برگزیده های پرشین تولز

معرفی بهترین استاد لینوکس در ایران و تبادل نظر در مورد نحوه تدریس

بهترین استاد لینوکس ایران از نظر شما کیه؟

• استاد مهرانفرید از آموزشگاه آنیسا

Votes: 0 0.0%
  • استاد شاطری از آموزشگاه ارژنگ

• استاد کاشانی از آموزشگاه آنیسا

• Total voters
    9

آیدا غفاری

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان ، من دنبال یادگیری لینوکس هستم و چون همیشه وسواس داشتم میخام نظرتون رو بدونم که بین آموزشگاه های زیر و استادهایی که میشناسید ، تجربه یادگیری با چه کسی براتون بهتر بوده؟ ممنون میشم همکاری کنید :

1. دوره های لینوکس استاد نصیری از وب سایت توسینسو
  2. دوره های لینوکس استاد حاج غلامعلی
  3. دوره های لینوکس استاد مهران فرید آموزشگاه آنیسا
  4. دوره های لینوکس استاد کاشانی
  5. دوره های لینوکس استاد شاطری
  6. یا اگر استاد خوب میشناسید معرفی کنید

اگه آموزشگاه فقط میخاین معرفی کنید ، لطفا نکنید چون میخام با شخص یاد بگیرم ، یه تاپیک بود اینجا " معرفی اساتید معروف در زمینه لینوکس " همش گفتن آموزشگاه فلان و آموزشگاه فلان .. نمیشه که استاد معرفی نکنید ... بگید با کدوم میشه راحت تر یاد گرفت .. ممنون ( اینم در نظر بگیرید که صفر کیلومتر هستم در لینوکس )

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
لینوکس تک بعدی نیست.
سیستم عاملیه با توزیع های مختلف و همچنین اختصاصی.
باید ببینید چه چیزی از لینوکس میخواهید.
چون اینطور نیست که مثلا اوبونتو که توزیع تقریبا انعطاف پذیری هست را کار کنید بعد انتظار داشته باشید با کالی هم به همون راحتی ( نسبی ) کار کنید.
برای یادگیری عادی خودتون میتونید یک توزیع نصب کنید و با جستجو در اینترنت یاد بگیرید.
برای دوره های تخصصی ویدیوهای جادی در یوتیوب را ببینید.

آیدا غفاری

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من این موارد رو میدونم یه خورده قبلا در موردش خوندم ، سوالم خیلی مشخص هست بحث تجربه شرکت توی دوره هست
یه نقشه راه دیدم بر اساس اون دارم میرم جلو ، ویدیوهای جادی رو دیدم اما خوب سبک کاریش از نظر من جالب نبود ...
بیشتر با دید برنامه نویسی تدریس می کنه و من که میخام برم سمت شبکه و امنیت و در کنارش برنامه نویسی هم بکنم این سبک به درد نمیخوره ...
الان مجدد رفتم چک کردم دیدم استاد حاجی غلامعلی ظاهرا دیگه تدریس نمی کنن !!
استاد مهران فرید هم از LPIC 2 و بعدش تدریس می کنن و دوره مقدماتی ندارن دیگه
نکته دیگه اینکه نمیدونم با ویدیو بهتره برم جلو یا حضوری !!
خودم فکر کنم در کنار کلاس ویدیو هم ببینم خوبه ...
الان نظرتون چی هست که ویدیوهای استاد نصیری برم جلو؟ تجربش رو دارید؟ ظاهرا تا دوره LPIC 2 هم کامل تدریس کردن ...
ولی خوب عیبش اینه کلاس حضوری ندارن اما خوب سبک تدریسش جالب بود از نظرم و کامل تدریس کردن
غیر از این دوره لینوکس اسنشیالز از استاد نصیری ، دوره و مدرس خوب دیگه ای میشناسید؟ :rolleyes::rolleyes:
البته ظاهرا مهندس نصیری هم از ایران رفته و این دوره قدیمی شده !! اسیر شدیم !

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
منابع ایرانی در هر زمینه ای واقعا به دردنخور و سطح پایین هست.دوره های زیادی در udemy هست که میتونید به صورت رایگان از وبسایت downloadly داونلود کنید.

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
دوره لینوکس‌ جادی
رایگان هم هست

آیدا غفاری

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با احترام به نظر همه دوستان ، gaxter عزیز من زبانم اونقدر خوب نیست :( وگرنه حتما انگلیسی میخوندم به همین دلیل هم دنبال آموزش فارسی بودم

و متالیک عزیز ، دوره های جادی رو نگاه کردم تقریبا ... با کمال احترام به نظرم جادی بیشتر سلبریتی هست تا مدرس ... 😖

بعد از تحقیق کردن تو لینکداین و پرس و جو در نهایت همون دوره مهندس نصیری از توسینسو رو تهیه کردم😊

الان فصل سه رو دارم تموم می کنم و به نظرم خیلی متفاوت تر از دوره های دیگه تدریس شده ... 😍

مشخصا فعلا کسی رو ندیدم با این سبک به زبان فارسی تدریس کنه ، جذاب و پر انرژی درس میدن و مثالهاشون هم کاربردیه ...

