برگزیده های پرشین تولز

مقايسه اي بين سه مدل مانيتور 17 اينچ رايج در ايران

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
اين مقاله رو توي وبلاگ webtag من ديدم كه سه مدل مانيتور 17 اينچ فلت رايج تو بازار رو مقايسه كرده.

مقايسه بين مانيتورهاي:

SAMSUNG SyncMaster 755Dfx
Hansol 710D DynaFlat
LG Flatron 775FT

بنظر من مقاله خيلي خوبيه و دقيق ,براي همين اينجا كپيش ميكنم :

در سايت جديد كاري بنده نياز به تهيه چند دستگاه مانيتور براي سيستمهاي مورد استفاده تيم طرّاح و از جمله بنده بود، من با برّرسي جوانب ديدم بهترين انتخاب مانيتورهاي 17 اينچ و CRT و Flat هستند. ما براي تهيه به يك فروشگاه معتبر كه نمايندگي سه شركت صاحب‌نام در ساخت و توليد مانيتورهاي داراي پشتيباني در ايران بود رفتيم و فروشنده با اطلاعات اندكي كه درباره تكنولوژيهاي ساخت در اختيار داشت نتونست مارك و مدل خاصّي رو به ما معرّفي كنه، همينطور نمونه‌هايي كه در فروشگاه در حال نشان دادن تصاوير جورواجور بودند بعلبت نورپردازي زياد فروشگاه قابل برّرسي نبودند. فروشنده پيشنهاد كرد كه سه مانيتور با سه مارك مختلف كه با هم قابل رقابت و منطبق بر نياز ما هستند را در اختيارمان قرار دهد. مانيتور LG Flatron 775FT نمونهء 17 اينچ و بدون رابط USB ساخت LG Electronics و مونتاژ شده توسّط ماشينهاي اداري ايران، مانيتور SAMSUNG SyncMaster 755Dfx با صفحه مسطّح و رابط USB محصول مشترك SAMSUNG و شهاب و در نهايت مانيتور Hansol DynaFlat 710D با تكنولوژي SuperFlat و 17 اينچ و ساخت Hansol Electronics و مونتاژ شده توسّط شركت سيماآوا. هر سه مانيتور نمونه‌هاي قابل رقابت و جا افتاده در بازار هستند كه به ترتيب قيمت از كم به زياد معرّفي شدند.

برّرسي انجام شده درباره اين مانيتورها به ما نتيجه مي‌داد كه بهترين انتخاب كدام خواهد بود و از بين سه مانيتوري كه در اختيار داشتيم مانيتور Hansol 710D بطور چشمگيري تصوير روشن با قابليّتهاي بهترين توليد مي‌كرد، سازگاري بسيار مناسب اون با سه كارت گرافيك مختلف عالي بود، رتبه دوّم مربوط به نمونه ساخت LG و رتبه سوّم نمونه ساخت SAMSUNG بود. مانيتور SAMSUNG SyncMaster 755Dfx با توجّه به اينكه به عنوان بهترين مانيتور سال 2002 از طرف C-Net و PCWORLD انتخاب شد ولي به هيچ وجه قابل رقابت با نمونهء ساخت Hansol نبود ولي با تفاوت نسبتاً كمي به نمونهء ساخت LG شباهت داشت. در بازار مانيتورهاي PARS نمونه‌هاي 17 اينچ و همينطور نمايشگرهاي Focus و TVM هم وجود داشتند كه نمونه‌هاي قابل رقابتي نداشتند. بسيار مايل بودم كه نمونه‌هاي نمايشگرهاي BenQ رو هم ببينم ولي در بازار موجود نبودند. همونطور كه مي‌دونيد نمايشگر پلاسماي BenQ در Comdex 2002 جزو سه برگزيدهء نمايشگرها بود. مانيتورهاي SONY Flat Trinitronها نيز به علّت قيمت بالا در بازار بطور عمومي به فروش نمي‌رسيدند (يا شايد من پيدا نكردمشون)!

