برگزیده های پرشین تولز

معافیت کفالت سربازی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
عزيز هز جا هستي خوش باشي
من هم 2/2/85 اعزامم
نترس و اين نيز بگذرد .حيف كه 2/12/84 اعزام فوق ليسانس ندارن و گرنه با هم ميرفتيم

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
معمولا برای افسر وظیفه ها خدمت جای فقط برای وقت طلف کردنه و بزرگ شدن شکم ! ...
فقط از همین الان یه زوری بزن که تو شهر خودت بیافتی

تو آموزشی شاید بهت خیلی چیزا بگن !
که مثلا ستوان 3 میشی یا اصلا بهت گروهبانی یا استواری می دیم ! که اینا همش چرته
تو اون دو ماه آموزشی تا میرسن چیز بهتون یاد می دن و میگن اگه روز آخر خوب امتحان ندی گروهبان میشی ولی همشون روانه سطل آشغال میشه
میگن اگه روز آخر رژه خوب نری تجدید دوره میشی ولی باز این هم .....

معمولا یک افسر وضیفه همیشه بالاسرتون وایمیسته و گروهبان فقط کمکشه یا شب گروهبان نگهبان میشه
من یادمه رفیقم که یه روز گروهبان نگهبان بود آخه اون تو قسمت آموزشی بود و من یگان پاسدار رفتم پیشش کوچکترین کاری با اونا نداشتن خودشون همه کاراشونو می کردن

خلاصه اینکه خیلی خیلی راحت تر از اونیه که فکر کنی ....
یک شعار قدیمی همیشه واسه سربازی هست
که بگو چشم قربان ولی بعدش .... ;)
هیج موقع باهاشون کل کل نکن هر کاری که نتونن بکنن تنها کاری که می کنن بیشتر نگهبانت می کنن و مرخصی بهت ندن
خلاصه داری میری هتل ;)

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
می بینم آرتین جان هم مثل خودم 01 بوده..:D
آقا جان:
1-هیچ مسولیتی قبول نکن...مثلا آشپز بشی...سر گروه بشی....هیچ فایده ای نداره..جز دردسر...
اگه بچه شهرستان باشی که هیچ ولی بچه تهران باشی که همون 01 نیرو زمینی خوبه..;) واسه آموزش..بعدا موقع تقسیم مشکل می شه...
2-در ضمن اگه جور کنی تک فرزند اینا باشی مدارک جور کن موقع تقسیم نیرو که از قبل داده باشی واست ارفاق بشه...
3-چند مقدار لازم داروهای مورد نیازتو ببر که لازمت می شه....
4-پول هم داشته باش پهلوت که آجیل مشگل گشاست..:D
5-اگه قصد خارج رفتن بعدی را داری سعی کن بری ارتش خدمت کنی ولی اگه می خوای در مام وطن خوش باشی چندان این مطلب مهم نیست...
این مطلب خیلی مهمه...یکی از دوستام اون موقع بمن گفت و منم نصیحتشو گوش کردم و حالا می بینم چه نتیجه ای داشته...لااقل تو یه مورد واسه خودم اثبات شد..:blink:
اگه سال 76 بود و اون موقع پرسیده بودی ریزه کاری بیشتری یادت می دادم..:D الان یادم رفته..:f34r:

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آره اگه 01 باشی که هتله !
فضای سر سبز !
در دسرس بودن از لحاظ مسیر
احترام خیلی زیاد به آموزشیها چون هر هفته از بازرسی مرکز می یومدن
دو تا بوفه بزرگ داره که از ساندویچ گرم و پسته و بستنی و ماست و خلاصه یه چیزایی اونجایی می بینی که سوپر مارکت محلتون ندارن ! ...

آره همون طور که اسفندیار گفت هر چقدر تونستی مسئولیت قبول نکن چون هم فقط بدو بدو داری و ممکنه بین فرمانده و سایره آموزشیها یکیشو انتخاب کنی که در دو حالت جالب نمیشه

آقا اسفنیدیار ! اونجا چی کاره بیدی ؟ آموزشی یا دوره خدمت اونجا بودی ؟

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا من 30/12 مهلت شش ماه ام تموم می شه و می خوام برم دفترچه بگیرم الان. احتمالن می افتم برا 2/2 . نمی دونین که چه جوری می شه تعویق انداخت. اگه 2/4 بشه خیلی برام خوب می شه چون یه کاری هست که فکر نکنم تا ادریبهشت تموم شه و مجبور می شم نیمه کاره ولش کنم.

