خیلی خیلی زیاد اجرا کنید نه باید حتما از دو گرافیک یا بالاتر و مادربوردهای دیگه و سی پی یو بالاتر استفاده کنید.
ولی این سیستم برای کار شما مناسب و خوب هست.

asemani49

Registered User
لایک‌ها
56
داداش اگه منظور شما سیستم آقا رضا هست به علاوه تغییراتی که من گفتم(یعنی مادربورد و ssd) شما نیاز به تغییر ندارید این سیستم بازیهای تا الان رو به بهترین شک اجرا میکنه ولی اگه شما بازیها رو میخوای بعدا با کیفیت مثل Ultra HD یا 4K و با جزییات خیلی خیلی زیاد اجرا کنید نه باید حتما از دو گرافیک یا بالاتر و مادربوردهای دیگه و سی پی یو بالاتر استفاده کنید.
ولی این سیستم برای کار شما مناسب و خوب هست.
سلام,منظورم کل سیستم پیشنهادی آقا رضا نیست.اگر در پست قبلی توجه کرده باشید,در مورد تعویض سه قطعه صحبت کردم.یعنی مادربرد و کارت گرافیک و رم که شما و آقا رضا پیشنهاد دادین,آیا پردازنده هم باید عوض شود ؟
اما در مورد منظور از ارتقاء باید عرض کنم که ,برای اجرای بازی های نسل جدید و نسل آینده این کار را میخواهم بکنم.یعنی میخواهم چیزی بخرم که تا سه یا چهار سال نیاز به ارتقاء نداشته باشم.مثلا همین سیستم را من حدود 5سال پیش جمع کردم و تا امروز تمام بازی را نصب کردم بدون هیچ مشکلی.
نا گفته نماند که در یکی دو سال اخیر سیاست تولید و فروش در سازنده های قطعات کامپیوتری به شکلی است که کاربرها هر چند وقت یکبار نیاز به ارتقاء پیدا کنند.حتی با سازنده بازی ها هم سر این موضوع به توافق رسیده اند.برای همین است که بعضی از بازی های جدید با اینکه از لحاظ کیفی تغییر چندانی نکرده اند ولی بعضی از سیستم های کمی قدیمیتر را پشتیبانی نمیکند.مثل کال آف

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام,منظورم کل سیستم پیشنهادی آقا رضا نیست.اگر در پست قبلی توجه کرده باشید,در مورد تعویض سه قطعه صحبت کردم.یعنی مادربرد و کارت گرافیک و رم که شما و آقا رضا پیشنهاد دادین,آیا پردازنده هم باید عوض شود ؟
اما در مورد منظور از ارتقاء باید عرض کنم که ,برای اجرای بازی های نسل جدید و نسل آینده این کار را میخواهم بکنم.یعنی میخواهم چیزی بخرم که تا سه یا چهار سال نیاز به ارتقاء نداشته باشم.مثلا همین سیستم را من حدود 5سال پیش جمع کردم و تا امروز تمام بازی را نصب کردم بدون هیچ مشکلی.
نا گفته نماند که در یکی دو سال اخیر سیاست تولید و فروش در سازنده های قطعات کامپیوتری به شکلی است که کاربرها هر چند وقت یکبار نیاز به ارتقاء پیدا کنند.حتی با سازنده بازی ها هم سر این موضوع به توافق رسیده اند.برای همین است که بعضی از بازی های جدید با اینکه از لحاظ کیفی تغییر چندانی نکرده اند ولی بعضی از سیستم های کمی قدیمیتر را پشتیبانی نمیکند.مثل کال آف
عزیز فکر کنم قبلا پاسختون رو دادم اما مجددا خدمتون عرض می کنم که شما در حال حاضر برای ارتقاء واسه گیم , باید کارت گرافیک که خدمتتون عرض کدم رو تهیه کنید یا بالاترش GTX980 که حدود 600000 تومان گرونتره که تا چندین سال نخواین گرافیک رو عوض کنید. اما حتی اگر بخواین کارت گرافیک پایینتر هم بردارید باید کارتی تهیه کنید که درگاه ارتباطیش با مادربورد PCI Express ورژن 3.0 باشه. پس مادربورد تون رو هم باید تعویض کنید(همونی که معرفی کردم حداقل و مناسبه). وقتی مادربورد رو تعویض کردید پردازنده فعلیتون هم بهش نمی خوره پس مجبورید اونو هم عوض کنید که پیشنهاد جایگزینش رو هم دادم. در خوشبینانه ترین حالت این سیستم بدون تعویض قطعه(شاید بعدا هارد یا رم رو خواستید افزایش بدید) تا 5 سال براتون خوب کار می کنه و در بدترین حالت که سرعت رشد تکنولوژی و سیاست شرکتها باشه حداقل 2 سال براتون عالی کار می کنه.