روشنايي و شفّافيت تصوير
ما روي تصويري بحث كرديم كه تا حدّامكان از مناطق تاريك استفاده كرده باشد تا قدرت لامپ تصوير رو در توليد فوتوني كشف كنيم. روي اين تصوير هر يه مانيتور در تفكيك پذيري 1024 در 768 و در 85هرتز آزمايش شدند. براي هماهنگ كردن تصاوير اقدام به تنظيم Brightness و Contrast تصوير كرديم و براي همسان شدن تصاوير براي به دست آوردن رنگ سياه واقعي هر سه مانيتور در كنتراست 50 درصد تنظيم شدند، مانيتور HANSOL روي 25 درصد Brightness تصاوير سياه و كاملاً پايداري توليد مي‌كرد كه روشنايي وقتي به 100درصد تغيير مي‌يافت تصوير خاكستري روشني مي‌شد كه تفاوت زيادي با 25 درصد روشنايي داشت. در روشنايي 25 درصد بخشهاي استفاده شده از لامپ تصوير به هيچ وجه به بخشهاي استفاده نشده قابل تشخيص نبودند و به اين ترتيب اين مانيتور بهترين امتياز رو در اين آزمايش بدست آورد، مانيتور SAMSUNG در روشنايي 0 درصد تصويري بسيار نزديك به مشكي ايجاد مي‌كرد و تفاوت تغيير روشنايي تا 100 درصد چندان قابل قبول نبود، يعني اگر محيط كار شما جاي روشني باشد يا نور پنجره‌اي در آن منعكس گردد اين مانيتور چندان قابل قبول عمل نخواهد كرد. مانيتور LG حتّي در روشنايي 0 درصد هم تصوير سياهي توليد نمي‌كند و بخشهايي از تصوير كه بايد به رنگ 0.0.0 به نمايش درآيند به شكل غير قابل قبولي خاكستري نمايان مي‌گردند و تمامي بخشهاي تصوير با اين روشنايي غير ملموس و غير واقعي تركيب شده‌اند تا رنگ‌هايي روشنتر از اندازه معمولي توليد كنند، اين مانيتور در روشنايي 100 درصد تصويري غير قابل تشخيص از لحاظ رنگ‌بندي مي‌سازد كه هيچ دليلي براي استفاده از آن باقي نمي‌گذارد. در اين آزمايش مانيتور LG ضعيفترين امتياز را بدست آورد.

كيفيّت تصوير و رنگها
روي تصوير آزمايش قبلي با رنگ تيره سعي كرديم با تنظيم روشنايي صفحه نمايش تصاويري نزديك به هم روي مانيتورهاي ايجاد كنيم، با روشنايي 35درصد روي مانيتور Hansol و روشنايي 40 درصد روي مانيتور SAMSUNG و روشنايي 0 درصد روي مانيتور LG به اين هدف رسيديم. هر سه مانيتور محدوده قابل تغيير شفّافيت يا كنتراست تصوير رو از تصويري كاملاً تاريك تا تصويري كاملاً روشن در اختيار كاربر قرار مي‌دهند ولي در اندازه‌هاي متناسب و در آزمايش ما 75 درصد، تصاوير بسيار متفاوتي توليد شدند. بهترين تصوير بازهم مخصوص مانيتور ساخت Hansol بود كه كيفيّت رنگها در آن بسيار زنده و بي‌نظير بود. مانيتور SAMSUNG و LG تصاوير مشابهي توليد كرده بودند كه در رنگهاي گرم بسيار ضعيف و در رنگهاي سرد تا حدّي بهتر قابل استفاده بودند ولي هر دو تصاوير تاريك و غير قابل قبولي توليد كردند. بر بدست آوردن تصاوير مشابه بايد كنتراست مانيتور Hansol رو تا 10 درصد كاهش مي‌دادي كه نشان از برتري لامپ تصوير اين مانيتور دارد.