Opera 8.0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
آقا من 30/12 مهلت شش ماه ام تموم می شه و می خوام برم دفترچه بگیرم الان. احتمالن می افتم برا 2/2 . نمی دونین که چه جوری می شه تعویق انداخت. اگه 2/4 بشه خیلی برام خوب می شه چون یه کاری هست که فکر نکنم تا ادریبهشت تموم شه و مجبور می شم نیمه کاره ولش کنم.

هیچی
اگه کارت زیاد مهم نیست هر چه زودتر بری بهتره
اگه نه
که میتونی غیبت کنی
و بسته به شانست توی 90% موارد غیبتهای ثنواتی شامل عفو ***** میشه

Opera 8.0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
راستی سنواتی اینجوری بید
spock.gif

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از esfandiyar2002 :
می بینم آرتین جان هم مثل خودم 01 بوده..:D
آقا جان:
1-هیچ مسولیتی قبول نکن...مثلا آشپز بشی...سر گروه بشی....هیچ فایده ای نداره..جز دردسر...
اگه بچه شهرستان باشی که هیچ ولی بچه تهران باشی که همون 01 نیرو زمینی خوبه..;) واسه آموزش..بعدا موقع تقسیم مشکل می شه...
2-در ضمن اگه جور کنی تک فرزند اینا باشی مدارک جور کن موقع تقسیم نیرو که از قبل داده باشی واست ارفاق بشه...
3-چند مقدار لازم داروهای مورد نیازتو ببر که لازمت می شه....
4-پول هم داشته باش پهلوت که آجیل مشگل گشاست..:D
5-اگه قصد خارج رفتن بعدی را داری سعی کن بری ارتش خدمت کنی ولی اگه می خوای در مام وطن خوش باشی چندان این مطلب مهم نیست...
این مطلب خیلی مهمه...یکی از دوستام اون موقع بمن گفت و منم نصیحتشو گوش کردم و حالا می بینم چه نتیجه ای داشته...لااقل تو یه مورد واسه خودم اثبات شد..:blink:
اگه سال 76 بود و اون موقع پرسیده بودی ریزه کاری بیشتری یادت می دادم..:D الان یادم رفته..:f34r:

خيلی ممنون از راهنمايی های دوستان

آقا من تک پسر هستم چه جور ارفاقی ميتونم بگيرم؟ ميتونم تو شهر خودم خدمت کنم؟
چه مدارکی بايد جور کنم؟
برای دوران آموزشی چی با خودم ببرم؟ لباس مباس بايد ببرم يا همش لباس **** تنمونه؟ مواد غذايی لازم نيست ببرم مثلا کنسرو و این جور چيزا؟!

الا اگه افتادی نیرو زمینی حتما میری 01 من اونجا آشنا زیاد دارم یه ندا بده
قربانت برم ، هنوز مشخص نشده کجا هستم! نميدونم چرا این نامه دووم نمياد پس! ؟
:) :wacko:

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
در مورد تک پسری که من هر کسی رو دیدم افتاد شهره خودش
مثلا خود من ;)
مدارک هم دقیقا یادم نمی یاد ولی اصل و کپی شناسنامه خودت و پدر مادرت و یه گواهی از اداره ثبتی که شناسنامه رو صادر کرده و یه گواهی هم از کلانتری محل ! ...
خدشون جزیات رو می گن

لباس که خودشون می دن صعی کن چیزی که زیاد جا می گیره با خودت نبری

البته !
اگه مثل 01 باشه شما میری پادگان بهت لباس و پوتین و اینا میدن تقسیم می کنن که کدوم گروهانی و فرماندت یه خورده برات حرف می زنه بعدش می گن برو 3-4 روز دیگه فلان تاریخ بیا
که دیگه با لباس آموزشی می یای خدمت !

