برگزیده های پرشین تولز

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
تو این تاپیک سعی می کنم انیمه ها و انیمیشن های خوبی رو که دیدم معرفی کنم٬ امیدوارم که خوشتون بیاد.

kuroko-1.jpg

Anime – Kurok’s Basketball

بی اغراق این انیمه قشنگ ترین انیمه ورزشی ای بود که تو عمرم دیده بودم (به رنکینگ (ranking) سایت های دیگه کار ندارم).

طراحی کاراکترا فوق العادس٬ زاویه دوربین عالی٬ اکشن های فوق العاده و از همه مهم تر کلی کاراکتر خوش قیافه. (اونقدر کاراکتر خفن توش زیاده که موندم از بینشون کدومو انتخاب کنم!)

این انیمه اونقدر عالی درست شده که شما اصلا یادتون می ره دارید یه انیمه ورزشی نگاه می کنید٬ فکر می کنید دارید یه انیمه اکشن مبارزه ای نگاه می کنید.

یادمه روزای اولی که اسمشو اینور اونور می دیدم چون انیمه ورزشی بود بهش اهمیت نمی دادم.

با خودم می گفتم انیمه ورزشی آخه! چه خسته کننده.

تا اینکه یبار یه نقد ازش خوندم دیدم که خیلی ازش تعریف شده٬ بعد رفتم تو یوتیوب (Youtube) نقداشو چک کردم٬‌ دیدم نه!انگاری واقعا انیمه خوبیه.

نگاه کردن همانا و عاشق این انیمه شدن٬ همانا.

ادامه نقد و بررسی انیمه

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
FF-S.jpg

Final Fantasy XV: Kingsglaive

من خیلی استعدادی تو بازی های Role Playing ندارم٬ اما باید بگم بدون شک سری های Final Fantasy یکی از شاهکارهای صنعت بازیه.

سال ۲۰۰۱ Square Enix اولین فیلم از سری فیلم های فاینل فانتزی به اسم Final Fantasy: The Spirits Within منتشر کرد٬ دومین سری به اسم Final Fantasy VII: Advent Children رو سال ۲۰۰۵ و سومین فیلم ۱۱ سال بعد به اسم Kingsglaive: Final Fantasy XV در سال ۲۰۱۶ منتشر شد.

داستان فیلم سوم به قبل از بازی Final Fantasy XV بر می گرده٬ یعنی داستان بازی دقیقا بعد از داستان فیلم ادامه پیدا می کنه.

یکی از نقد هایی که به این سری از فیلم های فاینل فانتزی وارد می شه اینه که٬ برای کسانی که گیمر (Gamer) نیستن و در جریان داستان های این بازی های نیستن٬ فیلم ها بیش از حد گنگ و پیچیدس٬ که باید اعتراف کنم انتقاد بیراهی هم نیست.

شاید یکی از دلایلی هم که فیلم ها امتیاز بالایی نمی گیره همین باشه (امتیاز بین ۶.۵ تا ۷ در IMDB)٬ برای اینکه بیشتر٬ گیمر ها از سری هایی که براساس بازی ساخته می شن٬ لذت می برن.

در واقع می شه گفت که این سری مخاطب خاص دارن و از سمت عموم مردم استقبال چندانی از این سری ها نمی شه.

داستان کلی:

خلاصه داستان این انیمیشن می شه جنگ سر قدرت.

یه کریستال جادویی در اختیار شاه سرزمین لوسیس قرار داره که با کمک این نیروی جادویی یه دیوار محافظ دور تا دور شهر قرار داده که مانع از حمله سرزمین های مجاور به منظور به دست اوردن این نیروی جادویی بشه.

شاه سرزمین لوسیس از طریق یه انگشتر به این قدرت دسترسی داره٬ علاوه بر اون اطرافیان و سربازان ویژه اونم از این قدرت بهره می برن٬ اما اون ها تا زمانی به این قدرت جادویی دسترسی دارن که شاه دارای این قدرت باشه در غیر اینصورت دیگه نمی تونن از قدرت جادوییشون استفاده کنن.

