برگزیده های پرشین تولز

مشکل با دیتابیس اکسس

ghese

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من یک روی هاستم تا چند روز پیش زمانی که می خواستم دیتابیسم رو UpDate کنم مشکلی نداشتم اما حالا این Error رو می گیرم:
کد:
Server Error in '/demo' Application.
--------------------------------------------------------------------------------

Operation must use an updateable query. 
Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code. 

Exception Details: System.Data.OleDb.OleDbException: Operation must use an updateable query.

Source Error:

مطمئن هستم که فایل دیتابیسم مشکلی نداره از طرفی این مشکل از زمانی فکر می کنم شروه شد که مدیر هاستم یک تغییراتی توی کنتر پنل که Pelsk هستش ایجاد کرده به نظر شما مشکل از چیه؟؟؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
معنیش اینه که شما مجوز دسترسی کامل نداری. به همون ادمین هاست یک ایمیل بزن خودش درست میکنه.

ghese

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله حق با شماست این ادمین هاست تغییراتی داده که همه permision های file ها تغییر کردن فقط کاش متوجه می بودن که باید قبل از این کارا به user ها اطلاع بدن
من یک مشکل دیگه هم دارم کسی می دونه چرا؟؟
کد:
Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code. 

Exception Details: System.Data.OleDb.OleDbException: Could not use ''; file already in use.

Source Error: 

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.  

Stack Trace:

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
file already in use
احتمالا کانکشن باز داری!

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه روز یه زوری بزن دیتابیستو یا به mysql یا mssql منتقل کن تا دیگه خیالت راحت باشه !

ghese

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اصلا موضوع تغییر دیتابیس نیست من یک ورژن از برنامه رو با MSSql دارم من می خوام بدونم این Error واسه چیه
موضوع این جاست هیچ کانکشنی باز نیست این Error زمانی می یاد که من می رم توی Control panel هاست و
peremision فایل دیتابیس رو تغییر می دم فرقی نمی کنه چه تغییری کافیه دست بهش بزنم این اررور پیداش می شه

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
منم زیاد با access مشکل داشتم و دقیقا همین مشکل !

مشکل من از اونجایی بود که من از ASP Classic استفاده می کردم و اگه شما از هر جا هاست بگیری با این مشکل هست !
مشکلش این بود که وقتی بهش فشار می یومد یه جوری هنگ می کرد و احتمالا هم الان اینجوری شده
یعنی یه فایلی هنوز بسته نشده !

حالا من نمی دونم با چی اینو نوشتی ولی که من خیلی از این اررور ها داشتم

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
شما کدی که برای باز کردن دیتابیس هست بگذارید. به احتمال زیاد میشه Lockش رو تنظیم کرد که ارورر نده. #C هست یا VB.NET؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از artin :
منم زیاد با access مشکل داشتم و دقیقا همین مشکل !

مشکل من از اونجایی بود که من از ASP Classic استفاده می کردم و اگه شما از هر جا هاست بگیری با این مشکل هست !
مشکلش این بود که وقتی بهش فشار می یومد یه جوری هنگ می کرد و احتمالا هم الان اینجوری شده
یعنی یه فایلی هنوز بسته نشده !

حالا من نمی دونم با چی اینو نوشتی ولی که من خیلی از این اررور ها داشتم

کلا jet مشکل زیاد داره

ghese

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من خودم اصلا فکر نمی کنم که این ربطی به کد داشته باشه اخه برنامه دزت کار می کنه فقط کافیه من برم perimision فایل رو تغییر بدم مثلا FULL Acess کنمش این اتفاق میفته بخوام کد صفحاتم رو بزارم باید کل کد کلاس هایی رو هم که نوشتم بزارم اما من امتحان کردم یک صفحه همین زوری درست کردم و توش یک همچین چیزی نوشتم
کد:
select * from mytable
و بعد با یک DATAReader دیتاها رو ریختم توی یک REpeater همه چیز خوب کار می کرد و بعد رفتم توی Control Panel و Peremision فایل رو به FULL Access تغییر دادم و Error داد به همین سادگی
ممنون

بالا