برگزیده های پرشین تولز

مقاوم ترین هارد دیسک ؟؟ (مشکلات فنی)

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,024
هارد دیسک یه چیز مضحک و پیش و پا افتاده ای هست که هیچ وقت پیشرفت نکرد...
اگر هارد 8 ترابایت هم باشه با یک بار قطع غیراختیاری برق شهری, برای همیشه کامپیوتر هنگ میکنه کلا هارد 0.0001 درصد هم مشکل فنی پیدا کنی دیگه باید انداختش سطل آشغال, حالا چه مدل هاردی هست که کمترین اخلال و نقص فنی را به خودش بگیره و ساقط نشه؟! هارد ضد ضربه ضد آب و اینطور حرف های یابه تبلیغاتی به درد نمیخوره اصل کار اون چیزی هست که گفتم

Masood Ashoori

Registered User
لایک‌ها
90
درود ، اینکه چرا از نظر شما ۸ ترابایت بودن هارد دلیل بر بهتر بودنش باشه رو متوجه نشدم :)
همانطور که میدونید هارد تنها قطعه مکانیکی مغناطیسی کامپیوتر هست و دقیقا همین موضوع باعث این مشکلات میشه،
اینکه به هنگ کردن سیستم اشاره کردید ، لزوما ربطی به قطع شدن برق نداره و قطع برق موجب وقفه در کار سیستم و احتمالا ریست شدنش میشه ، در موارد ضروری باید با تجهیزات مناسب مثل استابلایزر ها ،از این اتفاق جلوگیری کرد ،
هارد اگر به درستی ، در مکان بدون لرزش و شرایط محیطی مناسب مثل دما و رطوبت استاندارد کار کنه ، مشکلی نداره .
یک سری هارد های تخصصی مثل سری سیاه و بنفش شرکت وسترن دیجیتال هم برای شرایط غیرعادی طراحی شدند

و نکته آخر ، اگر هیچ کدوم نشد. شما باید از انواع ssd و یا emmc استفاده کنید که ضمن پایینتر بودن ظرفیت ، قیمت بسیار بالاتر دارند ، البته لازم به ذکره این گونه حافظه های جامد هم مشکلات خودش رو داره که در این مبحث نمیگنجه .
همه کاربران ، از جمله من و شما ، همیشه این عدم اطمینان از صحت کارکرد و سلامت تجهیزات ذخیره سازی موجب نگرانی ما بوده و هست و خواهد بود :)

Sent from my XT1575 using Tapatalk

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,024
درود ، اینکه چرا از نظر شما ۸ ترابایت بودن هارد دلیل بر بهتر بودنش باشه رو متوجه نشدم :)
همانطور که میدونید هارد تنها قطعه مکانیکی مغناطیسی کامپیوتر هست و دقیقا همین موضوع باعث این مشکلات میشه،
اینکه به هنگ کردن سیستم اشاره کردید ، لزوما ربطی به قطع شدن برق نداره و قطع برق موجب وقفه در کار سیستم و احتمالا ریست شدنش میشه ، در موارد ضروری باید با تجهیزات مناسب مثل استابلایزر ها ،از این اتفاق جلوگیری کرد ،
هارد اگر به درستی ، در مکان بدون لرزش و شرایط محیطی مناسب مثل دما و رطوبت استاندارد کار کنه ، مشکلی نداره .
یک سری هارد های تخصصی مثل سری سیاه و بنفش شرکت وسترن دیجیتال هم برای شرایط غیرعادی طراحی شدند

و نکته آخر ، اگر هیچ کدوم نشد. شما باید از انواع ssd و یا emmc استفاده کنید که ضمن پایینتر بودن ظرفیت ، قیمت بسیار بالاتر دارند ، البته لازم به ذکره این گونه حافظه های جامد هم مشکلات خودش رو داره که در این مبحث نمیگنجه .
همه کاربران ، از جمله من و شما ، همیشه این عدم اطمینان از صحت کارکرد و سلامت تجهیزات ذخیره سازی موجب نگرانی ما بوده و هست و خواهد بود :)

Sent from my XT1575 using Tapatalk
منظورم اینکه که قطغ برق یا هر مشکل ساده دیگه ای بد سکتور ایجاد میکنه که اصلا قابل ترمیم نیست, هارد ssd هم بدسکتور داره؟!

