برگزیده های پرشین تولز

مشکل پزشکی

mr_khodaei2011

Registered User
لایک‌ها
179
سلام دوستان

خلاصه بگم مادر من مریض بود (مریضی خاصی نه همش فاشرش میره بالا و اینا ولی چندوقتی بود پهلوش درد میکرد ) بعد ازمایش گرفتیم وقتی دکتر عمومی دید گفت کلیه هاش به نظر مشکل دارن . و گفت سونوگرافی بگیرید

سونوگرافی گرفتیم نشون دکتر دادیم (یه دکتر دیگه) و گفت هیچ مشکلی نیست و ازمایش را هم نشون دادیم گفت مشکلی نیست

بعد یه مدت باز حالش بد شد از فشار و این چیزا رفتیم کتر عمومی ازمایش را نشون دادیم باز گفت کلیه هاش مشکل داره و یه ازمایش اور/زانسی نوشت ببینه وضع کلیه هاش چقدر بدتر شده همون موقع گرفتیم و جوابشو دید گفت باید ببری متخصص کلیه

دکترعمومی که میگفت کلیه ها مشکل دارن برا من توضیح داد یه ایتم blood urea nitrogen را گفت استانداردش باید عدد 20 باشه ولی از مادر من تو ازمایش اول 31.9 بود ودر ازمایش دوم شده بود 32 . وبهم گفت این گزینه 12 تا زیادتر هست و کلیه ها مشکل دارن

خلاصه رفتیم پیش متخصص کلیه وازمایشها را نشونش داریم . متخصص کلیه گفت کلیه هاش هیچ مشکلی ندارن و اون دکتر اشتابه گفته . و گفت مادرم هیچ مشکلی نداره و درد کردن پهلویش هم بخاطر سن بالا و دردهای پیری هست

خلاصه ما موندیم بلاخره کلیه های مادرم مشکل دارن یا نه به حرف دکتر متخصص اعتماد کنیم و دیگه پیگیرش نیشم یا خدای نکرده دکتره خوب نفهمیده و در اینده وضع مادرم بدتر بشه

لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم ؟

Hosein61t

Registered User
لایک‌ها
1,417
سلام
خدا کنه مشکل کلیه نداشته باشن.
1 سئوال ، کدوم شهری و اگر تهران هستید متخصص کلیه که پیشش رفتید کیه؟
2. کدوم آزمایشگاه رفتید ، برای موارد حساس آزمایشگاه به درد بخور باید برید !!!!!!!!

باز هم امیدوارم تشخیص متخصص درست باشه و مورد کلیه و ... نباشه.
آرزوی سلامتی

a1a169

Registered User
لایک‌ها
43
به یه متخصص دیگه مراجعه کنید

Dr.Cnet

Registered User
لایک‌ها
2,181
پیش یه دکتر متخصص دیگه برو اگه حرف پزشک عمومی رئئ تایید کرد با برگه آزمایش برو بزن تو سر متخصص و بالعکس!
اما واقعن پیگیر باشه چون اگه کلیه رو از دست بده دیالیزو این چیزا خیلی عذاب آوره

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,449
با توجه به تجربه ای که خودم دارم صادقانه میگم اصلا پیش دکتر عمومی نرو حتما برو پیش دکتر متخصص با تجربه بعضی وقتها آدم مجبور میشه حتی پیش چند تا متخصص بره دکتر عمومی فقط حدر دادن وقت و هزینه هست و از اون مهمتر سلامتی
معمولا وقتی فشار آدم مدام تغییر میکنه حالا یا پایین یا بالا میره مشکل داخلی هست احتمالا مشکل قلبی یا تهال و یکی از اعضای داخلی خلاصه فشار هم خیلی خطر ناکه حتما سریع ببرشون پیش متخصص داخلی با تجربه امیدوارم که سریع خوب بشن

