برگزیده های پرشین تولز

مشكل در راه اندازي ISA SERVER

Afshan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همگي

من درمورد راه اندازي ISA SERVER در LAN شركت به عنوان CACHE SERVER مشكل دارم.
درواقع اولين بار هست كه با ISA كار ميكنم و چون بايد در شركت راه اندازي كنم ممنون ميشم اگر راهنمايي دقيق و سريعي به من بكنيد.

LAN شرکت به این شکل هست.

NAT Server IP : 192.168.0.1
NAT by Winroute

Clients IP : 192.168.0.2~5
Mask : 255.255.255.0
Gateway: 192.168.0.1
DNS 1: 192.168.0.1
DNS 2: 192.9.9.3

يعني غير از سرور 4 دستگاه ديگه داريم.

Dial-Up كه سرور رو به اينترنت متصل ميكنه Static IP نداره ولي Valid IP داره.

مشكل من اينه كه به محض اينكه ISA رو نصب ميكنم تمام شبكه به هم ميريزه . حتي كلاينت ها سرور رو و بالعكس PING نميكنن و حتي خود دستگاه سرور به WEB دسترسي نداره در حالي كه اينترنت رو PING ميكنه. در گزارشات كار ISA هم اسمي از هيچ كامپيوتري در حال استفاده از CACHE ديده نميشه و Session ها هميشه 0 هستند.

ممنون ميشم اولا يك توضيح كامل در مورد نصب و راه اندازي و تنظيمات اين موجود به من بدهيد.
و اينكه من غير از ISA بايد سروبس ديگر مثل RRAS هم داشته باشم ؟
و اين جدول LAT رو چطوري بايد ست كنم؟
آيا DialUp من كه هر دفعه يك IP ميگيره مشكلي پيش مياره؟
همينطور براي NAT ... آيا خود ISA اين كار رو انجام ميده يا من هنوز بايد Winroute داشته باشم.

و سوال ديگه اينكه اگر من روي اين سرور يك كارت شبكه ديگه نصب كنم و بخوام از مثلا يك روتر اينترنت بگيرم بجاي مودم بايد چه تغييري در تنظيمات بدم؟ NAT رو روتر ميكنه يا ISA ؟

اگر لطف كنيد با همين IP ها مشكل من رو حل كنيد ممنون ميشم. من مثل شماها باهوش نيستم :blush:

واقعا ممنون ميشم اگر من رو از اخراج شدن نجات بديد ... :wacko:

ممنون ... افشان

highimagination

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
soalet chon toolanie man nemitoonam farsi tond type konam baraaye hamin be penglish minevisam
avvalan niaazi be winroute nist mitooni baa RRAS va be vasileye ye demand dial ke hamoon modemeto ghazieh ro radifesh koni
sanian baayad isa ro cache mode nasb koni chon fekr konam too firewall mode hatman 2 ta karte shabake mikhaad albate man khodam taa hala baa ye kart nasb nakardam ke bebinam nemishe ya mishe amma injoor migan ke firewall mode hatman baayad 2 ta karte shabake dashte bashe

MCP

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
سلام

جزييات رو نميشه كامل نوشت :) .... اما كليت كار اينجوريه

سرويس هاي NAT يا RRAS رو متوقف ميكني
ISA رو همراه با سرويس پك هاش نصب ميكني. در حالت Intgrated
تو خود ISA يه Demand dial تعريف ميكني. LAT رو همون كارت شبكه 192.168.... انتخاب كن. و بايد كاري كني كه ISA از مودم بگيره و روت كنه به LAT.
همه Protocol ها و Site رو هم Allow كن.
دردسر هم داره.. به اين راحتي راه نميوفته..

اما اگه در حالت Cacheonly بخواهيد ، بايد مثل يه كلاينت با IP 192.168... تو شبكه با يه كارت قرار بدين و تو IE همه كلاينت ها هم Ip اون رو وارد كنين..

اما اگه بخواي اينترنت رو از يه روتر يا LAN بگيري كار بسيار راحت تر و شيرين تره...

a_arabbeigi

Registered User
لایک‌ها
0
براي اين شبكه Cache exprees نصب كن هم نصبش راحتتره و هم استفادش و هم احتياج به ست كردن پروكسي براي كاربرا نداره.

MCP

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
راس ميگه :happy: زيبا،جادار،مطمئن ;)

sdsl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

Afshan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از a_arabbeigi :
براي اين شبكه Cache exprees نصب كن هم نصبش راحتتره و هم استفادش و هم احتياج به ست كردن پروكسي براي كاربرا نداره.
ببخشيد. اين نرم افزار رو از كجا ميشه تهيه كرد؟

ممنون. افشان

a_arabbeigi

Registered User
لایک‌ها
0
يه ميل به آقا كوروش به همراه نام خودتون و اسم شبكتون و سمتتون بزنيد براتون ميفرستند.

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
بالا