برگزیده های پرشین تولز

مشکل عدم وصل شدن یه اینترنت از طریق لن

pedramj

Registered User
لایک‌ها
9
سلام دوستان

طبق تجربه قبلی که با مودم های دیگه داشتم زمانی که تنظیمات isp adsl انجام میدادم زمانی که کابل لن رو به یکی از پورتهای مودم وصل میکردم
بصورت اتومات هر دستگاهی مثل pc , xbox به اینترنت وصل می شد ولی با مودم P-660HW-T1 v3 تنظیمات رو انجام دادم از طریق وایرلس و دستگاهها بدون مشکل وصل میشند ولی زمانی که از طریق کابل لن رو وصل میکنم شبکه مودم رو میشناسه ولی مینویسه که به اینترنت دسترسی نداره. چطور میتونم تنظیماتی انجام بدم که کابل لن هم بتونه اینترنت بگیره؟؟؟

در ضمن :
تنظیمات wan درسته و وصله
wireless lan وصله
تو قسمت lan :

nat فعاله
dhcp هم به این طریق :

DHCP Setup

DHCP Server
IP Pool Starting Address 192.168.1.50
Pool Size 151
Remote DHCP Server 0000

Time Setting

Lease Time ( s ) 259200

LAN TCP/IP
192.168.1.1
255.255.255.0

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
مشکل تنظیمات DHCP و NAT نمیتونه باشه، و اگرنه وایرلس هم نباید میتونست IP بگیره و به اینترنت وصل بشه.

تنها چیزی که میتونه مشکل ساز باشه کابل شبکه است، میدونم به نظر منطقی نمیاد ولی من خودم تجربه اش کردم، کابلی که بدون هیچ مشکلی با یک روتر کار میکرد، روی روتر دیگر اصلاً اتصال رو هم برقرار نمیکرد. تغییر کابل رو تست کنید و در صفحه Status مودم ببینید وقتی دستگاهی رو با کابل LAN وصل میکنید، وضعیت اتصال LAN چگونه است، اگر Status LAN رو UP نشون بده، مشکلی از کابل و اتصال نیست و اگرنه کابل دیگری را تست کنید:

11526976925963020558.jpg

البته اون تصویر v2 اون مودم هست ولی فکر نکنم تفاوت چندانی با v3 داشته باشه.

اگر اتصال رو کامل نشون میده مودم، یک تست کنید ببینید که با تنظیم دستی IP بر روی PC ای که با LAN وصل شده، میتونید اینترنت بگیرید؟ IP رو 192.168.1.3 بگزارید، subnet رو 255.255.255.0 و default gateway هم IP مودم باید باشه 192.168.1.1 و همچنین DNS ها را هم دستی تنظیم کنید، شبیه تصویر زیر:

48844631899560192872.jpg

اگه بعد از تنظیم دستی IP دستگاه به اینترنت دسترسی پیدا کرد، تنظیمات DHCP در برگه Advanced LAN Settings رو مجدداً ملاحظه کنید، همچنین در اون برگه DNS Server ها رو در مودم تعریف کنید ببینید مشکل رو حل میکنه یا خیر.

IP دستگاهی که با LAN متصل است رو به حالت Automatic برگردانید و بعد از تغییرات و ملاحظه مجدد تنظیمات DHCP تست کنید.

اگه مشکل همچنان ادامه داره، یک تصویر از صفحه Status مودم و یک تصویر هم از اطلاعات دستور " IPCONFIG /all " قرار بدهید که از روی سیستمی که با LAN وصل شده به مودم گرفته بشه و یک تصویر هم از برگه تنظیمات Advaced Lan Settings و DHCP Settings

pedramj

Registered User
لایک‌ها
9
دوست عزیز یک دنیا ممنون بابت راهنمایی هات . همیشه تو فروم به سوال های شبکه عالی و حرفه ای جواب دادی . امتحان میکنم امیدوارم وصل بشه اگر نشد حتمآ اطلاع میدم
مرسی

بالا