asemani49

Registered User
لایک‌ها
56
عزیز فکر کنم قبلا پاسختون رو دادم اما مجددا خدمتون عرض می کنم که شما در حال حاضر برای ارتقاء واسه گیم , باید کارت گرافیک که خدمتتون عرض کدم رو تهیه کنید یا بالاترش GTX980 که حدود 600000 تومان گرونتره که تا چندین سال نخواین گرافیک رو عوض کنید. اما حتی اگر بخواین کارت گرافیک پایینتر هم بردارید باید کارتی تهیه کنید که درگاه ارتباطیش با مادربورد PCI Express ورژن 3.0 باشه. پس مادربورد تون رو هم باید تعویض کنید(همونی که معرفی کردم حداقل و مناسبه). وقتی مادربورد رو تعویض کردید پردازنده فعلیتون هم بهش نمی خوره پس مجبورید اونو هم عوض کنید که پیشنهاد جایگزینش رو هم دادم. در خوشبینانه ترین حالت این سیستم بدون تعویض قطعه(شاید بعدا هارد یا رم رو خواستید افزایش بدید) تا 5 سال براتون خوب کار می کنه و در بدترین حالت که سرعت رشد تکنولوژی و سیاست شرکتها باشه حداقل 2 سال براتون عالی کار می کنه.
سلام,آقا رضا و آقا مجتبی اطلاعات خیلی خوبی در این تاپیک به من دادن که در این چند سال اصلا فکر نمیکردم که اینقدر مهم باشند.
اما آقا رضا این پاسخ شما دقیقا جوابی است که من از اول دنبالش بودم.حالا فهمیدم که چه چیزی را باید خرید کنم. سؤال :آیا با گارانتی یا بدون گارانتی خرید کنم(با این اوضاع گارانتی که در بازار است)؟ همچنین من در بعضی مقالات خواندم که پردازنده i7 و i5 در بعضی از مدلها زیاد فرقی ندارند.کدام مدل خریدش صرفه اقتصادی دارد؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام,آقا رضا و آقا مجتبی اطلاعات خیلی خوبی در این تاپیک به من دادن که در این چند سال اصلا فکر نمیکردم که اینقدر مهم باشند.
اما آقا رضا این پاسخ شما دقیقا جوابی است که من از اول دنبالش بودم.حالا فهمیدم که چه چیزی را باید خرید کنم. سؤال :آیا با گارانتی یا بدون گارانتی خرید کنم(با این اوضاع گارانتی که در بازار است)؟ همچنین من در بعضی مقالات خواندم که پردازنده i7 و i5 در بعضی از مدلها زیاد فرقی ندارند.کدام مدل خریدش صرفه اقتصادی دارد؟
سلام عزیز. هر قطعه ای که با گارانتی آواژنگ یا سازگار ارائه بشه معمولا مرکز گارانتی پاسخگو هستش و گارانتی الکی نیست. در خصوص تفاوت داشتن Core i5 و Core i7 بستگی داره به کاربری شما. توی بازی تاثیر چندانی نداره(در صورتیکه رده میانی یا بالای Core i5 رو از سری Haswell تهیه کنید).

