برگزیده های پرشین تولز

مشکل صفحه سیاه در زمان بیرون اومدن از sleep

fms4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام ، من بیش از دو ماه هست که مشکل صفحه سیاه موقع بیرون اومدن از sleep دارم ، این مشکل بعد هر بار sleep پیش نمیاد اما به مرور زیاد شده، این مشکل گاهی بعد روشن شدن کامپیوتر (زمانی که خاموشه) هم پیش اومده . زمانی که پیش میاد مجبورم دکمه ریست کیس رو بزنم که کامپیوتر بالا بیاد، بعد بالا اومدن در بخش نوتیفیکیشن اروری مبنی بر corrupt بودن فایل های سیستمی میزنه که نیاز به اسکن داره(در بخش error checking درایو c هم برم بدون اسکن میگه ارور هایی پیدا شده در درایو) که فقط با ریست میتونه اونارو رفع کنه(فیکس کردن موقع بوت ویندوز) اگه اینکارو نکنم احتمال اینکه موقع کار ntfs-file-system blue screen بده زیاده.گاهی اوقات هم نمیتونه تو بوت مشکل رو فیکس کنه و boot loop میزنه و بعد 3 بار میگه نمیتونه ویندوز بالا بیاد و مجبور میشم فلش ویندوز دار رو بش بزنم که reset pc کنه

من کامپیوتر رو با kaspersky اسکن کردم مشکلی نبود.برنامه remote desktop نصب کردم و خواستم کامپیوتر رو زمانی که صفحه سیاه هست چک کنم که دوبار(در زمان های مختلف) نتونست وصل شه ولی در زمان دیگری تونست وصل شد اما صفحه سیاه و بدون ماوس و ایکن بود. sfc /scannow رو زدم، مشکلی پیدا نکرد(بعد فیکس کردن ارور corrupt files in c drive) بعدش DISM /Online /Cleanup-Image /checkHealth,scanhealth,restorehealth زدم باز مشکل حل نشد ، درایور هارو با driver booster اپدیت کردم باز مشکل تکرار شد. ویندوز رو پاک کردم (ویندوز 10)و اخرین نسخه ویندوز 10 رو نصب کردم(روی ssd)، برای چند روز خوب بود اما دوباره تکرار شد و بمرور باز زیاد شد، بار بعد روی هارد ویندوز رو نصب کردم ، باز هم تکرار شد اما کمتر ، بصورتی که بعد هربار پیش اومدن، ویندوز تو بوت بعدی خیلی کند میشد.

بار اخر که چند روز پیش هست ویندوز 10 نسخه 1809 رو نصب کردم اما باز هم مشکل تکرار شد.بعد هربار پیش اومدن مشکل زمانی که event viewer رو نگاه میکنم فقط راجبه مشکل دار بودن فایل های ویندوزی در درایو c میگه .واقعا نمیدونم مشکل دیگه از چی میتونه باشه که باعث شه تصویر نیاد و فایل های ویندوز corrupt شه(مشکل corrupt شدن اکثر مواقع پیش میاد اما نه همیشه.اما قطعی وایفای همیشه پیش میاد که نیاز به troubleshoot برای رفعش هست) ..نمیدونم مشکل نرم افزاری هست یا سخت افزاری.ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,464
منم روی یکی از سیستم هام مشکل شما رو دارم. من که جرات ندارم ببرم رو حالت Sleep!

حدس من اینه که مشکل سخت افزاریه. شاید یه نوع ناسازگاری مادربرد و سیستم عامل.

