برگزیده های پرشین تولز

مصرف منصفانه؟ حمایت از سایت های داخلی؟

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
در حال حاضر درست ترین تعرفه توسط شاتل داره انجام میشه.
طبق مصوبه 266 سازمان تنظیم مقررات حجم داخلی نیم بها محاسبه یمشه و طبق مثالی که توی سایتشون زدن، اگر شما 20 گیگ منصفانه بخرید باید 40 گیگ داخلی مصرف کنید: لینک خبر از سایت سازمان تنظیم مقررات
این مورد در شاتل رعایت شده و دوست بنده با خرید 150 گیگ حجم منصفانه، دارای 300 گیگ حجم داخلی هست.
اما این مورد در isp های دیگر و آسیاتک که بنده دارم باهشون کار میکنم برعکس پیاده سازی شده و ما با خرید 25 گیگ منصفانه، حجم داخلی به مقدار مصرف کم میشه و حجم بین الملل به صورت ضریب دو.
یعنی اگر من 1 گیگابایت مصرف کنم از حجمم 2 گیگابایت کم میشه و اگر داخلی باشه همون 1 گیگ کم میشه.
این مورد رو به آسیاتک خبر دادم و گفتن ما طبق مصوبه 266 پیاده سازی کردیم. بعدش به سازمان تنظیم مقررات شکایت ثبت کردم که بعد اون از دفتر مرکزی آسیاتک باهام تماس گرفتم و گفتن ما مبنای مصرف منصفانمون داخلی هست و خارجی دوبرابر کم میکنیم که در جوابشون گفتم طبق همون مصوبه 266 مبنای منصفانه حجم بین الملل هست و داخلی نیم بها، نه اینکه من با مصرف 1 گیگ شما 2 گیگ از حسابم کم کنید.
اینطوری باشه من باید هر گیگ رو 4 تومن بخرم. مگه میشه من برم 1 نون بخرم و پول دو نون بدم؟
یا مگه میشه شرکتی سرخود برای خودش مبنای منصفانه رو بر عکس تعیین کنه؟!! یعنی میشه مثلا ما بیایم هر لیتر آب معدنی رو نیم لیتر در نظر بگیریم؟ بعد آب شهر رو هر لیتر 2 لیتر در نظر بگیریم؟ اصلا با عقل جور در میاد چنین چیزی؟

به هر حال بنده شکایت خودم رو در این مورد در سایت سازمان مقررات و 195 ثبت کردم و در حال پیگیری هستن تا ببینیم چی میشه.
دوستان دیگه هم لطفا اعتراضشون رو ثبت کنن، وگرنه اگر بیخیالی بگذریم، رسیدگی نمیکنن.
پیگیر باشید تا پیگیری کنن.
اینا اومدن پیچیدگی انداختن وسط منفعت کنن باید مثلا میگفتن 50 گیگ داری میتونی هموشو نت خارجی استفاده کنی اگه سرور داخلی بود(500 سایت ) نیم بها حساب میشه . اینا اومدن میگن 100 گیگ داری 50 نت خارجی میتونی استفاده کنی 100 نت داخل . در واقع عدد که گفتن حجم نت ایرانه پس بایدم 1 گیگ رو 2 گیگ حساب کنه . شما مثلا 50 گیگ گرفتی باید 25 گیگ حساب کنی نصف کنی .

paydarweb

Registered User
لایک‌ها
568
تعرفه های جدید مخابرات هم جالبه!
میگه سایت های داخلی مصرف معمولی و سایت های بین الملل دو برابر!
تازه ادعای این رو دارن که اشتراک یک به یک میدن!

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
تعرفه های جدید مخابرات هم جالبه!
میگه سایت های داخلی مصرف معمولی و سایت های بین الملل دو برابر!
تازه ادعای این رو دارن که اشتراک یک به یک میدن!

اینهم دقیقا روشی هست که آسیاتک پیاده کرده و منم بابت همین توی سایت سازمان تنظیم مقررات شکایت ثبت کردم، ببینم نتیجه چی میشه

paydarweb

Registered User
لایک‌ها
568
اینهم دقیقا روشی هست که آسیاتک پیاده کرده و منم بابت همین توی سایت سازمان تنظیم مقررات شکایت ثبت کردم، ببینم نتیجه چی میشه
بنده هم به مخابرات سفارش دادم ( با توجه به این که گفتن اشتراک یک به یک هست )
اگر نباشد همان روز اول باید اشهدشونو بخونن.
عدم صداقت در فروش واقعا مورد بدی هستش.

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
اینا اومدن پیچیدگی انداختن وسط منفعت کنن باید مثلا میگفتن 50 گیگ داری میتونی هموشو نت خارجی استفاده کنی اگه سرور داخلی بود(500 سایت ) نیم بها حساب میشه . اینا اومدن میگن 100 گیگ داری 50 نت خارجی میتونی استفاده کنی 100 نت داخل . در واقع عدد که گفتن حجم نت ایرانه پس بایدم 1 گیگ رو 2 گیگ حساب کنه . شما مثلا 50 گیگ گرفتی باید 25 گیگ حساب کنی نصف کنی .