تكنولوژي ساخت
هر سه مانيتور از تكنولوژيهاي مشابهي يعني آينه‌هاي كاتدي براي توليد مانيتورهاي Flat استفاده مي‌كنند ولي براي توليد مانيتور كاملاً مسطّح تنها LG بوده كه موفّق بوده. صفحه‌هاي مانيتورهاي LG چه از داخل و چه از خارج مسطّح هستند ولي مانيتورهاي Hansol و SAMSUNG در آخرين لايه داخلي با كمي دقّت محدّب بودن لامپ خود را نمايان مي‌كنند. براي توليد اين صحه مسطّح LG كيفيّت تصوير خودش رو فدا كرده و اين در حاليه كه انحناهاي صفحه نمايش دو مانيتور ديگه به هيچ وجه قابل تشخيص نيستند و همينطور هرگز ايجاد سايه نمي‌كنند. به عبارتي مي‌تونيم بگيم كه اين اختراع LG چندان هم پركاربرد نيست چون وقتي شما مانيتور رو با فاصله‌اي حدود 30 سانتيمتر از چشمانتان (نزديكترين فاصله) قرار دهيد هرگز قادر به تشخيص انحناهاي اين سه تصوير نيستيد.

تكنولوژي لامپ تصوير
اين بخشيه كه هر سه مانيتور از روشهاي جداگونه‌اي استفاده مي‌كنند امّا سطح پيشرفت اين تكنولوژيها به ما اجازه نمي‌داد كه بدون تشريح كردن قطعات داخلي كيفيت لامپهاي تصوير رو بسنجيم. تكنولوژي Stripe به جاي جدول گونه چيدن پيكسلهاي رنگي آنها را در رديفهاي يكي در ميون قرار خواهد داد تا يك همپوشاني نوري در بين نقاط ايجاد شود. مانيتور هانسول با فاصلهء 0.20 ميليمتر بهترين همپوشاني و نزديكي نقاط نوري را دارد و مانيتورهاي ال‌جي و سامسونگ هر دو با 0.24 ميليمتر تصوير منقطعترين از مانيتور هانسول توليد مي‌كنند. اين درحالي است كه هر سه مانيتور VISهايي مشابه در مقدار قابل ديد از صفحه نمايش دارند يعني 16.01 اينچ. نتيجه مي‌گيريم كه مانيتور هانسول تعداد نقاط بيشتري نسبت به دو مدل ديگر دارد.

فركانس تصويري
فركانس افقي تصوير كه توسّط مانيتور تنظيم مي‌گردد در مانيتورهاي هانسول 96كيلوهرتز است كه تفاوت چشمگيري با دو نمونه ديگر دارد، مانيتورهاي ال‌جي و سامسونگ هر دو از حدّاكثر فركانس افقي 75كيلوهرتز استفاده مي‌كنند. هر سه مانيتور فركانس عمودي 60 تا 160هرتز رو پشتيباني مي‌كنند كه بسته به كارت گرافيك مورد نظر مي‌تونه متفاوت باشه. Bandwidth ورودي مانيتورهاي Hansol و LG برابر 160 مگاهرتز يا دقيقتر 157.8 مگاهرتز است كه اين مقدار در مانيتور LG برابر 145.7 مگاهرتز مي‌باشد. هر سه فاكتور در توليد تصاوير پايدارتر و با Flicker كمتر مؤثّر مي‌باشند.

تفكيك پذيري
مانيتورهاي LG و SAMSUNG حداكثر وضح تصوير 1280 در 1024 نقطه را پشتيباني مي‌كنند ولي مانيتور Hansol از وضوح بالاتري تا 1600 در 1200 پيكسل هم پشتيباني مي‌كند كه البته شايد اين يك Feature غير قابل استفاده باشد چون اندازه تصوير به ما اجازه استفاده از اين وضوح را نخواهد داد.