صعی نکن لباس ببری چون هم نمی زارن لباس ضخصی بپوشی هم جا زیاد می گیره

اصلی ترین چیزایی که باید ببری
دارو با خودت ببر که البته اگه مثله 01 باشه چیزی نمی خواد ببری ! ... چون هم راحت می زارن بری درمانگاه و هم دارو خوب می دن مثله سرباط صفر نیست که می گن کلا فلان بار بیشتر بری درمانگاه بیچارت می کنیم
ولی خوب تو یه سری چیزای اصلی رو با خودت ببری
چون هوا سرده با خودت خرما ببر مخصوصا اینکه اهوازی هستی و سرمایی !
من آموزشی 05 کرمان بودم اونم بهمن ماه از 300 نفر گروهان ما 200 نفر اهوازی بودن که از اون 200 نفر 200 تاشون هم مریض بودن و هرشب سرفه می کردن ! ...
چیزای نیرو زا با خودت ببر مثله پسته گردو و بادام که تقسیم کن موقعی که رژه داری بریز جیبت نیرو بگیری ! البته خود پادگان ما هم پسته می فروخت ولی خوب هم گرون بود و هم معلوم نیست اونجایی که میری داشته باشه

دیگه اینکه کنسرو اینا حال نمی ده چون اونجا هم بروبچ زیادن ! هم جا زیاد میگیره و موقعیتش کمتره

دیگه فعلان چیزه زیادی یادم نمی یاد که بهت بگم چون پادگان ما همه چیز داشت

ولی خوب هر چقدر کمتر ببری بهتر

اگر هم شهرستان افتادی یه لباس کم حجم با خودت داشته باش که بتونی مرخصی داخله شهری بری تا دلت نگیره ;)

چون الان هوا سرده و ممکنه جایی باشی که هوا سر باشه و چون همیشه دستت رو اصلحصت با خودت یه کرم ببر تا دست و صورتت خشک نشه و ترک بزنه البته این مونده کجا بیافتی

فعلا چیزه زیادی یادم نمی یاد

حتما بگو کجا افتادی !

milad_21

Registered User
لایک‌ها
0
ما که با اجازه هم بزرگتر ها پیچوندیم!!!
90.gif

بالاخره کور بودن هم یه مزیت هایی داره دیگه!
9.gif

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از milad_21 :
ما که با اجازه هم بزرگتر ها پیچوندیم!!!
90.gif

بالاخره کور بودن هم یه مزیت هایی داره دیگه!
9.gif

آره والا
پسر خالم هم همین جوری معاف شد
فکر کنم جمعش 10 بود

می گفت 20 سال فلانمون پاره شد که همین دو سال رو بتونیم بپیچونیم :D
الان هم رفته دکتر برای لیزر و اینا ! :wacko:

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از artin :
آره اگه 01 باشی که هتله !

آقا اسفنیدیار ! اونجا چی کاره بیدی ؟ آموزشی یا دوره خدمت اونجا بودی ؟
بنده آموزشی اولیه اونجا بودم یه سه ماهی بعدش رفتم مرابهی کد ببینم که انگاری الانا حذف شده این سه ماهه دوم...فکرشو بکن نزدیک چند ماه فقط آموزشی داری..:lol:

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از t_mohsen :
خيلی ممنون از راهنمايی های دوستان

آقا من تک پسر هستم چه جور ارفاقی ميتونم بگيرم؟ ميتونم تو شهر خودم خدمت کنم؟
چه مدارکی بايد جور کنم؟
برای دوران آموزشی چی با خودم ببرم؟ لباس مباس بايد ببرم يا همش لباس **** تنمونه؟ مواد غذايی لازم نيست ببرم مثلا کنسرو و این جور چيزا؟!

قربانت برم ، هنوز مشخص نشده کجا هستم! نميدونم چرا این نامه دووم نمياد پس! ؟
:) :wacko:
برای تک فرزندی که خیلی بهت کمک می کنه باید یک نامه حین همان خدمت آموزشی از یگان آموزشی بگیری که از ثبت احوال درخواست کرده باشن بر اساس ادعای شما و محل تولد پدر شما(حالا چرا اینجوریه نمی دانم)یک کاغذ مهر و موم شده را می بری (یا خانواده می برن ثبت احوال)و تایید می شه شما تک فرنزدی و بعد قبل از تقسیم و اتمام دوره آموزش اونو تحویل مسول پرونده یگان اداری مربوطه(که توی آجودانی است )می دی تا برات موقع تقسیم شهر برای اعزام نیرو بعد از اتمام دوره آموزشی ارفاق قائل بشه که اگه شانس بیاری می افتی شهر خودتان...
مال من خودش این برنامه بود...من پدرم آذری بودش ولی متولد ایلام...حین خدمت مجبور شدم دودره کنم برم ایلام(با مرخصی)و اون مهر کذایی را بگیرم...موقع تقسیم هم هفت پزشک تک فرزند داشتیم...:D :D
لباس که بهتون اول میدن و یه چند روزی مهلت اری بری سایز خودت کنی...سعی کن همان موقع تحویل گونی جات اونا را با دوستانی که هم دوره شما هستن و توی یک صف تقسیم هستین عوض کنی..;) یه مقدار هم دوخت و دوز می خواد..اگه تهرانی پاتوق این کارا میدان امام حسینه.واگه کلاس بالا باشی می ری مزون خیاط خانوادگی!!:lol:
اگه به گونی عادت کردی می تونی بپوشیش..ولی اگه بهت بر می خوره می تونی طی همین هفته یه حاضریشو که خوش تیپ هم باشه بخری واسه خودت عیار کنی!!;) یه دست لباس عروسی شیک..:lol:
مواد غذایی هم کنسرو و اینا و بیسکویت خشک و بخصوص یک چند بطری آب معدنی هم ببر هفته اول بدردت می خوره تا آداپته بشی..
البته همنی روز تقسیم معمولا فرداش می ری یگان خودتون یه روز معطل می شی و گونی جاتو می دن دستت و سه روز هم مهلت می دن تا با گونی های پشیده خودتو به یگان در روز مقرر معرفی کنی..