asemani49

Registered User
لایک‌ها
56
سلام عزیز. هر قطعه ای که با گارانتی آواژنگ یا سازگار ارائه بشه معمولا مرکز گارانتی پاسخگو هستش و گارانتی الکی نیست. در خصوص تفاوت داشتن Core i5 و Core i7 بستگی داره به کاربری شما. توی بازی تاثیر چندانی نداره(در صورتیکه رده میانی یا بالای Core i5 رو از سری Haswell تهیه کنید).
سلام,این را جدی عرض کردم که در این تاپیک من مطالب خوبی یاد گرفتم.شاید برای بعضی از کاربرها مهم نباشد ولی برای من خیلی مفید بود.از کلیه دوستان ,مخصوصا آقا رضا و آقا مجتبی بسیار سپاسگزار هستم.
بهرحال تصمیم گرفتم که همین جمعه که در پیش رو داریم به خیابان جمهوری یا چهارراه ولیعصر بروم و همان قطعات را بخرم.آیا بهتر است کیس را همراه خودم ببرم که قطعات خودم را هم بفروشم؟ یا اول قطعات را بخرم و یک روز دیگر قطعات قدیمی را بفروشم؟
همچنین آیا برایتان مقدور است که یک حدود قیمت هم برای قطعات قدیمی خودم به من بگویید(البته این را میدانم که تا دیده نشود امکان قیمت گذاری نیست) ولی من حدود قیمت برایم کافی است.تمام قطعات هم بسیار تمیز و سالم است
بسیار سپاسگزار هستم

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام,این را جدی عرض کردم که در این تاپیک من مطالب خوبی یاد گرفتم.شاید برای بعضی از کاربرها مهم نباشد ولی برای من خیلی مفید بود.از کلیه دوستان ,مخصوصا آقا رضا و آقا مجتبی بسیار سپاسگزار هستم.
بهرحال تصمیم گرفتم که همین جمعه که در پیش رو داریم به خیابان جمهوری یا چهارراه ولیعصر بروم و همان قطعات را بخرم.آیا بهتر است کیس را همراه خودم ببرم که قطعات خودم را هم بفروشم؟ یا اول قطعات را بخرم و یک روز دیگر قطعات قدیمی را بفروشم؟
همچنین آیا برایتان مقدور است که یک حدود قیمت هم برای قطعات قدیمی خودم به من بگویید(البته این را میدانم که تا دیده نشود امکان قیمت گذاری نیست) ولی من حدود قیمت برایم کافی است.تمام قطعات هم بسیار تمیز و سالم است
بسیار سپاسگزار هستم
خواهش می کنم. بهتره که پنجشنبه عصر و جمعه خرید نکنید. چون همه مغازه هاش باز نیستند و ممکنه نتونید همه قطعات رو با قیمت حداقل تهیه کنید. واسه فروش قطعاتتون اگر به پولش واسه خرید قطعات احتیاج , بهتره قطعات رو روی یه کاغذ بنویسید و توی مجتمع کامپیوتر ایران طبقه زیر همکف حسابی بگردید و همچنین بازار رضا. هر کی بیشترین قیمت رو روش گذاشت بهش بدید بره. اگرم که بیشترمی تونید صبر کنید توی بازارچه تاپیک بزنید و ببینید چند فروش میره.
در خصوص قیمتها هم باید مدل دقیق پردازنده و گرافیک رو بفرمائید. مادربورد مشخصه.

asemani49

Registered User
لایک‌ها
56
اگرم که بیشترمی تونید صبر کنید توی بازارچه تاپیک بزنید و ببینید چند فروش میره.
در خصوص قیمتها هم باید مدل دقیق پردازنده و گرافیک رو بفرمائید. مادربورد مشخصه.
سلام,بخاطر اینکه جمعه ها طرح نیست و همچنین خیابان خلوت تر است. میتوانم برای فروش قطعات صبر کنم و بقول شما در بازارچه تاپیک بزنم,پیشنهاد خیلی خوبی است.اما در مورد مشخصات پردازنده و کارت گرافیک و مادربرد:
پردازنده:Intel.pentium-doal core 2 do-E6500-LGA775-2,93GHZ-2MB cache
کارت گرافیک:GForce 9400 GT-550M
مادربرد:ASUS-P5KPL-AM-SE
این را هم اضافه کنم که برای کارت گرافیک یک فن بهتر خریدم و مدتی پیش خودم عوض کردم.
ممنون از شما