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,108
دوست عزیز حتما پیگیر شو و به 1-2 تا متخصص دیگه نشون بده . کلیه خیلی حساسه . ولی یه موضوعی که واسم پیش اومده هم بگم که زیاد نگران نشی . خودم حدود 5-6 سال قبل کلیه هام درد شدید گرفت . رفتیم دکتر عمومی ازمایش نوشت . جواب ازمایش رو دادیم بهش گفت سنگ کلیه داری ، اینقدر وحشت کردم که نگو ... اخه جووونه 18-19 ساله رو چه به سنگ کلیه ؟ خلاصه یه عالمه دارو واسه دفع سنگ کلیه نوشت واسه من ... 1 ماه داشتم مصرف میکردم . بعدش دیدم هیچ اتفاقی نیافتاد . رفتم ازمایش رو نشون یه اشنا که توی ازمایشگاه کار میکرد دادم . گفت تو که کلیه هات مشکل نداره ازامیش هیچی نشون نمیده!
خلاصه بازم اعتماد نکردم ازمایش رو بردم پیش یه دکتر دیگه اونم گفت مورد خاصی نیست . من همینجوری 1 ماه استرس داشتم و دارو مصرف میکردم سر هیچی! بعضی دکترا اندازه ..... نمیفهمند . پیش چند تا پزشک متخصص ببر .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
متاسفانه فشار بالا بايد كنترل بشه و گرنه به خيلي از ارگانهاي بدن مخصوصا كليه آسيب ميزنه . حتما از يه دكتر ديگه هم مشاوره بگير

newmj2

Registered User
لایک‌ها
62
سلام دوستان

خلاصه بگم مادر من مریض بود (مریضی خاصی نه همش فاشرش میره بالا و اینا ولی چندوقتی بود پهلوش درد میکرد ) بعد ازمایش گرفتیم وقتی دکتر عمومی دید گفت کلیه هاش به نظر مشکل دارن . و گفت سونوگرافی بگیرید

سونوگرافی گرفتیم نشون دکتر دادیم (یه دکتر دیگه) و گفت هیچ مشکلی نیست و ازمایش را هم نشون دادیم گفت مشکلی نیست

بعد یه مدت باز حالش بد شد از فشار و این چیزا رفتیم کتر عمومی ازمایش را نشون دادیم باز گفت کلیه هاش مشکل داره و یه ازمایش اور/زانسی نوشت ببینه وضع کلیه هاش چقدر بدتر شده همون موقع گرفتیم و جوابشو دید گفت باید ببری متخصص کلیه

دکترعمومی که میگفت کلیه ها مشکل دارن برا من توضیح داد یه ایتم blood urea nitrogen را گفت استانداردش باید عدد 20 باشه ولی از مادر من تو ازمایش اول 31.9 بود ودر ازمایش دوم شده بود 32 . وبهم گفت این گزینه 12 تا زیادتر هست و کلیه ها مشکل دارن

خلاصه رفتیم پیش متخصص کلیه وازمایشها را نشونش داریم . متخصص کلیه گفت کلیه هاش هیچ مشکلی ندارن و اون دکتر اشتابه گفته . و گفت مادرم هیچ مشکلی نداره و درد کردن پهلویش هم بخاطر سن بالا و دردهای پیری هست

خلاصه ما موندیم بلاخره کلیه های مادرم مشکل دارن یا نه به حرف دکتر متخصص اعتماد کنیم و دیگه پیگیرش نیشم یا خدای نکرده دکتره خوب نفهمیده و در اینده وضع مادرم بدتر بشه

لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم ؟

دوست عزیز اگه سن مادر بالاست و تو آزمایش مشکل کلیه وجود نداره به احتمال زیاد مشکل پوکی استخوان و التهاب استخوان دارن که باعث درد در قسمت پهلو میشه و حتی ممکنه انقدر زیاد بشه این درد که حتی شبها نشه به پهلو خوابید.بهتره آزمایش مربوط به پوکی استخوان (تراکم استخوان) بگیرین..

mr_khodaei2011

Registered User
لایک‌ها
179
خیلی ممنون از دوستان وراهنمایهاتون .

حتما پیش یه فوق تخصص نشون میدم . انشالا که چیزی نباشه

بالا