برگزیده های پرشین تولز

مشکل در مقدار و درصد رم مورد استفاده

arfnpm

Registered User
لایک‌ها
49
درود

یک لپ تاپ HP دارم به مورد عجیبی برخوردم. دستگاه دو تا رم 2 گیگ داره که مجموعا 4 گیگ میشه که هم توسط بایوس و هم ویندوز شناسایی شده

اما وقتی به تسک منیجر میرم میبینم درصد استفاده از رم بالا است (80-90 درصد) و وقتی مقدار رم استفاده شده توسط برنامه هارو جمع میبینم با توجه به درصد استفاده از رم، انگار رم دستگاه 2گیگ هست نه 4 گیگ

نظر شما؟
سپاس

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
روی مای کامپیوتر کلیک راست کنید وارد properties بشید ، رم نصب شده روی سیستم و میزان قابل استفاده رو نشون میده

برای منم سواله چرا از 4 گیگ رم چرا 2 گیگ قابل استفاده است !!!

+ یه همچین چیزی دیدم اگر فعال دارید غیر فعال کنید : تو سرچ ویندوز بنویسmsconfigبعد روش کلیک کن بعد وارد قسمتbootبشو و بر رویadvanced optionsکلیک کن و گزینهmaximum memoryرو غیر فعال کن.

Last edited:

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
دوست عزیزم @AMD.POWER رو دعوت میکنم ، ایشون باید جواب قانع کننده را بدونن.

arfnpm

Registered User
لایک‌ها
49

arfnpm

Registered User
لایک‌ها
49

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
اینم هست چک کنید :

وارد مسیر زیر شوید:
Control Panel\All Control Panel Items\Display\Screen Resolution و بر روی Advanced setting کلیک کنید در پنجره ای که باز می شود، Dedicated memory size که حافظه اختصاصی خود VGA و قسمت shared system memory، بقیه حافظه رم را خواهید دید. یعنی احتمالا این مقدار بین کارت گرافیک و رم به اشتراک گذاشته شده است

arfnpm

Registered User
لایک‌ها
49
اینم هست چک کنید :

وارد مسیر زیر شوید:
Control Panel\All Control Panel Items\Display\Screen Resolution و بر روی Advanced setting کلیک کنید در پنجره ای که باز می شود، Dedicated memory size که حافظه اختصاصی خود VGA و قسمت shared system memory، بقیه حافظه رم را خواهید دید. یعنی احتمالا این مقدار بین کارت گرافیک و رم به اشتراک گذاشته شده است

درسته به گرافیک فکر نکرده بودم. حدود 1.7 گیگ شیر شده چه طوری میشه کمش کرد؟ گرافیک اختصاصی AMD هم داره نمیشه کلا اینتل رو خاموش کرد؟

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
پیشنهاد میکنم از طریق این لینک درایورهاتو چک کنی

https://drp.su/index.htm

سخت افزاری رو هم نمیخوای میتونی از device manager روش کلیک کنی disable رو بزنی (البته اگر درست متوجه شده باشم)

بالا