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام,بخاطر اینکه جمعه ها طرح نیست و همچنین خیابان خلوت تر است. میتوانم برای فروش قطعات صبر کنم و بقول شما در بازارچه تاپیک بزنم,پیشنهاد خیلی خوبی است.اما در مورد مشخصات پردازنده و کارت گرافیک و مادربرد:
پردازنده:Intel.pentium-doal core 2 do-E6500-LGA775-2,93GHZ-2MB cache
کارت گرافیک:GForce 9400 GT-550M
مادربرد:ASUS-P5KPL-AM-SE
این را هم اضافه کنم که برای کارت گرافیک یک فن بهتر خریدم و مدتی پیش خودم عوض کردم.
ممنون از شما
خواهش مي كنم. بازار رضا و مجتمع كامپيوتر ايران از نزديكيهاي عصر جمعه تا شنبه تعطيل هستند. همون پنجشنبه هم تق و لق هستند. در خصوص قيمتها حدودا:
مادربورد و پردازنده حدود 140000 تومان.
كارت گرافيك حدود 50000 تومان.

asemani49

Registered User
لایک‌ها
56
خواهش مي كنم. بازار رضا و مجتمع كامپيوتر ايران از نزديكيهاي عصر جمعه تا شنبه تعطيل هستند.
سلام,آقا رضا در این تاپیک خیلی زحمت کشیدید,ممنونم.شما آینده این بازار را چگونه میبینید؟آیا فکر میکنید بقول بعضی ها: قیمت ها پایین تر می آید با این قیمت نفت که الآن است(البته خودم بعید میدانم).
وقتی قیمت لوازم خودم را دادی یاد قدیمهای خودم افتادم که عشق گوشی بودم و هر مدل جدیدی می آمد میخریدم(البته مثل الآن اینقدر متنوع نبود).مثلا نوکیا 6600خریدم 320 تومان فروختم 180تومان یا اریکسون خریدم 720تومان فروختم 550تومان.همه میگفتند 720تومان پول گوشی دادی؟؟؟!!!:eek: :general611:.مثل آخرین مدل آیفون در این زمان.این قطعات هم مثل همان موقع شده که بهترین 10میلیون به بالاست و متوسط هم حدود ...... ولی بعد از چند روز مدلهای جدیدتر به بازار می آید.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام,آقا رضا در این تاپیک خیلی زحمت کشیدید,ممنونم.شما آینده این بازار را چگونه میبینید؟آیا فکر میکنید بقول بعضی ها: قیمت ها پایین تر می آید با این قیمت نفت که الآن است(البته خودم بعید میدانم).
وقتی قیمت لوازم خودم را دادی یاد قدیمهای خودم افتادم که عشق گوشی بودم و هر مدل جدیدی می آمد میخریدم(البته مثل الآن اینقدر متنوع نبود).مثلا نوکیا 6600خریدم 320 تومان فروختم 180تومان یا اریکسون خریدم 720تومان فروختم 550تومان.همه میگفتند 720تومان پول گوشی دادی؟؟؟!!!:eek: :general611:.مثل آخرین مدل آیفون در این زمان.این قطعات هم مثل همان موقع شده که بهترین 10میلیون به بالاست و متوسط هم حدود ...... ولی بعد از چند روز مدلهای جدیدتر به بازار می آید.
خواهش می کنم. در حال حاضر تمام تکنولوژیها سرعت پیشرفتشون زیاد شده. هنوز پردازنده های سری Haswell چند وقتی از اومدنشون نگذشته Haswell-E اومده و تا چندی دیگر Broad Well میاد. هنوز Iphone 6 نیومده زمزمه های اومدن سری بعدش که گمان میشه Iphone mini باشه میاد. در هر صورت اگر منظورتون اینه که صبر کنید سری جدید پردازنده ها بیاد تا سری فعلی ارزون بشه که همیشه زمزمه سری جدید توی سایتهای خارجی وجود داره(واقعی هم هست). پس به نظر من از این نظر صبر فایده نداره و اگر قطعات خوب و بروز خریداری بشه حداقل 3 سال جوابگو هستش و با آمدن قطعات جدید , قطعات قدیم افت خیلی زیادی نمی کنن. مگر اینکه چند سال ازشون بگذره.
اما در خصوص قیمتها در اقتصاد بیمار فعلی هیچ کس نمی تونه قیمت دلار رو پیش بینی کنه. اگر کسی قادر باشه این کار رو بکنه می تونه میلیاردر بشه. هیچ حساب و کتابی نداره. قیمت قطعات هم مستقیما به قیمت دلار وابسته هستش. پس شما در حقیقت وقتی می تونید آینده بازار قطعات رو پیش بینی کنید که نواسانات قیمت دلار رو بتونید پیش بینی کنید.
ضمنا نزدیک عید یعنی بعد از 10 اسفند دیگه ورود قطعه به کشور کم میشه تا اواسط اردیبهشت و قیمتها الکی میره بالا. بر اساس روال موجود به نظر من الان بخرید بهتر از اینه که یکماه دیگه بخرید. ولی باز هم هیچ ضمانتی وجود نداره که چی پیش میاد. برای کسی که وضعش توپه دلار بشه 5000 تومان هم مهم نیست و واسه کسی که حقوق ثابت و کلا درآمد کمی داره دلار 100 تومان هم گرون بشه مشکل آفرین میشه.

