برگزیده های پرشین تولز

مشكلي جديد و البته عجيب درمورد پارتيشن بندي

HALO

Registered User
لایک‌ها
293
سلام دوباره!
اندر احوالات من پيرامون خويد لپتاپ بايد يه كتاب نوشت!خلاصه بگم من يا هر بدبختي و دعوايي بود رفتمو و لپتاپو با يه امبند عوض كردم ولي مشكل جديدي دارم كه اونم عجيبه در مورد پارتيشن بندي
ممنون ميشم راهنماييم كنيد داره بدجور اذيت ميكنه
ويندوز ١٠كه نصب شده رو لپتاپ پارتيشن بندي هم شده و به غير از درايو c كه همون هارد ssd هست روي هارد يه ترابايت هم ٣درايو ديگه هست ولي توي my computer نيستن فقط وقتي بري رو my computer كليك راست كنيد و از اونجا به disk management بريد نشونشون ميده كه از اونجا اگه addشون كني ميان تو my computer ولي اگر ريست كنيم لپتاپو دوباره از my computer غيب ميشن و اگر بخوام دوباره تو mycomputer نشونشون بده بايد دوباره برم disk management و از اونجا دوباره add رو بزنم...ميخوام بدونم مشكلش از چيه و چرا اينجور ميشه و مهمتر از همه اينكه چجور اين مشكلو حل كنم....فقط بگم درايو c كه توش ويندوز نصبه(يا همون ssd) هميشه تو my computer نشون داده ميشه فقط اون درايو هايي كه روي هارد يك ترا هست غيب ميشن بعد هر ريست
پيشاپيش ممنون بابت راهنماييتون

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
برنامه مینی تول پارتشین ویزارد را نصب کن یکبار داخل این برنامه DRIVE LETTER ها را تغیر بده . بعد APPLY کن درست میشه.

HALO

Registered User
لایک‌ها
293
برنامه مینی تول پارتشین ویزارد را نصب کن یکبار داخل این برنامه DRIVE LETTER ها را تغیر بده . بعد APPLY کن درست میشه.
امكانش هست اسمش به انگليسي يا لينيكي چيزي بديد؟ممنون

HALO

Registered User
لایک‌ها
293
برنامه پیدا کردم و نصبش هم کردم و DRIVE LETTER هم تغییر دادم ولی باز همون مشکل هست...بعد از ریستارت میرن درایوها...چیکار باید بکنم؟؟؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
برنامه پیدا کردم و نصبش هم کردم و DRIVE LETTER هم تغییر دادم ولی باز همون مشکل هست...بعد از ریستارت میرن درایوها...چیکار باید بکنم؟؟؟
تعویض ویندوز

HALO

Registered User
لایک‌ها
293
تعویض ویندوز
ديشب ويندوز رو عوض كردم ولي بازم اين مشكل پابرجاس...تمام درايو ها به جزc غيب ميشن
ربطی به این مشکلات نداره ، برای هارد بالا 2 ترابایت باید مادربرد از تلکنولوژی EFI پشتیبانی کنه که مال شما 100 درصد پشتیبانی می کند ، باید با برنامه های تبدیل پارتیشن ، پارتیشن هارد 3 ترا خود را به GPT تغییر دهید.
متوجه نشدم ميشه بيشتر راهنمايي كنيد؟
فقط بگم لپتاپ يه هاردSSD ١٢٨ گيگ داره+١ترابايت معمولي

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
یکبار با دیسک لایو اوبونتو هارد یک ترابایتی خود را از اول فرمت و پارتیشن بندی کنید تا تمام مقادیر و اطلاعات پارتیشنها بازنویسی بشن.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
باید با برنامه بوتیبل پارتشین بندی اون هارد را پارتشین بندی کنی . مثل اکرونیس 2014

HALO

Registered User
لایک‌ها
293
ببخشید نحوه ی کار با این برنامه چجوره؟؟؟

HALO

Registered User
لایک‌ها
293
دوستان من مشكلو طبق يكي از فرومهاي خارجي حل كردم....توي cmd تايپ كردم diskpart بعد اونجا نوشتم list volume و ليست درايوهامو اورد....ديدم درايو مدنظر من مخفي شده(hidden)بعد اونو با دستور select volume X كه اينجا x ((عدد)) درايو مورد نظر هست كه اونجا نوشته،بعد مينويسدattributes volume clear hidden
بعد از اين بايد با موفقيت برداشته بشه hidden
شما اگر دوباره list volume رو تايپ كنيد بايد ببينيد كه نوشته ي hidden از جلوي درايو مربطه رفته و جلوش هيچي نيست
بعد بريد و از disk managemant درايو لتر رو عوض كنيد و ريستارت كنيد...مشكل حليده شد!!!(يعني حل شد)
اگر كسي اين مشكلو داشت و با اين راه درستش كرد منو يه دعايي بكنه!
شب و روزتون خوش

بالا