از طرفی سرزمین نیفلهایم که دارای قدرت تکنولوژی پیشرفته ایه دنبال راهی برای تصاحب این کریستال جادوییه٬ به همین علت همیشه جنگ های عظیمی بین این دو تا سرزمین بوده.

ادامه نقد و بررسی

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
death-note.jpg

Anime – Death Note

دفتر مرگ اسم یکی از مانگاها و انیمه های خیلی پرطرفداره که بین سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ پخش می شد٬ که با امتیاز ۸.۶۶ رتبه ۵۲ رو تو سایت MyAnimeList داره.

علت اینکه من این انیمه رو نگاه کردم این بود که هم خیلی ازش تعریف شنیده بودم٬ بعضی از دوستام طرفدارش بودن و هم اینکه انیمه کوتاهی بود٬ جمعا ۳۷ قسمت.

کلا حوصله انیمه های طولانی رو ندارم نهایت دیگه باید ۳۰۰ ۴۰۰ قسمت باشه٬ بیشتر باشه بعید می دونم دیگه نگاه کنم نصفه ول می کنم هه هه

داستان کلی:

انیمه درمورد خداهای مرگ یا شینیگامی هستش. یه روز یکی از این خداهای مرگ که از روزمرگیش توی دنیای های شینیگامی ها خسته شده بود٬ دفترشو که دفتر مرگ نام داره می ندازه توی دنیای انسان ها که ببینه چه اتفاقی میوفته.

دفتر مرگ این امکان رو به صاحبش می ده که با نوشتن اسم دیگران و تصور چهرشون اونا رو بکشه٬ اگر علت مرگ نوشته بشه به همون صورت اتفاق میوفته اگر نه بعد از ۴۰ ثانیه در اثر سکته قلبی کشته می شن.

یه روز یه پسر خیلی باهوش دبیرستانی به اسم لایت که از جرم و جنایت های خلافکارا خسته شده این دفتر رو بصورت اتفاقی پیدا می کنه و به راز این دفتر پی می بره.

ادامه نقد و بررسی

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
Flashpoint.jpg

Justice League: The Flashpoint Paradox

همه ما آرزو داریم که می تونستیم چیزی رو در گذشته تغییر بدیم٬ برای اینکه فکر می کنیم اگر این اتفاق میوفتاد الان شرایط متفاوتی می تونستیم داشته باشیم.

حالا تصور کنید که این امکان وجود داشت و ما می تونستیم این کارو انجام بدیم. آیا واقعا همچی همونطور که ما انتظار داشتیم پیش می رفت؟

تا حالا درمورد اثر پروانه ای چیزی شنیدید؟

یه تعریف کلی و مختصر درمورد اثر پروانه ای اینه٬ یه تغییر جزئی و کوچیک می تونه منجر به نتایج عظیم و پیش بینی نشده ای بشه.

اگر این مطلب رو درمورد سریال ۱۱۲۲۶۳ خوندید یا سریالشو دیده باشید٬ موضوع این سریال هم بصورت مستقیم به اثر پروانه ای اشاره داره.

این انیمیشن هم به خوبی مفهوم اثر پروانه رو به تصویر کشیده٬ اگر اشتباه نکنم بالای ۶ بار نگاهش کردم و هنوز هم دوست دارم بارها و بارها نگاهش کنم.

داستان کلی:

زمانی که فلش (Flash) هنوز بچه بود مادرش به قتل می رسه. این موضوع همیشه آزارش می داده که اگر اون زمان اونم خونه بود این اتفاق هیچوقت نمیوفتاد و اونا هنوز باهم بودن.

اون به گذشته می ره و مانع این اتفاق می شه. حالا اون دیگه با مادرش زندگی می کنه چیزی که همیشه آرزوشو داشته٬ تا اینجا همچی طبق چیزیه که اون انتظارشو داشته.

امااااااااااا…

ادامه نقد و بررسی

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
My-Hero-Academia02.jpg

این انیمه درمورد دنیایی هستش که ۸۰٪‌ مردم نیروی ماورایی دارن٬‌ این قدرت ها تو افراد مختلف متفاوته٬ بعضی کارهای مهم می تونن باهاش انجام بدن٬ بعضی ها هم نه بیشتر در حد یه سرگرمیه٬ مثل بازی.