Masood Ashoori

Registered User
لایک‌ها
90
نه لزوما ، بدسکتور مخصوصا غیر قابل رفعش معمولا در اثر ضربه پیش میاد ، در بدترین حالت اگر قابل رفع نباشه ، نرم افزار هایی برای بلاک کردن قسمت آسیب دیده هارد وجود داره ، این در صورتیه که هارد کرش نکرده باشه یا هد روی دیسک کشیده نشه و صدای غیر عادی نداشته باشه .
بدسکتور در ssd علت های نرم افزاری داره معمولا و میشه گفت تقریبا همیشه قابل رفع هست ، مخصوصا قطع برق در هنگام رایت داده ها

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
@Business plan یدونه عکس از قسمت health نرم افزار HDTune بزار...
هارد وسترن دیجیتال سری بلک یکی از خرکارترین هاردهای موجود هست.
3055346_sa.jpg

black-black

Registered User
لایک‌ها
227
کلا نگهداری اطلاعات کار دشواری هست.
هاردهای HGST یکی از کم خرابی ترین ها هستن در دنیا.
هاردهای وسترن سری بلک هم اصلا هیچ مزیتی ندارن خرابی هم توشون زیاده.
کلا یه هارد باید داشته باشی برای بکاپ گیری صرف.یعنی اطلاعات بریزی روش بذاری تو کمد.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,024
@Business plan یدونه عکس از قسمت health نرم افزار HDTune بزار...
هارد وسترن دیجیتال سری بلک یکی از خرکارترین هاردهای موجود هست.
3055346_sa.jpg
نرم افزار hd tune هیچ مشکلی پیدا نکرد، فقط نرم افزار بهینه کننده tuneup utilities مشکل را از هارد شناسایی میکنه، میزنم درستش کنه ولی در واقع چیزی درست نمیشه، به بن بست رسیدم میگم بزنم با دریل سوراخش کنم آتیشش بزنم دوباره خرج یه هارد دیگه و... نگرش دارم هیچی ارور پیدا نمیشه ویروس هم ندارم ولی کامپیوتر بشدت هنگ میکنه که قابل تحمل نیست

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,024
آیا دریل بزنم به هارد دیسک یا به کله خودم یا مشکل هنگ کردن یه چیز دیگه هست؟ eset ویروس پیدا نکرده ولی آیا باز هم مشکل ویروسه؟!

black-black

Registered User
لایک‌ها
227
شما بردار SMART هارد رو کلا خاموش کن.به احتمال زیاد مشکلت حل میشه.

black-black

Registered User
لایک‌ها
227
یه شماره تلگرام در پیام خصوصی بفرست صحبت کنیم

amme joon

Registered User
لایک‌ها
2,941
زدی ریدی تو هارد . مال ما چرا خراب نمیشه:general304:

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,024
یه مشکل عجیب! ویندوز در حالت safe mode خیلی سریع کار میکنه! خب اگر مشکل از هارد بود در هر شرایطی اختلال داشت, الان به هارد کمتر شک دارم, آنتی ویروس ESET یه دونه ویروس پیدا و پاک کرد مشکل حل نشد eset را حذف کردم comodo freeware نصب کردم دو تا ویروس دیگه پیدا و پاک کرد!! باز هم مشکل حل نشد, ویندوز را در حالت safe mode باز کردم خیلی سریع کار میکرد!!!!! همونجا با comodo دوباره اسکن کردم چیزی پیدا نکرد, چه آنتی ویروسی میتونه اطمینان بده که دیگه ویروسی وجود نداره, هر چی هست خیلی حالمو گرفته

yaser_jab

Registered User
لایک‌ها
231
یه مشکل عجیب! ویندوز در حالت safe mode خیلی سریع کار میکنه! خب اگر مشکل از هارد بود در هر شرایطی اختلال داشت, الان به هارد کمتر شک دارم, آنتی ویروس ESET یه دونه ویروس پیدا و پاک کرد مشکل حل نشد eset را حذف کردم comodo freeware نصب کردم دو تا ویروس دیگه پیدا و پاک کرد!! باز هم مشکل حل نشد, ویندوز را در حالت safe mode باز کردم خیلی سریع کار میکرد!!!!! همونجا با comodo دوباره اسکن کردم چیزی پیدا نکرد, چه آنتی ویروسی میتونه اطمینان بده که دیگه ویروسی وجود نداره, هر چی هست خیلی حالمو گرفته
کاسپر اینترنت سکوریتی
کلا یه ویندوز اصلی دانلود کن از سایتهای خارجی نصب کن

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,024
کاسپر اینترنت سکوریتی
کلا یه ویندوز اصلی دانلود کن از سایتهای خارجی نصب کن
قبلا کسپرسکای نصب کردم تمام اینترنت را بلوک کرد!! فقط سایت خودشو چند تا سایت دیگه که SSL داشتن باز میکرد!

بالا