محافظ صفحه نمايش
مانيتورها از دستگاههايي هستند كه دربرابر ميدانهاي مغناطيسي آسيب‌پذير مي‌باشند، يك ميدان مغناطيسي كه از SubWoofer شما توليد مي‌گردد مي‌تواند باعث لرزش در تصوير و يا از بين بردن پيكسلهاي مانيتور شما شود. مانيتورهاي جديد از حفاظهاي مغناطيسي استفاده مي‌كنند كه در مقام مقايسه مانيتورهاي Hansol و SAMSUNG عالي بودند ولي مانيتور LG بسيار ضعيف عمل مي‌كرد. امواج دستگاههاي ديگر چه در ميدانهاي مغناطيسي و چه امواج MicroWave تنها روي مانيتور LG تأثيرگذار بودند و دو مانيتور ديگر به خوبي آنها را خنثي مي‌كردند. لرزش تصويري تا حتّي غير قابل تحمّل نيز مي‌شد كه امتياز منفي بزرگي براي مانيتور LG بود. محافظ الكتريسيته ساكن در مانيتورهاي LG و SAMSUNG سريعتر از مانيتور Hansol عمل مي‌كردند ولي اين قسمت نيز براي ما قابل آزمايش دقيق نبود.

منبع تغذيه
مانيتورهاي Hansol و Samsung ميزان مصرف 100 واتي خود را مديون حجم كوچكتر لامپ تصوير خود هستند. مانيتور LG با 73 وات مصرف مديريت انرژي بهتري ايجاد مي‌كند.

استاندارد ها
هر سه مانيتور از استانداردهاي MPRII و TCO 99 پشتيباني مي‌كردند (از لحاظ تئوري البته). از لحاظ ارگونومي مانيتور LG ظاهر شيكتري نسبت به دو مانيتور ديگر دارد ولي وزن بسيار سنگين آن غير قابل مقايسه با وزن دو مانيتور ديگر است. تصوير خروجي از مانيتور در نمونهء LG سازگاري بسيار ضعيفي با 3 كارت گرافيكي كه ما در اختيار داشتيم داشت، كارتهاي ATI All-in-Wonder Radeon 8500 و MSI GeForce4 MX 460 و Asus Geforce4 Ti 4600. در هر سه نمونه مانيتور LG نتوانست تصوير كاملاً چهارگوشي توليد كند، با توجّه به كنترلهاي بيشتر در OSD اين مانيتور براي تغيير اعوجاع تصوير عجيب بود كه هرگز نتوانست تصوير كاملاً منتظمي توليد كند در اين آزمايش مانيتور SAMSUNG به بهترين نحو با كارتهاي گرافيكي مختلف هماهنگ مي‌شد و تصاوير مناسبتري حتّي قبل از تنظيم توليد مي‌كرد.

پشتيباني
امّا در نهايت از نظر گارانتي و خدمات پس از فروش هر سه مانيتور داراي 2 سال گارانتي و خدمات پس از فروش هستند. كارتهاي گارانتي هر سه حاوي اطلاعات لازم درباره نمايندگيها بود. بنده به هر سه نمايندگي تماس گرفتم و درباره خدمات پس از فروش آنها صحبت كردم در اين مورد كه خيلي هم مهم است خدمات پس از فروش و گارانتي مانيتورهاي LG بسيار مطمئنتر و قابل استفاده‌تر مي‌نمود، اعظام تعميركار به محل، اعطاي مانيتور جايگزين و مزيّت سرعت. بنده هنگام تماس با اين دوستان به عنوان اينكه مانيتورم دچار مشكل شده و عجله‌اي براي تعمير و استفاده از آن دارم تماس گرفتم و متأسّفانه در نمايندگي Hansol به هيچ وجه با برخورد خوبي مواجه نشدم كه اين امتياز منفي براي اين مانيتور به حساب خواهد آمد. همينطور اينكه درباره تعويض كامل مانيتور با نمايندگيها صحبت كردم كه نمايندگي هانسول كاملاً با اين كار غريبه بود! سايت وب ماشينهاي اداري ايران همينطور اطّلاع رساني نسبتا مناسبي درباره محصولاتش داره كه امتياز مثبتي نسبت به دو توليد كننده ديگر است.