الان همین کارو کردن دیگه اینا.
من هرچی فایل پی دی اف مصوبه 266 رو که میخونم توش نوشته مبنای محاسبه حجم منصفانه حجم بین الملل هست.
از اونجایی هم که هدفشون حمایت از سایتهای داخلی هست، پس محاسبه نیم بها دیتای مصرفی عقلانی هست.
اما چیزی که الان داره اجرا میشه طرح حمایت از سایتهای داخلی نیست، طرح جریمه استفاده از سایتهای بین المللی هست و از اونجا که سایتهای بدردبخور و کاربردی داخلی خیلی کمی داریم و عملا 90% مصرف کاربرا نت بین المللی هست، پس دقیقا جریمه استفاده از سایتهای بین المللی مناسب تر و عقلانی تر هست برای این طرح.

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
الان همین کارو کردن دیگه اینا.
من هرچی فایل پی دی اف مصوبه 266 رو که میخونم توش نوشته مبنای محاسبه حجم منصفانه حجم بین الملل هست.
از اونجایی هم که هدفشون حمایت از سایتهای داخلی هست، پس محاسبه نیم بها دیتای مصرفی عقلانی هست.
اما چیزی که الان داره اجرا میشه طرح حمایت از سایتهای داخلی نیست، طرح جریمه استفاده از سایتهای بین المللی هست و از اونجا که سایتهای بدردبخور و کاربردی داخلی خیلی کمی داریم و عملا 90% مصرف کاربرا نت بین المللی هست، پس دقیقا جریمه استفاده از سایتهای بین المللی مناسب تر و عقلانی تر هست برای این طرح.
اینا برای عوام فریبی و بازار گرمی میان حجم داخلی رو مینویسن که متاسفانه 500 سایته نه کل سرور ایرانی. واگر نه مشکل اصلی این طرح همون 500 سایت هستش باید کل سرور ایران نیم بها میشد . (میدونم چی میگی مثلا باید 60 گیگ خارج بود ایرانیا نیم بها اینا برعکس کردن برای منافع خودشون)

p.x

Registered User
لایک‌ها
73
های وب به شدت بد شده از همه لحاظ
اشتراکم تموم بشه میرم یه ای اس پی دیگه

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
های وب به شدت بد شده از همه لحاظ
اشتراکم تموم بشه میرم یه ای اس پی دیگه
من الان رو شاتل ام 10 روز مونده از تایمم حجمم تموم شد . اجازه نداد سرویس رو تمدید کنم گفت 10 روز باید بسته بخری . اجازه تغییر بست هم نمیده باید هزارتا تیکت بدی . های وب فقط میگن با اینستاگرام یکم مشکل داره

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
من الان رو شاتل ام 10 روز مونده از تایمم حجمم تموم شد . اجازه نداد سرویس رو تمدید کنم گفت 10 روز باید بسته بخری . اجازه تغییر بست هم نمیده باید هزارتا تیکت بدی . های وب فقط میگن با اینستاگرام یکم مشکل داره
یچیز خوبی که های وب داره، میتونی هر زمان که دلت بخواد، بسته فعلی ات رو باطل کنی و بسته جدید بخری
جدا ازون، فشفشه هم داره که تقریبا هم قیمت بسته ها هست و خیلی بصرفه میشه
قیمتا از قبل کمتر شده. سرعتم همونه.
از چه نظر بد شده؟
قطع و وصلی زیاد داره. کیفیتش افت کرده
تو اینستاگرام بشدت مشکل داره. جوری که یه ویدیو 1 دقیقه ای رو چندین بار گیر میکنه و بعضی اوقات هم اصلا پلی نمیشه
البته این مشکلات مربوط به چند ماه اخیر هست و مربوط به بسته های غیرحجمی نیست

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
یچیز خوبی که های وب داره، میتونی هر زمان که دلت بخواد، بسته فعلی ات رو باطل کنی و بسته جدید بخری
جدا ازون، فشفشه هم داره که تقریبا هم قیمت بسته ها هست و خیلی بصرفه میشه

قطع و وصلی زیاد داره. کیفیتش افت کرده
تو اینستاگرام بشدت مشکل داره. جوری که یه ویدیو 1 دقیقه ای رو چندین بار گیر میکنه و بعضی اوقات هم اصلا پلی نمیشه
البته این مشکلات مربوط به چند ماه اخیر هست و مربوط به بسته های غیرحجمی نیست
شاتلم مزایایی داره های وبم خوبی شاتل اینه با ۱۰ تومن ماهانه بسته شبانه رایگان میده . خوب میشه دانلود کرد .

p.x

Registered User
لایک‌ها
73
قیمتا از قبل کمتر شده. سرعتم همونه.
از چه نظر بد شده؟
سرعت اینترانت خوبه که اصلا کاربرد نداره ولی اینترنتش کم شده ، پشتیبانیش مدت زمان انتظار پاسخ گویی بالایی داره و در اخر هم پاسخ مناسبی نمیده و پینگ هم مشکل همیشگیش بوده
خلاصه کلافم کرده

reza.ntg

Registered User
لایک‌ها
66
تعرفه های جدید مخابرات جالبه !!!!!

http://adsl.tci-khorasan.ir/images/Service/FUP-1.jpg

دزددددددی تو روز روشن ! اینا همه مردم رو خر فرض کردن ! فیبر نوی که انحصار مخابراته
تازه فقط 3 ماهه میدن و داخلی خارجی کلا 4 برابر کم میشه. سرعت هم که خودتون میدونید ...

بالا