نقطه ضعفی که فقط داره 😔 اینه که دوره قدیمی هست و 5 سالی ازش میگذره

اما چیزی که من از سرفصل آموزشی لینوکس دیدم عملا هیچ تفاوتی با سرفصل های جدید ندارن و تغییری نداشتن ...

البته اگر مشکلی با صدای بلند استاد موقع تدریس ندارید 😆 ( هر داد میزنه استاد ، تن صداش بلنده )

به نظرم با توجه به جستجوهایی که کردم بهترین دوره لینوکس هست تا اینجای کار ... لینکش رو برای دوستان میزارم

• دوره آموزش لینوکس اسنشیال صفر تا صد
باز اگر نظری دارید و تجربه ای توی بحث یادگیری لینوکس دارید که حین دوره بهم کمک می کنه ممنون میشم بهم بگید

Last edited:

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
رپورتاژ و بک لینک
به نظرم شما هم یک سئو کار خوب هستید تا یک شخصی که دنبال استاد لینوکس می گرده
اینجا قاضی زیاده، ملق بازی کنید مشخص می شه

آیدا غفاری

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
نظرتون محترمه ، بنده کلاسهای فن بیان استاد بهرام پور رو گذروندم ، شما هم بگذرونید می تونید به این شکل بنویسید ... نظرتون محترمه ، به احترام دوستان من لینک ها رو حذف می کنم که سوء برداشت نشه

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
چه دوره هایی از جادی را نگاه کردید؟ چه مشکلی بوده که فکر می کنید ایشون مدرس نیستند؟

آیدا غفاری

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من دوره جای رو کامل ندیدم ، من دو تا تیکه از جادی دیدم که ترجیح دادم وقتم رو باهاش تلف نکنم یکی تو بحث X Windows توی لینوکس بود که کلا چیزی که گفته ربطی به چیزی که هست نداشت !! یکی دیگه هم تو یه بحث امنیت بود که کلا مفهوم بدافزار رو اشتباه توضیح داده بود ... تو لینکداین تخصصی تر بحث شده بود این موضوع و مشخصا جادی این مباحث رو به کل اشتباه درس داده بود ... ( اینو تو یه تاپیک توی لینکداین خوندم ، خودم هنوز به این مبحث نرسیدم )
چه دوره هایی از جادی را نگاه کردید؟ چه مشکلی بوده که فکر می کنید ایشون مدرس نیستند؟
لینوکس اسنشیالزش رو نگاه کردم و چند تا تاپیک توی لینکداین در مورد سبک تدریسش ... چون دیدش برنامه نویسی هست انتخاب من نیست همین

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
میشه بپرسم به چه دلیلی میخواید لینوکس یاد بگیرید؟ هدفتون شغلی هست یا شخصی؟
ادیت: در ضمن زود قضاوت نکنید به نظرم. شما هم مجبور شدین توی این انجمن که اصلا ربطی به لینوکس نداره این تاپیک رو بزنید و الان من میتونستم بگم چقدر جای بیربطی رو انتخاب کردین! ولی خوب میدونم که همه بخشها بسته هست.

Last edited:

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
حالا استاد خوب برای پایتون و جاوا هستش که خیلی سریع و اسون تدریس داشته باشه؟

آیدا غفاری

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من تخصصم برنامه نویسی نیست ! به خاطر همین هم نمی تونم کمکی کنم ، اصلا برای همین گفتم نتونستم با بعضی دوره ها یاد بگیرم ... به نظرم کلا بحث رفت حاشیه ای شد ...

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
باید بهترین تعریف بشه. بهترین استاد چه ویژگی هایی داره؟ ممکنه این ویژگی ها برای هر شخص متفاوت باشه.

به هر حال یادگرفتن هر موضوعی ربطی به "بهترین" یا "بدترین" استاد نداره.

هیچ استادی نمی تونه همه مباحث را به طور کامل و بدون نقص ارائه بده.

به نظرم اگر روی توانایی یادگیریتون کار کنید بهتر نتیجه می گیرید تا به شخص دیگه مثلا استاد گیر بدهید و آن را مانع یادگیری خود بدانید. مثلا موردی پیش بیاید و شما ندانید و بگویید استاد به ما نگفته است! یا مثلا بگویید من لینوکس یاد نگرفتم چون استاد خوبی پیدا نکردم.