روح الله ولیانگرد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
هایبرنیشن رو فعال کنید شاید درست شد

تو CMD تایپ کنید
powercfg /h off

و بعد ری استارت

اگر نشد راههای دیگه وجودداره که باید تست کنید

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام ، من بیش از دو ماه هست که مشکل صفحه سیاه موقع بیرون اومدن از sleep دارم ، این مشکل بعد هر بار sleep پیش نمیاد اما به مرور زیاد شده، این مشکل گاهی بعد روشن شدن کامپیوتر (زمانی که خاموشه) هم پیش اومده . زمانی که پیش میاد مجبورم دکمه ریست کیس رو بزنم که کامپیوتر بالا بیاد، بعد بالا اومدن در بخش نوتیفیکیشن اروری مبنی بر corrupt بودن فایل های سیستمی میزنه که نیاز به اسکن داره(در بخش error checking درایو c هم برم بدون اسکن میگه ارور هایی پیدا شده در درایو) که فقط با ریست میتونه اونارو رفع کنه(فیکس کردن موقع بوت ویندوز) اگه اینکارو نکنم احتمال اینکه موقع کار ntfs-file-system blue screen بده زیاده.گاهی اوقات هم نمیتونه تو بوت مشکل رو فیکس کنه و boot loop میزنه و بعد 3 بار میگه نمیتونه ویندوز بالا بیاد و مجبور میشم فلش ویندوز دار رو بش بزنم که reset pc کنه

من کامپیوتر رو با kaspersky اسکن کردم مشکلی نبود.برنامه remote desktop نصب کردم و خواستم کامپیوتر رو زمانی که صفحه سیاه هست چک کنم که دوبار(در زمان های مختلف) نتونست وصل شه ولی در زمان دیگری تونست وصل شد اما صفحه سیاه و بدون ماوس و ایکن بود. sfc /scannow رو زدم، مشکلی پیدا نکرد(بعد فیکس کردن ارور corrupt files in c drive) بعدش DISM /Online /Cleanup-Image /checkHealth,scanhealth,restorehealth زدم باز مشکل حل نشد ، درایور هارو با driver booster اپدیت کردم باز مشکل تکرار شد. ویندوز رو پاک کردم (ویندوز 10)و اخرین نسخه ویندوز 10 رو نصب کردم(روی ssd)، برای چند روز خوب بود اما دوباره تکرار شد و بمرور باز زیاد شد، بار بعد روی هارد ویندوز رو نصب کردم ، باز هم تکرار شد اما کمتر ، بصورتی که بعد هربار پیش اومدن، ویندوز تو بوت بعدی خیلی کند میشد.

بار اخر که چند روز پیش هست ویندوز 10 نسخه 1809 رو نصب کردم اما باز هم مشکل تکرار شد.بعد هربار پیش اومدن مشکل زمانی که event viewer رو نگاه میکنم فقط راجبه مشکل دار بودن فایل های ویندوزی در درایو c میگه .واقعا نمیدونم مشکل دیگه از چی میتونه باشه که باعث شه تصویر نیاد و فایل های ویندوز corrupt شه(مشکل corrupt شدن اکثر مواقع پیش میاد اما نه همیشه.اما قطعی وایفای همیشه پیش میاد که نیاز به troubleshoot برای رفعش هست) ..نمیدونم مشکل نرم افزاری هست یا سخت افزاری.ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.
سلام
حتما مشخصات سیستم را قید کنید
درایور گرافیک و چیپست هم اپدیت نمایید .

fms4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام
حتما مشخصات سیستم را قید کنید
درایور گرافیک و چیپست هم اپدیت نمایید .
window 10 pro 1809
cpu i7 4790
motherboard asus z97 pro gamer
ram 16gig
graphic evga 2070 super black
ssd evo850 250gig
hdd baracuda 4tb
درایور گرافیک و مادربورد و بایوس آخرین ورژن موجود در سایتشون هست

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
window 10 pro 1809
cpu i7 4790
motherboard asus z97 pro gamer
ram 16gig
graphic evga 2070 super black
ssd evo850 250gig
hdd baracuda 4tb
درایور گرافیک و مادربورد و بایوس آخرین ورژن موجود در سایتشون هست
پاورتون چیه . ولتاژ استندبای پاور باید چک شود .