حرف آخر
بدون شك بهترين انتخاب در اين رده از مانيتورها مانيتور Hansol 710D DynaFlat است. از لحاظ قيمت اين مانيتور در حدود 30 هزار تومن گرونتر از دو نمونهء ديگر است. قيمت مانيتورهاي LG رو جعبه 167هزارتومن و براي فروش 148هزارتومن است، مانيتورهاي SAMSUNG ساخت شهاب به قيمت 162هزار تومن به فروش مي‌رسند و مانيتور Hansol در اين مدل به قيمت 189هزار تومن. انتخاب با شماست

منبع : http://webtag.blogspot.com/2002_12_22_webtag_archive.html

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شايد بشه گفت هر چقدر پول بدي همونقدر آش مي خوري!
اگه باز هم از اين مقالات ديدن بيارين كه همه بخونن.
ممنون

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
اي كاش با 795FT Plus هم آزمايشي مي كرد ببينيم اون كه اين قدر ال جي بهش افتخار ميكنه چه طوره!

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
به نقل از MohammadR :
اي كاش با 795FT Plus هم آزمايشي مي كرد ببينيم اون كه اين قدر ال جي بهش افتخار ميكنه چه طوره!
من اين مدل رو دارم و تنها فرقش با مدل 775 توي اون USB-Hub است. که تاثیری توی خروجی تصویر مانیتور نداره.

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
به نقل از ehsan :
من اين مدل رو دارم و تنها فرقش با مدل 775 توي اون USB-Hub است. که تاثیری توی خروجی تصویر مانیتور نداره.
داداش من هم از اين مانيتور داره و احسان راست ميگه فقط فرقش همونه!
راستي اين مانيتورهاي LG وقت عوض شدن Resolution چقدر تق توق مي کنن من اگه سامسونگ نگرفته بودم فکر مي کردم عاديه!

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا ممنون از اطلاعاتت
البته سامسونگ مدلهای بهتری هم داره
dynaflat 757 dfx
mb 765 dfx
که من اولیش رو دارم انصافا توپ 2053 در 1280 رو میده
البته قیمتهاش هم قدیمی بود
الان hansol 710 d در حدود 168 تومنه

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از ehsan :
خوب منم 795FT Plus دارم و ليل اين انتخابم تبليغهاي زيادي بود كه براي اين مدل شده بود.
پس اين مدل مثل 775FT هست؟ قضيه ي اين "تنها مانيتور هم از داخل هم از خارج مسطح مسطح چيه؟"
يعني فقط ال جي اين طوره؟
اصلا اين خصوصيت به چه درد مي خوره كه اين همه تبليغ واسش ميشه؟
(پس انتخابم اشتباه بود هميشه فكر مي كرد 795FT مانيتور خوبيه :hmm: )

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از irgamer :
راستي اين مانيتورهاي LG وقت عوض شدن Resolution چقدر تق توق مي کنن من اگه سامسونگ نگرفته بودم فکر مي کردم عاديه!

و موقع روشن شدن هم اكثر مانيتورهاي LG يه تق و يه لرزش شديد دارن كه تو هيچ مانيتور خوبي من نديدم!
در ضمن شكي نيست سامسونگ مانيتورهاش از LG در مجموع بهتره.فقط حيف كه LG بعضي مدلهاش رو اومده به رنگهاي نقره اي (F700P و يك مدل ديگه) يا طوسي (F700B) زده كه اين موضوع باعث شده خيليها كه اهميت ميدن به ست بودن رنگها ديگه كيفيت بهتر ماركهاي هانسول و سامسونگ رو فراموش ميكنن.البته LG مانيتورهاش بد نيست..اما در مقايسه اينها خيلي معمولي هست.