اصل پارتو یا قانون ۲۰/۸۰ (که به قانون اندک بخش حیاتی یا اصل تُنُکی فاکتور نیز شهرت دارد) بیان می‌کند که در بیشتر مواقع، ۸۰ درصد نتایج از ۲۰ درصد دلایل به وجود می‌آید.

شما باید توانایی اینو داشته باشید که با دانستن 20 درصد از هر موضوعی بتوانید 80 درصد نتیجه ایجاد کنید.

آیدا غفاری

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
باید بهترین تعریف بشه. بهترین استاد چه ویژگی هایی داره؟ ممکنه این ویژگی ها برای هر شخص متفاوت باشه.

به هر حال یادگرفتن هر موضوعی ربطی به "بهترین" یا "بدترین" استاد نداره.

هیچ استادی نمی تونه همه مباحث را به طور کامل و بدون نقص ارائه بده.

به نظرم اگر روی توانایی یادگیریتون کار کنید بهتر نتیجه می گیرید تا به شخص دیگه مثلا استاد گیر بدهید و آن را مانع یادگیری خود بدانید. مثلا موردی پیش بیاید و شما ندانید و بگویید استاد به ما نگفته است! یا مثلا بگویید من لینوکس یاد نگرفتم چون استاد خوبی پیدا نکردم.

اصل پارتو یا قانون ۲۰/۸۰ (که به قانون اندک بخش حیاتی یا اصل تُنُکی فاکتور نیز شهرت دارد) بیان می‌کند که در بیشتر مواقع، ۸۰ درصد نتایج از ۲۰ درصد دلایل به وجود می‌آید.

شما باید توانایی اینو داشته باشید که با دانستن 20 درصد از هر موضوعی بتوانید 80 درصد نتیجه ایجاد کنید.
جناب متالیک حق کاملا با شماست ، اما ربط داره به خدا :cry:، باید براش فاکتور گذاشت

ولی داشتن یه راهنمای خوب و حداقلی که مسیر رو حداقل بهت اشتباه نگه خیلی مهمه

من قبل از اینکه بیام و بخام سمت لینوکس بیام ، درگیر یادگیری طراحی سایت شدم

خدا بگم چیکارش نکنه !! یعنی دو سال زندگی من تو مجتمع فنی تهران نابود شد !!

شیش میلیون پول گرفتن که یه نفر که روخونی میکرد بشه مدرس ما !!

آخرشم همه کلاس خروجیشون صفر !! نه تجربه ای داشت استادش نه بلد بود درس بده ، یه چیزهایی تو مایه های همینی که میگفت جاواسکریپت کوچیک شده جاوا بود !

برای همین هم اولش گفتم آموزشگاه معرفی نکنید ، شخص معرفی کنید

توی همین وب سایت توسینسو یه دوره لینوکس هست از یه نفر که اسم نمیارم !! اسمشو گذاشته Master Class !!! اصلا یه وضعی !!

از شیر مرغ تا جون آدمیزاد هر چی از دستش رد شده رو جسته گریخته ریخته تو یه جا با صدجور مطلب جانبی اسمشو گذاشته دوره !!

اینو میخام بگم که آموزشگاه مهم نیست ، بهترین هم قطعا تابع فاکتور هست ... حق با شماست

یکی از دوستای من که گفت برو دوره بخر از توسینسو تاکید کرد بنده خدا گفت فقط با مهندس نصیری ...

تو هر زمینه ای مدرس داره قرار نیست همشون خوب باشن ، توسینسو دوره داغونم هم کم نداره والا !!

اما همون 20 درصد برام مهم هست که دیگه خراب نکنم این سری ...

الان رسیدم فصل پنجم و راضیم ، هم تئوری هست ، هم عملی و هم تجربه میگه ... تا ببینم برای ادامه چیکار کنیم.

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
نگفتین دوست عزیز هدفتون شخصیه یا شغلی؟ یعنی میخواید برای کارهای روزمره لینوکس رو یاد بگیرید، یه بعنوان شغل (مثل مدیر سامانه یا system admin) بهش نگاه میکنید؟
اینطوری شاید دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن...

آیدا غفاری

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوست عزیز من که شروع به یادگیری لینوکس کردم و الان فصل ششم آموزش رسیدم !

اگه دقت کنید توی پست دوم خط سوم کاملا واضح گفتم برای چه کاربردی میخواستم ...

" من که میخام برم سمت شبکه و امنیت و در کنارش برنامه نویسی هم بکنم " ( برنامه نویسی اتوماسیون شبکه ، به سمت دواپس میخام برم )

بازم ممنون از همراهیتون ... حالا دوستان دوست داشتن پست رو ادامه بدن شاید به درد دیگران هم بخوره ... پیروز باشید

بالا