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
مشکل بیشتر سخت افزاری میزنه تا نرم افزاری. اول رم و بعد شک به هارددیسک. اگر چندتا ماژول رم دارید با نصف امتحان کنید ببینید مشکل برطرف میشه اگر شد از یکی از ماژولهاست.
هاردتونم ممکنه بدسکتور گرفته باشه.

fms4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
مشکل بیشتر سخت افزاری میزنه تا نرم افزاری. اول رم و بعد شک به هارددیسک. اگر چندتا ماژول رم دارید با نصف امتحان کنید ببینید مشکل برطرف میشه اگر شد از یکی از ماژولهاست.
هاردتونم ممکنه بدسکتور گرفته باشه.

دو رم رو چند روز پیش در اوردم و با هر رم امتحان کردم، باز مشکل با هر کدوم از رم ها تکرار شد
scan.PNGscan2.PNGscan3.PNGscan4.PNGscan5.PNG

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
چیا به سیستمت متصله؟ کارت شبکه داری یا هر چیزی که به usb متصل میشه مثل این دانگل های بلوتوث؟

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

wparker

Registered User
لایک‌ها
80
سلام
برای رفع این مشکل؛

این دو تنظیم را اعمال کن، مشکل از ریشه رفع خواهد شد:
- اول به این بخش برو و تیک‌ها را مطابق تصویر بردار:
001.jpg
- سپس به پروفایل فعال Power Setting برو و از قسمت Advanced Power Settings مطابق تصویر این تغییرات را اعمال کن:
002.jpg
نکته: تایم هایبرنت سیستم در صورت بی‌کاری (Idle) سیستم را می‌توانی به دلخواه تغییر بدی. (در تصویر 60 دقیقه است.)

------------

نکته آخر: در صورتی که ویندوز را در SSD نصب کرده باشی، تغییر محسوسی را با این تنظیمات متوجه نخواهی شد، در غیر این صورت فقط کمی تایم بوت افزایش خواهد یافت.

موفق باشی

fms4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام
برای رفع این مشکل؛

این دو تنظیم را اعمال کن، مشکل از ریشه رفع خواهد شد:
- اول به این بخش برو و تیک‌ها را مطابق تصویر بردار:
مشاهده پیوست 1226544
- سپس به پروفایل فعال Power Setting برو و از قسمت Advanced Power Settings مطابق تصویر این تغییرات را اعمال کن:
مشاهده پیوست 1226545
نکته: تایم هایبرنت سیستم در صورت بی‌کاری (Idle) سیستم را می‌توانی به دلخواه تغییر بدی. (در تصویر 60 دقیقه است.)

------------

نکته آخر: در صورتی که ویندوز را در SSD نصب کرده باشی، تغییر محسوسی را با این تنظیمات متوجه نخواهی شد، در غیر این صورت فقط کمی تایم بوت افزایش خواهد یافت.

موفق باشی
ممنون بابت پاسخگویی اما بنده دنبال پاک کردن صورت مسئله نیستم، با خاموش کردن حالت sleep بخشی از مشکل که مربوط به sleep هست حل میشه(که اونم بدون حل کردن خود مشکل هست) بخشی از مشکل من مربوط به زمانی هست که کامپیوتر رو روشن میکنم و صفحه سیاه میاد.تیک فست استارت اپ رو قبلا برداشته بودم و کمکی نکرده

webs

Registered User
لایک‌ها
1,464
منم روی یکی از سیستم هام مشکل شما رو دارم. من که جرات ندارم ببرم رو حالت Sleep!

حدس من اینه که مشکل سخت افزاریه. شاید یه نوع ناسازگاری مادربرد و سیستم عامل.
منم همه راه های رو امتحان کردم. گفتم که احتمالاً مشکل از ناسازگاری مادربرد و سیستم عامل است.

حالا واقعاً به حالت Sleep نیاز دارید؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

me22

Registered User
لایک‌ها
574
تقریبا این مشکل سیستم من هم هستش. وقتی میره حالت خواب، دیگه کابوس من شروع میشه!
بعضی وقت‌ها مجبور میشم برای بالاآوردن سیستم دکمه‌ی پاور رو روشن/خاموش کنم :confused:

با توجه به راهنمایی دوستان به پاور مشکوک شدم و قصد دارم پاور رو تعویض کنم.
نتیجه رو به اشتراک میذارم

بالا