به نقل از hardware :
آقا ممنون از اطلاعاتت
البته سامسونگ مدلهای بهتری هم داره
dynaflat 757 dfx
mb 765 dfx
که من اولیش رو دارم انصافا توپ 2053 در 1280 رو میده
البته قیمتهاش هم قدیمی بود
الان hansol 710 d در حدود 168 تومنه
درسته..اين مقاله از نظر مدلها و قيمتها زياد جديد نيست و قيمتها هم پايينتر اومده خيلي..و اينكه سامسونگ مداهاي جديدترش (از اينهايي كه تو مقاله نوشته) خيلي بهتر هستن.
راستي هانسول هم گويا انشعابي از شركت سامسونگ هست.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از MohammadR :
قضيه ي اين "تنها مانيتور هم از داخل هم از خارج مسطح مسطح چيه؟"
يعني فقط ال جي اين طوره؟
اصلا اين خصوصيت به چه درد مي خوره كه اين همه تبليغ واسش ميشه؟
(پس انتخابم اشتباه بود هميشه فكر مي كرد 795FT مانيتور خوبيه :hmm: )

قضيه تنها مانيتور هم از خارج هم از داخل مسطح درسته و اين فقط FLATRON هاي LG هست كه صد در صد تيوب هم از داخل و هم از خارج تخته.اما اين درعمل چيزي نيست جز يه تبليغ تجاري.چرا؟ چون مسطح بودن كامل از خارج بله خيلي مهمه..ولي اينكه آيا تيوب از داخل هم 100 درصد تخت باشه يا نه اهميتي نداره.يعني در عمل انسان متوجه اين تغيير نميشه.و حالا سامسونگ و هانسول به كنار ,حتي ماركهاي مثل SONY و يا MITSUBISHI و غيره همكه حرف اول تكنولوژي مانيتور رو ميزنن اينجور نيستن. ;)

توي مقاله هم اينو اشاره كرده بود كه دوباره نقل ميكنم :

تكنولوژي ساخت
هر سه مانيتور از تكنولوژيهاي مشابهي يعني آينه‌هاي كاتدي براي توليد مانيتورهاي Flat استفاده مي‌كنند ولي براي توليد مانيتور كاملاً مسطّح تنها LG بوده كه موفّق بوده. صفحه‌هاي مانيتورهاي LG چه از داخل و چه از خارج مسطّح هستند ولي مانيتورهاي Hansol و SAMSUNG در آخرين لايه داخلي با كمي دقّت محدّب بودن لامپ خود را نمايان مي‌كنند. براي توليد اين صحه مسطّح LG كيفيّت تصوير خودش رو فدا كرده و اين در حاليه كه انحناهاي صفحه نمايش دو مانيتور ديگه به هيچ وجه قابل تشخيص نيستند و همينطور هرگز ايجاد سايه نمي‌كنند. به عبارتي مي‌تونيم بگيم كه اين اختراع LG چندان هم پركاربرد نيست چون وقتي شما مانيتور رو با فاصله‌اي حدود 30 سانتيمتر از چشمانتان (نزديكترين فاصله) قرار دهيد هرگز قادر به تشخيص انحناهاي اين سه تصوير نيستيد.

