برگزیده های پرشین تولز

مشكل با داده هاي ثابت در دلفي

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
سلام دوستان
من قبلا (يعني در ورژن هاي قبلي دلفي) كدهايي رو مينوشتم و از ثابت ها به عنوان كانتر اجراي يه پروسيجر استفاده ميكردم ولي در دلفي 7 ارور ميده كمك كنيد
كده هم اينه
const
count: integer=0;
begin
count:=cout+1;

ولي الان ارور
Left side cannot be assigned to
ميده كمك كنيد

CenoByte

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خسته نباشيد. اصلا فلسفه استفاده از ثابت ها عدم تغيير آنها در طول اجراي برنامه ميباشد.
كاري كه شما كرديد خلاف اصول برنامه نويسي است.چرا از يك متغير استاتيك استفاده نميكنيد؟
در ضمن ما مخلص هر چي دلفيكاره هستيم.

Just Delphi 2004 -Delphi 7 Component CD - آخرشه

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
عزيز جان برادر اينكارو من خيلي كردم ولي توي ورژن هاي قبلي حالا نميدونم چي شده حالا در مورد اون استاتيك وريبل بگو ببينيم چيه؟

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
تازشم من اين كارو از يه كتاب معتبر كه نوشته گري كرنل بودم ياد گرفتم اينم تصوير ترجمه اش

3.jpg

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
پس چي بشد يكي به دادما برسه نفسم بيدي

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
سلام
1. متغير استاتيك اونجوري كه تو اين صفحه نوشته نيست. تنها زباني كه متغير استاتيك رو درست پشتيباني ميكنه C هست . مساله استاتيك اينه كه عمر اون بعد از پايان روال (پروسيجر - تابع -.. ) تموم نميشه. اما در دلفي نسخه 7 اينكاري كه شما گفتيد نميشه انجام داد عوضش شما بهتره كه متغيرتون رو اينجوري تعريف كنيد

کد:
var 
	Count : Integer =0 ;
procedure SomProc;
begin
	Count := Count+1;	//Inc (Count)
	ShowMessage(IntToStr(Count));
end;
يعني قبل از تابع به عنوان متغير سراسري
اما مواظب باشيد تو توابعي كه پايينتر از اين تابع قرار ميگيرن اونو دستكاري نكنيد.

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
به نقل از littlerabbit :
سلام
1. متغير استاتيك اونجوري كه تو اين صفحه نوشته نيست. تنها زباني كه متغير استاتيك رو درست پشتيباني ميكنه C هست . مساله استاتيك اينه كه عمر اون بعد از پايان روال (پروسيجر - تابع -.. ) تموم نميشه. اما در دلفي نسخه 7 اينكاري كه شما گفتيد نميشه انجام داد عوضش شما بهتره كه متغيرتون رو اينجوري تعريف كنيد

کد:
var 
	Count : Integer =0 ;
procedure SomProc;
begin
	Count := Count+1;	//Inc (Count)
	ShowMessage(IntToStr(Count));
end;
يعني قبل از تابع به عنوان متغير سراسري
اما مواظب باشيد تو توابعي كه پايينتر از اين تابع قرار ميگيرن اونو دستكاري نكنيد.
اقا دستت درد نكنه البته از help خود دلفي اينو ديدم ولي يه سوال چرا تو ورژن قبلي ها ميشد

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
به نقل از rmb_ali :
اقا دستت درد نكنه البته از help خود دلفي اينو ديدم ولي يه سوال چرا تو ورژن قبلي ها ميشد

چرا از من میپرسی ؟؟ :D برو از فرانک بورلند بپرس )فرانک بورلند یه شخص واقعی نیست بلکه شخصیت سمبلیک بورلنده )

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
به نقل از littlerabbit :
چرا از من میپرسی ؟؟ :D برو از فرانک بورلند بپرس )فرانک بورلند یه شخص واقعی نیست بلکه شخصیت سمبلیک بورلنده )
ديديش سلام برسون به اقاهه

بالا