برگزیده های پرشین تولز

مشکل با جتجوی حرف ک در دیتا بیس

hpxyz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشكل با حرف ك فارسي و عربي
سلام دوستان
من يه برنامه دارم كه ديتا بيسش اكسس هست و با دلفي نوشتم اين برنامه بايد تو شبكه كار كنه.
مشكل من با حرف ك موجود در فيلدهاي فرم هستش . من تو جستجوي مثلا موضوع وقتي كلمه اي كه شامل حرف ك هست را ميخام هيچي برام نمياره ولي اگر ك را از اون حذف كنم و بقيه حرفهاش را بزنم پيدا ميكنه. از توي ايننرنت يه چيزهايي پيدا كردم و امتحان كردم ولي مشكل حل نشد:
فونت اديت توي فرم ثبت نام و فرم جستجو هر دو فونت تاهما هست و در هر دو حالت ك را عربي مينويسه (با همزه) روي دستگاه خودم هم جواب ميده ولي مشكل به اجراي تو شبكه بر ميگرده كه كلمه شامل حرف ك را پيدا نميكنه . ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنيد.
اگه تو برنامه باید حرف های ک را با یک یونیکد ذخیره کنم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند و کدش را برام بنویسن

Mavix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام

دوست خوبم ، من دقيقا نميدونم که مشکل از کجا ميتونه باشه ولي چند روش جهت کمک بهتون ميگم :

- فونت تاهوماي يکسان (هم ورژن) رو همه دستگاه ها نصب کنين

- کد اسکي براي ک (فارسي) عدد 152 و براي ك (عربي) 223 مي باشد. موفق باشي.

hpxyz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از فونت تاهما استفاده کردم
ممنون میشم اگه کد دلفی برای یکی کردن حروف ک در دیتا بیس را برایم بنویسی . اگه راه ساده تری هم هست بفرما

Mavix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام

دوست عزیزم ، برای مثال شما می توانید برنامه‌ای بنویسید که در فایل جستجو کرده و اگه کاراکتری با کد 223 یافت، بجاش کاراکتر کد 152 را قرار دهد.

این برنامه رو باید هم روی دیتابیس و هم روی فایل های سورس برنامه ات اجرا کنی.

hpxyz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون ميشم اگه كد معادلش را تو دلفي برام بنويسي .
راستي اين 2 تا كد كه گفتي از كجا خروجيش را ببينم . alt+ كد كه خروجيش حرف ك نيست؟؟

Mavix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام

برای مثال میتونی تو همین محیط که تایپ میکنی، با Alt خروجیش رو ببینی.

البته اینجا باید یه صفر هم اولشون بذاری (0223) و (0152)

بالا