در آخر هم اينكه نه! مانيتوري كه داري مانيتور بدي نيست.اتفاقا مانيتور خوبيه.اما توي ماركهاي مشابه بهترين نيست.همين ;)

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا 795 با 775 از نظر رزولوشن هم فرق مي كنند 795 داراي رزولوشن 1600 در 1280 است ولي 775 رزولوشنش 1280 در 1024 است.
غصه اين چيزها رو نخور 3-4 سال ديگه مجبوريد اين مانيتورها رو هم بندازيد دور يه چيز ديگه بخريد. تازه شما بايد از وسايلتون راضي باشيد قرار نيست كه اگه چيز بهتري وجود داشت آدم مال خودش رو بندازه دور بره اونو بخره كه.
اين حرفها مال قبل از خريده واگرنه اينطوري باشه كه هر كي مانيتور 154 داره بايد بره بوق بزنه.
خلاصه اگر چيزي داريد كه ازش راضي هستيد بدونيد بهترين خريد را داشته ايد.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
در مورد جديد تر ها چي؟ صحبتي شد؟؟؟ :cap: :confused:
...
اين ما بين يه چيزي بگم: اميدوارم هيچ وقت گذرتون به ماديران نيوفته :hmm: خدا لعنتشون كنه با اين خدماتشون.
من سر يه مانيتور 700P چقدر ذليل شدم. :(
...
انشاالله يه زلزله بياد اين ماديران با كارمنداش يه جا برن تو :cigar: ...
...

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بهتره دعا کنید به هیچ گارانتی ای پاتون نیفته چون روی هیچ گارانتی ای نمیشه درست حساب کرد و اگر مشکلتون حل شد باید خدا رو شکر کنید حل نشدنش که طبیعیع و لعنت نداره.
پس همیشه موقع خرید دقت لازم رو داشته باشید یه مقدار از عجله کم کنید و با تحقیق جنستون رو بخرید.
در مورد lg من که فکر نمی کنم از نظر کیفیتی فرقی کرده باشه فقط قیافه عوض کرده ولی سامسونگ مخصوصا کره ای هاش خیلی بهتر شده.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
بايد قيمت بالا داد و جنساي خوبي مثل سامسونگ خريد. نه جنساي زياد و مزخرفي مثل Lg .

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته نمي خوام بگم گارانتي Lg خيلي عاليه. ولي من تا به حال باهاش مشكل چنداني نداشتم. و بايد پذيرفت مادايران الان تو اذهان عمومي خوب جا افتاده.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از hardware :
آقا 795 با 775 از نظر رزولوشن هم فرق مي كنند 795 داراي رزولوشن 1600 در 1280 است ولي 775 رزولوشنش 1280 در 1024 است.
غصه اين چيزها رو نخور 3-4 سال ديگه مجبوريد اين مانيتورها رو هم بندازيد دور يه چيز ديگه بخريد. تازه شما بايد از وسايلتون راضي باشيد قرار نيست كه اگه چيز بهتري وجود داشت آدم مال خودش رو بندازه دور بره اونو بخره كه.
اين حرفها مال قبل از خريده واگرنه اينطوري باشه كه هر كي مانيتور 154 داره بايد بره بوق بزنه.
خلاصه اگر چيزي داريد كه ازش راضي هستيد بدونيد بهترين خريد را داشته ايد.
من كه از مانيتورم راضي ام و عملا فكر نمي كنم خود من (كه خيلي گيجم) زياد واسم فرقي كنه!

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
ببين اگه يادم موند يه جريان باهال رو از ماديران براتون تعريف ميكنم. كلي استفاده كنيد و بخندين. :rolleyes: ;)

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته خیلی هم تفاوت قیمت بین سامسونگ و الجی نیست واگه کسی خیلی براش گارانتی مهم نیست بهتره سامسونگ بگیره و این موضوع برای هانسول هم صدق می کنه.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
اين پست خيلي قديميه و اساسا نبايد مياوردم روش
اما موردي پيش آمد اولا اينكه
اين تاپيك بيشترين Rating را كسب كرده.
مقاله ي بسيار خوبي هست به نظرم! كه الان هم كاربرد فراوان در انتخاب مانيتور درست ميتونه داشته باشه
و اينكه:
fireboy دوست داشتم بدونم ماجراي خنده دار چيه!

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
عزيز چيز خاصي نبود.
شما حالا ميخواي مانيتور بگيري ؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10