این وسط یه سری از افراد قدرتشونو برای انجام کارای خلاف استفاده می کنن برای همین یه سری از افرادی که قدرت بالاتری دارن و افراد خیلی خیرخواه و مهربونی هستن٬ به عنوان قهرمان های دولتی٬ سعی دارن جلوی این خلافکارهارو بگیرن.

داستان درمورد یه پسری به اسم ایزوکیِ که خیلی دوست داره یه روزی مثل قهرمان درجه ۱ کشورش به اسم All might بشه اما متاسفانه هیچ قدرتی نداره.

تو این بین همه همکلاسی های ایزوکی می خوان به یه آکادمی ای که مخصوص آموزش قهرمان های حرفه ایه برن٬‌ اونم خیلی دوست داره که به این آکادمی بره و یه روز قهرمان بشه٬ اما چون اون هیچ قدرتی نداره و قهرمان بودن بدون قدرت هم معنایی نداره٬ به یه سری مشکلات برمی خوره.

ادامه نقد و بررسی

fatman18

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
به نظر من death note یکی از بهترینهاس اما اینهام عالی بودن
your name
mirai no Mirai:general504::general504:
tokyo ghoul
dramatical murder:general504::general503::general503::general503::general503:
جونجو رمانتیکا ک نوشتنش یکم سخت بود :general406::general406:

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
به نظر من death note یکی از بهترینهاس اما اینهام عالی بودن
your name
mirai no Mirai:general504::general504:
tokyo ghoul
dramatical murder:general504::general503::general503::general503::general503:
جونجو رمانتیکا ک نوشتنش یکم سخت بود :general406::general406:

Death Note بنظر من آخرش داستان خیلی سمبلی شد. Tokyo Ghoul خیلی خشنه اصلا دوستش ندارم :general208:

fatman18

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
هنوز به اخر دث نوت نرسیدم ولی تا اینجا خیلی حال کردم البته توکیو غول ی شخصیت داره من به حد مرگ ازش متنفرم :general208::general208:

fatman18

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
انیمه صدای خاموشم خیلی دوس داشتنی بود

fatman18

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
Last edited:

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
این انیمه سریالیه؟؟چند قسمتی؟؟

بله سریالی هستش 7 فصل هستش هرفصل هم حدود 11 قسمته
دوستمون انیمه خشن دوست ندارن اینو معرفی کردم تقریبا شبیه انیمه Mushishi هستش

تو انیمه سینمایی که معرفی کردید جایه اینا خالیه
Song of the Sea (2014)
Ghost in the Shell - Solid State Society (2006)
Grave.of.the.Fireflies.1988
Howls.Moving.Castle.2004
The Girl Who Leapt Through Time (2006)
The Wind Rises (2013)
Kubo.and.the.Two.strings.2016
Patema.Inverted.2013
When Marnie Was There (2014)

fatman18

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
بله سریالی هستش 7 فصل هستش هرفصل هم حدود 11 قسمته
دوستمون انیمه خشن دوست ندارن اینو معرفی کردم تقریبا شبیه انیمه Mushishi هستش

تو انیمه سینمایی که معرفی کردید جایه اینا خالیه
Song of the Sea (2014)
Ghost in the Shell - Solid State Society (2006)
Grave.of.the.Fireflies.1988
Howls.Moving.Castle.2004
The Girl Who Leapt Through Time (2006)
The Wind Rises (2013)
Kubo.and.the.Two.strings.2016

Patema.Inverted.2013
When Marnie Was There (2014)
رنگیا واقعااااااااا عالیی بودن عجیبه یادم نمیومد اینارو:general503::general503::general503::general503::general503::general503:

بقیه رو سعی میکنم دانلود کنم ایشالله مثه بقیه معرکه باشن
البته تا حالا اسمشونو نشنیدم
1 و

fatman18

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
انیمه سینمایی رو به سریال ترجیح میدم اگه بازم دارین معرفی کنین
انیمه natsumeتو ژانر دخترونه اس؟؟؟:general208::general208::general208:
پسرونه برام جذاب تره تا دختراا

mehrdadb3

Registered User