asemani49

Registered User
لایک‌ها
56
ضمنا نزدیک عید یعنی بعد از 10 اسفند دیگه ورود قطعه به کشور کم میشه تا اواسط اردیبهشت و قیمتها الکی میره بالا.
سلام,آقا امروز وقت کردم که برم برای خرید.همانطور که فرمودید اول به مجتمع کامپیوتر رفتم و هر چه طبقه پایین را گشتم کارت 970 پیدا نکردم.فقط دوتا مغازه داشتند که بعد از رفتن به پاساژ رضا فهمیدم گرانتر میگفتند.خلاصه بعد از پرس و جو کارت گرافیک ZOTAC gtx 970 و پردازنده و مادربرد خریدم.در مورد کارت گرافیک سؤال کرده بودم که گفتند برند تقریبا جدیدتری است ولی کیفیتش خوب است.اما حالا شک کردم و کلافه شدم که شاید اشتباه کرده ام.البته در سطح وب سرچ کردم و در سایت های خارجی تعریفش را کرده بودند و حتی در بعضی از سایت ها هم در مقایسه ها خوب جواب داده بود.
نظر شما چیست؟ آیا خیالم راحت باشد؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام,آقا امروز وقت کردم که برم برای خرید.همانطور که فرمودید اول به مجتمع کامپیوتر رفتم و هر چه طبقه پایین را گشتم کارت 970 پیدا نکردم.فقط دوتا مغازه داشتند که بعد از رفتن به پاساژ رضا فهمیدم گرانتر میگفتند.خلاصه بعد از پرس و جو کارت گرافیک ZOTAC gtx 970 و پردازنده و مادربرد خریدم.در مورد کارت گرافیک سؤال کرده بودم که گفتند برند تقریبا جدیدتری است ولی کیفیتش خوب است.اما حالا شک کردم و کلافه شدم که شاید اشتباه کرده ام.البته در سطح وب سرچ کردم و در سایت های خارجی تعریفش را کرده بودند و حتی در بعضی از سایت ها هم در مقایسه ها خوب جواب داده بود.
نظر شما چیست؟ آیا خیالم راحت باشد؟
سلام عزيز. Zotac برند نسبتا معروف و خوبيه و البته يه كم از برندهايي مثل Asus و Ggigabyte ارزونتره. خيالتون راحت باشه. جنس خوبيه و مشكلي پيش نمياد. اگرم كه با گارانتي آواژنگ ارائه شده كه ديگه عاليه.

بالا