برگزیده های پرشین تولز

مشکل نصب Win X64 بر روی هارد SATA RAID

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
سلام!
من میخواستم رو این سیستمم XP X64 نصب کنم، بعد یه مشکل اساسی دارم! :( :wacko:
قضیه اینه که Hard من Raid هستش، موقع نصب Windows معمولی، اون اول F6 می زنم و دیسکت درایور RAIِD رو Load میکنم و Hard شناسایی میشه و Win نصب میشه!! :D :happy:
حالا سر Win X64 گیر کردم!! دیسکت Driver X64 ندارم!! :hmm: :( بعد خب Hard هم نمیشناسه، نمیتونم Win بریزم!! چیکار کنم من؟؟؟ کسی تاحالا به مشکل من خورده؟؟ :blink:

<شرمنده! من جای بهتری برای این Thread نیافتم!! :blush: یزرگان اگه جای بهتری میشناسن، زحمت انتقالش رو هم بکشن! :happy: >

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
دوست عزيز چيپست مادربردت چيه؟

ميتوني بري سايت شركت سازنده چيپست يا مادربردت و دانلودش كني

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از amd>intel :
دوست عزيز چيپست مادربردت چيه؟

ميتوني بري سايت شركت سازنده چيپست يا مادربردت و دانلودش كني
چیپست من NF4U هستش! (تو Signature هم بود! :happy: ) ولی خب تو سایت nvidia چیزی پیدا نکردم! :( یعنی فقط یه درایور داره که اونم مال وقتیه که XP رو نصب کردی!! برای دیسکت چیزی نداره! :hmm: به هر حال ممنون! :happy:

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
به نقل از SonyStyle :
سلام!
من میخواستم رو این سیستمم XP X64 نصب کنم، بعد یه مشکل اساسی دارم! :( :wacko:
قضیه اینه که Hard من Raid هستش، موقع نصب Windows معمولی، اون اول F6 می زنم و دیسکت درایور RAIِD رو Load میکنم و Hard شناسایی میشه و Win نصب میشه!! :D :happy:
حالا سر Win X64 گیر کردم!! دیسکت Driver X64 ندارم!! :hmm: :( بعد خب Hard هم نمیشناسه، نمیتونم Win بریزم!! چیکار کنم من؟؟؟ کسی تاحالا به مشکل من خورده؟؟ :blink:

<شرمنده! من جای بهتری برای این Thread نیافتم!! :blush: یزرگان اگه جای بهتری میشناسن، زحمت انتقالش رو هم بکشن! :happy: >
مطمئني نصب نمي شه ؟ يعني گير ميكنه ؟

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از من :
مطمئني نصب نمي شه ؟ يعني گير ميكنه ؟

خب اگه از دیسکت درایورش رو Load نکنم که اصلا hard رو نمیشناسه!! بعد error میده که هیچی hard نداری، نمیتونم install کنم Win رو! :(
قبلا که چیپست مین بورد VIA KT800 بود، دیسکتش تو اینترنت بود... ولی برای nForce4 هرچی گشتم چیزی نیافتم! :( :( :(

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
آخه منم مادربردم چیپ تو رو داره . اصلا درایور نمی خاد و خود وین راحت نصب میشه . مثل اینکه هاردت رو روی raid وصل کردی . جاشو عوش کن ببین درست نمیشه ؟ هشت تا ساتا داری ؟ نه ؟

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از من :
آخه منم مادربردم چیپ تو رو داره . اصلا درایور نمی خاد و خود وین راحت نصب میشه . مثل اینکه هاردت رو روی raid وصل کردی . جاشو عوش کن ببین درست نمیشه ؟ هشت تا ساتا داری ؟ نه ؟

خب شما hard ات فرق داره! شما یه Sata تک دارین! من 2تارو RAID 0 کردم! تا Driver برای RAID ندی به XP، نمیشناسه RAID رو. جارو عوض کنم هم تاثییری نداره... 8تا هم ندارم بابا!:blink: همش 4تا ! اون 8تایی ها فکر کنم یه چیپست Silicon Image هم دارن که اونم 4تا دیگه SATA میده.... :D

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
خوب چه اصراری داری که RAID باشه ؟ برام جالبه

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از من :
خوب چه اصراری داری که RAID باشه ؟ برام جالبه

اولا که خب 2تا hard خریدم برا چی؟؟ برای اینکه RAID کنم سرعتم بره بالا (RAID 0) بعدم که اگه از RAID بودن درش بیارم که همه ی 250GB اطلاعات رو hard ام میپره که!!! :hmm: اونارو که نمیشه بیخیال شم!! :(
حالا این مشکل رو یه جوری حل کردم! (خودم فایل هاشو یافتم، Copy کردم تو فلاپی! :happy: )
ولی الان یه بدبختیه دیگه پیش اومده! :hmm: ! ویندوز که load اش تموم میشه، سیستم reset میشه!! کسی می دونه مشکلش کجاس؟ :wacko:

بالا