هیچکس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا محسن امیدوارم که زیاد بهت سخت نگذره.
دیدم اطلاعات بچه های اینجا زیاده گفتم سوال خودمم بپرسم. من مدرکم کارشناسیه و هنوزم دفترچه نگرفتم. مشکلم اینه که چشام خیلی ضعیفه(مجموع 6) و بدون عینک از دو متری بابام رو هم نمیشناسم:D ولی نمیتونم معافیت پزشکی بگیرم. ولی اینجور که شنیدم مثل اینکه یه چیزی به اسم معافی از رزم هست ولی خودمم نمیدونم به چه درد میخوره .از هر کسی هم پرسیدم چیزی نمیدونست. شما اطلاع در موردش دارین یا نه؟
اگر چیزی میدونین جون من بگین بزارین تکلیفم روشن بشه که برم دنبالش یا نه؟ آخه شنیدم کسایی که معاف از رزم میشن یا باید برن آشپزی یا باید برن روم به دیوار دستشویی بشورن!:D؟؟؟؟؟

Honarvar60

Registered User
لایک‌ها
148
من كه ادامه تحصيل دارم مي دم محسن جان
يه پيشنهاد بهت ميدم

سعي كن بي خيال وقت تلف شدنو اينا باشي بهتره چون تو هركاري كه بكني جز خراب بودنو بدگذشتن اون روزها برات به بار نمياره پس ريلكش باشو ...

در زمن بهترين و راحت ترينش خدمت در **** پاسداران هستش اگه دفترچه داري و بتوني عضويت بسيج فراهم كني مي توني به ناحيه مقاومت تهران بايد مراجعه كنيد تا براتون اوكي كنن.
اهاا اگه 2 اسفند باشي فكر كنم ديگه وقتي نداشته باشي...

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از Fereydoon8 :
من كه ادامه تحصيل دارم مي دم محسن جان
يه پيشنهاد بهت ميدم

سعي كن بي خيال وقت تلف شدنو اينا باشي بهتره چون تو هركاري كه بكني جز خراب بودنو بدگذشتن اون روزها برات به بار نمياره پس ريلكش باشو ...

در زمن بهترين و راحت ترينش خدمت در **** پاسداران هستش اگه دفترچه داري و بتوني عضويت بسيج فراهم كني مي توني به ناحيه مقاومت تهران بايد مراجعه كنيد تا براتون اوكي كنن.
اهاا اگه 2 اسفند باشي فكر كنم ديگه وقتي نداشته باشي...
متاسفانه هر چی ميکشم از این شهرستانی بودنمه!! آقا این دفترچه اینقدر واسه ما دير اومد که هيچ جا نتونستيم اقدام کنيم و هرجا رفتيم گفتن ظرفيت تکميل!حالا ديگه خودم رو سپردم به قضا و قدر و بخت و اقبال و این جور چيزا! ولی اونطوری که از گردن کلفت ها شنيدم باژم متاسفانه **** پذيرش نداره واسه برج 12

ميدونی ظاهرا قانونش اینه که 45 روز قبل از اعزام بايد پذيرشت رو گرفته باشی.

