برگزیده های پرشین تولز

مشکل در فارسی نویسی در php

memorycooler

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا نمی دونم چه مشکلی هست من وقتی مثلا در فایل index.php داخل سورس و یا از تو دیتابیس اطلاعات فارسی رو می گیرم و چاپ می کنم هیچ مشکلی ندارم اما تا می رم یه فایل رو include می کنم (مثلا 1.php ) که توش متن فارسیه فایل (1.php) محتویاتش خرچنگ قورباغه و پر از علامت سوال میشه .:eek:
یه روشش اینه که تو فایل 1.php به جای "سلام" بنویسم "سلام" که این باعث میشه تو جستجو در موتور های جستجو اختلال پیش بیاد (چون کاربر یه چیز دیگه سرچ کرده )

اگه راه حلی دارید بگید .:(

amirghasemi

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزیز

شما احتمالاً از UTF-8 استفاده نمی کنید. برای این کار کلیه فایل هایتان را با فرمت UTF-8 دخیره کنید و مشکل برطرف می شود ;)

memorycooler

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منظور شما رو نمی فهمم . من از editor های زیادی علاوه بر notepad استفاده کردم ولی مشکل من حل نشده است ولی با این حال هیچ کدام گزینه فرمت UTF-8 برای ذخیره فایل نداشتند
امکان داره اطلاعات کامل تری بدید یا editor معرفی کنید ؟
اگه منظورتون هدر بالای html که زبان و... رو مشخص می کنه اونه که اون مشکلی نداره و از یک سایتی که مشکلی نداشت کپی کردم
دوستان اگه ممکنه کمکم کنید ؟ ایا شما هم چنین مشکلی رو داشتید ؟:(

jhoseinii

Registered User
لایک‌ها
1
frontpage .. nnp .. DW .. golive .. همشون انتخاب اینکودینگ دارن
utf-8 یا unicode8

amirghasemi

Registered User
لایک‌ها
1
همین طور که این دوست عزیز jhoseinii گفتن باید به طریق UTF-8 در اون برنامه ها save کنی
برای Notepad هم بزن Save As بعد از قسمت Encoding به جای ANSI گزینه UTF-8 رو انتخاب کن

peymanafraz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همونطور که دوستان گفتن شما تمام فابلهايي رو که اينکلود ميکني يه بار با notepad باز کن و save as کن ولي وقتي داري save as ميکني پايين کادر بجاي ansi از unicode utf-8 استفاده کن مشکلت حل ميشه.

sama_sally

Registered User
لایک‌ها
1
و بعد از اينكار مطمئن شو كه يونيكد فايل مبدا و مقصد (يعني فايلي كه اينكلود ميشه و فايلي كه توش اينكلود ميكني) يكي هستن. يعني مثلا هردو UTF-8 هستن

memorycooler

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا فکر کنم درست بگید میرم خونه تست می کنم :D
از همتون ممنون .

اما اگه کار نکنه یکی از شماها رو میام شهید می کنم (شوخی ):D

دمتون بخاری گازی :lol:

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
دستتون درد نکنه مشکلم حل شد پیدا نکردم این تاپیک رو بعد از اینکه تاپیک زدم رفتم تو گوگل برگشتم به همین پی تی خودمون ;)

بالا