برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد سرعت دو هارد در حالت Raid0

Hitec

Registered User
لایک‌ها
5
سلام این تاپیک را زدم تا از تجربه دوستانی که از حالت raid 0 استفاده کردن بهرمند شویم نصب دو هارد در حالت raid0 واقعا تاثیر چشمگیری در سرعت هارد داره؟ و در کارهایی مثل ادیت فیلم یا کپی دی وی دی روی هارد واقعا تاپیر فوق العاده ای روی سرعت داره؟ از تمام دوستانی که از این حالت استفاده کردن ممنون میشم که نتیجه تجربه شون رو اینجا مطرح کنن من مفهوم raid رومیدونم ولی میخوام از تجریبات کسانی که این حالت رو روی سیستمشون امتحان کردن استفاده کنم تا ببینم واقعا ارزش داره این کار روی دو تا هارد SATA 80 GB بکنم؟ درسته که میگن سرعت بالا در حالت raid به عوامل دیگری هم بستگی داره؟
با تشکر:)

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
عملا raid 0 و حالت striping بايد دو تا هارد ساتا كه يك نوع باشن و يك ظرفيت . ولي خوب خطراتي هم داره . چون در اصل هاردهاي شما يكي ميشوند يعني دو هارد 120 ميشن حدودا 240 گيگ . اگر يكي از هاردها خراب بشه . تمام اطلاعات شما از بين ميره و احتياج به بكاپ داريد . ولي سرعت هارد خيلي بالا ميره

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
عملا raid 0 و حالت striping بايد دو تا هارد ساتا كه يك نوع باشن و يك ظرفيت . ولي خوب خطراتي هم داره . چون در اصل هاردهاي شما يكي ميشوند يعني دو هارد 120 ميشن حدودا 240 گيگ . اگر يكي از هاردها خراب بشه . تمام اطلاعات شما از بين ميره و احتياج به بكاپ داريد . ولي سرعت هارد خيلي بالا ميره

Hitec

Registered User
لایک‌ها
5
amd جان ببین سیستمی با این مشخصات برای قرار دادن دو هارد ساتا در حالت raid0 با پاور 300 green که نهایت تا 450 وات کشش داره به نظر شما دچار مشکل میشه؟
Motherboard ASUS P4C800-E DELUXE
CPU INTEL P4 2600
VGA GEFORCE FX 6200 256 AGP
RAM KINGESTON 512 دو عدد
TV CARD
MODEM
DVD-ROM
CD WRITER
FLOPPY
USB CARD
چیب RAID مادربرد من از نوع promise pdc20378 هستش حالا به نظر شما پاور سیستم من برای اضافه کردن دو تا هارد 80 ساتا کم میراه؟

بالا