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از esfandiyar2002 :
برای تک فرزندی که خیلی بهت کمک می کنه باید یک نامه حین همان خدمت آموزشی از یگان آموزشی بگیری که از ثبت احوال درخواست کرده باشن بر اساس ادعای شما و محل تولد پدر شما(حالا چرا اینجوریه نمی دانم)یک کاغذ مهر و موم شده را می بری (یا خانواده می برن ثبت احوال)و تایید می شه شما تک فرنزدی و بعد قبل از تقسیم و اتمام دوره آموزش اونو تحویل مسول پرونده یگان اداری مربوطه(که توی آجودانی است )می دی تا برات موقع تقسیم شهر برای اعزام نیرو بعد از اتمام دوره آموزشی ارفاق قائل بشه که اگه شانس بیاری می افتی شهر خودتان...
مال من خودش این برنامه بود...من پدرم آذری بودش ولی متولد ایلام...حین خدمت مجبور شدم دودره کنم برم ایلام(با مرخصی)و اون مهر کذایی را بگیرم...موقع تقسیم هم هفت پزشک تک فرزند داشتیم...:D :D
لباس که بهتون اول میدن و یه چند روزی مهلت اری بری سایز خودت کنی...سعی کن همان موقع تحویل گونی جات اونا را با دوستانی که هم دوره شما هستن و توی یک صف تقسیم هستین عوض کنی..;) یه مقدار هم دوخت و دوز می خواد..اگه تهرانی پاتوق این کارا میدان امام حسینه.واگه کلاس بالا باشی می ری مزون خیاط خانوادگی!!:lol:
اگه به گونی عادت کردی می تونی بپوشیش..ولی اگه بهت بر می خوره می تونی طی همین هفته یه حاضریشو که خوش تیپ هم باشه بخری واسه خودت عیار کنی!!;) یه دست لباس عروسی شیک..:lol:
مواد غذایی هم کنسرو و اینا و بیسکویت خشک و بخصوص یک چند بطری آب معدنی هم ببر هفته اول بدردت می خوره تا آداپته بشی..
البته همنی روز تقسیم معمولا فرداش می ری یگان خودتون یه روز معطل می شی و گونی جاتو می دن دستت و سه روز هم مهلت می دن تا با گونی های پشیده خودتو به یگان در روز مقرر معرفی کنی..

پس اگه قرار باشه نيوفتم شهر خودم این چجور ارفاقی ميشه اونوقت؟بايد حتمی باشه که تو شهر خودمم دروست؟
ای وای این لباسا چجورين!!! خيلی گونين؟ سايز بنديش چجوری همينجور کيلويی ميدن دست بچها؟

يک سال و نيم بايد تو گونی سر کنم؟! خفه ميشم که؟!
:( :eek: :f34r:

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
البته شانسیه ! ولی معمولا اگر شرایط دار هم نباشی می یوفتی شهر خودت یا اطرافش مگر شرایطه دثگه ای پیش بیاد
ولی اگه شرایط دار باشی درصدش خیلی بیشتر میره که شهره خودت باشی

لباسها هم همون اول سایز بندی داره البته درست دقیق اندازت نمیشه ولی نری مثلا اون لباسی که ماله یه آدمه 150 کیلویه برداری ;) همون جا با هم عوض کنید
مخصوصا پوتین ها !!! همون جا بپوش سایز رو پیدا کن
البته باز هم میگم به لیاسنسه ها خیلی خیلی حال میدن ! میپرسن چه سایزی م یخوای مگر اینکه نباشه و ببری بیرون عوض کنی
لباسها رو هم می بری خونه یا هر جایی دیگه ای هم اندازه می کنی هم آرم و علاثم می زنی
البته اگر ببری جایی که این کاره باشن بهتره که لباس نظامی درست کنن

این لباسها هم فقط ماله آموزشیه بعدش برو واسه خودت یه لباس مشتی آمریکایی بخر دو سال بپشش

Honarvar60

Registered User
لایک‌ها
148
به نقل از t_mohsen :
متاسفانه هر چی ميکشم از این شهرستانی بودنمه!! آقا این دفترچه اینقدر واسه ما دير اومد که هيچ جا نتونستيم اقدام کنيم و هرجا رفتيم گفتن ظرفيت تکميل!حالا ديگه خودم رو سپردم به قضا و قدر و بخت و اقبال و این جور چيزا! ولی اونطوری که از گردن کلفت ها شنيدم باژم متاسفانه **** پذيرش نداره واسه برج 12

ميدونی ظاهرا قانونش اینه که 45 روز قبل از اعزام بايد پذيرشت رو گرفته باشی.

ويرايش و شخصي ارسال شد...

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا